هشدار آمریکا درباره ناتوانی افغانستان در کنترل مرزها
 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۵۶    ۱۳۹۷/۸/۱۶ کد خبر: 155770 منبع: پرینت

در گزارش رسمی دولت آمریکا برای کنگره این کشور آمده است: دولت افغانستان کنترل بر مرزهای مشترک با پاکستان را از دست داده و این مناطق در اختیار گروه‌های تروریستی قرار دارد.
به گزارش میزان، در گزارش رسمی دولت آمریکا برای کنگره این کشور آمده است که دولت افغانستان کنترل بر مرزهای مشترک با پاکستان را از دست داده و این مناطق در اختیار گروه‌های تروریستی قرار دارد.

طبق این گزارش با توجه به ادامه ناتوانی افغانستان برای کنترل مرزها پاکستان در معرض یک چالش امنیتی بزرگ قرار دارد.
در ادامه این گزارش آمده است: نه تنها پاکستان بلکه تمام کشورهای همسایه افغانستان از حضور گروه‌های تروریستی در مرزهای مشترک در امان نخواهند بود.
دولت آمریکا هشدار داد مرزهای مشترک افغانستان با کشورهای همسایه به ویژه پاکستان در اختیار گروه‌های تروریستی و داعش قرار دارد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که گذرگاه مرزی تورخم و چمن به علت برگزاری انتخابات پارلمانی در افغانستان و به درخواست دولت این کشور همچنین درگیری مرزی بین دو کشور بسته شده بود.
مقامات افغانستانی پیشروی نیروهای پاکستانی در خاک افغانستان و تلاش برای احداث موانع مرزی در امتداد «خط دیورند» را علت درگیری مرزی بین دو کشور بیان کردند.

از سوی دیگر ارتش پاکستان مدعی است که با حصارکشی مرز سعی دارد از ورود تروریست‌ها جلوگیری کند.
مسدود کردن مرز مشترک مشکلات زیادی را به ویژه برای بازرگانان به وجود می‌آورد و موجب کاهش حجم تجارت پاکستان و افغانستان می‌شود.

کد (10)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دولت آمریکا
مرزها
نظرات بینندگان:

>>>   .... آمریکا نگهبان مرزی افغانستان را ناجوانمردانه بقتل رساندی .حدس می زدیم که بعد از ترور ناجوانمردانه جنرال رزاق این داستان ها ازطرف آمریکا گفته میشود .به آمریکایی ها.مگر شما ها پیمان امنیتی با کشور ما امضا نکردید تجيزات پیشرفته هم دراختيارداريد ابر قدرت هم هستید پس نگران چه می‌باشید .نگران چهار تا داعشي خداناترس که آن را خودی شما ها بوجود آوردید ازيکطرف از حکومت افغانستان حمایت می کنید ازطرف دیگر مخالفان حکومت را با این سیاست کثیف و غلط به کجا می خواهید بروید مردم از دست شماهاخسته شدن.اگر سیاست تان را اصلاح نکنید شاید حوادث ویتنام دوباره تکرار شود حتی فرصت هم نکنید که شلوار تان را از جایش بردارید

>>>   ... آمریکا مرگ بر نیرنگ تو.خون شهید رزاق است به چنگ تو عربهای واقعا با هوش و فهمیده هستن هم عراقیها وهم سوریه ای هافهميدن اگر منتظر آمریکا بمانیم بدبخت تر میشویم برای از روسیه درخواست نمودند که برای از بین بردن تروریست ها اقدام جانانه بکند واقعا پوز تروریست ها را به زمین مالید وتارومارشان نمود دست روسیه ومتحدانشان درد نکنه


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است