اعتصاب رانندگان موترهای ترانزیتی در مرز با ایران
 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۳۹    ۱۳۹۷/۷/۱۶ کد خبر: 155205 منبع: پرینت

صدها موتر ترانزیتی در گمرک «اسلام قلعه» در نزدیک مرز ایران به دلیل افزایش قیمت تعرفه مالیاتی توسط دولت افغانستان اعتصاب کردند.
به گزارش تسنیم، در یک ماه گذشته صدها دستگاه موتر ترانزیتی به دلیل افزایش قیمت تعرفه گمرکی توسط وزارت مالیه افغانستان در مرز «اسلام قلعه» متوقف شده‌ و رانندگان در اعتراض به وضعیت کنونی دست به اعتراض زدند.

«محمد انور رحمانی» رییس گمرک هرات در اینباره گفت که بسیاری از تجار حاضر به پرداخت مالیات کالاهای خود نیستند.
رحمانی به «رادیو آزادی» گفت: دولت از یک ماه گذشته تعرفه گمرکی کالاهای مختلف از جمله مواد خوراکی را افزایش داده است و در حالی که در گذشته از هر محموله به وزن مجاز 200 هزار افغانی مالیات اخذ می‌شد اما اکنون براساس تصمیم وزارت دارایی افغانستان برای کالاهای مختلف و یا متفرقه چینی، ایرانی و غیره تعرفه 400 تا 500 هزار افغانی تعیین شده است.
رییس گمرک هرات ادامه داد که افزایش بیش از 2 برابری تعرفه گمرکی سبب کاهش 34 درصدی عایدات گمرکی در مرز اسلام قلعه شده است.

«خلیل احمد یارمند» رییس اجرایی ریاست اتاق‌ تجارت و صنایع هرات نیز ضمن ناعادلانه خواندن تصمیم وزارت دارایی برای افزایش تعرفه‌های مالیاتی گفت که دیدارهایی با والی هرات و رییس گمرک صورت گرفته است و از آن‌ها درخواست کرده‌اند تا این مشکل را با پیگیری از طریق وزارت دارایی پیگیری کرده و درباره تعرفه گمرکی نیز تجدید نظر شود.

کد (10)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مرز ایران
اعتصاب
نظرات بینندگان:

>>>   در داخل ایران صد ها موتر دراعتصاب بسر میبرند مریضی آنها به اینها سرایت کرده


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است