شهیدانی در زیر شکنجه های وحشیانه فاشیتسی
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۰    ۱۳۹۷/۷/۱۷ کد خبر: 155226 منبع: پرینت

شهادت قوماندان محمد حسین شهیدانی در زیر شکنجه های فاشیزم هیتلری غنی، نه تنها درد آور است بلکه نماد آشکاری از درنده خویی دولتی را نشان میدهد که زیر نام دموکراسی، عدالت و حقوق بشری، کمک های مادی و نظامی جامعه جهانی را بسود اندیشه های متعصبانه قومی شان و برضد اقوام دیگر استفاده نموده و از شکنجه ها ی مرگبار گرفته تا به رگبار بستن آشکار هزاره ها ابا نمی ورزد.

شهید قوماندان محمد حسین شهیدانی را به اتهام گویا متواری دادن فرمانده علیپور، ابتدا پولیس با مرمی زخمی میکند و بعد او را دستگیر و در عقب تانک می بندد و چندین کلیومتر می دواند، به آنهم اکتفا نکرده، با چاقو پشت سرش را می شکافد و بعد چنان ضربات کوبنده به سر و رویش وارد میکند تا وی از شدت این ضربات جان میدهد.

شهید قوماندان محمد حسین شهیدانی یکی از مبارزان دل از جان گرفته و یکی از مدافعان جسور عزت و شرافت هزاره ها بود که سالها در همه مبارزات دفاعی علیه بیداد، در کنار فرمانده علیپور قرار داشت. او مرد میدان های نبرد برای آزادی و عدالت بود. شهادت این مردبزرگ، اقدام مسلحانه از زمین و هوا برای گرفتاری و یا کشتن فرمانده علیپور و رویداد خونین لعل، هزاره ها را باید بخود آورد و هم این تامل را بنمایند که چرا چنین اتفاقی در چنین زمانی خاص شکل گرفت؟

توجه کنید وقتیکه از خدایی قوماندان امنیه بامیان در لعل پرسیدند که چرا در اینجا برای عملیات آمده ای؟ او بدون تامل میگوید که من تابع دستورم، طاهر زهیر والی بامیان به من امر کرد که به لعل برو و قوماندان علیپور را دستگیر نما! و مجبورم که امر و دستور والی را اطاعت کنم.

اینها نکاتی بسیار قابل تامل است و همه میدانند که والی زهیر توسط کی مقرر شده است و نقش کریم خلیلی در تعیین او بحیث والی بسیار برجسته بوده است. ورنه غنی مانند زهیر چندین سخنگوی آتش نفس داشت، اما بعد از پیروزی به هیچکدام آنها منصب نداد و طبعآ به زهیر هم کرسی ولایت از سوی غنی داده نمیشد. اما اینجا پای خلیلی در میان بود. حال وقتیکه طاهر زهیر به قوماندان امنیه دستور گرفتاری فرمانده علیپور را میدهد، قطعاْ او به تنهایی این تصمیم را نگرفته است. هم خلیلی و هم غنی دستور دهندگان اصلی گرفتاری و یا کشتن فرمانده علیپور است، که مانند قوماندان شفیع از سرراه برداشته شود و غنی هم تجربه قیصاری را میخواست تکرار کند.

شهید قوماندان محمد حسین شهیدانی که با چنین بیرحمی و در اثر شکنجه از بین برده شده است، بیصدا نخواهد بود و او که از یک خانواده متنفذ و بزرگ شهیدان برخاسته است و سالها این خانواده سنگردار جهاد و مقاومت هم بوده است به این سادگی از قتل این فرزند برومند شان نمیگذرد.
باید والی بامیان، قوماندان امنیه بامیان خدایی و قوماندان امنیه غور سید ضیا حسینی به این کشتار بیرحمانه آنهم در اثر شکنجه پاسخ بدهند.

ناگفته نماند که سه نفر دیگر نیز در چنگ قوماندانی امنیه غور قرار دارد و به یقین که آنها اکنون شکنجه میشوند. هزاره ها باید برای دفاع از آنها بسیج گردند و دستگاه امنیت غور را وادارند که آن سه نفر را بدون قید و شرط رها کنند.

فاجعه غور و اقدام مسلحانه به گرفتاری فرمانده علیپور و شهادت مظلومانه قوماندان شهیدانی، تنها عبرتی برا ی ما نیست، بلکه این رویداد ها آموزه های تاریخی ای است که ما را متحد تر، بسیج تر، قوی تر و محبت فرمانده علیپور این عقاب بلند پرواز کوه بابا را در قلب و ذهن ما گسترده تر و وقار مبارزاتی او و یارانش را برای ما متصاعد تر میسازد.
روح قوماندان شهید محمد حسین شهیدانی شاد باد و به بازماندگان شان عرض تسلیت میکنم؛

علی تقوایی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شهیدانی
تقوایی
نظرات بینندگان:

>>>   وقت آن گذشت که دیگر در فرق مردم میخ 20 انچه بزنید حال وقت قانون است.
زلمی

>>>   درست حوادث زمان عبدالرحمن تکرار می شود. یک عده مزدور برای بقای خود در بدنه دولت برای امرار معاش و دالرهای باد آورده مزدوری دشمن را با بردگی پذیرفته و ریشه خود را می سوزانند. جرم علی پور چیست که باید دستگیر شده و مجازات گردد؟ جرم او شیعه بودن و هزاره بودن است. جرم او دفاع از ناموس مردم در برابر وحشی های کوچی و طالبان است. جرم او مقاومت در برابر دشمنان مردم است. جرم او ایجاد امنیت در منطقه است. جرم او این است که چرا اقوام غنی به راحتی نمی توانند در مناطق مرکزی جنایت آفرینی کند. جرم او این است که اشرف غنی او را دوست ندارد. جرم او این است که پشتونها از مقاومت مردم هزاره متنفر هستند. جرم او این است که چرا در مناطق هزاره جنگ و خونریزی نیست. جرم او این است که چرا مردم هزاره تمدن سازی و فرهنگ سازی می کنند. جرم او این است که مردم هزاره چرا به دنبال تحصیل و درس هستند و چرا دست به دزدی و آدم کشی نمی زنند. جرم او این است که عده ای خود فروخته در کنار اشرف غنی حلقه غلامی را به گردن انداخته اند. این بار باید مردم هزاره انسجام و وحدت خود را حفظ کرده و تسلیم زورگویی های غیر معقول اشرف غنی که خون عبدالرحمن در رگهای او جریان دارد نشوند. اگر نه از هستی ساقط خواهند و همین کوهستانها را هم از دست آنان خواهند گفت و کوچی ها را در آن جایگزین خواهند کرد. عقب نشینی های مردم هزاره پشتونها را دلیر کرده و از مدارای مردم هزاره سوء استفاده می کنند. هرگز به سخنان رهبران مزدور گوش ندهید که آنان در سایه این حکومت به تفاله های اشرف غنی دل خوش کرده اند و با پس خورده های انها به عیش و نوش می پردازند. مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است و این شعار امام حسین (ع) است که تا ابد سرمشق ازادی خواهان و انسانهای پاک خواهد بود.

>>>   رحمت الهی برعزت آفرینان ملت لعنت الهی برجنگ افروزان

>>>   برای مردم لعل این پولیس بدتر ازداغش است

>>>   خليلي جان خدمت دلسوزانه ات به هزاره ها مبارگ!
آفرين به غيرتت!!!
از فاشيست افغان باكي نيست امان از خنجر خودي ! اين خون ها روزي دامنت را خواهد گرفت جناب چوكي دوست.
لياقت هزاره

>>>   از رئيس جمهوری که مظهر بی قانونی است چگونه انتظار اجرای قانون داریم.

>>>   غنی مثل بز طالبان را برادر میخواند.واز ترس برایشان گریه میکند.وبا چاپلوسی ایسکریم تعارف میکند.
ولی کسانی که از مردم خود در مقابل تروریست دفاع میکنند بوسیله این فاشیست سرکوب میشوند.

>>>   هزاره غیرت خود را نشان دهید وقانون را بر سر این دولت بی قانون وقانون شکن تطبیق کنید.

>>>   من از غنی شکایت ندارم .
او انتقام هم وطنان کوچی واوغان خود را گرفته.
از سران خراسان بزرگ انتظار دارم از هم وطنان خود دفاع کنند.

>>>   رهبران خراسان کجایید؟؟؟؟
پدرام بزرگ .عارف رحمانی ، بهزاد ودیگر رهبران خراسان سکوت نکنید.
انتقام هم وطنانتان را از متجاوزان افغانستايی بگیرید.

>>>   تاحال نام این جنایتکاران را درافغانستان کسی نشنیده شما بیخی از اسمان هم بالایش کردید ولی جنایات قومندان علیپور از هیچ کسی پوشیده نیست ما مردم ولایت غور جنایات قومندان علیپور را به چشم سر دیده ایم وجنایات این جنایتکار جانی فراموش ناشدنی است به نمایندگی مردم غور این اقدام حکومت را که این جنایتکار رادستگیر میکند حمایت میکنیم واز حکومت میخواهیم تا هر چه زودتر این جنایتکار رادستگیر کرده وبه پنجه قانون بسپارد درغیر ان خود مردم این ولایت دست بکار شده که درانصورت هر مشکل که واقع میشود مسئول ان حکومت خواهد بود
انعام الله غوری ساغری

>>>   خدارحمت کند وتمام سربازان قاتل وفرمادهانش باید مجازات شود ازوظیفه هایشان برکنار وبه چنگ قانون سپرده شوند ومجازات گردد.
بااحترام

>>>   هر کسی که او اسیر بنده خدا ذا شکنجه داده و کشته است باید قصاص شود خون در برابر خون

>>>   برفرض که علیپور دست گیر میشد که هیچ گناهی نکرده بجز جنگیدن باطالب اما این عمل تروریستی دولت محکوم است سربازان قاتل باید قصاص شوند واشرف غنی به عنوان نجات پرستی باید درمحافل بینالمللی محاکمه شود والی بامیان به جرم این خیانت سبکدوش ووالی مردمی ازخود بامیان مقرر گردد. کجاست این حقوق بشری ها صدابلند کنید.

>>>   داعش، طالب، تمام تروریستان، جنگ سالاران، دولتی ها همه شان قاتلان مردم اکثریت خاموش است که در زیر نام مافیای زر وزور به جنایت شان ادامه میدهند.
نادرشاه ف


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است