این دو وزیر عاشق این خانم نامزد انتخابات شدند
 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۵۲    ۱۳۹۷/۷/۱۶ کد خبر: 155207 منبع: پرینت

بر اساس قانون انتخابات، هیچ یک از اعضا و کارمندان دولتی اجازه فعالیت به نفع و یا ضرر یک نامزد انتخاباتی را ندارند، اما نصیر احمد درانی وزیر زراعت و فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه به نفع یک نامزد خانم از ولایت پکتیا تبلیغ می کنند.

«راضیه سعادت منگل»، نامزد انتخابات مجلس و نماینده کنونی مردم پکتیا بر خلاف قانون انتخابات از دو وزیر کابینه دولت افغانستان استفاده می کند.

نصیر احمد درانی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری و فیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه در دو نوار تصویری جداگانه که در صفحات اجتماعى منتشر گرديده است از مردم ولایت پکتیا خواسته اند تا به راضیه سعادت منگل، نامزد انتخابات پارلمانی رای بدهند.

وزیر زراعت، در کلیپ تبلیغاتی که از سوی ستاد انتخاباتی راضیه سعادت منگل تهیه شده گفته است: «من شاهد هستم وقتی که وزیر انکشاف دهات بودم، می آمد و مشکلات شما را شریک می کرد و به سعی و تلاش این خانم، من پروژه های زیادی را برای این ولایت منظور کردم و حال که در وزارت زراعت آمده ام، یک روز از دست این همشیره راحت ندارم، مشکلات شما را با ما شریک می سازد و تلاش می کند با خوشی و جنگ مشکلات را حل کند، این خواهر با شما و وطن محبت دارد، باید حمایت شود و بار دیگر کامیاب شود و مصدر خدمت برای مردم گردد.»
وزیر زراعت در حالی که در این پیام ویدیویی مستقیما از مردم خواسته است که به راضیه سعادت منگل رای بدهند، به تازگی ادعا کرده است که این ویدیو مربوط به سال گذشته است و هدفش تبلیغ این نامزد نبوده است.

فیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه نیز در یک کلیپ ویدیویی گفته است: «وکیله صاحب راضیه منگل، یکی از وکلای واقعاً تلاش­گر و مبتکر است که همیشه نه تنها وزارت صحت عامه افغانستان را حمایت کرده، بلکه فشارهايی را هم برای بهبود وضعیت مردم در افغانستان و خصوصاً برای مردم پکتیا انجام داده است. نقش ایشان در ساختن شفاخانه پکتیا بسیار اساسی بوده و من از حمایتش به وزارت صحت عامه و از خدماتش به مردم قدردانی می کنم.»
دفتر وزیر صحت عامه نیز برای گریز از این تبلیغات غیر قانونی گفته است که این ویدیو سال گذشته در هنگام افتتاح یک شفاخانه در ولایت پکتیا ثبت شده است و به پیکارهای انتخاباتی ارتباطی ندارد.

کد (10)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دو وزیر
خانم وکیل
نظرات بینندگان:

>>>   چندهفته پیش من چند سطری درموردمشابهت های نزدیک دومکتب کمونیسم واسلامیسم که در ظاهر خیلی متفاوت امادرعمل خیلی مشابه اندمثلا:
=== درجریان همین هفته یک ژورنالست عربستان سعودی که صرف گاهی ار کزدارحکومت انتقادی داشته ودر ترکیه بسر میبرده غرض اجرای اموری به قونسولگری سعودی دراستانبول میرودودرهمانجا بدون محاکمه طور ظالمانه وبا شکنجه اورا به قتل میرسانندوجسدش را به طرفی پرتاب میکنند
====چندماه پیش سرگی اسکریپال روسی که در لندن بسرمیبرد روسها می خواستند اورابقتل برسانند اما تصادفا نچجات یافت
==== رئیس پولیس انترپول از فرانسه به کشورش چین برگشت فورا دستگیر وزیر تحقیق وشکنجه قراردارد
= من نویسنده نمیستم اگر نه این خیلی سوژه خوبی است که بایددرمورد آن فراوان بحث وانشا گردد
ر

>>>   جای کافرها دوزخ است ببینید :
دادگاهی در اتریش یک باغبان محلی را به دلیل مسموم کردن عمدی زنبور ها، به پرداخت جریمه بزرگ نقدی و حبس محکوم نمود. این حادثه در شهر" کلاگنفورت" در جنوب اتریش رخ داده است.
مشخص شد که صاحب 47 ساله یک مزرعه میوه هنگام " گل دهی" درختان، اسپری آفت کش ها را بر روی آنها پاشیده بود که در نتیجه، زنبورهای عسل از 50 توده متعلق به زنبورداران در این منطقه از بین رفته و نابود شدند.
به گفته دادگاه، متهم، که یک باغبان حرفه ای بود، نمی توانست مسمومیت خطرناک ناشی از این مواد آفت کش برای زنبور های عسل آگاه نباشد. این مواد همچنان برای افرادی که سپس عسل این زنبور ها را می خوردند نیز بی خطر نبود.
دادگاه با محکوم نمودن این مرد پرداخت 20 هزار یورو پول نقد و سپری نمودن یک سال در زندان را به عنوان مجازات تعیین نمود. باغبان با تصمیم دادگاه موافق نیست و می خواهد علیه آن شکایت نماید.
-- ماکه شکر مسلمان هستیم از کشتن هیچ زنده جانی دریغ نمیکنیم وبیشتر از همه انسان میکشیم ، بازهم ما به جنت میرویم و آنها که به فکر جان زنبور هستن وظلم درحق زنبوری را بی مجازات نمیگدارند به دوزخ میروند !!!
v

>>>   استاد عطا میگوید لقب معلم بزرگ شایسته غ نیست ، من خودم چند سال پیسش به امضای تعداد بیشمار معلمین بلخ لقب ستاره معارف را از خود کردم!

>>>   میگویند بعضی همسایه هاشاید روسها :
گويا اشرار مابه راكت‌هاى حامل مواد كيمياوى مجهز کرده اند.

گفته ميشود كه در این اواخر چند پايگاه نيروهاى امنيتى در بغلان تحت چنين حملات قرار گرفتند. آگاهان میگویند که ابتدا نقشه برداری از پایگاه‌ها و ساحات همجوار تأسيسات نظامى صورت می‌گیرد، سپس شورشيان راكت‌هاى داراى گاز مسموم کننده را شلیک می‌كنند که سبب بیهوشی سربازان پایگاه ميشود، بعد وارد پایگاه می‌گردند و سربازان بیهوش را مورد شلیک قرار می‌دهند

>>>   اگر این دووزیر براستی عاشق شده باشند امیدوارم بنده حقیروفقیررادرجایگاه سوم قرارداده منت گزارید.
عاشق پیشه

>>>   افرین بر هر دو وزیر خدمتګار!

>>>   گذارش نامه چی نوشته از ائتلاف وسوگند شکنی دزدان شمالی:

گزارش تازه واصله به گزارشنامه افغانستان، کماکان از تشدید تنش بین دکترغنی و حنیف اتمر حکایه دارد و موازی با آن، شورای شمالی بزرگ به رهبری امان الله گذر و الحاج محمد الماس زاهد از اتمر روی گشتانده و به محفل ارگ رابطه قایم کرده اند.

گره اصلی مساله، دریافت مبلغ سی میلیون دالر به وسیله آقای اتمر از سفارت امریکا است که برای ترتیبات حفاظتی امنیت پایگاه بگرام از استقامت مناطق شمالی پرداخته شده بود.

از ۴ تا ۵ میلیون دالر جهت تشکیل دیوار دفاعی به نام شورای شمالی بزرگ اختصاص داده شد و مبلغ متذکره به فرماندهان ارشد پرداخته شده بود. شورای شمالی از همین پنج میلیون دالر پایه گذاری شد و ضمن آن که حمایت خود از دولت را اعلام کرد، با حنیف اتمر تعهد بسته بودند که در آینده از کاندیداتوری ایشان به ریاست جمهوری نیز پشتیبانی کنند.

حلقات ناظر وابسته به امنیت ملی تحت مدیریت معصوم استانکزی، از جزئیات معامله به اتمر و فرماندهان ارشد شمالی را کشف و به رئیس جمهور پیشاپیش گزارش کرده بود. یک علت اصلی برکناری آقای اتمر که با دخالت عاجل رئیس جمهور صورت واقع به خود گرفت؛ همین مساله بود

>>>   ببیند همه مورد.وموضوعات از همان ابتدا گفته شده 1400 سال پیش احداد دین مبارک اسلام را با دل وجان پذیرفتن وقبول کردن.همینطور نسل به نسل انتقال یافته.وهمه مسلمین در قلب هایشان آن را هک نموده. دیگر نیازی نیست.بعضی ها سینه سپر کنند وانمود ميکنند که ما.مدافع چونين چیز های هستیم.درصورتیکه هیچ ربطی و ارتباطی برايشان.ندارد.اشخاصی سودجو و فرصت طلب بخاطر هداف شوم و پلید اش آماده میشود و اسلام دین.مذهب را به خودشان وسیله و سپر قرار میدهند.وبه نفعی خودش استفاده میکند.قرن ها در ایران پادشاهان فاسد وعياش حکومت نمودند فکر میکردی دراین کشور10 درصد مسلمانی باقی نمانده همه فاسد شدن اما بعداز انقلاب 57 کاملا مشخص شد که حدس ها وفکر ها اشتباه بوده ومردم مسلمانی ودین شان را حفظ ودرقلب های شان نگهداری نموده بودند.حالا که بطرف مردم.نگاه کنید فکر نمی کنید که قبلا دراین سرزمین مردم به سبکی غربی ها و اروپایی ها زندگی می کردند
( سراج الدین دهقان

>>>   معشوقه گلبیدین است

>>>   جناب عطا محمد نور نه میدانم که چه وقت از خواب های غفلت ونشه قدرت کاذب بیدار میشوید .شما خو در بلخ باستان به راستی که به امضای چند تا معلم بیچاره ومجبور آنهم در زیر یوغ استعمار واستبداد دوران فاشیستی شما بدون شک که لقب تقلبی وجعلی ستاره معلم را به شماداد ه باشد میتوانستید که لقب ستاره افغان را نیز کسب نماید شما خودر بلخ به گفته بعضی ها خود کوزه گر گوزه خر وکوزه فروش بودید میتوانستید القاب های دکتورا ، پروفیسورها وغیره وغیره را هم به شکل تحملی وجعلی به دست میاودید


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است