هنوز عملیات دستگیری تمیم وردک آغاز نشده است
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۱۷    ۱۳۹۷/۹/۱۳ کد خبر: 156288 منبع: پرینت

تمیم شنسب -وردک- با یازده محافظش در محاصره پولیس قرار دارند/ شهر نو کابل در حالت نیمه تعطیل قرار دارد.

با گذشت سیزده ساعت از درگیری میان تمیم وردک و محافظین وی با نیروهای امنیتی، اوضاع تاکنون به حالت عادی برنگشته است.

نیروهای امنیتی تا کنون موفق نشده اند که آقای وردک را که با شماری از افراد مسلح در داخل خانه اش حضور دارند، دستگیر کنند.

همه‌ی دکان ها و اماکن تجاری در شهر نو امروز سه شنبه به‌دلیل محاصره خانه تمیم وردک توسط نیروهای امنیتی، بسته است.

وزارت داخله اعلام کرده است که تمیم شنسب -وردک- با یازده محافظ خود که به آر پی جی، پیکا و کلاشنیکوف مجهزند در محاصره پولیس قرار دارد.

احتمال دارد، عملیات پولیس برای دستگیری وی تا دقایقی دیگر آغاز شود.

این درگیری پس از آن آغاز شد که پولیس مطابق بر حکم دادستانی و محکمه برای تخلیه خانه تمیم وردک ؛ پسر وزیر دفاع پیشین رفته بودند.

بر اساس گزارش ها، یک پولیس کشته شده و هفت تن به شمول یک خبرنگار زخمی شده اند.

ویدا پنجشیری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تمیم وردک
ویدا پنجشیری
نظرات بینندگان:

>>>   خدا خانه اینهارا خراب کند به ای وطن چه حال است ولا کسی نمی فهمد , جای حکومت داودخان خالی ای قسم افراد را به تندور نان پذیر کباشان میکرد
فیصل فروتن مقیم امریکا

>>>   اگر تمیم وردک از قوم فارسی زبانان چون تاجیک و هزاره و یا ازبیک و دیگر اقوام میبودند اشرف غنی احمدزی و دارو دسته قومگرای ان با چه لجاجت و تمطراق امر حمله دستگیری و یا نابودی انرا از داخل ارگ صادر میکردند اما انها کوشش دارند تا با اغفال مردم محل زمینه فرار انها را مساعد کنند تا انها را گرفتار و زندانی نکنند قوماندان قانت یکی از قوماندان غیر مسول از قوماندان گلبدین راکتیار که در روز جمعه در ولایت تخار بخاطر قتل ملای مسجد منتقعد عمل زشت ان رفته بود ولی نماز گذاران داخل مسجد مانع جنایت ان گردیدند چندین تن را درداخل مسجد بر ناحق بشهادت رساند و گلبدین از ان حمایت خودرا رسمن اعلان کرد ارگ با وصف اعتراضات و مظاهرات مردمی خاموش نشسته بگرفتاری ویا حد اقل به خلع سلاح ان و افراد اش ان هیچ اقدامی نکرده اند به همینطور قوماندان میزویس یکی دیگر از قوماندان گلبدین راکتیار در ولایت بغلان که در اختطاف و دزدی و قتل جندین تن متهم است و از چاه خانه ان پولیس بغلان چندین جسد اختطاف شده که بقتل رسانده شده بود کشیدند تا امروز کسی انرا نه گرفتار کرده و نه زندانی شده ده های مثال دیگری هم است .

>>>   سلام
ای کاش همه شان کشته میشدند. وای بر حال پولیس وفا میلش که توسط جنایتکاران در راه وظیفه شهید شد. آنها بواسطه رشوت وپول رها میشوند.باید در محضر عام بدار آویخته شوند ضرورت به تحقیق ومحاکمه نیست. اگر عدالت وقانون باشد.
باشنده کابل.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است