آمریکا با اتهام به ایران، دنبال انحراف اذهان عمومی
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۷    ۱۳۹۷/۹/۱۱ کد خبر: 156248 منبع: پرینت

«برایان هوک» مسوول گروه ویژه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا با نمایش قطعاتی از چندین سلاح مدعی شد که جنگ‌های افزارهای ایرانی توسط طالبان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پس از متهم شدن ایران در کمک رسانی به طالبان، قاری یوسف احمدی سخنگوی گروه طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که حمایت تسلیحاتی ایران از این گروه حقیقت ندارد.
وی نمایش قطعاتی از چندین سلاح به اصطلاح ایرانی را تلاشی جعلی از سوی آمریکا برای انحراف اذهان عمومی در افغانستان عنوان کرد.
سخنگوی طالبان تصریح کرد که آمریکا برای منحرف کردن اذهان عمومی از شکست خود در افغانستان این نمایش را راه اندازی کرده است.

قاری یوسف احمدی اظهار داشت: تبلیغات دروغین آمریکا نشان دهنده سراسیمگی آنها در افغانستان است.
وی افزود: ما از آمریکا می‌خواهیم بجای تبلیغات دروغ حقیقت را درک کرده و نیروهای اشغالگر خود را از افغانستان خارج کند.
وی خاطرنشان کرد که این گروه از تسلیحات بجا مانده از دوران جهاد و تسلیحاتی که از نیروهای امنیتی به غنیمت می‌گیرد با نیروهای خارجی مبارزه می‌کند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ایران
آمریکا
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   هیئت حاکمه امریکا ودر کل لابی صهیونیستی پروگرام داعشی کردن افغانستان را در سر دارند. واز طریق ایجاد تفرقه مابین قومیتها وبخصوص پشتونیزه کردن حکومت وحمله بالای دیگر اقوام بخصوص هزاره تلاش دارند اثر گذاری ایران رادر افغانستان بشدت مانع شوند واجازه ندهند بلایی که ایران در عراق وسوریه درمبارزه با داعش سر امریکا اورد دوباره تکرار شود.
ایران هراسی؛ پروپاگاند وشانتاژ علیه ایران مدتها پیش شروع شده ومزدوران عربستان وامارات ودالر بگیران هم بعنوان پیاده نظام امریکا وعربستان وعوامل بهایی وسازمان تروریستیMKO یاهمان منافقین وعوامل سلطنت طلب همه باهم شده اند وضد ایران عمل میکنند.
سخنان برایان هوک هم از همین دست است. از طرفی میگویند شیعیان هزاره از ایران طرفداری میکنند وچنانکه دیدیم در جاغوری مالستان وغزنی هزاره توسط طالبان مورد حمله وکشتار قرار گرفت حال چگونه است ایران به طالبان کمک تسلیحاتی کند.
امریکا مکار ترین حکومت از ابتدای تاریخ بشر است ودروغ ونیرنگ بسیار دارد. این گپها بدنبال فشار وتحمیل صلح امریکایی بر مردم مظلوم ما زده میشود تا در تسریع وسرعت بخشیدن پروژه صلح که همانا محکم کردن میخ امریکا در افغانستان وجای خود است زده میشود.
از طرفی می بیند طالبان نتوانسته اند اهداف امریکا را اجراکنند دارند با این اتهام طالبان که روزی دست پرورده امریکا بودند منزوی کنند وبجای انان داعش را جایگزین کنند.//
داکتر عبدالرب اچکزی

>>>   عجیب رازهای است که درنهان بین رهبران کشورهای جهان بوده اما مردمان ازان آگاهی ندارندمثلا:
پیشنهاد کننده :
همین جلال الدین فارسی اگر رئیس جمهور ایران شود ،
منظورکننده:
خوبست اما ازینکه فارسی تابعیت افغانستان رادارد با قانون اساسی ایران مخالف واقع میشود بنا ممکن نیست،
( ر )

>>>   امام خمینی(ره) فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی توتند بکند.----- الله اکبر

>>>   برادر نویسنده اگر این سلاح ها مارک پاکستانی ویا عربی میداشت دفعتأ میگفتید که پاکستانی ها در افغانستان مداخله میکند و. وهابی های عرب سلاح میفرستد ،این موضوع مانند آفتاب روشن است که پاکستانی ها در امور افغانستان مداخله میکند و. به همین ترتیب ایران هم طالبان را پرورش میدهند و. سلاح میدهند و تربیه نظامی میکنند وبه افغانستان میفرستد ،همسایه های افغانستان همه شیطان صفت اند تا میتوانند در امور افغانستان مداخله میکند ،خداوند. متعال همه اینها را اصلاع کنند تا باشد وطن عزیز ما روی آرامش و. خوشی را دریابد
عبدالله ریحان


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است