شما فکر کنید این انتخابات است!؟
نه انتخاباتی در کار است و نه رای دادنی! اینها همه فریب است و نیرنگ و آخر کار هم یک "جان کری" می آید و فاتحه می خواند به تمام رای دادن ها و تبلیغات های انتخاباتی و اصل انتخابات! 
تاریخ انتشار:   ۲۲:۵۴    ۱۳۹۷/۷/۶ کد خبر: 154977 منبع: پرینت

ما پذیرفتیم که فریب بخوریم!
ما قبول کردیم که دروغ ها را باور کنیم و باور کردیم که دروغگوها را قبول کنیم!
ما به فریب خوردن و دروغ شنیدن عادت کردیم!
نمی خواهیم چشم های واقع بین ما باز شود و واقعیت های موجود را ببیند!
ما به همین حالت خوشیم و فریب خوردن را سرنوشت خود کرده ایم!
نمی دانم چند بار دیگر باید از یک سوراخ گزیده شویم تا بفهمیم که این مار افعی رام شدنی نیست!
حتما خود ما نمی خواهیم که این مار رام شود، ما به این حالت خوشیم!
حتی اگر روزی این مار بمیرد، برای نبودنش غصه دار خواهیم شد و برایش گلیم عزا پهن خواهیم کرد!
همه ما پذیرفتیم و می دانیم که انتخاباتی در کار نیست و همه اینها فریب است و تظاهر!
اما بازهم باور کرده ایم که انتخابات برگزار می شود و ما هم مانند کشورهای دیگر در انتخابات شرکت می کنیم و رای می دهیم و نامزد مورد نظر خود را خود انتخاب می کنیم!
زهی خیال باطل!
نه انتخاباتی در کار است و نه رای دادنی!
اینها همه فریب است و نیرنگ و آخر کار هم یک "جان کری" می آید و فاتحه می خواند به تمام رای دادن ها و تبلیغات های انتخاباتی و اصل انتخابات!
شما فقط دلخوش باشید که نامزد شدید و انتخابات برگزار می کنید!
شما فقط بفکر خود باشید که در رای بیاورید و به مجلس بروید!
به همین خیال باشید!
اما کسانی به مجلس می روند که قبلا در زد و بند های سفارت های خارجی که به نتیجه رسیده باشند.
همانگونه هر ولایت سهم مشخصی برای معرفی تعداد نامزد ها دارد، سفارتخانه های خارجی و نمایندگی های سیاسی و نظامی خارجی ها نیز هرکدام سهمی از تایید نامزدها دارند!
شما فقط دلخوش باشید و فکر کنید که این انتخابات است!

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انتخابات
فریب
نظرات بینندگان:

>>>   درود جناب نویسنده ،این انتخابات نیست، انتصابات است که قبلا همه مهره های شطرنج در خانه های خودش قرار گرفته، ممکن شاه رخ شود اما سرباز همش در میدان باقی می ماند و اگر اسب و فیل زور آزمایی کند و کیش در مقابل وزیر مات شود، و شاه؟؟

>>>   مردم عزیز افغانستان هیچگاه در انتخابات اشتراک نکنید اگر کنید یا نکنید کار دل خودرا میکنند بگزارید که هر ....را که خودشان میآورند بیارند باز یک دزد دیگر را پیدا میکنند که برایشان زیاد ....کند و همه هست بود وطن را در اختیارشان بگزارند .

>>>   انتخابات افغانستان به همان اندازه خندآور است که دولت افغانستان است، آیا میتوان باور کرد که امریکا به ما واقعاً دموکراسی میآورد؟ در خود امریکا دموکراسی واقعی وجود ندارد چی برسد به مستعمره آن افغانستان. هر کی که از خود امریکایی ها امریکایی تر باشد ، پست و بیوجدان باشد ، به خاطر پول از هیچ کاری دریغ نکند ، خلاصه صد در صد غلام حلقه به گوش امریکا باشد در افغانستان به مقامهای بالا راه مییابد و گرنه یا به انزوا کشانده میشود و یا تاپه تروریست یا مخالف دولت به پیشانیش زده او را میکشد. امریکا ابر قدرت دنیا است هر چی که او میخواهد همون میشود نه کودتایٔی علاج کار است و نه چیزی دیگری. این رهبران هم از ترس جان خود مجبور اند به هر دول که امریکا بزند برقصند .
وای بر حال مردم مظلوم و بیدفاع افغانستان.

>>>   دیکتاتور و حاکمانی که آزادی و حق حاکمیت ملت و انتخابات آزاد( دموکراسی) را از مردم گرفته و یا سلب و نقض کرده و حاکمیت مردم را غصب می کنند، خود پیشاپیش مادر و هم مادر بزرگ و پدر و پدر بزرگ جنگ و دشمنی با داخل و خارج هستند و باید سرنگون شوند و بروند.

>>>   کودتا!
این بمعنی کشت در دشت خشک است!
هرکه کودتا کند کشمش جورش می کنیم! همین دولت موجود فابل حمایت است!

>>>   Amirzada II
"ائتلاف نجات" امروز رنگ بدل کرد

"ائتلاف نجات" که تقریبا یک سال پیش در خانه جنرال دوستم در انقره برای نجات دوستم شکل گرفته بود، امروز در کابل رنگ بدل کرد و به "ائتلاف ملی بزرگ" تبدیل شد.
چگونه ائتلاف مذکور یک چشم زدنی بعد از بازگشت جنرال دوستم به "ملی و بزرگ" تبدیل شد؟
سازماندهندگان این ائتلاف به سه دلیل خود را " ملی و بزرگ" می دانند: نخست اینکه جنرال دوستم نجات یافته است و دیگر بحث نجات مطرح نیست؛
دوم اینکه چند نفر شخصیت نیمچه معروف پشتون تبار بحیث مار آستین در آن حضور دارند تا ائتلاف رنگ ملی بخود بگیرد.
سوم این که در پشت ائتلاف شبح "سلطان بزرگ فساد"، پدر طالبانیزم و فاشیزم، حامد کرزی بحیث" ذعیم ملی!" قرار دارد و ائتلاف مذکور را بدور انگشتانش می چرخاند.

دو توصیه از این قلم به بزرگان ائتلاف:
۱) با بزرگ نمایی های کاذب هرگز بزرگ و ملی نخواهید شد، بلکه باور به افکار بزرگ و گام های استوار بزرگ و ملی خواهید شد.
۲) با سلطان فساد و مار های آستین هرگز به منزل مقصود نخواهید رسید.

>>>   محمد اکرام اندیشمند
اشرف غني در جلسه كابينه خود را بصورت غير مستقيم تا سال 2024 رييس جمهور اعلان كرد.
او در جلسه كابينه كه ديروز سوم اسد(١٣٩٨) تحت رياست خودش داير شد از محمد همايون قيومي سر پرست وزارت ماليه ابراز سپاس كرد. وي سپس بلافاصله ابراز اميد واري كرد كه با مديريت و پشت كار قيومي، منابع عايداتي كشور دقيق مديريت گردد تا ما بتوانيم تا سال 2024 راه رسيدن به خود كفايي را طي كنيم.

>>>   Hanifi
بدون شک اشرف غنی در انتخابات پیش رو برنده است.
البته برنده بودن به مفهوم این نیست که مردم به این مرتد روانی رای بدهد، برعکس در این نوبت انتخابات از رئیس کمیسون انتخابات شروع تا رییس دارالانشا کمیسون همه همچو خود اشرف غنی انسان های مریض و فاشیست استند خواهی نخواهی در فکر برگذاری کدام انتخابات شفاف عاری از تقلب نیستند و انتخابات را خواهی نخواهی با جعل و تقلب و شادی بازی به نفع اشرف غنی رقم خواهند زد.
اشرف غنی بنا بر اعتمادی که بر کارکنان کمیسون انتخابات و مدیریت جعلکاری و تقلب آنها دارد حق دارد چنین ابراز نظر کند و خود را رئیس جمهور کشور تا سال ۲۰۲۴ بداند.

>>>   Najib Salam
اين جمع شكمبو و بى هدف در اين هفده سال در قدرت بودند ، از اينها بپرسيد در اين هفده سال چه كارى به نفع مردم و كشور كرديد كه اكنون باز هياهوى دروغين به راه انداخته ايد ، اگر شما شرم نداريد ، بايد مردم شرم كنند كه بر شما اعتماد كنند . براى من در جمع اين مرده هاى زنده يك تن را نشان دهيد كه جز اين حكومت و اين قدرت نبوده باشد و مزدورى نظام فاشيستى را نكرده باشد . تك تك اينها ، معامله گر ، درذ سرمايه هاى بيت المال ، زر اندوز ، عاشق ماموريت به فاشيزم و دروغگويان بى همتا اند،اينها براى قدرت حكومتى و حفظ سرمايه هاى شان تن به هر ذلتى داده اند و در آينده هم چنين خواهد بود.

>>>   Hai Khurasani
فرش قرمز ائتلاف برای ورود پدرسالار ملی و معنوی مافیا( حامدکرزی).
و اما چند نکته :
یکم
ائتلاف رسماً اعلام نمود که تا حالا خطوط اساسی ندارد و به عبارت دیگر فاقد دیدگاه و طرح راهبردی است.
دو
این ائتلاف موفق به انتخاب رهبر نشده است و لهذا شکاف و دیدگاه فکری اش فوق العاده عمیق است.
سه
هنوز با محفل پغمان و استاد سیاف به نتیجه نرسیده اند و مذاکرات ادامه دارد.
چهار
از پدرسالار و رهبر معنوی مافیا( حامدکرزی) دراین ائتلاف به عنوان شخصیت ملی نام برده شد.
نتیجه کلی
این ائتلاف به راهکاری تأکید می نماید که عملاً تا دوسال آینده نه ممکن است و نه عملی، برنامه بایومتریک با توجه به شرایط و وضعیت کشور در این مدت باقی مانده امری ناممکن است.
پس اینها چه می خواهند؟
طرح این جمع که امروز جرئت بیان شفاف و روشن آنرا نداشتند( هرچند به اشاره گفتند) همان طرح دولت موقت به زعامت حامدکرزی و تحریم انتخابات پارلمانی می باشد یعنی تکرار تاریخ .
اما انتقاد اساسی و کلیدی براین جمع که شعار دموکراسی می دهند این نکته است ،که اگر واقعاً خواستار تفکر دموکراتیک در کشور هستید ،پس چرا شرافتمندانه استعفا نمی کنید تا استراتیژی تان روشن و شفاف باشد و مردم هم بتوانند به درستی و صداقت شعار ها اعتماد نمایند؟

>>>   امید است که در انتخابات چنین حالتی پیش نیاید ورنه بی اتفاقی و سراسیمگی همه افغانستان را در بر خواهد گرفت ،گرچه اثار تخطیها روزبروز در دستگاه کمیسون انتخابات رونما میگردد و دولت ع وغ به شکلی از اشکال کوشش میکنند این انتخابات را هم به چالش بکشاند ،امید است از این حرامخوری دوری بجوید و سراسمگی انتخابات را بگزارند به شکلی حلال اش صورت گیرد
عبدالله ریحان

>>>   Badry
ائتلاف جدید التشکیل در کابل ، اتحادیه احزاب سیاسی جنبش ، جمعیت ، وحدت و چند گروه بی اصل و نسب اواغنه است ،برای گرفتن قدرت در دولت آینده اوغانستان . این اشخاص نماینده شهروندان اوغانستان نبودند و نیستند و نباید از نام اقوام در جایی گپ بزنند.

>>>   یل سامانی
تا زمانی که در ساختار نظام سیاسی وتغییر در قانون اساسی کشور مبنی بر جایگاه دیگر اقوام روشن نشود مشکل افغانستان قرن ها باقی خواهد ماند...اگر مشارکت است باید ریاست جمهوری بین پشتون وتاجیک شکل نوبتی باشد نه انحصاری وتک قومی.
1

>>>   Farid
" ائتلاف بزرگ ملی " اگر نتواند تداوم حاکمیت قبیله محورِ " تیم تداوم " را متوقف بسازد و نتواند به پرسش های مهم امروز پاسخ دهد به پشیزی نمی ارزد . امروز مردم به آزادی واقعی ، به دموکراسی پاک و به امنیت نیاز دارند و دولت در کنش خویش ضامن امنیت نیست . امروز مردم می خواهند از فقر رهایی یابند اما دولت هیچ برنامه ی برای مبارزه با فقر ندارد . اعتیاد به مواد مخدر جان جوانان مارا می گیرد اما دولت برنامه ی مبارزه با بذر، قاچاق و اعتیاد به مواد مخدر ندارد . جوانان به کار نیاز دارند اما دولت و سکان داران اقتصاد کشور حدِ اقل برنامه ی اشتغال برای فارغان دانشگاه های وطن ندارند . زنان مانند گذشته زیر ستم اند . به زن ، جوان و کودک باید فکر کرد و برای آنها زمینه های زندگی مطلوب و رشد و شگوافایی را آماده ساخت .

>>>   وای بر حال مردم مظلوم و بیدفاع افغانستان.

>>>   Salam
در انتخابات آينده پشتون ها با مهارت همه را تحت كنترول دارند . غلجايى ها به رهبرى غنى و اتمر و حكمتيار و درانى ها به رهبرى كرزى ، ائنلاف نجات كه از سوى پشتون ها مهار شد و كرزى با مهارت آنرا به ائتلاف بزرگ ملى تغيير داد ، چهره هاى ناسيوناليست و پشتونيست چون احدى در محور اين ائتلاف قرار دارند و اجازه نخواهند داد تا محوريت تاجيك ها ، ازبيك ها و هزاره ها شكل گيرد ، عده يى كودن كه از تاريخ نمى آموزند فكر مى كنند كرزى ، احدى و....رهبرى ايشان را مى پذيرند . پشتون كه به اقتدار پشتون باور نداشته باشد وحاضر شود اقتدار غير پشتون را بيپذيرد تا اكنون وجود ندارد . پشتون ها باهمان تفكر برادر بزرگ روى ديگران دست مى كشند .

>>>   در حاليكه هشتاد درصد كشور غير پشتون است ولي دولت فاشيستي غني دو موقف مهم كميسون انتخابات را به خاطر يك تقلب بزرگ به نفع خوبش آماده كرده و دوكزينه مهم را در اين كميسون از قبايل پشتون انتصاب كرده ، اگر اين ريس جمهور متقلب كه خود به تقلب اجبارآ زعيم كشور شده است در سدد مهندسي تقلب كسترده از قبل ساخته و بافته
نيست چرا اين دو جايگاهي مهم كه نقش تعين كننده را دارا مي باشد به قبيله خويش واگذار كرده
به همگان معلوم است دو پست در كميسون انتخابات خيلي مهم و حياتي است
١-ريس كميسون انتخابات
٢- ريس دبير خانه و يا دارالانشا
بايد يكي از اين موقف ها متعلق به اقوام غير پشتون به ويژه برادران تاجيك ميبود
و ديگر موقف هايش هيچ مهم نيست و نقش سمبوليك را دارد .
سجادي

>>>   Mansoor Badry
دقیق پیش بینی می توان کرد که ائتلاف تازه جور شده هنگام انتخاب رهبری از هم می پاشد . اگر در رهبری این ائتلاف اوغانی مقرر نگردد ، متباقی اواغنه به گلبدین خواهند پیوست !

>>>   وشه چین
چیزی که " افغان ها " از آن ترس زیادی دارند سرشماری جمعیت این کشور است . فکر نکنید رهبران افغان ها نمی دانند، به خوبی میدانند که اقلیت اند .

>>>   وقتی دولتمردان افغانی مردم و مملکت داری بلد نیستند و یا نمی تواننند کشور اداره کنند، آنوقت یکی دیگر می آید و اداره می کند. یکی ابلهی ریگ در کفش داشت *** چو درمانده شد دست بر سر گذاشت
دلال بازی و رانت خواری و دزدی و اختلاس که نشد مملکت داری و یا اقتصاد. کسی که اقتصاد را مال خر تعریف می کند، عکس العمل و پاسخ اقتصاد و ورشکستگی را نیز باید هضم و تحمل کند. اقتصادی که روی استبداد و شرع اسلام و سانسور و شکنجه و اعدام و جنگ افروزی و آدمکشی باشد، بهتر از اقتصاد ما نمی شود. یعنی از مکافات عمل غافل مشو*** گندم از گندم بروید جو ز جو.

>>>   اشرف غنی نزد مردم عام منفور ، تشنه قدرت وقومگرا نیست صرف نزد دزدان وآدمکشان منفوراست همچنان تشنه قدرت کسانی است که چوکی ریاست جموری را بیرون ازمرز مملکت مسافرمیساختند
ازطرف دیگردرافغانستان تنها دوستم وعطا نیست کسانی دیگری هم نیز وجود دارد

>>>   نتیجه انتخابات از همی حاله معلوم اس !

>>>   با ثبت تذکره های تقلبی هیچ وقت نمی توان انتخابات را قانونی و شفاف گفت این بار تقلب و بی حیاحی در انتخابات واضح و آشکار است با این تذکره های کهنه که از هزاران تقلب بر خودار است شما میدانید که نیم از پشتون های پا کستان هم شناختی کارت پاکستانی دارند و هم تذکره افغانی . هر چه به فایده شان بود همان طرف میروند و رای میدهند زیرا در دولت حمایت گر دارند .مثل که پایه برق را ماین گزاری میکنند و هنوز هم دولت حمایت میکند . در حالیکه باشندگان همان قریه مقصر هستند که در بین شان طالب تغذیه میشود تجهیز میشود و کمک میشود

>>>   فقط آنعده افغانها بنام "انتخابات"، آنهم انتخابات "شفاف" ، دهل زده میروند که یا وابسته به امریکا هستند، یا هنوز از خوردن خون مردم سیر نشده اند، یا مانند گلبدین برای خوردن پوست و استخوان مردم تازه نفس اند و یا انهایی که صاف و ساده احمق اند!!!

>>>   صیاد صاحب را بگویید که محافظ خود باشند که کدام .....در شکم پندیده اش با چاقو نزند که خدا نخواسته نصف کابل را چتلی نگیرد!!!

>>>   امر اشرف غنی صاحب بالای مامورین دولتی که با فامیل شان به حوزه های ثبت نام بروند نه حقوقی و منطقی است ونه عملی .اول اینکه در یک خانواده در صورتیکه
زوجین حیات باشند صرف دو رای است بقیه که زیرسن اند حق رای دادن ندارند
آولاد که به سن قانونی رسیده انها اختیار خود را دارند و مجبور کردن آنها به
معنی اینست که رییس حمهور حق استعمال زور را برای رای دادن در خانواده
و بیرون ازان به رسمیت می شناسد و این به مسوولیت وجدانی و اجتماعی او تمام می شود. زوجین هم هر واحد اختیار رای خود را دارند .
۲- این از حقوق اساسی شهروندی است که رای دادن آزاد است و قانون اساسی هم در ماده ۸۳ آنرا ( آزاد ،عمومی ،سری و مستقیم ) خوانده
مگر آقای رییس صاحب جمهور از قانون بی خبر است ‌؟ خدا نکند .
م.ش . فروغ

>>>   نهادینه شدن فرهنگ انتخاباتی و بر گزیده شدن انسانهای لایق و شایسه و خدا محور و نگاه به رای به عنوان امانت و قبولی و باور شخص منختب به آراء مردم به حیث امانت که بار مسولیت شخص منتخب را سنگین تر می کند و...، اینها فاکتورهای است که نیاز به همکاری و فعالیت رسانه ها و مبلغین و متنفذین قوم دارد.
با رعایت موارد بالا و تحقق روش انتخاب درست نتیحه شان سری کار آمدن انسان های درست و فهیم و به درد و شرایط کشور آشنا. آن وقت است که کشور به سمت امنیت و آرامش و...، حرکت خواهد کرد. مرد شاهد افغانستان آباد، آزاد خواهند بود.
به امید آن روز.

>>>   ـ نادیه مراد؛ دختری که سازمان ملل متحد را به گریه انداخت
نام شان داغش بود، آمده بودند ما را به جهنم ببرند و «خود» شان سر راه به بهشت بروند !
دعوت نامه شان در دست چپ شان بود و با انگشت شهادتین دست راست، آسمان را نشان می دادند!
مادرم برای سکس شرعی بسیار پیر بود و طعم حوریان بهشتی را نمی داد، او را کشتند،
خواهر کوچکم را همچون بره ای تازه نگه داشتند . او باکره بود !
همچون مریم، کمی معصوم تر، کمی تردتر، همچون آب زلال
خواهرم باید زن امیر الاکبر می شد !
خدا شاهد بود، ما تفنگ نداشتیم، سرود «خوایه وه ته ن» می خواندیم !
خدا شاهد بود ما گلدان ها را آب می دادیم، گلها را گل می دادیم !
خدا شاهد بود آمدند پدرم را به دو قسمت نامساوی تقسیم کردند؛
سرش را برای وطن جا گذاشتند و بدنش را زیر خاک دفن کردند تا نفت شود !
خدا شاهد بود برادر کوچکم را لخت زیر آفتاب نگه داشتند و به او
شهادتین یاد می دادند؛ باید می گفت الله بزرگتر است !
خدا شاهد بود او از فرط عطش و بی آبی جان داد !
خدا شاهد بود سیاه بودند، مردانی از سرزمین حجر و آتش و ما
زبان شان را نمی فهمیدیم، اما رفتارشان را … !
مردانی با ریش های بلند، مغزهای کوتاه، باورهای سخت ! نام شان
عقرب، ملخ، سوسمار بود! لشکری از لجن و پشم و اعتقاد !
آنها آمدند، آرزوهای من را کشتند، آنها من را غنیمت صدا می زدند !
آن زمان دیگر نادیا نبودم،
آن روز دختری بودم با روحی زخمی که از نفس هایم خون می‌چکید،
آن روز هیولای ظریفی بودم که با جهان قطع رابطه کرده بودم، در من انسان مرده بود و لاشه ای بودم که حتی مومیایی هزارساله اش ارزش نداشت،
آن روز مرگی بودم در روحی !
بعد از آن زنی می مرد، زنی حامله می شد، زنی خودکشی می کرد، زنی خودسوزی… زنی هزار رکعت نماز جبر می خواند !
بعد از آن زنانی، از رنج حامله شده بودند، زنانی فقط یک تقویم می شناختند : روز اول تجاوز، روزهای بعد از آن عذاب !
بعد از آن، تاریخ به دو دوره تقسیم شد : قبل از فاجعه ی سیاه –
بعد از فاجعه ی سیاه !
بعد از آن زنان فقط یک خیابان را سر راست بلد بودند،
خیابان منتهی به بیمارستان بیماران روانی !
بعد از آن زنان فقط یک آواز می خواندند : «ای مرگ کجایی ؟ زندگی مرا کشت !»
بعد از آن زنان تابوت بودند و کودکان در شکم شان مردگان هزارساله !
بعد از آن زنان مجسمه ای بودند که وسط شهر برای عبرت تاریخ نصب شده بودند !
آن روز هوا گرم بود، خدا شاهد بود، مردی آمد، من را کشت و باز دعا می خواند تا دوباره زنده شوم !
==۱.نادیه مراد اهل سنجار عراق که در سال ۲۰۱۴ به اشغال داغش درآمد و داغشی ها روستای « کوجو» – سکونتگاه نادیه مراد – را هم اشغال کردند و او را به همراه خود بردند .
( ر )

>>>   اغاي راد مرد قلمت رسا و توانا باد تحليل بجا!!!

>>>   بهترین کار درمورد انتخابات این بودکه حکومت چوکی هارا به مزایده می گذاشت وهرکس پول بیشتر میداد برنده میشد نه تقلب بمیان می آمد ونه اینقدر کاندید خزانه حکومت هم پر میشد ضرورت به نصب عکس ها وشعارها هم نبود
ر

>>>   وقتی دوسرباز پولیس یکدیگررا می کشندبم های چهل هزار دالری امریکا توسط f-35 بالای اشراریکه ده افغانی ارزش ندارندچی سودی خواهد بخشید ، این عصری ترین طیارات که درافغانستان پایگاه ندارندازان طرف های دور بحرهند یا خلیج پرواز میکنند،آمدن تاافغانستان وپرتاب چند بم بالای چند مغاره یا سنگر ودوباره برگشتن چقدرمصرف دارد، وقتی کرزی زمان بوش از امریکائی ها F-16 می خواست آنها می گفتند یک ساعت پرواز اف شانزده هفت هزار دالرمصرف دارد ، حالا مصارف ساعت هاذپرواز این طیارات نسل پنجم ومدرن چقدربرای امریکا مصرف خواهد داشت وبرای افغانستان چی سودی می بخشد ، اگر روزی هزار فرد اشرار کشته شوند آی اس آی روزی دوهزار اشرار دیگر تولید میکند
وقتی درهرات مردمهاجر بادغیسی میگوید من طفل دوساله ام رابه پنجاه هزار افغانی می فروشم کجاسیت خریدار؟ آیا همین فرد وهزارها امثال این در بدل گلدار حاضر نمیشوند سلاح طالب را بدست بگیرند ؟

>>>   این انتصابات است

>>>   قانون انتخابات تصریح کرده است که اگر از پرسنل کمیسیون انتخابات کسی جرم مشهود داشته باشد در محاکم بررسی می شود و اگر جرم و تقلب انتخاباتی انجام داده از وظیفه سبکدوش و مساله بررسی می شود که بایداین امرتطبق شود.
عصمتیان

>>>   جناب کوفی درموجودیت شخص فعال و متخصص تقلب وخیانت ملی امر خیل درکمیسیون انتخابات هرکاری ممکن شده میتواند
امرخیل ظاهرا انسان اما درباطن یک ....وشاگرد وفادار آی اس آی بود ونزدیک بود خون هزاران افغان را بریزد وافغانستان را پارچه پارچه کند که خداوند منان ملت ومردم مارا کمک نمود توسط پولیس بالفعل درحین یک خیانت ملی گرفتار شد وبعدا هم دیدیم که تماس های تیلفونی اش به میدان آمد وامروز یا فردا فلم هم ودیگر جنایاتش نیز افشا میگردد
امر خیل نزد پولیس افغانستان دوسیه داشته ودزد با پشتاره از طرف پولیس بیدار افغانستان گرفتار شده وده ها اسناد دیگر از تقلب و خیانت ملی ایشان نزد پولیس درج است وزارت داخله وقومندانی امنیه برعلیه ایشان به سارنوالی شکایت ها درج نموده وقومندان امنیه کابل که درصداقت وپاکی وایمان داری دربین پولیس ونیروهای مسلح افغانستان مقم شامخ وبلندی دارد جهت اعاده حقوق وشخصیت خود واثبات بی گناهی اش علیه وی در سارنوالی شکایت نموده که انشاءالله به جزای اعمالش میرسد ونورستانی یادیگر افراد کمیسیون که ازین ....ملی حمایت نموده اند وحقیقت را کتمان کرده اند وامرخیل را به ملت بیگناه معرفی کرده بودند نیز به جرم خیانت ملی انشاءالله که گرفتار خواهند شد

>>>   راه غلط همیشه درچاه است وامر خیل وهمدستان وحامیانش رسوای دنیا وآخرت وشرمنده مردم جهان شدند

>>>   فکر میکنم مردم از رای دادن خود بیزار هستند زیرا رای انها ارزش ندارد

>>>   از کار کمسیون جه انتظار باید داشت امر خیل در طول تقریبآ 10 روز بعد از انتخابات هر کاری را انجام داده بعدآ استعفا داده چرا همانروز که وی تقلب نمود باید هیچ نوع کار در دفتر نمی نمود حال چی اعتبار است که همه کار ها را به نفع خود و کاندید مورد نظرش کرده و خارج میشود.

>>>   خو دعا کنید کرزی در غصب گرفتار شود که بسیار خیانت کرد از هر نگاه اگر کمی خدمت کرد بسیار بسیار خیانت کرد به حق مردم تاکه زنده است این ملک به حال نمیاید

>>>   در حکومتهای ساخته شده از بیرون چیزی که هیچ ارزش ندارد رای مردم است. من از همین حالا همه مردم افغانستان را دعوت میکنم که هر نوع انتخابات زیر نگین امپریالیسم امریکا و گدیهای کوکی شان غنی وعبدالله و سران جهادی را تحریم کنند!! بگذارید خود شان صندوقها را پر کنند!! مطمین باشید که اینکار را میکنند!!!
در غیر آن روی تانرا بسوی خداکنید و بگوئید درین جامعه ایکه در قرن 21 سر حلال بودن یا حرام بودن نوروز یکدیگر خود را مانند .. میدرند. و یا شنیدن صدای بوت زنها را حرام میدانند، زن میتواند رای بدست آورد؟؟!! در دوره های گذشته بانوهایی از قبیل کوفی، دانش، وغیره وغیره از دورترین مناطق کشور رای گرفتند. آیا این قابل تصور است؟؟؟ انجوها و موسسات خارجی کار خود را کردند!!!! باز هم کار خود را میکنند!! شما را بخدا از ولایتی مانند هلمند زنی بنام نیازی میتواند رای بیاورد؟؟؟

>>>   گوسفند هارا هم از ارزش رای شان آگاه سازند بد نیست

>>>   به نظر دهنده اول اینهایی را که تو نام گرفتی هر کدام صنوق آرا را در بدن خود دارند.

>>>   یکی خو این "برنامه های آگاهی دهی" (برنامه های دالر سازی) سر دل مردم ریخته، قریب است برای "کار خیر" بین زن و شوهر هم "برنامه های آگاه دهی" براه اندازند!!!!!!!!!!!!!

>>>   با سلام !
برای اشرف غنی خان خیلی مهم نخواهد بود که مردم باور دارند و یا ندارند و یا رای میدهند و یا رای نمیدهند چون گوسفند های ... خو هستند که به عوض مردم هم رای بدهند و هم یگان... اضافی برای آنانی سر دهند که در رای گیری اشتراک نخواهند کرد . از سوی دیگر هم اکنون آقای امر خیل و دیگر اعضای باند شان کوه به کوه ، دره به دره و دشت به دشت به دنبال گوسفندانی اند که واجد شرایط باشند و برای هر رمه گوسنفد سمینار دایر میشود تا طرز رای دادن ، شرایط و پیش شرط ها را واضیح ، مشخص و معلوم نمایند .تا گوسفند باشد ، مردم را صبر است که رای بدهند .
اندر از مزار شریف

>>>   واقعآ همنطور است تا اصلاحات اساسی نشود و خاینین بر طرف نشوند کسی اشتراک نمیکنند. چرا بخطر یک ری خود را چقدر زحمت میدهیم ولی یک خاین ملی به هزار ها ری را داخل میسازد. پس یک ری ما هیچ تآثیری بالای نتایج انتخابات ندارد.

>>>   حشمت خان!
اگر در تمام افغانستان یک نفر هم به پای صندوق های رای نرود، دولت انتخابات میکند و چند میلیون رای در صندوق ها میریزد و در ده و یا بیست منطقه رای دهی یک تعداد نفر های بیکار را پول میدهد و در محل برگزاری انتخابات قطار ایستاد میکند و فلم شان را اخذ میکند و شب در خبر ها نشان میدهد و میگوید که میلیون ها نفر به پای صندوق های رای رفتند. آیا کدام سند داری که مردم در انتخابات سهم نگرفتند؟ اگر فکر میکنی که در انتخابات گذشته چند میلیون نفر رای دادند، این از خوش باوری جناب عالی است.

>>>   من درین دور چون تقلب و خیانت از هردو طرف زیاد بود رای نه داده ام. در آینده هم تا مطمیین نباشم رای نمیدهـــم رای من امانت ملی است
م. زمین بوس

>>>   ای کاش در کشور به قدر بی سواد ها با سواد وجود می داشت
فانوس بدخـــشی

>>>   حقیقت اینست که امریکا و غرب به خاطر اینکه مهره های خود را در قدرت داشته باشند طرفدار تقلب اند.
نوروز زاده لوگر

>>>   من هــــــــــــم از انتخاب شدن و انتخاب کردن با سیستم های غیر شفاف معذورم
دکتور نثار پکتیکا

>>>   او جوان ! برادر بی منطقت را بگو که کمی عاقل شود و اینقدر پیش پا کستانی ها و عرب ها کرنش و زاری نکند . رو به ملت کند نه به طالب و داعش که هر دویشان مصیبت اور اند . خد مت شما عرض کنم که انتخا بات میشود اما به تاخیر و اینبار به علا وه گو سفند شتر و خر و فیل را هم می اورند وصندوق ها را خوب تکک می کنند . خاطرت جمع باشد . خودت هم یکی از کاندید ها هستی .صد سال سدو زای ها و صدو سی سال محمد زای ها درین ملک انگلیس داد و روس داد حکومت کردند حا لا نوبت به احمد زای ها رسیده...
صفدری

>>>   از دست شما قوم ... گوسفندی ها است که نه تنها انتخابات، بلکه هر چیز در کشور مشکل دارد۰

>>>   کسی پروای رای مردم را ندارد
کاکه از کابل

>>>   حقیقت موضوع در این است که مردم افغانستان اسیر شده ودرهیچ معامله از خود اختیار ندارند اینکه بعضی ها میگویند رای نمیدهند ولی وقتی قوماندان وزورگوی منطقه بادیگارد خودرا به جا نش روان کرد بازهمه چیز درست پیش میروند تقلب در انتخابات همیشه بود زیرا افراد مسلح موجود بود وموجود هست هر قومندان که به هرکس کمپاین کرد مردم به همان کس به خاطر خوشی قوماندان ونجات ازخطر بعدی به همان کس رای داد مامورانتخابات ازهمان منطقه است وکدام تضمین ندارد که برخلاف قوماندان عمل کنند اول باید خطر داخلی را ازبین برد بعدآ سخن از انتخات شفاف زد اول باید به زورگویان خاتمه داد بعدآ ازعدالت وقانونیت سخن گفت بزرگان به این موضوع متوجه هستند ازین جهت قاطع عمل کرده نمیتوانند واگر کس این حقیقت جامعه مارا قبول ندارد برود بولایات ونواحی شهرها وقریه جات واز نزدیک تما شاکنند .

>>>   ... ولی ما رای میدهیم تاوقتیکه به هدف خود برسیم.

>>>   حرف اقای حشمت درست است. البته درعمل هم اگرچنین باشد خیل خوب است

>>>   مردم از کدام خدمت شان راهی برای این خاینین وطن بدهند چی کردن صرف برای مردم مرگ دادن در دوران فاشیست های المان اینقدر کشته نشده بود از وقت که این خاینین به قدرت رسیده تمام مردم را قتل کردن مردم فراموش نکرده اند انکس که به این خاینین راهی میدهد برای مرگ خویش راهی میدهند واین خاینین انتظار از مردم دارند تا برای شان راهی بدهند سرمه ازموده امزمودن اشتباه است

>>>   مردم اگر یک جو عقل داشته باشند این انتخابات مذخرف را تحریم می کنند. معامله گران دو دوره فاسد نباید حق شرکت در انتخابات را داشته باشند.

>>>   رای دادن و انتخابات هیچ ارزشی در کشور ما ندارد و مردم حق دارند که در انتخابات شرکت نکنند زیرا دولت و حکومت افغانستان را از خود نمی دانند برای اینکه این دولت کوچکترین کاری برای ملت انجام نداده و همچنین نمایندگان مجلش هیچ قانونی را به نفع کشور تصویب نکرده اند بلکه هم دولتیان و هم مجلسیان بر سفه ای نشسته اند که آمریکاییها و غربیها برای آنان پهن کرده و بر سر تقسیم مواد روی سفره با هم دعوا دارند.

>>>   آیا لازم است به دزد، تقلب کار، کمیشن کار، معامله گر و منفت گرایان رأی بدهیم تا بر اساس رأی ما به کرسی بروند و برای هفت نسل شان حرام و حلال جمع آوری کنند اما مردم ما گرسنه بماند . مرگ برایشان میخواهم

>>>   رئیس اداره محترم ثبت احوال نفوس : بهتر بود که قبل از شروع روند ثبت نام رای دهنده گان سیستم دیتا بیس شناسنامه آماده بهره برداری می بود زیرا وفت کافی درین عرصه وجود داشت تاهم زمان با آغاز پروسه سیستم الکترونیکی در اختیار کمیسیون انتخابات قرار میگرفت که اشخاص وافراد جعل کار شناسائی میگردید ونمیتوانستند شناسنامه های جعلی وچنتائی دریافت کنند تا پروسه ثبت احوال نفوس حالت شفافیت خودرا میداشت واز جعل کاری جلوگیری می شد تا این پروسه خدا نکرده مانند پروسه انتخابات گوسفندی سال 1394- اعتماد مردم را خدشه دار؛ رسوائی وگند آن جامعه وجهان را آلوده نسازد اگر چنان شد مسئولیت آ مستقیم متوجه شما ودست اندر کاران ومهندسان این روند ملی بوده که بائیست پاسخگوی ملت ومردم باشید .
ع-ب-کابل

>>>   غرض جلوگیری از تقلب در انتخابات،هر نامزدی که خود را در انتخابات پارلمانی کاندید کرده است،در هر حوزه انتخاباتی مربوطه اش،یک نماینده غرض کنترول آرا موظف کند.بعد ار ختم انتخابات در همان روز در همان حوزه رای ها شمرده شود و تیلفونی و با ذریعه موبایل و کمپیوتر به مرکز کمیسیون انتخابات اطلاع داده شود و بعداً ًرای ها دوباره در صندوق انداخته شود و به مرکز انتقال داده شود،تا درصورت شکایت کاندید ها،از سر شمارش شود.
در غیر آنصورت که در خود مرکز رای دهی رای ها شمارش نشود،در راه تا کابل صد ها و هزار ها صندوق پر از رای تقلبی میشود و کسانی که توسط رای مردم انتخاب شده اند،به پارلمان راه نمی یابند.

>>>   Ariaie
شكى نيست كه تيّم حاكم ارگ تمام توان و قدرت خود را در مدريت انتخابات و تقلب سازمان يافته انتخابات هاى اينده شوراى ملى و رياست جمهورى منسجم ساخته و استفاده خواهد نمود. در چنين شرايطى بجاى سالها انتقاد بى سود، تحمل ظلم، تبعيض، رنج و هزار فلاكت ديگر، بهتر است همه مرد و زن، خورد و كلان، پير و جوان ، از هر قوم و زبان و گرايش با اتحاد و يكپارچگى با كنار گذاشتن تمام اختلافات زير يك چتر واحد يعنى تغير و عدالت گرد هم ايم و در انتخابات نه از ميان ما كسى را اجازه دهيم تا به تيّم و سياست هاى تبهكارانه غنى و گلبدين رنگ فراقومى دهند و نه اجازه دهيم غنى دوباره زمام امور را به دست گيرد . در اين راه بايد مصمم و با انگيزه وارد ميدان شويم و كار را يكطرفه نماييم!

>>>   Salam
من با جرات و با مسوؤليت مى گويم ، اگر نامى و واژه يى در جهان منفور و قبيح باشد ، آن واژه يى افغان ( اوغان) است . هيچ كسى در بيرون كشور ، حتا همان پشتون دو آتشه هم جرات ندارد خود را اوغان معرفى كند . تمام جفنگ اوغان خواهى تنها مصرف شوؤنيستى در داخل دارد .

>>>   Ahmad Parwani
پشت صحنه سقوط ولسوالی ها:
یک نمونه:
ولسوالی پرچمن ولایت فراه سقوط نکرده، بلکه داستان ازین قرار است که برادر سلام رحیمی نامزد پارلمان است، این ولسوالی هشتاد درصد تاجیک نشین است، سلام رحیمی بخاطر پیروزی برادرش قومندان امنیه و ولسوال این ولسوالی را تبدیل وقومندان امنیه قبلی را خانه نشین میسازد، مردم محل از قومندان امنیه و ولسوال قبلی حمایت می‌کنند وبه افراد سلام رحیمی اجازه نمیدهند که به ولسوالی داخل شود، سرانجام بین هردوطرف درگیری رخ می‌دهد، دولت اعلان می‌کند که ولسوالی پرچمن سقوط کرده است، درحقیقت ولسوالی به دست طالب نه، بلکه توسط محل و ولسوال وقومندان امنیه قبلی محافظت می‌شود.
دولت تصمیم دارد به بهانه طالب بالای این ولسوالی عملیات نظامی انجام دهد.
برادر سلام رحیمی توسط چرخبال های وزارت دفاع به یکی از روستا ها دیسانت می‌شود وعملن با استفاده از امکانات حکومتی تدابیر حمله بالای ولسوالی را گرفته اند، دو روز است که اسلحه ‌امکانات جنگی ازطریق چرخبال به برادر سلام رحیمی اکمال می‌شود.

>>>   غنی و حواریون اش چون هیلی و یون و گلو خواب عبالرحمن بچه افضل شدن میبینند اگر اجل مهلت بدهد و هوا بارانی نشود.
دیده شود چه میشود.

>>>   آقای Salam ،
میگویند " مه چه میگم دنبوریم چه میگه"!!
یا " یکی از اسمان گپ میزنه، دیگه از ریسمان"

>>>   از 16 سال باینطرف مردم افغانستان با آمار خیالی در تمام عرصه ها از جانب حکومات وایسراها و جهان غرب مخصوصا امریکا تحمیق شده اند.

>>>   بهترین گزینه آن است که ارگان و ناظرین بین المللی از کشورهای آزاد انتخابات افغانستان را انجام دهند و نتیجه را اعلان کنند.تحریم موقعی درست هست که دیگر اشخاص و احزاب و گروههای سیاسی مخالف حق کاندید و شرکت در انتخابات را نداشته باشند،یا مخالفین و منتقدین بطریق شخص و حاکمیت دیکتاتوری از شرکت در انتخابات حذف شده باشند، ولی کشور افغانستان به لحاظ انتخاباتی آزاد هست و هر کس و هر حزب و گروهی حق کاندید و شرکت در انتخابات را دارد و لذا در این شرایط تحریم معنی ندارد. تا زمانی که جلوی روند فعالیت و رشد سیاسی کشور سد نگشته است، در آنجا تحریم معنی و مفهوم و نتیجه ایی نخواهد داشت.

>>>   در ولایتی که(غزنی) 1500 پولیس تخیلی موجود باشد وجود ملیونها آمار خیالی در ثبت نام "نصوار" کمیسیون نیست.

>>>   20 سال پیش آمریکا کشور افغانستان را از دست وحشیهای طالبان آزاد کرد و داد دست مردم افغانستان و احزاب و اشخاص سیاسی، حالا حتی عرضه ندارید یک انتخابات آزاد انجام دهید. به همین دلیل است که افغانستان تا حال در خون و آتش غرق شده است چونکه عرضهً مردم و مملکت داری بلد نیستیم.

>>>   دو دهه است آمریکا کشور افغانستان را از دست وحشیهای طالبان آزاد کرد و داد دست ما مردم افغانستان و احزاب و اشخاص سیاسی، حالا حتی عرضه نداریم یک انتخابات آزاد انجام دهیم. به همین دلیل است که افغانستان تا حال در خون و آتش غرق شده است چونکه عرضهً مردم و مملکت داری بلد نیستیم. خامنه ایی و دیگر متحدین ضد آمریکایی وی هرگز اجازه نخواهند داد در کشورهای همسایه صلح و ثبات سیاسی و آرامش بر قرار گردد،از ماست که برماست

>>>   در افغانستان همه چیز خیالی است. میترسم اشرف غنی و گلمرجان هم خیالی باشند!!!!!!

>>>   یکبار ری دادیم برای هفتادپشت مابس است که از گو
خوردن ماره پشیمان کرد اگر ری ندهیم حداقل به خود
خیانت نکرده ایم وعذاب وجدان نمیکشیم


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است