خطر از بیخ گوش ترامپ گذشت
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۱۴    ۱۳۹۷/۷/۱۲ کد خبر: 155118 منبع: پرینت

مقام‌ های فدرال آمریکا می‌ گویند که چندین بسته مشکوک به آلودگی به سم ریسین را رهگیری کرده‌ اند که برای رییس جمهوری و دست کم دو تن از مقام‌ های ارشد وزارت دفاع این کشور ارسال شده بودند.

سرویس مخفی آمریکا اواخر روز سه شنبه در اطلاعیه‌ ای اعلام کرد، این پاکت نامه‌ های مشکوک که به آدرس دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا ارسال شده روز دوشنبه در خارج از کاخ سفید یافت شد.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است:‌ تمامی این تهدیدها علیه رییس جمهوری یا هر کسی که تحت نظر سرویس مخفی است، کاملا جدی تلقی شده و رسیدگی می‌ شود.

سرویس مخفی آمریکا به این مساله اشاره نکرد که این نامه‌ ها حاوی ریسین هستند یا نه اما گفت که عاملان این سرویس با مقام‌ های پولیس برای رسیدگی کامل به این مساله همکاری مشترک دارند.

اوایل روز سه شنبه، پس از آنکه چندین بسته مشکوک به سم ریسین در پست خانه پنتاگون یافت شد، وزارت دفاع نامه‌ های دریافتی را در قرنطینه قرار داد. این نامه‌ ها روز سه شنبه به اف.بی.آی ارسال شدند تا تحت بررسی قرار گیرند.

در همین حال سارا هاکبی، سخنگوی کاخ سفید به تمامی سوالات مربوط به نامه مشکوک ارسال شده به وزارت دفاع اشاره کرد و گفت:‌ هیچ نامه‌ ای به کاخ سفید نه ارسال و نه وارد شده است.

یکی از مقام‌ های وزارت دفاع آمریکا گفته است که این بسته‌ ها در پست خانه پنتاگون به آدرس جیمز ماتیس، وزیر دفاع و آدمیرال جان ریچاردسون، رییس عملیات نیروی دریایی آمریکا ارسال شده‌ اند.

این مقام مسوول وزارت دفاع اجازه توضیح بیشتر درباره جزییات مربوط به این تحقیقات را نداشت.

سرهنگ راب منینگ، سخنگوی پنتاگون گفته است که پست خانه پنتاگون در محوطه وزارت دفاع است اما در ساختمان دفاتر مربوط به وزیر دفاع نیست. این نامه‌ ها در قرنطینه هستند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
ترامپ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است