اوغانهاي پاكستان پاسپورت افغاني بگيرند!
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۰    ۱۳۹۷/۷/۱۷ کد خبر: 155222 منبع: پرینت

محمود خان اچكزي: پشتون های پاكستان پاسپورت های افغانی بگيرند!
چرا سران پشتون در دو طرف مرز تلاش دارند همه پشتونها پاسپورت افغاني بگيرند؟

پشتونيست ها براي اينكه حاكميت خود را در خراسان استمرار بخشند به گسترش و افزايش جمعيت نياز دارند از اينرو سعي مي كنند به پشتون هاي پاكستاني شناسنامه و پاسپورت دو كشور افغاناستان و پاكستان را بگيرند تا در رفت آمدها،انتخابات ها،جنگ ها،بحرانها،انتحاري ها و... از مردم آنطرف مرزها راحت استفاده كنند.

دولت فاشيستي و پشتونيستي اوغانستان اين توان و قدرت را دارد اين پيشنهاد اچكزي را قانوني بسازد و براي آن هزار و يك دليل بياور از جمله عدم به رسميت شناختن مرز ديورند.

غير پشتونها براي حل اين معضل نياز به دست گرفتن اهرم هاي قدرت در كابل دارند و تا زماني سران غير پشتون به دنبال معاون شدن، وزيرشدن، والي شدن، سفيرشدن بروند هر نوع برنامه اي را پشتونيست ها در چهارچوب قدرت و قانون انجام خواهند داد حتي ادغام و مشكلات پشتونهاي پاكستان را در جامعه ما...

گل امیری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اوغانهای پاکستان
پاسپورت افغانی
نظرات بینندگان:

>>>   رهبران خراسان کجایید؟؟؟؟
پدرام بزرگ .عارف رحمانی ، بهزاد ودیگر رهبران خراسان سکوت نکنید.
انتقام هم وطنانتان را از متجاوزان افغانستانی بگیرید.

>>>   با اساس یک سروی پاسپورت سه کشور درجهان مقام معتبری دارند:
این سه کشور عبارتند از : جرمنی ، سنگاپور ، افغانستان !!!
ر

>>>   باید مطابق قانون ،افرادی که بدون ضابطه اظهارنظر رسمی ورسانه ای میکنند محاکمه شوند .
خط دیورند مبنای مرز ما قرار گیرد

>>>   هشدار به ملت غیور ما لگد مالی آمدن چاروای بیگانگان از مرز دیورند :
امدن کوچی های پاکستان هر سال از مرز دیورند یک آفات طبیعی خطر ناک سر طان زا به جامعه و محیط زیست افغانستان هستند.
اقوام کوچی پاکستان در فصل بهار به چراگاه های افغانسان از بیرون آن طرف مرز دیورند می آیند و «چادرنشین » غژدی نیسن اند, در ایام تابستان برای استفاده از علف خوش خوار به چراگاه های مناطق کو هستانی افغانستان بطور مؤقت به همرای گله بز , رمه گوسفند, گله گاو , شتر ,اسپ به مناطق چراگاه های مرتفع کوچ مي نمایند.
این سیستم چرای عنعنوی مفرط وغیر علمی در واحد های چراگاهی افغانستان از طرف کوچی ها در این چند سال اخیر معمول بوده که باعث پایمال حاصلات و زیمن مردم کشور توسط رمه ای های شان شده است و این نحوه چرا در نهایت تخریب فرسایش نبتات و فرسایش خاک در مناطق دشتی وکوهی افغانستان گردید ه است.

بسیاری ازچراگاه های کوهی و دشتی افغانستان بعلت چرای بی رویه کوچی ها از بی مسولیت دولت نابکار طرف دار قبیله کوچی های پاکستان موجب تخریب بیش از حد با بحرانی عمیق محیط زیستی زمین زیبای ما مواجه شده است وادامه ی این روند کشور ما را با مشکلات بسیار خطر ناک از بابت پامال شدن گیاهان و نبابات توسط رمه کوچی مانند آمدن برف کوچ ها روا ناب بارانها های موسومی سرازیر شدن سیل های مخربه و کم آبی ,طوفان شن های روان و پیامد آن الوده گی بصری محیط زیست در بعضی از محلات و خشکسالی پی در پی در سرتاسر افغانستان روبه رو کرده است.
در اثر چرای بی رویه تنوع حیات وحشی , گیاهان سبز نبات کوهی دچار مشکالت بیشتر می شود و با انقاض روبر خوا هد شد. برای کمک این مطلب قوانین برای حمایت ازحیات پوشش گیاهی و نباتات باید از طرف اداره محیت زیست تصویب به اجرا در اید تا گیاهان , نباتات و جانوران بتوانند دوباره زندگی خود را بازیابند از دیدگاه دانش محیط زیست چرای بی رویه دام ها یک از دالیل سرزمین های تخریب شده ای کاهش پوشش گیاهی می باشد.

واین نوع چرای بی مسولیت طبیعت سرسبز زیبای کشور ما را لکد مال و خاک آلوکرده آسیب می رسانند و ترمیم پوشش گیاهی تخریب شده در شیب ها ی تند تپه ها و دامنه کوه ها مشکل و تقریبا غیر ممکن است. رعایت فصل چرا و آماده گی چراگاه جهت استفاده از چرا گاه ها لاقل یک ماه بعد از آب شدن برف ها و یا از اولین بارنده گی در منطقه تا موقع ای که گیاهان به ارتفاع 21 سانتی نرسیده اند چرا غیر ممکن از دید گاه دانش علمی محیط زیست و غلط ا ست.

چرای دامها در بلندی و ارتفاعات چراگاه ها باعث از بین رفتن پوشش گیاهی و بدون رشد ونمو گیا در سالهای آینده و هم موجیب اصلی تخریب منابع طبیعی می شود و نیز از جمله عوامل تهدید کنند اکوسیتم کوهستانی است و پیامد آن آمدن برف کوچ , فرسایش آب ,خاک و سیلاب های ویرانگر مسیر را خود به بار می آورد.

هوطنان مهن دوست عزیز نمونه ای آفات طبیعی خطر ناک در جامعه افغانستان به نسبت تهيه و تحقق راهبرد تعصب امیز تبار اشر عنی احمدزی بنام ثواب الدين مخكش کوچی معاون پيشين اداره امور، و بر خورد دوگانه وي در برابر ساير اقوام غیر افغان یا اوغان بومي كشور در امورات رسمي بخصوص در اداره امور اقاي مخكش کوچی تبار اشرف غنی به دروع از سوي ارگ جهت تحقيقات بيشتر به داد ستاني معرفي گرديد.

از نظر اکثریت آگا هان قلم بدست ميبايست خود مغز تعصب افغانستان يعني اقاي غني احمد زی مورد باز پرس واستجواب ملت افغانستان و نهاد هاي بين المللي حقوق بشر و ساير نهاد هاي معتبر قرار گيرد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است