دو فرد بی همتا
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۴۵    ۱۳۹۷/۷/۱۵ کد خبر: 155180 منبع: پرینت

غنی احمدزی که بی ترس عمل می کند و دونالد ترامپی که سوچ پوسته کنده حرف دل خود را می گوید حتی اگر تفکر فاشیزم قبیلوی و یا هم تفکر لیبرال و غضب جهان در ایشان بیداد کند.

در شرایط فعلی حرف پوست کنده و دقیق دونالد ترامپ و عملکرد بی باکانه و حتی موفقانه اشرف غنی واقعا بی نظر و بی سابقه است بدین معنی که آنچه در دل شان است به زبان می آورند و آنچه در مغزشان عمل می کنند و از هیچ نیرویی هم نه هراسی دارند و نه هم شرمی. فکر می کنم ضرورت به تشریح اضافی در این مورد ندارد.

گذشته از اینکه من و شما با وی مشکل داریم خوش من و شما می آید یا نه و ایشان را به دیوانگی متهم می نماییم این بحث جداگانه است ولی حقیقت مسلم همین است... بقول معروف: "دیوانه به کار خود هوشیار است" زیرا آنچه می خواهند بگویند و یا عمل کنند دقیقا همان می شود بطور مثال در تاریخ امریکا هیچ رییس جمهوری تاحال با چنین حالت حاکمان سعودی را و آنهم پوست کنده و عریان در ملع عام توهین و تحقیرنکرده است توجه کنید: "من برایش گفتم ما عربستان سعودی و شما را حفاظت می‌کنیم و بدون ما شما برای دو هفته هم دوام نخواهید آورد".

دوستان و عزیزان گرامی!
بقیه اش به شما ارتباط دارد که بدانید که مالک و اداره کننده اصلی سرزمین و محل مقدس اسلامی چه کسانی اند و چه کسی فرمان می دهد.. اگر در ملک حرمین و شریفین چنین وضعیتی است وای به حال بقیه حاکمان دولت ها! اما عملا "عملکرد" بی باکانه و نترس اشرف غنی احمدزی از آوان تا امروز درحقیقت به شکل علنی و بی پرده آشکار بوده و در این راستا هرآنچه دلش بخواهد عمل می کند. برای وی اصلا بی اهمیت است که عملکردش توهینی است به زخم ناسور 30 میلیون شهروند این سرزمین و حتی اشرف غنی نظر به ترامپ بعضی نقاط سبقت گرفته است.

تفاوت بین این دو در چیست؟
اگر ترامپ با این سخن خویش فقط حاکم یک خاندان را توهین و تحقیر نموده است ولی اشرف غنی احمدزی از ابتدا تاکنون با عملکردهای غیراخلاقی اش در تمام بخش ها از توهین به پارلمان کشور درمورد شناسنامه های برقی گرفته تا گماشتن عمر خیل خان فرد جنجالی که گندش منطقه و حتی بیرون از منطقه را گرفته و همه را به رسوایی کشیده بود و درمجموع توهین به باشندگان این سرزمین درکل است که همه روزه و هرساعت به شکل علنی و آشکار تحقیر می شوند.

خلاصه اینکه هیچ چیز از دست ایشان در این سرزمین در امان نبوده و نیست از توهین به واژه "مغز متفکر" گرفته تا توهین به لقب استفاده واژه مقدس "معلم" و احکام و شرایط دینی و مذهبی و... را بجایش بگذارید و این توهین هم هنوز ادامه دارد. بی پروایی و قاطعیت وی همچون یک حاکم نترس حتی بدون درنظرداشت اینکه حداقل فکر کند که در این کشور قریب 30 انسان های دیگری هم زندکی می کنند واقعا آشکار و بی همتا است و تفکر فاشیزم قبیلویش در همه در جولان است.

عطا صفوی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اشرف غنی
ترامپ
عربستان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است