تعداد ۲۸۰ افسر اردو تحت پیگرد عدلی قرار گرفتند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۷    ۱۳۹۷/۹/۱۳ کد خبر: 156285 منبع: پرینت

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که در جریان چهار سال گذشته مبارزه با فساد در این اداره جدی بوده و به همین دلیل صدها افسر به شمول جنرالان مورد پیگرد عدلی و قضایی قرار گرفته اند.

غفور احمد جاوید، سخنگوی این وزارت به رادیو آشنا صدای امریکا گفت که محاکمۀ افسران بلندپایه، بیانگر تعهدات رهبری وزارت دفاع در امر مبارزه با فساد است.
به گفتۀ وی، افسران اردو در محاکم علنی در کابل، ننگرهار، بلخ و شماری از ولایت‌های دیگر محاکمه شده اند.

او افزود: تقریباً دوسیۀ ۲۸۰ تن ترتیب شده، ۷۹ تن شان به جزای اعمال شان رسیده اند. روند عدلی و قضایی به شما معلوم است که زمان‌گیر است؛ اما در این بخش ما دستاوردهای خوبی داشته ایم. در این جمع دگرجنرال، تورن‌جنرال، بریدجنرال، دگروال، جگرن، دگرمن همۀ شان شامل استند. دفعۀ اول است که در چهار سال گذشته به سطح یک دگرجنرال محاکمه می‌شود.
آقای جاوید، از مردم خواست که این وزارت را در امر مبارزه با فساد همکاری کنند و در هر ادارۀ مربوط به این وزارت، اگر مواردی را مشاهده می‌کنند، گزارش دهند.

این در حالی است که دو سال قبل، سرمفتش خاص ایالات متحده برای بازسازی افغانستان (سیگار)، از موجودیت ده‌ها هزار نیروی خیالی در صفوف اردو و پولیس افغانستان پرده برداشت.
از سویی هم، در اواسط جوزای سال روان خورشیدی، سیگار با انتقاد از استراتژی حکومت افغانستان در مبارزه با فساد اداری، گزارش داد که که استراتژی اساساً روی اولویت ۱۵ وزارت تمرکز کرده است؛ اما نقش وزارت دفاع منحیث بزرگترین وزارت در افغانستان، در مبارزه با فساد اداری "واضح" نیست.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
افسران اردو
تحت پیگرد
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است