دموکراسی را در خانه دیگران جستجو می کنیم
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۵۶    ۱۳۹۷/۹/۲۱ کد خبر: 156422 منبع: پرینت

من اعتراض دارم، از مردان روشنفكري كه دموكراسي را در خانه ي ديگران به جستجو مي نشينند.


من اعتراض دارم، از مردان روشنفكري كه با دختر ديگران، آزادي را جشن مي گيرند، دموكراسي را يدك مي كشند، عدالت را فرياد مي زنند و براي برابري سينه چاك مي كنند؛ ولي حاضر نيستند خانمش يا خواهرش در فعاليت هاي فرهنگي، سياسي شركت داشته باشند.

من اعتراض دارم، از مردان روشنفكري كه خود را روشنفكر مي نامند و با دختران ديگر حاضر اند عكس بگيرند و در فيسبوك شان با متن شسته رفته نشر كنند، ولي حاضر نيستند حتی يك عكس جوره يي خود را با خانمش يا خواهرش در فيسبوك بگذارند.

من اعتراض دارم، از روشنفكراني كه خود را دموكرات جا زده اند و براي حق شهروندي پيكار مي كنند، ولي حاضر نيستند با خانم و يا خواهرش يكجا در صف مقدم تظاهرات مدني قرار بگيرند.

من اعتراض دارم از روشنفكراني كه خود را تحصيل كرده و دانش آموخته ميگيرند و از برابري زن و مرد در محافل و مجالس با نقل قول هاي سيمون ديبوار، سارتر، فرويد و بتي فريدون به دفاع مي نشينند؛ ولي به خانم يا خواهرش حق كار در موسسات و نهادهاي دولتي را نمي دهد.

من اعتراض دارم از تحصيل كرده يي كه خود را انجنير يا داكتر مي نامند، ولي به مراتب بالاتر و خطرناكتر از يك فرد با افکار طالبانه است.

من اعتراض دارم، از زنان روشنفكري كه هنوز سكوت كرده اند و صدايش را عليه نابرابري ها، تبعيض ها و بي عدالتي ها نكشيده و براي حق شان به مبارزه نبرخواسته اند.

شکیلا شقایق پاییز


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دموکراسی
شقایق
نظرات بینندگان:

>>>   من هم عین اعتراض را دارم

>>>   اعتراض مکن شما که دیمکراسی میخواهید می‌توانند همرایی الاغ عروسی نماید ولی زنان مردم را از دایره اسلام خارج نکنید به این تبلیغات مفکوره کفری خود مردم افغانستان دیمکراسی اسلامی میخواهد چیزی که اسلام برای زن اعطا نموده است نی دنیایی کفری


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است