چهار فرزند برادر پادشاه عربستان در حبس خانگی
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۵۱    ۱۳۹۷/۷/۷ کد خبر: 154980 منبع: پرینت

پادشاه عربستان چهار فرزند برادر خود را در حبس خانگی قرار داده است.
به گزارش مهر، العهد جدید اعلام کرد که ملک سلمان بن عبدالعزیز فرزندان احمد بن عبدالعزیز برادرش را در حبس خانگی قرار داده و این با وجود اعلام انزجار چهار فرزند احمد بن عبدالعزیز که ملک سلمان و محمد بن سلمان را مسئول تحولات یمن دانسته بود، است.

بر اساس این گزارش؛ ملک سلمان چهار فرزند احمد بن عبدالعزیز یعنی سلطان، نایف، ترکی و عبدالعزیز را که موفق به خارج شدن از عربستان نشده اند فرا خوانده و از آنها خواسته که موضع خود را در قبال پدرشان اعلام کنند و آنگاه از آنها خواسته که به خانه هایشان بروند و این پس از مخالفت آنها با تصمیم پدرشان بوده است اما آنها متوجه شدند که در حبس خانگی هستند.

از سوی دیگر پایگاه میدل ایست آنلاین انگلیس اعلام کرد که احمد بن عبدالعزیز برادر ملک سلمان پس از اظهاراتی که در مقابل معترضان در لندن بیان کرد و خود و بقیه آل سعود را از اقدامات برادرش مبرا دانست، قصد ندارد به عربستان برگردد.

شایان ذکر است که شاهزاده احمد بن عبدالعزیز برادر سلمان بن عبدالعزیز در مقابل جمعی از معترضان که به سردادن شعار علیه آل سعود در برابر مقر اقامت وی در لندن می‌پرداختند، از آنها خواست به جای شعار دادن علیه خاندان آل سعود، پادشاه و ولیعهدش را مسوول دانسته و بازخواست کنند.

یکی از همراهان شاهزاده سعودی تلاش می‌کرد تا معترضان را از وی دور کند، اما وی به آنها نزدیک شد و با آنها وارد گفتگو شد و خطاب به آنها گفت چرا علیه آل سعود حرف می‌زنید، این مسایل ربطی به آل سعود ندارد، از وی پرسیدند که هویت این مسئولان را اعلام کند که وی پاسخ داد : پادشاه و ولیعهدش و دیگران در این زمینه مسوول هستند.

پیشتر منابع خبری از تنش و اختلافات در روابط شاهزاده احمد و محمد بن سلمان از زمان ولیعهدی وی خبر داده بودند.
شاهزاده احمد بن عبدالعزیز در واکنش به درخواست معترضان به جنگ رژیم سعودی علیه یمن گفت من خیلی وقت است که آرزو کرده بودم جنگ در یمن متوقف شود و اینکه همین امروز جنگ تمام شود نه فردا.
معترض دیگری خواهان توقف سرکوبگری در بحرین شد که پاسخ شاهزاده سعودی این بود: انشاءالله.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پادشاه عربستان
حبس خانگی
نظرات بینندگان:

>>>   حبس شاهزاد گان سعودی هم نوعی از جشن وسرود است . قبلا هم چنین حبسی برای بعضی از شاهزادگان داده شده بود منتها در هوتل پنج ستاره ای فوق العاده لوکس. نوش جان شان حج یکی از فرایض است هم از این مدرک و هم ذخایر نفت انهارا بادار جهان ساخت .حضرت محمد میدانست که امدن زایرین به مکه یگانه راه عاید ریگستان زمین است و امدن اعراب از سراسر عربستان بخاطر نیایش در برابر خدایان شان عاید هنگفتی سالانه نصیب بازرگانان بخصوص قریش که عبادتگاه مکه را تیکه کرده بود میگردد لذا او رفتن به حج را فرض گردانید. به همین خاطر در ابتدا قوم او مخا لفش بودند اما با رحلت پیامبر متوجه شدند که محمد خدمت بزرگی برایشان کرده برای گسترش اسلام جهان گشایی کردند و صاحب ثروت کنیز وغلام شدند و ما تا امروز با رفتن به حج به ثروت شان میافزایم انها از این پول از انگلیس و امریکا سلاح میخرند و برای عیاشی با بیوه های جوان و دختران باکره که اواره ای جنگهای سوریه عراق اند به مراکش میرروند زیرا این زنان و دختران توسط حلقات زنجیری به مراکش انتقال داده میشوند و در خدمت خرپولان عرب قرار میگیرند این است دستاورد های ....در جهان و افغانستان. خداوند بر همه چیز داناست.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است