قانون اساسی فدای سر طالبان!
همان قانون اساسی که اجرای آن در آوردن نخست وزیری به تاخیر افتاد اما اینک تعدیل آن بخاطر گل روی طالبان بدون کدام دغدغه ای انجام می پذیرد. انتخابات هم که در حال مهندسی شدن است 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۷    ۱۳۹۷/۹/۱۳ کد خبر: 156287 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper) حکومت بجای شورای صلح تصمیم می گیرد و شورای صلح به نمایندگی از حکومت صحبت می کند در حالیکه هم شورای صلح ادعا دارد که مستقل است و هم حکومت بارها گفته است که شورای صلح مستقل عمل می کند اما تمامی اعضا با انتصاب ارگ آمده و به دستورات ارگ عمل می کنند.
اینک نیز سخنگوی شورای صلح اعلام کرده که حکومت آماده‌است بحث تعدیل قانون اساسی را مشمول اجندای صلح بسازد.
یعنی قانون اساسی فدای سر طالبان! همان قانون اساسی که اجرای آن در آوردن نخست وزیری به تاخیر افتاد اما اینک تعدیل آن بخاطر گل روی طالبان بدون کدام دغدغه ای انجام می پذیرد.

هرچند بسیاری از نهادهای مدنی، رسانه‌ای و نیز مردم نگران هستند که با این کار، برخی از ارزش‌هایی قربانی می شوند که در نزدیک به دو دهۀ اخیر و بربنیاد قانون اساسی به دست آمده‌ است اما اینها در مقابل طالبان اهمیتی ندارد!

برهمگان مشخص و واضح است که تغذیه و تجهیز طالبان و حکومت از یکجا تامین می شود، پس هرزمانی که تامین کننده اصلی صلاح بداند هرکدام از این دو را از چرخه قدرت به پایین می کشد و دیگری را جایگزین می کند.

ظاهرا قرار بود که داعش جایگزین طالبان شود اما با حضور قدرتمند طالبان کمتر جایی برای فعالیت های داعش در افغانستان متصور است، پس باید اول تمامی مخالفان طالبان از سر راه برداشته شوند تا آنان با اقتدار کامل وارد بدنه حکومت گردند و قسمت دیگر آنان به داعش بپیوندند.

با این سیاست، هم تصفیه در حکومت افغانستان به وجود می آید و تمامی سرسپرده های واقعی با قدرت قومی جابجا می شوند و هم پراکندگی مخالفان مسلح از بین می رود و اینگونه دست کشورهایی مانند ایران و روسیه و چین از حیطه نفوذ بر مخالفان مسلح کوتاه می شود و داعش به عنوان سرسپرده وافعی و گوش بفرمان آمریکا بدون مخالفت بجای طالبان در مناطق آنان مسلط می گردد.

قبلا حکومت افغانستان پذیرفتن قانون اساسی را از سوی طالبان، پیش شرطی برای آغاز گفتگوها می‌دانست و طالبان هم بیرون شدن نیروهای خارجی را از کشور، به عنوان پیش شرط مطرح می کردند اما اینک هم قانون اساسی به نفع طالبان تعدیل می شود و هم نیروهای خارجی در افغانستان ماندنی شدند.

انتخابات نمایشی هم که با تاخیرهای پی در پی در حال مهندسی شدن است و بطور یقین کسانی وارد پارلمان می شوند که در راستای منافع سفارت آمریکا باشد البته با حفظ ظاهر!

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طالبان
حکومت
انتخابات
نظرات بینندگان:

>>>   قانون اساسی افغانستان صد فیصد باید اسلامی باشد و تحت پرچم اسلام باید همه امورات دولتی ‌غیر دولتی اجرا شود د کرسی نخست وزیری هیچ کدام معنایی ندارد و در افغانستان اسلامی به آن ضرورتی نیست وقتیکه قانون ما صد فیصد باید اسلامی باشد برای مسلمانان واقعی ضرورت است که فعلا ما در دولت چنین چیزی نداریم ویگانه کسی که می‌تواند قانون اسلامی واوامر خداوندی را در افغانستان پیاده نماید و دیمکراسی که اسلام گفته است همین گروه می‌تواند پیاده نماید ‌مردم افغانستان باید برای قانون اسلامی و اوامر خداوند باید سر تسلم نماید نه به قانون های کثیف و بی معنا و ضد جوامع اسلامی

>>>   كنشكا نصيري
وزیر صاحب محترم داخله !
زمین غصب شده را نمیتواند از غاصب بیگیرد، طالب و داعش را نمیتواند محو کند، انس حقانی را نمیتواند اعدام کند، اوباشان و بی بندوباران را نمیتواند زندانی کند ، گروه های مسلح غیر مسوول را نمیتواند خلع سلاح کند ،
و همچنان تظاهرات را به راحتی منع اعلان میکند

>>>   این قانون اساسی در حقیقت طومار بوده در گردن مردم بیچاره و غریب ولی کارد بوده در دست زورمندان و غاصبین که هیچگاه تطبیق نشد و در صد ها مورد توسط خود سه قوه دولت زیر پا شد و از ان سو استفاده صورت گرفت .
تمام اتباه کشور در مقابل این قانون از حقوق و ازادی های مساوی برخوردار اند ولی وکیل وزیر و ریس جمهور قاضی القضات و غیره از ان مثتثنی اند .اگر ادم کشتند زمین غصب کردند و صد ها جنایت کردند بالای شان تطبیق نشد مثال های ان زنده هر روز مشاهده میشود فقط چند تا غاصب و تفنگ دار زیر ان مخفی اند و ثروت کسب می نمایند .
پس برای ما فقرا چه قانون باشد چه نباشد مهم نیست زیرا قدرت حمایت از ما را ندارد .زیر همین قانون اواره شدیم مهاجر شدیم قتل عام شدیم و به حقوق حقه ما تجاوز شد و ادامه دارد .

>>>   هر انسان عاقلی میداند که دست اوباشان را از زورگویی شان کوتاه کردن ،دست زورگویان را از اعمال بد شان بدور نگهداشتن و. بخوصوص کسانیکه زمین های مردم بیچاره را و خانه های مردم با شرف را غصب کردن باید دست شان از این عمل کوتاه گردد و. در این زمینه مردم باید همکار دولت باشد نه اینکه دولت را به شکلی از اشکال و. بخاطر منفعت حزبی و. قومی ومذهبی خویش تخریب نمایند
عبدالله ریحان

>>>   برای آوردن طالبان هرکاری رواست
اگر به اینها باشد ناموس خود را هم باید به طالبان تقدمی کنیم
شاهمراد

>>>   از آنجا که ما مسلمانان نمی توانیم مشاکل سیاسی و اقتصادی کشورمان را حل کنیم ، بعد تقصیرات و مسئولیتها را به آمریکا و امپریالیسم و استکبار و نا کجا آباد و خرابه ربط و حواله داده و سعی در تطهیر و تبرعهً خود می باشیم. یعنی آیا لعنت فرشتگان الهی هست که مردم افغانستان و کشورهای مسلمان را به جنگ و خونریزی و فقرو فلاکت نشانده اند!؟ از مکافات عمل غافل مشو *** گندم از گندم بروید جو ز جو.
آنکس که نداند و نداند که نداند، در جهل مرکّب ابدالدهر بماند.

>>>   کشورهای همسایه دارن به ما ملا تولیدمیکنن
تا نسل درنسل افغانستان راگمراه کنن وبه راحتی کشورمارابه دست خودمان نابودکنن
وهزاران سال دیگرکشورومردم ماراعقب نگه دارن
یک کلام ختم کلام
طالب عقب ماندگی واوارگی
طالب ویرانی
طالب ادم کش نفهم جنایت کار
همه طالبان افرادبیسواد ونافهم هستن وبه زورمیخواهن حکومت کنن
ومنافع دیگران برایشان اهمیت دارن نه مردم افغانستان

>>>   صلح ازهر چیز دیگر برای مردم افغانستان مهم است.....
مردم افغانستان سزوار صلح و یک زندگی آرام هستند بیایید باهم دست برادری را دراز کنیم وصلح را جستجوکنیم.....
< مسلم>

>>>   مردم افغانستان از کمونست تا مجاهد و تا طالب و سکولار همه را درین چندین سال حکومت های شان تجربه کردند از جمله بدترین و خرابترین و بدنامترین و خاینترین و ظالم ترین و وطنفروش به بیگانه حکومت زمان اشغال امارت طالبانی خود ساخته و بافته پاکستان بودو مزید بر ان همین حکومت توافقی اشرف غنی احمدزی بدترین و بد نامترین حکومت قومگرای معتصب قوم و زبان و عوام فریب دروغگوی ضمننا بیکاره بیمار است که کشور را به نابودی کشانده مردم را اواره و در بدر کرده نفاق قومی و زبانی را دامن زده بیکاری و بی روزگاری را بیشتر از پیش کرده و ده ها خرابی های دیگر را همراه دارد.

>>>   قانون اساي اساسی ترين قانون است وديگران باید خود راموافق قانون کنند نه قانون با هر جنايتکاری وبه خاطر او تغييرکند
شيوای بلخی

>>>   قانون اساسی که هیچوقت تطبیق نشده و تنها چند سطر را بروی کاغذ نوشتن نمیتوان گفت که ما قانون اساسی داریم متاسفانه در کشور ما همه ای القاب مانند جمهوری اسلامی افغانستان ویا دموکراسی صادر شده ویا آزادی بیان وهم چنان موجودیت احزاب سیاسی تنها به نام باعث ریشخند واستهزا همه ای آزادیخواهان جهان و عامه ای مردم روشنفکر هست .

>>>   Arya Mehr
چرا اوغانستان يكي از بدنام ترين و بي اعتبار ترين كشور هاي جهان است؟ چون افغان هاي كميسيون انتخابات اش حتي قادر نيستند كه از تقلب در پايتخت كشور جلوگيري كنند!
چرا؟ چون همين افغان هاي مربوط كميسيون انتخابات نيز خود شان محصول و پرورش يافته جعل و تقلب تاريخ اند، پس با جعل نميشود كه در برابر تقلب جنگيد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است