مراسم دینی در تالار عروسی!؟
سکوت برگرفته از نجابت برخی از علمای بزرگ اسلامی باعث شده است تا عده دیگری بجای آنان وارد میدان دیانت در کشور ما شوند و به دستور آمریکا و انگلیس و عربستان و پاکستان، بنام دین مبلغ بی دینی در کشور باشند 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۰    ۱۳۹۷/۹/۱ کد خبر: 156076 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper) حمله کننده انتحاری خود را به داخل هوتل ارانوس در سرک میدان هوایی کابل رسانیده و در جمع اشتراک کنندگان مراسم میلاد مواد انفجاری همراه اش را منفجر ساخت. در این حمله حدود 60 تن کشته و 90 تن دیگر زخمی شدند.
این انفجار بهانه ای شد تا به گوشه ای از عقده های تلمبار شده در دل های مردم این سرزمین که از دست بسیاری از این (به اصطلاح) علما خون است، اشاره ای داشته باشم!

البته ذکر این مطلب ضروری است که بگویم (اشهد ان لااله الالله و اشهد ان محمد رسول الله) من نویسنده این مطلب مسلمانم و هرگز بخود اجازه توهین و یا ورود به حیطه علمای کرام دینی را نمی دهم اما سکوت برگرفته از نجابت برخی از علمای بزرگ اسلامی باعث شده است تا عده دیگری بجای آنان وارد میدان دیانت در کشور ما شوند و به دستور آمریکا و انگلیس و عربستان و پاکستان، بنام دین مبلغ بی دینی در کشور باشند.

یک نمونه آن برگزاری مراسم اسلامی در تالارهای عروسی است که منجر به انفجار گردید و باعث کشته و زخمی شدن حدود 150 تن شد.
مراسم تجلیل از میلاد حضرت پیامبر گرامی اسلام هرسال در مساجد تجلیل می گردید و مسلمین در سالروز تولد حضرت محمد جشن می گرفتند و خیرات می دادند و قرآن ختم می کردند.
اما از زمانیکه سر و کله خارجی ها در این کشور علنی شد و سردمدار همه امور مسلمین گشتند، برخی از علمای دنیوی با تایید برخی پاکستانی ها و عرب ها نیز رنگ و رو باخته شیفته تجملات خارجی ها گردیدند و علاوه بر تایید بسیاری از امور منکر در جامعه اسلامی خود نیز وارد جریان توسعه منکرات در اجتماع گردیدند.

برخی از این (به اصطلاح) علما با تایید حضور خارجی ها در کشور و پذیرش سلطه آنان بر همه امور کشور و بازی با سرنوشت مردم، مدارس دینی خود را با پول کفار و... رونق دادند و در سایه کفار (بقول خودشان) به تبلیغ دین پرداختند.

برخی از اینها به زعم خودشان فکر می کردند که برای اسلام تبلیغ می کنند در حالیکه تیشه به ریشه دین زدند و اکثر مردم را از دین روی گردان نمودند و با تهاجم نظامی و سیاسی و فرهنگی و اجتماعی بیگانگان همراه شدند و بجای اینکه از دین پیامبر خاتم تبلیغ کنند، به تبلیغ حکومت دست نشانده کفار پرداختند و مجری و یا موید اعمال شنیع آنان شدند.

کار این افراد بجایی رسید که بسیاری از علما و روشنفکران دینی را ترور کردند و یا مجبور به ترک وطن نمودند تا میدان برای خودشان باز شود و پول بیشتری از کفار پاداش بگیرند و چند صبایی در سایه کفار عیش و نوش کنند و فرزندان و خانواده و فامیل شان در رفاه و آسایش باشند.

این امور موجب چند دستگی میان علمای مسلمین در کشور گردید و حتی در برخی مواقع آنان را مقابل هم قرار داد. کسانی برای خودشان مفتی شدند و جواز فتواگری شان را نیز از برخی علمای منحرف عربستان و پاکستان به دست آورند و قتل عام و فراری دادن مسلمین را جایز دانسته بر جامعه اسلامی جفا کردند.
بگذریم که این مبحثی است مطول و خارج از حوصله این مقال!

اما آنچه از اینگونه عملکردها به نتیجه رسید، بی باوری مردم و به خصوص نسل آینده به دین و دیانت و یکتا پرستی بود که گناه آن بر دوش عالمان دینی غافل و یا دنیا پرست می باشد و چه بسیار این گناه سنگینی است.

خداوندا ما را از شر عالمان غافل و دنیا پرست در امان بدار!
و من الله التوفیق
کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مراسم دینی
تالار عروسی
نظرات بینندگان:

>>>   آیا گرفتن مراسم در تالارهای عروسی تحقیر مساجر نیست؟
مگر تالار عروسی چه برتری از نظر دین و اجتماع بر مساجد دارد که به تالارهای عروسی می روند و مراسم تجلیل از پیغمبر را در تالار های عروسی می گیرند؟
شیما کابل

>>>   هوتل اورانوس از جمله مکان‌های لوکسی است که ثروتمندان در آن محافل عروسی برگزار می‌کنند. در زمان حمله حدود هزار نفر در این محفل حضور داشته‌اند.
اصلا چرا در هوتل عروسی گرفتند

>>>   اگر همین ملا ها واقعا ملا باشد هر گز در جایکه رقص و بازیاشد درانجا قران نمی خو انند

>>>   احمدی
علمای دینی افغانستان فکرشان در یک بستر زمانی خیلی ها خشونت آمیز شکل گرفته در زمانی که علمایی دینی به یاد گرفتن دین پرداخته اند که زمان جنگ بوده ، چند کلمه اگر هم فرا گرفته اند مربوط به ترسامدن و قهر خداوند بوده است دسته از علما بدرد جامعه امروزی نمی خورند اگر با این چنین برداشت از اسلام را با خود حمل کنند. آینده تنگ و تار خواهند داشت اگر میخواهند که به واقعیت امر در جامعه تغییر و اصلاح حاکم شود، در قدم نخست باید افکار این علما اصلاح شود برداشت از اسلام همه جانبه صورت گیرد ، با توجه با وضعیت امروز افغانستان و جهان حرف ها خویش اراد کنند .

>>>   چرا عوض مسجد٬ صالون عروسی؟
جواب سوال! پلو هوتل با شش رقم ملحقات ان در صالون یک هوتل لکس با مقایسه با دستر خوان ۱۸ متره بین مسجد وغذای بی کش وفش ان یک مزه ولذت دیگر دارد.
عاقل

>>>   من خودم در تالار حاضر بودم.
در حالی که قاری قراعت میکرد، از یک گوشه هوتل چنین یک صدای خواندن می آمد:
قد بالا بالا بلند گردن درازی میکند.
در میان قاش ابرو قال بازی میکند.

>>>   نویسنده محترم با کد ۴.
این عنوان که برای مطلب تان انتخاب کردید یعنی (مراسم دینی در تالار عروسی!؟)
فقط باید گفت که این مفکوره و حربه تروریست های داعش است که جنایات شان را توجیع مینمایند. حالا سوال اینجاست که شما در پشت پرده چه را میخواهد ثابت کنید. و شما چرا .........
(غفور)

>>>   به دلیل اینکه مسجد آن ظرفیت را نداشته است. این دلیل بر مجوز قتل آنها نیست. شما چغد سطحی نگر هستید.
مهاجر از ایران.

>>>   مساجدی بسیار بزرگتر و وسیع تر در کابل وجود دارد چرا در ان مساجد نگرفتند که به تالار عروسی رفتند

>>>   در حقیقت از دید تکفیری ها تجلیل از سالروز ولادت رسول گرامی اسلام حرام است اگر این محفل در مسجد هم انجام میشد باز هم حمله انتحاری را انجام میدادند.
در همین ارتباط اولا لازم است تا از این اعتراض کننده ها که میگویند چرا در تالار عروسی که محل ساز و آواز و رقص است این محفل دینی برگزار شد پرسیده شود که اگر ساز و رقص و پایکوبی با خط رسوال الله ص جور آمده نمیتواند یعنی رقص و آواز خط شیطان است و به همین دلیل در لفافه این شهدا و مجروحین را مستحق این جنایت میدانید چرا خود تان که این همه ادعای اسلامیت دارید در محافل ساز و آواز در همین تالار ها شرکت میکنید و عملا خط رسول الله را کنار گذاشته و داخل خط شیطان میشوید ؟ شرم چیزی خوبی است.
اما اماکن مذهبی مانند مساجد از خود حرمت دارد و یکی آن برگزاری محفل عروسی است البته از نوع ساز و رقص دارش در مسجد حرام است نه آن محفلی عروسی که فقط عقد نکاح خوانده شده و مردم بعد صرف غذا بروند پی کار شان. حالا اگر در تالار عروسی این محل رقص و آواز یکبار در سال قرآن تلاوت شود چه بدی دارد؟ میترسید که با تلاوت قران حرمت تالار که محل عمل خلاف شرع است از بین برود؟ اگر دلیل تان همین است که گفته شد بگذارید که هر شب با بر پایی مجالس مذهبی حرمت چنین اماکن از بین برود. خداوند در قرآن شریف فرموده : هر آنچه که در زمین و آسمان است تسبیح خدا را مینمایند یعنی اجسام غیر حیه دارای شکل از حیات هستند پس اجازه بدهید که زمین و میز و چوکی و سایر وسایل هتل برای یک شب هم که شده خوش و راضی باشند

>>>   وقتی بصیرت و تعقل از دین گرفته شدف سرنوشت زمامداران دین نیز به نفرت تبدیل می‌شود. شما ملانماهای که با فتوا به ترور و خونریزی بدون دلیل دادید یا در قبال جنایات تروریستها سکوت اختیار کردید باید سزای عمل تات این باشد. درست بر خلاف سیره پیامبر رفتار می‌کنید. بیاید دوباره تعقل کنید و الا روزهای بدتر در انتظار تان خواهد بود. شما فکر نمی کردید که خود شما نیز قربانی بی تفاوتی خودتان خواهید شد. راه توبه باز است. بشتر از این با شعار های دینی بازی نکنید نه خود ار به هلاکت اندازید و نه آنها جاهلان که جنگ راه می اندازند و مردم بی گناه را می کشند و یا در مساجد انفجار می کنند و مردم را در حال عبادت خدامی می کشند. امید است رخداد اخیر بیدار تان کرده باشد.

>>>   این تالار در یکشب ده لک افغانی می گیرد
همان پول را به مردم خیرات میدادند در این روز ثواب زیادی داشت

>>>   درهوتل پلو از بکی کباب هست اما در مسجد اگر باشد هم چند دانه نقل وخرما، آیا ملا به آن قانع میشود، ویا اگر موضوع یک شکم چرب نباشد ملا بیکار است که آنجا برود؟

>>>   به نظر حقیر سکوت علمای کرام نه از سر نجابت بلکه از ترس ودنیا پرستی است. زیرا سکوت در جای که باید نهی از منکر کرد که کشتن انسانها باشد نجابت نبست رذالت است .

>>>   این تالار در هر شب بیشتر از ده لک می گیرد
با زپل پلو و گوشت و بقیه نوشابه ها
شما حساب کنید چقدر خرج شده است
این پول از کجا امده ؟؟؟

>>>   خدایا این چی نوع عدالتت است ، آنان را که کفار میگوئی ولی درمقابل نعماتت روزشکر گذاری برگذار میکنند واز لطفت نسبت به آنان شکر گذار هستند ، تو آنان را صرف بخاطر هیزم دوزخ آفریده ئی ، اما برعکس آن عرب ترورست مفسد را که ملیارد ها بیرل نفت وگاز رایگان اعطا نمودی نه تنها شکرش را بجا نمی اورند بلکه آن پول باد اورده را مصرف شراب قمار مخدرات ترور آدم کشی ویرانی تباهی و فسق وفجور میکند ،
این کجایش عدالت است که شکرگذار نعماتت رابه آتش اندازی و آن عرب فساد پیشه را درجنت حور باران نمائی وجوی های شیروعسل رابا آن باغ های پُر از میوه وخرمادراختیارش بگذاری ؟
ر

>>>   آقا اینکار ها را نکنید، از آسمان بجای باران سنگ می بارد، به بینید خدا مردم و کشور افغانسان را چقدر غصب کرده و خشک سالی شده، چرا به کارهای خدا و پیغمبر دست درازی می کنید، آخر کجا و چرا؟ مگر چادر و سالن محل جشن و شادی و عروسی و یا محل قرآن خواندن هست؟ بشنید توی خانه هایتان قران بخوانید، .... مشغول باشید، تا شاید خدا از معصیت و گناهان ما مسلمانان بگذرد وگرنه دیگر ما را به بهشت راه نمی دهند. خدایا ما را عفو کن و رحمت عطا کن تا به دعا و نیایش مشغول شده وعمرمان به هدر نرود تا بهتر از مایان و دیگران بتوانند به مال و منال و زندگی برسند و ادامه بدهند.
آمین یا رب العالمین.

>>>   اكثر اين انفجارات حملات انتحاري نيستند ، توسط جابجائي مواد انفجاري صورت ميگيرد ، و قواي امنيتي بخاطر آساني تحقيقات و مسؤليت نشدن همه انفجارات را حملات انتحاري اعلان ميكنند

>>>   علمای دینی ما باید مردم را به ساده زیستی؛ دوری از تجملات ؛ پرهیز از اسراف وزیاده روی تشویق وترغیب کنند .وسعی کنند اینگونه مراسمات را در همان بستر خودشان مثلا مساجد برگزار کنند اینکه مثلا گفته شده طالبان به اینگونه سالونهای مراسمات عروسی قبلا هشدار داده بودند یک گپی است ویا اینکه جریانات سلفی وتکفیری در خصوص برپایی جشن میلاد رسول الله ( ص ) نظر منفی دارند یک گپ دیگر است.ودراینجا سوال است ایا اگر این مراسم در یک مسجد برگزار مبشد انتحاری انجام نمی گرفت؟ جای بسی شکر است که بسیاری از علمای دینی ما خود را وافکار خوودرا به مفتی های وهابی منحرف عربستان نفروخته اند ودر راه شریعت نبوی واسلام ناب محمدی(ص )همچنان ثابت قدم مانده اند که در جمع شهدای هوتل اورانوس تعدادی از روحانیونی که هیچ سنخیتی با وهابیت وجنایات پلید سلفی گری وتکفیری نداشته اند.اما تعدادی از ملایان بیسواد وروحانی نما هستند که دین ودنیایشان را با دالر سعودی ومزدور استخبارات پاکستان معاوضه کرده اند.رفتار وکردارو عنعنات این ملایان فاسد باعث رویگردانی جوانان ومردم از دین شده والبته بسیاری از مولوی های مجاهد خداترس وپاک سرشت هستند که فی سبیل الله ودر عین سادگی وهمت بالا مصروف دین اموزی وتربیه جامعه تا پای جان درخدمت مردم هستند .//
داکتر عبدالرب اچکزی

>>>   مهاجر از ایران
این اوغان ها از نسل اسرایلی ها است همه میگن که این انتهاری ها اسرایلی است اوغانها طالب داعش نواسه های اسرایل است یکی از برادران اسرایلها است

>>>   خطاب به انانيكه ميگويند چرا در سالون عروسي!!
برادر عزيز من !!
اول كه عروسي گناه نيست بلكه سنت رسول اكرم ص است و بايد هر مسلمان عروسي كند. وقتي عروسي سنت است و ما هم خود را سني يا اهل سنت ميدانيم پس محل برگزاري عروسي هم محل نيك است ، وقتي در خطبه عروسي ايات قران تلاوت ميشود فرق نميكند كه اگر مجلس هاي ديني ديگر نيز در ان محل برگذار شود، دوم سالون نسبت به مسجد هواي گرم و چوكي و ميز و غيره امكانات براي مجالس دارد كه در مسجد وجود ندارد. سوم از نظر امنيتي هم سالون نگهبان و غيره دارد و هركس بدون كارت دعوت داخل شده نميتواند ولي در مسجد چنين نيست پس برگذاري مجلس علما در سالون كدام خطا و اشتباه نيست بيجا و نفهميده قضاوت نكنيد.
وسلام معلم نصرالدين

>>>   از کامنت های زیاد سوال ها در ذهن میگردد که نمیتوان نوشت
اول بگویید که پول کرایه و مصرف این بزرگاران که پرداخت؟
دوم اگر مسجد گنجایش ندارد، مسجد عید گاه چندین سال است که در آن کسی نماز نمی خواند و بیکار هست
سوم. اینکه مردم اعتراض دارند از ملاهاصاحبان، در مقابل انتحار خاموش اند. قرار مصاحبه ملا شمس الوطن در تلوبزبون آریانا نیوز. دستور امر و نهی این ملا ها خطبه شان بروز جمعه از طرف وزیر حج و اوقاف داده میوشد
. همه چیر را در وطن حرام کردند و قرآن را کنار گذاشتند، بیشتر روی قصه ها تکیه دارند

>>>   غنی انسان شرارت انداز و متعصب اهل کار نیست به امین خاطر است که مملکت ما را درآتش سوختاندو میسوزاند.

چون بود اصل گوهری قابل
تربیت را در او اثر باشد
هیچ صیقل نکو نخواهد کرد
آهنی را که بد گهر باشد
خر عیسی گرش به مکه برند
چون بیاید هنوز خر باشد
غنی مغز متفکر شرارت هم جامعه را بطرف نابودی سوق و می دهد چرا گفته اند که کار به اهل کار سپرده شود این غنی روانی اهل کار نیست به امین خاطر است که 28000 سرباز جوان شجاع وطن توسط ترویستان در طی چهار سال حکومت بی برکت این شخص روانی متعصب و قدر طلب کشت شده اند. غنی چگونه خود را از محاصره مردم غیور ما به دلیل بی عاطفه گی در قبال هزاران قتل عام سربازان شجاع و مردم بی دفاع توسط تروریستان از زندان رها ساخته خود نجات می دهد؟
مغز متفکر شرارت که با مردم یک روز با زبان صادقانه و انسانی ادبی حرف نزده است و هر واژه که از دهان اش بیرون می شود جز از گذافه گویی چرندیات، هزیان و توهین به مردم شریف ما نیست.
غنی شوونیست تک قومی خود کامه چهل سال که بیرون از وطن بوده نه به مذهب مردم باور دارد و نه به فرهنگ و عادات مردم آشنایی دارد چگونه مردم غیور با دیانت ما بر او احترام بگذارند؟
غنی عوام فریب دروغگو که غیر از جیغ زدن و رفتار روانی و گزافه گویی آن هیچ جذابیت برای مردم قاقل و دانا چیز فهم کشور ندارد؟

غنی شرات انداز دست نشانده جانکری که ارگ را با اطرافیان اش یک باند ما فیایی به آشیانه شیطانی و مدیریت توطیه علیه اقوام به اقوام تبدیل کرده با کدام جرات از مردم شریف با دیانت ما کمک می طلبد؟
غنی تروریستان را برادران جان برابر خود می شمارد و از زندان ها آزاد می سازد به کدام وجدان از مردم کمک می خواهد؟
غنی مصنوعی بی عاطفه که در غم و اندوه مردم عزادار شریک نمی شود و در کنار مردم قرار ندارد با کدام رویی به مردم شریف ما رجوع می کند؟
اشرف غنی انسان از خودراضی قبل از اینکه از روی درماندگی به مردم خطاب کند باید به خود خطاب کند که او کیست« انسان شرارت » ؟
مردم از تو غنی بی عاطفه مدریت سالم , صداقت سیاسی , عدالت, سپردن کار به اهل کار , امنیت , فقرزدایی « فقر يكي از خطرناك ترين پديده هاي اجتماعي است كه مي تواند حيات اقتصادي، سياسي و فرهنگي ملت ها ی شریف ما را تهديد كند » , برنامه ریزی برای مسیر شغلی افراد بر مبنای برآورد های عینی از نیاز های آتی و اسعداد های بلقوه و ارزیابی عملکرد افراد متخصص باتجربه می خواهند و به همین دلایل مردم نا جارشده اندکارت به استخوان رسیده دست به قیام زده اند.

او مردم غیور بادیانت اکثریت این حاکمان قدرت طلب ما نند غنی عبدالله دروغ گو هسستند ، چون معمولا دروغ بعد از مدتی آشکار میشود و انسانها دروغگو بی برنامه در بین مردم رسوا میگردد.
باید گفت نجات اشرف غنی و عبدالله از انزوای چهار دیوار ارگ صرفا با استعفا و معذرت خواستن از مردم افغانستان.

ادامه رهبری این حکومت تنبل و سست ٍ ضعیف بی نظم و بی برنامه در مدیریت امور رفا ه و آسایش شهروندان قضاوت به دست شما هموطنان ! اشرف غنی باید شرایط برای پذیرفتن صدها کادر و ده ها داکتر علوم در هم بخشها سکتوری که دارای طراح های جامع هموطنان ما در خارج وجود ادرد آماده می کرد نه کرده است , خواهشم ایسنت که هموطنان آگاه و قلم بدست یک دوسطر در مورد تبصره کنید. ممنون

>>>   جنگ چینائی ها با حکومت نجیب :
در مورد جنگ های افغانستان مطالب زیاد نوشته شده است به جز از شرکت چین در جنگ علیه شوروی در قلمرو افغانستان.
باید گفت که تا سال 1985 بارگران جنگ علیه شوری در افغانستان را چین، همچنان مصر، ایران و عربستان بدوش گرفتند. امریکا در این جریان سلاح به مجاهدین تحویل نمیداد و هراس داشت که مورد انتقاد شوروی قرار نگیرد. کمک های مالی امریکا به افغانستان نیر بسیار ناچیز بود. بطور مثال از سال 1981 تا 1982 کمک های مالی امریکا 20-40 ملیون دالر فی سال بود. اما عربستان سالانه از 200 تا 300 ملیون دالر به مجاهدین کمک می نمود. همه ساله به همین ارزش از چین به مجاهدین سلاح میخرید که میتوان از کلاشینکوف های اتومات چینائی، راکت های زمین به هوا، راکت های زمین به زمین میزایل و غیره نام گرفت. از مصر سلاح سابقه شوروی را خریداری می نمودند و به مجاهدین افغناستان می فرستادند.
سرنوشت سربازان اسیر شوروی که در افغانستان بسر میبردند

در سال 1983 چین 40 هزار تن اسلحه و مهمات به مجاهدین افغانستان فرستاد و در سال 1985 تا 70 هزار تن رسید.
در حقیقت، جنگ های افغانستان در آنزمان، جنگ شوری با مجاهدین نبود، بلکه جنگ با ائتلاف غیر رسمی چین، کشورهای عربی، امریکا و بعضی کشور های دیگر بود.
احصائیه از فعالیت مشاورین مربی نظامی خارجی در تعلیم وتربیه نظامی مجاهدین نیز وجود دارد، از جمله 844 مشاور چینائی، 619 مشاور فرانسوی و در اخیر فقط 289 مشاور امریکائی بودند.
امریکا در سال 1986 به مجاهدین راکت های دافع هوا استینگر را داد. این زمانی است که کمک های مالی امریکا به مجاهدین افغانستان از 600 تا 700 ملیون دالر رسیده بود. اما دراوایل چین، عربستان و ایران از مجاهدین افغان قوی حمایت کردند.
قابل یادآوری است که بهانه اعزام نیروهای شوری به افغانستان، همانا ترس توافق امین با چین در اوایل سپتامبر سال 1979 بود که قصد داشت با چین پیمان دوستی، نظامی را با چین عقد نماید. قابل یادآوری است که موضوع مقابله شوری با چین در سالهای 1960-1980 درج تاریخ روسیه معاصر نگردیده است
ر

>>>   قطع نظر ازاینکه این محقل در کجا بر کذار شده نفس تکریم از میلاد نبی اکرم (ص) احترام به رسالت و خدمات وشخصی رسوالله بود وضمنا اکثریت برکذار کنندکان شان علما ی کرام و دانشمندان ان سامان بود وهمه شان مسلمان واز خاک پاک افغانستان با کدام وجدان به شهادت رساندن واین عمل ( اتتحاری )به صریح احادیث وروایت و ایات صریح کلامالله مجید محکوم است وهیچ کونه توجه ندارند و هابیت وتکفریها وامریکا واسرایل جنایت کار

>>>   ازماست که برماست
جنگ جهل برعقل است
مامیگوییم همه چی دست خودماست
اما ملاها وطالبان همه رامیکشن ومیگوین تقدیرشماست وقسمت شماست
تازمانی که همه ملت افغانستان به این نتیجه نرسن که همه چی دست خودماست هیچی درست نمیشود
یک طالب بیسواد ازاقتصادوپیشرفت چه میداند
پیشرفت راحرام میدانن
ابادی راحرام میدانن
تعلیم راحرام میدانن
چه جفای بزرگی شدبه مردم افغانستان که ازعلم دورماند
تقصیرکیست همین علمای که حکومت دکترنجیب رامتلاشی کردودوباره همین اش هست وهمین کاسه
تاریخ افغانستان رامطالعه کنید
طالبان ازروسیه کمک میگیرن ودولت ازامریکا حالا هردوهمدیگرومیکشن بنام جهاد
ما اگربخواهیم باهم صلح کنیم امریکا وروسیه خری کیست مشکل اصلی خودماهستیم نه دیگران وهمه چی به خودمان برمیگردد
روسیه وامریکا فقط پول وسلاح میدهن این ماهستیم اینده نسل درنسل افغانستان راخراب میکنیم
مابایدباهم صلح کنیم وباهم وبدون دخالت دیگرکشورها
یکی درروسیه یکی درامریکا دنبال صلح میگردن
صلح درافغانستان هست ودردست خودما
بیایدبه حقوق همه احترام بگذاریم وهرچیزی راسرجایش بگذاریم وازعقل کاربگیریم نه ازجهل
نژادپرستی نکنیم
خودخاه نباشیم
بگذاریم مردم دولت راانتخاب کنن ودولت مردان را نه اینکه باکشتن وترساندن مردم به زوربه انها حکومت کنیم

>>>   افغانستان از اسمش پیدا است ساکنانش بایو همیشه در حال افغان و اه وناله باشد بیایید بلحاظ خدا اسم تین کشور را عوض کنیم شاید خوب شوه

>>>   این قسم محافل دین در تالار که تصاویر ذی روح دران موجود باشد جواز ندارد

>>>   من با پیشنهاداین خواننده شما که گفته اسم کشور را تغییر دهیم موافقم. در قدیم وقتی کودکان زیاد مریض می شدیا لاغر می شدند اسمش را عوض می کردند. خوب است یکبار امتحان کنیم.

>>>   حتما محفل دیسکوتیک بوده این ....هااگر زیر پرچم
امریکا زندگی میتوانندپس چراحکومت داکترنجیب را ملهد
وکافرمیگفتند وبرعلیه ان فتواجهادمیدادند

>>>   به نظر من هیچ فرقی نمی کند که مراسم میلاد در تالار عروسی برگزار شود
شاید کدام مسجدی به این بزرگی کمتر در شهر کابل وجود داشته باشد و دارای همه ی این امکانات باشد مثل پارکنیگ و دیگر سهولت ها
این توجیه غلط است که مراسم دینی به داخل هوتل ها جواز ندارد
این کار کشور همسایه غربی ما بوده می تواند
جمشید الکو

>>>   گفتین داود خان کافرست شما کشتین >‌گفتین حفیظ الله امین کافر است کشتین >‌گفتین ترکی کافر است کشتین >‌گفتین ببرک کارمل کافر است کشتین > گفتین داکتر نجیب الله کافر است کشتین > کرزی امد گفتین طالب است > اشرف غنی نشست گفتین بی دین و کافر است و غیره و غیره
حالی نمیدانم شما از کدام یک اینها هستین که یک نام و یک تاپه را بالایش بزنین گفتین اگر طالب است پشتون است اما حالی خو تمام تاجک ها و ازبک ها داعش هستند انها را چرا به نام اوغان میگین اوو سر تان کاه پر است خیرات های مردم خورده خورده بجای ایننکه کمی مطالعه کنین از ...
به جواب مهاجر ایرانی دوست

>>>   والنجم والشجر و یسجدان (الرحمن ۶ )
ادیم زمین سفرهء عام اوست
برین خوان کرم چه دشمن چه دوست
حاجی سلطان

>>>   همه جا سجده گاه اوست و همه اشیا ثنا خوان او
والنجم و الشجرو یسجدان قرآن کریم
این سخن را ای لبیب کمتر مبین
شد مسجد او همه رویی زمین
تو حدیث تام بدان ازین مجمل
م.زمین بوس کابل

>>>   مسلمانان در کلیسا نماز جمع برپا کرده اند و من هم در بین مصلیان بودم
واین به تجویز عالمان منطقه بود . چون مسجد محل آتش گرفته بود .
در امریکا یک کلیسای جدیدالتعمیر فروش میشد و مسلمانان محل آنرا
میخریدند و مسجد میساختند و اتاق های درسی آنرا برای تدریس و تعلیم
دینی به بچه ها و جوانان .
م . ش. ف کابل

>>>   آیا بسیار و بسیار و تکرار در تکرار و بی حساب و خارج از شمار در کابل
و ولایات در شهر ها و قریه ها نه دیده ایم ( که به تکرار دیده ایم ) و در اخبار
به نشر رسیده که تروریزم معلوم الحال مساجد صغیر و کبیر کتاب مقدس
و کتب دینی و عالمان را در محراب به آتش کشیده اند ترور کرده .
نجیب الله آخوندی

>>>   دوست عزیز البته که در مقام مقایسه نجیب الله ، حفیظ الله بهتر از حاکمیت وحشی دینی طالبان بود و درآن شکی نیست، ولی فراموش نکنیم که همان دیکتاتوری تک حزبی به اصطلاح سوسیالیستی با ایجاد و اعمال خفقان و استبداد و تاریکی زمینهً رشد و ظهور همین طالب و دیگر ملاهای دزد و جنایتکار در افغانستان را مهیا ساخت. وگرنه در یک جامعهً آزاد که ملا رشد نمی کند، برای مثال در یک برکه و آب راکد فقط باکتریهای مضّر رشد و نمو کرده و آب را فاسد و سمی می کنند ، در یک کشور آزاد آنجا که آزادی( بیان، قلم، اندیشه، مدیا، فعالیت سیاسی، انتخابات آزاد، رفرم و اصلاحات سیاسی) و قوانین دموکراتیک حاکم باشد، نتیجتاً جامعه روال و روند رشد آزاد و طبیعی خود را طی می کند و دیگر افراد و گروههایی مانند طالبان قدرت و توان رقابت و رشد و نمو را ندارند. بعبارتی ساده طالبان محصول و نتیجهً خفقان و استبداد رژیم و حاکمانی می باشد که با سیاستهای ضد بشری خود جواب خواست و مطالبات آزادیخوانهً مردم را با سرکوب و شکنجه و زندان و خفقان داده بودند است.از مکافات عمل غافل مشو *** گندم از گندم بروید جو ز جو. یعنی از کوزه همان برون تراود که در آوست.

>>>   در برمنگهم که شهر مشهور و معروف است به توافق طرفین مسیحی و اسلام
کلیسا به مسجد جامع تبدیل شد و آذان و اقامه برپا شد که امروز از عبادتگاهای مشور مسلمان ها در برمنگهم است .
اینکه بعضی ها انعقاد محفل تجلیل نبوی را در یک سالون انتقاد می کنند کاملآ تنگ نظری و بی علمی میدانم .
خدا داد کبیری

>>>   درین تالار که هم عروسی برگزار میشود و هم دعا خوانی و هم تجلیل از سالروز
های تاریخی به نطر من باکی ندارد اعمال به نیت بستگی دارد . در بالا خواندیم
که نماز ها در کلیسا ها برپا شده کلیسا ها به مساجد و اتاق های جوار ‍آن به
درس خانه های اطفال مسلمان ها .
حالا هرچه است این جنایت و وحشی گری تکفیری ها قابل نفرین تاریخ است
باید نام این بنا به تالار مرگ تبدیل شود .
م. مصطفی عزیز


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است