حضور جنرال دوستم در تیم انتخاباتی اشرف غنی ؟!
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۶    ۱۳۹۷/۹/۱۲ کد خبر: 156267 منبع: پرینت

دومین دیدار متوالی جنرال دوستم با اشرف غنی یکبار دیگر حکایت از فریب دوستم در بازی غنی دارد.

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری دعوت مجدد دیدار با اشرف‌غنی رییس جمهور را در ارگ ریاست جمهوری پذیرفت و به ملاقات وی شتافت.

گفته شده است که در این نشست درباره اوضاع جاری و همچنین ناامنی های فاریاب مورد بررسی قرار گرفت و نقاط آسیب پذیر این ولایت مشخص شد و همچنان موضوع مذاکره با طالبان از جمله موارد دیگری بود که پیرامون آن گفتگو شد.

جنرال دوستم با وجود همه تحقیر ها و توهین هایی که از جانب اشرف غنی شده است بازهم در مقابل وی سر تعظیم فرود آورده احتمالا یکبار دیگر در تیم انتخاباتی اشرف غنی شامل خواهد شد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جنرال دوستم
اشرف غنی
نظرات بینندگان:

>>>   اگر دوستم باز هم در تیم اشرف غنی قرار بگیرد، باید در عاقل بودن او شک کردوازبک ها باید او رااز رهبری خود خلع نموده و به دنبال کسی دیگری بگردند.

>>>   این لکه بدنام توهین و تحقیر را شما جاسوسان قسم خورده بالای دوستم میزنید دوستم تحقیر نشده و نخواهد شد و اگر دوستم هوشیار باشد باید هر نوع پیشنهاد غنی را بپذیرد و یگانه راه کامیابی دوستم و خدمت به مردم وملت یکجا شدن باغنی و رها نمودن لندغر های دزد است وبس

>>>   توهین،تحقیر و همه برنامه دور سازی همراهان غنی از طرف اتمر صورت گرفته است. تا اتمر در افغانستان باشد افغانستان هیچگاهی آرامی را نخواهد دید. من در داخل ارگ وظیفه دارم همه برنامه های که رئیس صاحب جمهور را ضعیف و ناتوان می ساخت پلانها ازطرف اتمر سنجیده می شد و پول آنرا حکیمی میپرداخت (وزارت مالیه).کاندیدان متوجه باشند که فریب اتمر را نخورند.
کل بادشاه

>>>   والله از این کله خام هیچ شکی نیست. راستی او خو کدام شخصیت مهم و محبوب نیست که به شخصیت خود اهمیت بده و یا نده. آدم های با شخصیت از تحقیر و توهین میترسند نه این واری دیوانه لوده.
شاه مرضا

>>>   از این دوستم کله خام چه انتظار های بی جا دارد برادران ازبک . این ادم فقط خودش و خانواده اش برایش مهم است نه ازبکها .

>>>   اگر دوستم با غنی یکجا شود بعد پیروزی غنی مثل مارشال کشته میشود.

>>>   این هنوز آغاز معامله است.
پیش از انتخابات اشرف غنی قیصاری را نیز رها میکند و دوستم با کاروان موتر ها باز به شبرغان و میمنه میرود و به مردم میگوید که من قیصاری را رها کردم و در حین حال من رییس جمهور خود را نیز پیدا کردم.
رییس جمهور من اشرف غنی است و شما به اودرای بدهید.
حالا این که دوستم این مرتبه چه مقرر میشود،هنوز معلوم نیست.
امکان این وجود دارد که او باز معاون اول مقرر شود و عطا محمد نور معاون دوم مقرر شود و دانش بخاطر ترسو بودنش که هزاره ها در مظاهرات خانه اش را محاصره کرده بودند و او عاجل علی پور را رها کرد،به یک رتبه تنزیلی به مقام معاون سوم ریاست جمهوری مقرر شود.
آنچه که به داکتر عبدالله رییس اجراییه ارتباط میگیرد،او باید خودش سه معاون اش را انتخاب کند.
اگر گلبدین معاونیت اول ریاست اجراییه را قبول نکند،امکان دارد پس محمد خان منحیث معاون اول باقی بماند و محقق و یا خلیلی معاون دوم ریاست اجراییه و ایشچی معاون سوم ریاست اجراییه مقرر شود.

>>>   اگر دوستم برای بار دوم با تیم اشرف غنی یک جاشوددیگر بانک رای نی بلکه صرف رای اعضای فامیلش را در صندوق های رای اشرف عنی خواهد ریخت و در نتیجه هم دوستم و هم غنی هر دو به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.
تیمور بیگ - کابل

>>>   اگر بار دیگر جنرال دوستم با اشرف غنی عوام فریب از خود راضی قومگرا در تیم انتخاباتی ان یکجا شد بدون شک که مردم ازبیک و ترکمن دیگر دوستم را شخص معامله گر قوم فروش تلقی کرده روابط و حمایت شانرا از دوستم قطع و بر ضد ان خواهند بود و اگر دوستم حد اقل مغز و کله و غیرت داشته باشد دیگر ولوکه تمام صلاحیت ارگ را غنی احمدزی بوی رسما قبول کند نباید که جنرال دوستم دوباره فریب عوام فریبی اشرف غنی را بخورد .

>>>   کله خام که میگن اینه چوب چی که درخت را هم در کونش کنند میگه عجب سایه ای داره
از رهایی قیصاری چه خبر جناب دوستم

>>>   نادان را از هر طرف بخوانی نادان است :
دوستم را حاکمیت حزب دموکراتیک خلق
افغانستان دوستم ساخت اگر نه یک آدم فاقد دانش وووو بود همان اعضای حزب او را علیه نجیب استعمال نمود بعدآ جهادی ها اورا استعمال نمود البته به نوبت بعدآ هم تکنوکرات های غرب تا که زنده است این پروسه جریان خواهد داشت هزار بار حیف قوم شریف ازبیک و ترکمن که چنین رهبر دارند.

>>>   گذارش نامه نوشته است:
(( دکتر غنی از اظهارات اخیر زلمی خلیلزاد که بیشتر از زبان رهبران طالبان و به طرفدرای از آن ها در رسانه های خارجی انتشار یافت؛ به خشم افتاده و در مشاوره با حواریون خویش تصمیم دارد شورای علمای اسلامی را به عنوان حربه ای برای کوبیدن خلیلزاد به عنوان عامل یهود و نصارا وارد صحنه بسازد.

امور مقدماتی راه اندازی یک جلسه ویژه متشکل از علمای دولتی تحت سر پرستی سلام رحیمی در حال انجام است و قهرمان جماعت تکفیری، آقای عبدالحکیم منیب معین وزارت حج و اوقات انتخاب شده است. وی به دلال علماء با ارگ معروف است. نامبرده از تنظیم حرکت انقلاب اسلامی در دولت نماینده گی می کند. حرکت انقلاب اسلامی اولین تنظیمی بود که رهبر متوفی آن- مولوی محمد نبی محمدی- از عاملان سرشناس آی اس آی به « امیرالمؤمنین» سال های هفتاد دست بیعت داد.

روز پنجشنبه، جاده های حاشیه غربی کابل به سوی خیمه لویه جرگه به روی تردد هزاران موتر مسدود شده و ردیفی از تانک ها برای مقابله با یک حالت اضطراری احتمالی در کنار جاده و اطراف خیمه صف بسته بودند.
در خیمه لویه جرگه چه خبر بود؟
قراربرین است که خلیلزاد باید متوقف شود. این مأموریت را هیچ کسی جز یک دسته از تکفیری های اسلامی ( درازاء دریافت پول و امتیاز حج عمره) کس دیگر به انجام رسانده نمی تواند. سوء استفاده از مذهب با بهره وری از امکانات دولتی، حالا در دست گروه غنی افتاده است. نخستین جلسه در خیمه لویه جرگه سازمان داده شد تا به خلیلزاد اخطار داده شود که به نماینده گی از کفار در امور یک کشور اسلامی مداخله نکند!
در خیمه، آقای منیب کلماتی رکیک مشابه به دشنام به آدرس خلیلزاد حواله کرد و روند آماده سازی قیام علماء برضد خلیلزاد آغاز شده است.
گزارش می گوید که این اقدامات بیانگر آن است که دکترغنی از احتمال برکناری یا صورت دادن یک معامله در غیاب وی با طالبان به وسیلۀ خلیلزاد مشتبه شده و اکنون برای مقابله آماده گی می گیرد. غنی ممکن است تمام گروه هایی را که تا این دم از صحنه رانده بود؛ دو باره با اعطای امتیازات کلان به دور خود بسیج کند ))

تا اینجا از گذارش نامه بود حالا چشم دید خودنم:
سال 1374 بود، با شروع رسمیات سروصدا بالا شد که کسی صندوق پگول وزارت( سیف) را باز کرده ودوصد لک افغانی را برده است ،جنائی آمد وپیاده مظلوم وبیگناه شعبه راباخودبرد ، اصل واقعه سطوری بود که عبدالحکیم منیب بحیث معین اداری وزارت شبانه درهمان دفتر سیف می خوابید ، همان شب شیطان براوچیره شده وپول حرام دلو دین از دستش ربوده واو پول را از سیف کشیده چند نوت ده هزاری را از کلکین به پائین انداخته که گوئی کسی آمده پئول را گرفته واز طریق کلکین بیرون شده که این کار نسبت ارتفاع کلکین غیر ممکن بود ، خلاصه پیاده شعبه را چند کیبلی زدند ودانستند که او اینقدر جرئت نمیکند که چنین کاری کند، همه مامورین میدانستند که این سیف زنی کار کولوی صاحب عبدالحکیم منیب است ، اما هیچکس جرئت علنی گفتن آنمرا نداشت ،آن دوصد لک افغانی را این مولوی دزد مانند شلغم خورد ،
(ر)

>>>   اگر این بار دوستم باز فریب غ یهودی را بخورد از این کرده کله خام دیگر در جها ن پیدا نخو اهد شد

>>>   افغانستان هنوز شکننده و ضعیف است اشرف غنی بحیث یک شخص پرکار و مشهور، نسبت به مشکلات، خوب است و اگر دوستم بخاطر وطن با اشرف غنی همکاری کنه هم بد نیست بیازو امریکا غنی را قبول دارد.
اس پ هزاره

>>>   این بار باید ایشچی رهبر شود

>>>   اگر اینبار دوستم فریب اشرف غنی را خورد و زیر یوغش قولبه{ شخ } کرد مردم باغیرت ازبیک و ترکمن مردانه وار باهم یکجا شوند کاری را دوستم بالای ایشجی آنجام داده بود مردم غیور ازبک وترکمن بطور دسته جمعی بالای عبدالرشید دوستم آنجام بدهندتا در طول تاریخ عبرتی باشد برای همه همچو .... بی ننگ.

>>>   از تیم جنایتکاران جهادی کرده درتیم غنی باشدبهتر است.
باشنده کابل.

>>>   برای جنرال دوستم جای خجالت و شرمساری است که بار سوم غلامی قبیله را بپذیرد.قبل از ریاست جمهوری اشرف غنی احمدزی گفته بود که جنرال دوستم بخاطر حادثه دشت لیلی منحیث جنایت کار جنگی باید محاکمه شود (بخاطر قتل طالبان)درروزنامه های خارج نشر شده بود. عقده مند بود .بعد از وی درانتخابات استفاده نمودبعد درمیمنه امر کشتنش صادر شد بعد قضیه ایشچی را سازماندهی کردند بعد تبعید بعد دوباره بخاطر خاموشی تظاهرات طرفداران قیصار را خاموش کند بعدش ممنوع الخروج شد.بلاخره اورا ترور میکنند اما این اپند درس عبرت نگرفت بازهم سرتعظیم فرود آورده بدشمن سرخم کرده .

>>>   دوستم هم ميداند كه أشخاص بيسواد و بي تعليم و داراي سابقه گنده مانند او را والله اگر پدرش هم اين منزلت و درجه را بدهد كه غني ديوس و خرزي براي اين ها داده بود، من اميدوارم كه حكومتي مانند طالب و داعش بقدرت برسد كه سالها بودجه خود را از ضبط أموال تمام اين خائنين سياسي و نظامي جمع نمايند، و هر كس را بجا و مقامي كه مناسب حالش باشد برسند.

>>>   اگر اینبار هم اینکار را کند واقعن کله خام است۰ از این کار کرده یک مرده گاو خانه برای سیاسیون باز کند بهتر است۰

>>>   نی اگر دوستم‌غیرت داشته باشد دیگر هیچ وقت با غنی در یک راه نرود .

>>>   به اشرف جان رای بکاراست تاریس جمهور باشند وبه دوستم جان جان پول .دیگر هیچ .برای کسیکه زیاد زردک میخورد گفتند که زردک چه مزه دارد که اینقدر میخوری .گفت ولا مه مزه مزه اش کارندارم امی خره پسش خوشم می آید.به رهبران دولتی ما هیچ مهم نیست فقط درراس قدرت باشند.

>>>   دوستم خودش یک انسان سالم و. بالغ است و. خود میتواند تصمیم گیرد و. اطرافیان دوستم هم مردمان صاحب فکر و درایت سیاسی اند امید تفکر درست نماید و. تصمیم بجا گیرد و. فریب نخورد ، او باید پرستیش سیاسی خود حفظ نماید و. از روی ایمانداری تصمیم گیرد
عبدالله ریحان

>>>   مردم این علما نماهای تنظیم حرکت اسلامی ملا نبی محمدی متوفا را که طالبان مربوط همین تنظیم مربوط به ای اس ای است خوب شناخته اند هرقدریکه چنین ملا نما ها شاگردان و غلامان ای اس ای قول بکشند پوچک بپرانند بالی مردمان کشور تاثیر و اثری در حمایت از گفته های انها نمیکند چون میدانند که اینها نوکران ای اس ای دولت پاکستان دشمن افغانستان هستند و اشرف غنی که ۹۹٪ مردم کشور از عملکرد ان در طول بیشتر از چهار سال نا راض و بر ضد عملکرد گذشته ان هستند دیگر به هیچ وجه نمیخواهند که این شخص معتصب عوام فریب بیکاره وعده خلاف را بحیث ریس جمهور کشور شان ببینند و امریکا هم درک کرده که اشرف غنی توان کار ریاست جمهوری را ندارد بودن ان بضرر امریکایی ها هم است .

>>>   غني ... و کرزي براي دوستم منزلت نداده بود بلکه دوستم به آنها منزلت داده بود و در به قدرت ماندن شان با آنها کمک کرده بود، ولی آن اوغانهای نامرد هردو به قسمی به دوستم خیانت کردند۰

>>>   به عبدالله ریحان
اگردوستم و اطرافیانش مردمان صاحب فکر و درایت سیاسی میبودند و تفکر درست میداشند به این اندازه بار ها توهین و ریشخند نمیشدند۰
راستی حالا دوسم هنوز هم ممنوع الخروج است ویا وقت بازهم ممنوع الدخول شده؟

>>>   ما درافغانستان به کسی رای می دهيم که به مهاجران وپناهندگان ايران وپاکستان که بیست درصد جمعيت افغانستان راتشکيل می دهند توجه داشته باشندوحقوق شهروندی آنهاراچه هم بعنوان پناهجو ازطرف کشورهای ميزبان وهم بعنوان شهروند افغانستان تأمين کنند.
ما درمنطقه ای که زندگی می کنيم حقوق وامکانات ميخواهیم وناديده گرفتن حق رای مهاجرين يک خيانت آشکارونقض قوانين است.
شيوای بلخی

>>>   دوستم و عطا و محقق هرسه شان با اشرف غني توافق كنند كه اينبار باهم يك تيم قوي كاري را بسازند و از اشرف غني هم تعهد محكم گرفته شود كه ديگر دلغشي نكند و از دروغ بپرهيزد و ايشچي سازي و خو گري را بس كند. اين چهار تا باهم ميتوانند كشتي نيمه غرق كشور را به ساحل نجات برسانند در غير ان همين اش و همين كاسه.
معلم نصرالدين

>>>   ملا نصرالدین صاحب
بر غنی اعتماد کردن مثل آنست که بر یک اوغانی در قرآن مهر کرده باشد و به شما قول شرف داده باشد اعتماد کنید۰ تاریخ گواه است که با این طائفه این غلط را دیگر نباید کرد۰

>>>   به عبدالله ریحان
اگردوستم و اطرافیانش مردمان صاحب فکر و درایت سیاسی میبودند و تفکر درست میداشند به این اندازه بار ها توهین و ریشخند نمیشدند۰
راستی حالا دوسم هنوز هم ممنوع الخروج است ویا وقت بازهم ممنوع الدخول شده؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است