تقلب گسترده در انتخابات هرات علنی شد (سند)
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۱۹    ۱۳۹۷/۹/۱۱ کد خبر: 156256 منبع: پرینت

بسم تعالی
هرات نشینان عزیزسلام!
می خواهم ازبرخی جنایت های پشت پرده کمیسیون خود سر و نامستقل انتخابات هرات با شما سخنانی در میان بگذارم!
هرچند احتمالآ نوشتن این موضوع درآستانه اعلام نتایج انتخابات به زیان من هم تمام شود، اما من به حیث یک خبرنگارسوگند خورده ام که سکوت نخواهم کرد.
یقین داشته باشید آنچه می نویسم نه از روی عقده است ونه هم قصد توطئه دارم، بلکه آنچه می نویسم متاسفانه کاملآ درست و واقعیت است و من هریک از گفته هایم را در نهاد های عدلی و قضایی با سند های کامل ثابت کرده می توانم!

هراتیان عزیز!
با آنکه ده ها جوان رشید و شجاع نیروهای امنیتی این ولایت با هزاران آروز، برای تامین امنیت انتخابات بیست و هشت میزان جان دادند و زیر خاک رفتند تا ما بتوانیم به پای صندوق های رای برویم و مردم شریف ما نیز با قبول هزاران خطر و تهدید به مراکز رای دهی رفتند، اما یک گروه هشت نفری در کمیسیون انتخابات هرات که رهبری این چهره های آدم فروش را شخص رییس کمیسیون انتخابات هرات بدوش دارد به آرای شما دستبرد زده اند.

من چند مورد از این جنایت ها را اینجا می نویسم!

1 پس ازآنکه برگه های نتایج یک هزار و دوصد محل رای دهی ازسیصد مرکز راهی دهی شهر و ولسوالی های هرات از سوی کارمندان موقت کمیسیون انتخابات به این نهاد آورده شدند، یک گروه هشت نفری کارمندان کمیسیون انتخابات در هماهنگی با رییس این اداره اوراق نتایج را بیست و دو روز بی هیچ دلیلی در این اداره نگهداری کردند (درحالی که باید چهل و هشت ساعت پس از انتخابات این برگه ها به کابل میرسید) و در وقت های غیر رسمی و شب هنگام این چهره ها بسیاری برگه های نتایج را به سود چند نامزد مشخص دستکاری کرده اند و برای هفت نامزد صد درصد ناکام، هزاران رای اضافه کرده اند.
بررسی ها نشان می دهند که از مجموع یک هزار و دو صد برگه نتایج، نهصد و سی و چهار برگه آن قلم خوردگی دارد و به سود نامزدان مشخصی در داخل کمیسیون دستکاری شده است.

2 کمیسیون انتخابات در کابل پس از آنکه قلم خوردگی در نهصد و سی و چهار محل رای دهی را از روی برگه های نتایج تشخیص نمود به کمیسیون انتخابات هرات دستور داد تا این محل ها را تفتیش و بازشماری کند، اما من سند هایی دارم که این گروه هشت نفری شبانگاه (چندین شب) وارد گدام صندوق های رای شده اند و برگه های سفیدی را که در داخل صندوق ها بوده اند به سود هفت تا ده نامزد مشخص در بدل پول های هنگفت تیک مارک زده اند تا در هنگام شمارش مجدد بتوانند برای آنان رای فراهم کنند.
بربنیاد اسنادی که اینجا نشر کرده ام پنچ شنبه شب، بیست و چهارم ماه عقرب، با آنکه دروازه گدام صندوق های رای از سوی کمیسیون شکایت های انتخاباتی قفل زده شده بود و لاک مهر گردیده بود، قفل شماره 517742 شکستانده شده و لاک و مهر کمیسیون شکایت های انتخاباتی نیز پاره شده است.
من یقین دارم که اعضای کمیسیون انتخابات هرات، هرشب این عملیات را انجام میدادند.

3 اسنادی که من از درون خود کمیسیون انتخابات هرات بدست آورده ام نشان میدهد که گرگان این کمیسیون در هر صندوقی که آرای سفید و استفاده نشده موجود بوده، به سود چند نامزد مشخص رای اضافه کرده اند.
در یکی از این سند ها دیده می شود که در مرکزرای دهی بیرجنک در ولسوالی رباط سنگی در روز انتخابات 222 رای کار گرفته شده بود اما هنگامی که صندوق های این مرکز را در هنگام بازشماری در برابر چشمان ناظرین باز کردند، 543 رای بیرون آمد.
این 331 رای که در این صندوق اضافه شده بود تنها برای یک نامزد تیک مارک زده شده بودند و همه این آرا به سود همان نامزدی به صندوق ها ریخته شده اند که پیوند بسیار نزدیکی با یکی از کمیشنران کمیسیون نا مستقل انتخابات دارد.
این آرا در داخل گدام کمیسیون انتخابات هرات ریخته شده اند و مدیر انتخابات ولسوالی رباط سنگی و نیز مسوول این مرکز رای دهی به تقلبی بودند آرای اضافه شده اعتراف کرده اند که اسنادش را اینجا به نشر رسانده ام.

4 من سند های شنیداری در اختیار دارم که روشن می سازند، مسوولان کمیسیون انتخابات هرات با آن همه تقلبی که در روند شمارش مجدد آرا انجام داده اند بسنده نکرده اند و برخی از برگه های نتایج اصلی شمارش مجدد را یا دستکاری کرده اند و یا برگه اصلی را به مرکز نفرستاده اند بلکه بجایش یک برگه دیگر تقلبی را ترتیب داده اند و هرآنچه رای که می خواستند به نامزدان مورد نظرشان اضافه کرده اند و نقل این برگه تقلبی را به کابل فرستاده اند.
حتی یکی از کارمندان نزدیک به رییس کمیسیون انتخابات هرات بگونه خصوصی به من گفت که (از کابل دستورداده اند که ارای چند نفر از کاندیدان باید بالا برود و ما هم راه اش را پیدا کردیم).

در حال حاضر که شمارش معکوس برای اعلام نتایج انتخابات هرات آغاز شده است، گزارش هایی که من از درون کمیسیون نا مستقل انتصابات (انتخابات) در کابل دارم نشان میدهد که هفت چهره به شمول دو زن سرمایه دار که اصلآ آرای مردم را با خود نداشته اند به فهرست ابتدایی نامزدان پیروز هرات راه یافته اند و اکنون و با لطف برخی کارمندان آدم فروش کمیسیون انتخابات هرات و با پرداخت صد ها هزار دالر، صاحب هزاران رای شده اند.
اما هفت زن و مرد پیروز که با آرای مردمی باید پیروز اعلام می شدند ناکام ساخته شده اند.

یکی از این نامزدان که تجارت بزرگ ادویه را دارد برای پیروز شدنش صدها هزار دالر به یکی از اعضای کمیسیون انتخابات هرات داده است تا در هماهنگی با شبکه اش در درون کمیسیون برایش تقلب کنند.
رابطه این بازرگان را یکی از کارمندان برحال و سابقه دار کمیسیون انتخابات هرات با این حلقه برقرار کرده است.
دو تن دیگر از این مردان کسانی اند که نزدیکانی با صلاحیت در درون کمیسیون انتخابات هرات و کابل دارند و شما آنان را خیلی خوب می شناسید.

حالا پرسش من از هموطنان من این است که من به حیث یک جوان و به حیث کسی که با هزاران امید و انگیزه با کیسه خالی اما با برنامه های مدون خودم را نامزد انتخابات پارلمانی کرده ام چگونه امیدی به نتیجه سالم داشته باشم؟
چگونه پس از این در این پروسه ها شرکت کنم؟
چگونه پس از این به پای صندوق رای بروم و برای نامزد مورد نظرم رای بدهم؟

اما با این همه!
پس از این، پیروزی و یا ناکامی برایم اهمیتی ندارد، اما کمرم را بسته ام تا پوز کسانی را بخاک بمالم که دست به خیانت ملی زده اند و سرنوشت مردم مان را با تقلب رقم می زنند!
پیام من به آن عده کارمندان وطن فروش و خاین کمیسیون انتخابات هرات که مرا خوب می شناسند و من هم آنان را خوب می شناسم و میدانند که از کدام کارهای شان آگاهی دارم این است که یقین داشته باشید! آن دالر هایی را که برای فروش سرنوشت من و امثالم گرفته اید، باید در محبس خرج کنید! یقین داشته باشید!

جاوید زیارتجاهی


تقلب گسترده در انتخابات هرات

تقلب گسترده در انتخابات هرات

این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تقلب گسترده
انتخابات هرات
نظرات بینندگان:

>>>   همیشه علیه هرات جنایت میشود بومیان محلی هرات که از پارسیان(تاجکان+برخی هزاره) هستند کنار زده شده و ناقلین پشتون در مناصب ولایتی قرار میگیرند متاسفانه مردم هرات همچون بلخ دیگر شهر برادر فارسی زبان خراسان مقاومت در برابر فاشیست ها ندارند و تسلیم زور گویی میشوند باید علیه این تبعیض های فاشیستی اقدامی شود تظاهرات عمومی فراخوان داده شود.
امیر مسعود (طالع) هروی

>>>   برادر محترم !!
در كشوري كه رييس جمهور ان به تقلب امده باشد شما اميد پارلمان شفاف و انتخابي داريد.
اگر قرار باشد كسي به اين خاطر زنداني شود اول امرخيل زنداني ميشد كه باعث خيانت ملي و اين همه بدبختي كشور شد.

>>>   جاوید جان تو هم خیلی صادق نیستی یادت می اید که تو و پدرت مردم را تشویق به رفتن به ایران در زمان طالبان میکردی و ازین مدرک 4 یا 5 لک افغانی میگرفتید بعدا طالبان را خبر و یان بیچارگان را لو میدادی تو شما پدر و بچه صاحب پول میشدید و او بیچاره به زندان طالبان میرفت و با پرداختن پول دوباره بعد از لت و کوب زیاد رها میشد و ها ناگفته نباید گذاشت که اگر خودت منتظر بودی برنده شوی محال بود چون شما را همگی میشناختند بنا اگر واقعیت ها را گفتی کار خوب است ولی همه شما در دوران خود به مردم خود ظلم بی شمار نمودید . وحید رشوت خور در شاروالی از بستگان تو نبود هر گاه انسان خودش مجرم باشد اصلاح را از خود شروع مینماید

>>>   حالا شکست خود را توجیه می کنی.
برو بچه جان هنوز با سیاست ملیون ها کیلومتر فاصله داری.

>>>   بگذارید که نتایج انتخابات کابل هم معلوم شود، بعداً همه یکجا دست به تظاهرات بزنید.
اما به زودی ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری شروع میشود و تظاهرات شما تحت شعاع قرار میگیرد.
از طرف دیگر طالبان و داعش اخطار داده اند که اگر کسی برعلیه نتایج انتخابات تظاهرات نماید،مورد حمله انتحاری قرار میگیرد.
...

>>>   سلام آقای زیارتجاهی!
این های که شما بیان داشتید همه درست ولی چیز جدیدی نیست همه ما با آن آشناء هستیم و همه قبول داریم که انتخابات یک بازی سر گرم کننده ای است برای تازه کار ها مانند شما، ولی فراموش نکنید که پخته کار ها برنده ای اصلی این بازی هستن مانند افرادی که به قول شما کارمندان نا انتخابات برای برنده شدن شان دست به خیانت میزنند. و ناگفته نماند که شما باز چی فکری در سر دارید یک بردار شما آمد در شاروالی هرات، که اسناد و شواهید نشان میدهد که شما در تقرر برادر کوچک خود نقش اصلی را داشتید. برادر شما پس از تقرر به اندازه کافی خیانت و دزدی کرد و رفت باز نوبت شما شده که از طریق پارلمان کشور چور و چپاول کنید به نماینده گی از مردم مظلوم هرات. بس است بخدا شرم نمانده بخاطر چهار پول همه چیز خود را میفروشن که پول دار شون برادر عزیز شما هم پول دار شد چی میکند با این همه پولی که از شاروالی دزدی کرده، تازه حکم پنچ سال حبس آمده و شما در جستجوی راه یافت به پارلمان هستید که باز برادر خود وزیر مقرر کنید.
فراموش نکنید که داشتن یک انتخابات سالم و بدون خیانت و دست کاری در کشوری بنام افغانستان به همین زودی ها غیر ممکن است.
《 ضیائی 》

>>>   وقتیکه ریس کمیسون انتخاباتی اقای بدیع خود در فساد وتقلب رای های انتخاباتی غرق باشداز دیگر ریسان چگونه توقع صداقت و عدالت و دست نبردنبه تقلب و جعلکاری را داشته باشیم این کمیشنران کمیسون های انتخابات اکثر شان بشمول ریس کمیسون انتخابات دستور گیر فرمانبردار غنی احمدزی غرق در تقلب و تخلف هستند هرقدریکه با اسناد و شواهد سر و صدا بلند کنی درین حکومت و کمیسون انتخابات گوش شنوا و چشم بینا و دل اگاه وجود ندارد تا به شکایات و اعتراضات تان رسیدگی کنند و عدالت را تامین کنند ارگ در قومگرای و عوام فریبی مصروف است کمیشنران انتخاباتی در گرفتن پول های بیشمار و تقلب ارای انتخاباتی از جمله همین باند تقلبکار انتخاباتی روز پیش یکنفر شان با یکصد هزار دالر رشوت بالفعل در داخل خانه اش توسط ریاست امنیت ملی گرفتار شد ریس کمیسون انتخابات اقای بدیع در تپ و تلاش خلاصی ان است بحراس اینکه راز ها و خیانات و جنایات و شراکتش در گرفتن این رشوت شخص گرفتار شده افشا نکند.
ب

>>>   خطاب به نظر دهنده اول برادر این کار همیشگی در شهر هرات و شاید شایر شهرهای شمالی در دستور کار قبیله قوم گرا بوده است ما چیکار میتوانیم کنیم آیا سکوت نماییم یا اگر تظاهرات کنیم انتحار میکنند و انفجار میکنند و مردم بیچاره ما دسته جمعی کشته میشوند شاید هم این قوم پرست ها آنها را در نظر داشته و در کدام فرصتی با نقشه شوم خود آنها را اختطاف کنند این ها زبان انسانیت و وجدان را نمیشناسند خداوند فقط میتواند از داد ما به اینها تقاص ظلمشان را بدهد و ما را نجات دهد
صابرخان.

>>>   در ولسوالی کروخ هم صندوق ها به کمک مسولین کمیسون انتخابات در میرزا بهار، قلعه شربت، سنجور به نفع کاندیدای مشخص پر شده است.

>>>   ضیائی صاحب همین وحید غفوری که ماننده گرگ درنده از مردم پول میگرفت از من بیچاره مامور دولت نیز رشوت اخذ نموده منتظر هستم بیاید با اسناد وی را به محکمه کش نمایم به امید نابودی رشوت خوران و خائنین.
مامور د ولت

>>>   کمسین شکایات بروند زحمت کشیده ازولسوالی غوریان سایت های مکتب وزیرمحمد اکبرخان لیسه نسوان ومسجدجامع دیکر سایت های مرکزی را بررسی نموده تعداد آرا وتعداد رای ثبت شده را مقایسه نمایند ببینند که تفاوت ازکجا تا به کجا است .

>>>   ما افغان‌ها همیشه برف بام خود را بالای دگران انداخته ایم ولی هیچگاهی متوجه نه شده ایم که تا چه سر حد ما قانون شکن ، دزد ، مردم آزار ، زراندوز ،مفسد ، مقام طلب ، چاپلوس ......استیم کدام کشور خارجی به ما گفته بود که در انتخابات تقلب کنیم ؟

>>>   از پروژه راه خط آهن قطار ایران در هرات چه خبر شد ‌؟ مدتی قبل آقای روحانی وعده داد بالاخره در این ماه ها کار پروسه خط آهن هرات تکمیل می شود اگر این وعده نیک عملی شود میتوان امید خوبی برای پیشرفت توسعه تجارت و اقتصاد داشت چند ماه قبل وزیر راه ایران اعلام کرده بود توقف در کار از طرف مسئولین افغانستان بوده است همچنین پیشنهاد داد اگر طرف افغانستانی موافق باشد و درخواست بدهد میتوانیم یک پروژه آزادراهی از مشهد تا مرز دوغارون و سپس در هرات تعریف و اعمار گردانیم و در صورت تامین ارز از طرف کابل این پروسه آزادراه از هرات تا کابل توسط شرکتهای سازندگی خصوصی حمل و نقل در ایران تداوم یابد متاسفانه هیچ گاه دولت افغانستان از این فرصت های همکاری منطقه ای نهایت استفاده را برداشت نکرده است.
سعیده غوریان هرات


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است