حمله هوایی جان 30 غیرنظامی را در هلمند گرفت
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۳۵    ۱۳۹۷/۹/۷ کد خبر: 156189 منبع: پرینت

باشندگان ولسوالی گرمسیر ولایت هلمند ادعا می‌کنند که یک حملۀ هوایی در این ولسوالی جان ۳۰ غیرنظامی را گرفت که همه اعضای یک خانواده بودند و تنها یک عضو این خانواده از این حمله زنده مانده است و او هم در وضعیت وخیم صحی قرار دارد و در شفاخانه مرکزی هلمند بستری است.

به گزارش طلوع، محمد الله، باشنده ولسوالی گرمسیر، گفت: «نُه بجه بود که بمباردمان آغاز شد. در نزدیکی این خانه یک موتر طالبان بود. پس از آن، بر این موتر حمله شد و در این خانه ۳۰ تن به شمول کودکان و زنان کشته شدند. تنها یک کودک این خانواده زنده مانده است که او هم زخم برداشته است.»

احمدالله، باشنده ولسوالی گرمسیر، گفت: «در این خانه مهمان‌ها هم آمده بودند. ساعت نُه بود که بمباردمان انجام شد و تمام این خانواده را تباه کرد و تمام شان را کشت.»

فدامحمد، باشنده ولسوالی گرمسیر، گفت: «ما از حکومت می‌خواهیم که این گونه حمله ها را که در آن غیرنظامیان جان می‌بازند، متوقف کند.»
در همین حال والی هلمند تلفات غیر نظامیان و طالبان را در این حمله تأیید کرد اما در باره شمار دقیق تلفات این رویداد چیزی نگفت.

محمد یاسین، والی هلمند، گفت: «طالبان از بخش‌های دیگر به این محل آمده بودند و می‌خواستند بر ولسوالی گرمسیر حمله کنند.»
او افزود: «کمربندهای امنیتی ما در آن جا از چند روز به این سو زیر تهدید قرار داشتند که پس از آن عملیات بر آنان انجام شد. شماری از افراد کلیدی طالبان زیر بررسی نیروهای هوایی قرار داشتند. زمانی که بر آنان حمله صورت گرفت، خانه‌های غیرنظامیان در نزدیکی در نزدیکی آن محل آسیب دیدند و همچنان به هردوطرف تلفات وارد شد.»

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
هلمند
حمله هوایی
نظرات بینندگان:

>>>   اگر این مردم بی امت افغا نستان باشد شاید همه شا ن در بمباران خارجی ها کشته شوند اما کسی نیست که بر خیزد علیه این دولت یهودی

>>>   چه شدند همو پلو خور های هلمندی که از هلمند پای پیاده تا کابل آمدند و پلو ها را خوردند ودبعداً به مزار رفتند و بعداً گم شدند.
فکر میکنم در مزار در روزه مبارک مصروف فال بینی شدند.

>>>   وقتی مردم طالب باشند وسربازان را بکشند باید جواب این عمل خوده بدهند دیگه طالب را بین خود جای میدهند بعد که عملیات شد میگند مردم بیگناه


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است