یک وردکی چه برتری از یک بهسودی دارد
 
تاریخ انتشار:   ۲۱:۱۴    ۱۳۹۷/۹/۱۲ کد خبر: 156280 منبع: پرینت

فیرکردن محافظین عبدالرحیم وردک (سابق وزیر دفاع و حالا یکی از جنرالان متقاعد) بالای پولیس نشانه چیست؟
وردک کیست و چه امتیاز و برتری دارد که محافظین اش پولیس شهری دولت را تادیب می کند.

وردکی ها با وجودی اینکه تحصیل کرده ترین مردم درجمع پشتو زبان های کشور هستند، اما ولایت میدان وردک همیشه برای مسافرین مناطق مرکزی و دیگر مسافرین بدترین محل است بگونه ای مسافرین در این محل یا با دزد مقابل می شوند یا با آدم ربا و قاتل جانی.

میدان وردک نه تنها وادی امن دزدها و رهزنان است، که قتلگاه مردم رهرو و مسافر نیز هست. ده ها نه که صدها بار مسافرین بهسود و بامیان و غور در مسیر میدان وردک، کشته و سر بریده شده اند و یا اموال شان غارت و چپاول گردیده اند اما تاحال حتی یک قاتل و رهزن توسط دولت شناسایی و گرفتار نشده است.

فرمانده علیپور که صرف بخاطر جلو گیری از دزدی های شبانه و روزانه و قتل و کشتار مردم درمیدان وردک، تفنگ گرفت و به تامین امنیت مردم اقدام کرد اما دیدیم که دولت کابل چه برسر ایشان آورد. اما حالا نه درمیدان که درکابل، یک وردکی توسط چند محافظ اش با پولیس درگیر می شود و دولت را جواب سربالا می دهد اما خواهیم دید که دولت قضیه را چگونه خاموش و فراموش می کند و چسان یک قلدور وردکی به دولت ناز و خرام می فروشد.

دزدها و آدم کشان میدان وردک، تمام مناطق مرکزی را گرو گان گرفته اند، تا آنجا که هیچ مسافر و عابری بدون ترس و هراس از مسیر میدان عبور نمی تواند. ولی دولت در این خصوص هیچ کاری نمی کند. اما علیپور را که از مسافرین و عابرین دفاع می کند، توقیف و گرفتار و توهین می کند و رییس امنیت بخاطر آزادی ایشان تصمیم به استعفا می گیرد، رییس سنا و چند وکیل پارلمان هم از این کار حمایت می کنند. آیا این به معنای حمایت از دزدی و آدم ربای و آدم کشی نیست؟ عجب در چنگ چنین آدم های گرفتار آمده ایم.

صفرمحمد مظفری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
وردکی
بهسودی
نظرات بینندگان:

>>>   دولت باز هم این عمل وردک هارا ماست مالی وکتمان یا سوء تفاهم گفته بودن سر وصدا حل وفصل میشود. زیرا که قوم قبیله گرای است که در رکاب ارگ وحلقات فاشیستی زنده گی کرده اند. دیدیم که فاروق وردک چطور مکاتب خیالی معلمین خیالی وتعمیرات خیالی ساخت ومصرف هنگفت آنرا حیف ومیل کرد ولی صدایی بالا نشد هنوز بالاتر ارتقا کرد. اما وزرای ازبیک,هزاره وتاجیک به چه بدنامی کشیده شدند با وجودی که دسیسه بود.
بااحترام عبید.

>>>   اینکه گفتید وردکی ها تحصیل کرده ترین پشتون ها است راست گفتید .
اما دلیل اش این است ،که آنها اصالتا ترک هستند نه پشتون .
چون پشتون هر قدر تحصیل نماید به اندازه خلیل زاد نمیشود که هنوز یک فاشیست تنگ نظر و قبیله گرا است.

>>>   رفتار غلط ،قلدرمأبانه، زورگویی بی مورد پشتون ها اقوام دیگر را به تنگ آورده و مجبور ساخته تا عکس العمل نشان دهند. در این بین ما ازبیک ها خیلی ساده هستیم و فریب می خوریم و تاجیک ها خیلی بی غیرت ، نا مرد و ترسو.

>>>   آخرش معلوم نشد که برمک زور شد یا وردک؟
جعفری

>>>   اگر وردک پشتون نبود؟
اگر رحیم وردک، هم‌تبار غنی نمی‌بود، آیا می‌توانست در قلب پایتخت، شش پلیس را پا پیکا زخمی، دو تانک زرهی را با آرپی‌جی نابود کند و جنازه یک پلیس نیز چندین ساعت در کنار خانه‌اش بماند و کسی جرئت برداشتن جنازه او را نداشته باشد؟
جعفری

>>>   هر دوی انها از ولایت میدان است یکی ان از ولسوالی بهسود و دیگرش از مرکز میدان هر دو گل یک باغ است

>>>   دوست عزیز صفر محمد مظفری :- اگر واقعت رابیان کنیم هیچ فرق ندارند زیرا که سگ زرد برادر شغال است جنایت علی پور وجنایات دذدان میدان وردک باهم قرابت وخیشاوندی جنایت پیشه گی دارند

>>>   جناب ازبیک ها ساده نیستند لوده بی عقل دنباله رور اشخاص نادان خودشان هستند و علاوتن بی غیرت هم دور نی نزدیک اشرف غنی احمدزی از لوده گی و بی عقل ازبیک ها استفاده کرد پس از گرفتن رای شان نماینده انها را که بحیث معاون اول خود فریبنده برگزیده بود بمجرد رسیدن بقدرت انرا کاملن بی صلاحیت و بعدا تبعیت اش کرد به ترکیه وقتیکه دوبارهاز تبعیت انرا به اثر فشار رهبران تاجیک اجازه دخول برایش بکشور داده شد اینبار زندانی خانه شد و ممنوع الخروج گردید حالا که غنی احمدزی احساس خطر از بین رفتن اش را در کاخ ریاست جمهوری میبیند با یک اشپلاق دوستم دویده دویده بدفتر غنی احمدزی رفته و عکس هایشانرا در نظر اندازی نقشه ای بی معنا کرده عکس های شانرا در فیسبوک انداخته اند اینکار سادگی است یا بی عقلی به یقین که بی عقلی .

>>>   اگر وردک است مقرر شود

>>>   وظیفه حکومت است که باید هر طوری شده این مناطق را از دست رهزنان قطاولتريقان نجات دهد .همین کم توجهی حکومت است که بعدش خیزش های مردمی بوجود میآید.خیزش های مردمی هم فقط بخاطر نجات مردم اش ومناطق شان است.اما دولت ....جای که از آن ها حمایت کند.با کمالی بیشرمی آن ها را سرکوب میکند و متاسفانه علیه آن قاتلان وخرابکار ها سکوت میکند که این عمل بزدلانه حکومت مردم افغانستان را عصبانی می کند .
( حاجی زمان قندهار

>>>   کدام یک این سیاسون بخاطر گرفتن موقف وچوکی به خاطره زنده ماندن فلاکت بار خود پشت این این وآن دمبک نزده ونمیزند ازتاجک گرفته پشتونها ، هزاره،ها ، ازبک ها وغیره وغیره این ها رهبران نیستند بلکه لنگ های پوسیده حمام هستند .

>>>   دولت غنی کوچی افراد قیصاری و افراد تمیم وردک را منحیث افراد غیر مسئول گرفتار کرد۰
افراد تمیم وردک اوغان بودند و حال شما گرفتاری افراد او را با گرفتاری افراد قیصاری بدست اوغانها مقایسه کنید۰


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است