محتواهای تکان‌دهنده؛ دردسر تازه فیس‌بوک
 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۲۲    ۱۳۹۷/۱۰/۹ کد خبر: 156704 منبع: پرینت

شبکه فیس‌بوک با شکایت جمعی از کارکنانش روبرو شده که به دلیل سر و کار داشتن دایم با تصاویر و ویدیوهای زننده و تکان‌دهنده دچار عارضه‌ای روانی شده‌اند.
شبکه اجتماعی فیس‌بوک در آمریکا با شکایاتی روبرو شده که کاستی‌ها در حفاظت از کارکنان در برابر پیامدهای مخرب محتوای وب را هدف گرفته است.

به گزارش روزنامه آلمانی فرانکفورتر آلگماینه، یکی از کارکنان پیشین فیس‌بوک که به گفته وکلایش، وظیفه مشاهده و حذف تصاویر و ویدیوهای زننده و مبتذل را بر عهده داشته به دلیل ابتلا به ضایعه موسوم به "اختلال استرس پس از سانحه" (PTSD) از این شرکت شکایت کرده است.

کاری نلسون، وکیل این شاکی فیس‌بوک از دفتر وکالت "برنز چارست" گفت، این شاکی که به صورت پاره‌وقت استخدام شده بود روزانه با هزاران ویدیو و تصویر با محتوای سوء استفاده جنسی از کودکان، تجاوز، شکنجه، سکس با حیوانات، بریدن سر، خودکشی و قتل بمباران می‌شد.

نلسون گفت، فیس‌بوک وظیفه‌اش در حفظ امنیت این کارمند خود را از یاد برد. به گفته او، فیس‌بوک برای پالایش محتوای خود از کارمندان پاره‌وقت استفاده می‌کند که با توجه به محتوای تکان‌دهنده این پست‌ها از آسیب‌های "جبران‌ناپذیر" روانی ناشی از شغل خود رنج می‌برند.

فیس‌بوک در پاسخ، ضمن تأیید دشواری‌های این کار گفت: «به همین دلیل است که ما کار حمایت از کارکنان خود را به صورتی غیر قابل باور جدی می‌گیریم.»
فیس‌بوک می‌گوید، کارکنانش از دوره‌های آموزشی ویژه و کمک‌های روانشناسی برخوردار می‌شوند. به علاوه، شرکای فیس‌بوک نیز از این شرکت درخواست چنین دوره‌ها و کمک‌هایی کرده‌اند.

به گفته وکلا، سلنا اسکولا، شاکی این پرونده از سان فرانسیسکو از ژوئن سال ۲۰۱۷ به مدت نه ماه از طریق یک شرکت کاریابی مشاغل پاره‌وقت در فیس‌بوک مشغول به کار شد. او مدتی بعد به اختلال استرس بعد از سانحه مبتلا شد.

دفتر وکالت "برنز چارست" می‌کوشد شکایتی گروهی از سوی تمامی کارمندان آسیب‌دیده فیس‌بوک تنظیم کند. این دفتر خواستار تأسیس صندوقی برای آزمایش‌های پزشکی و مراقبت‌ از کارکنان این شبکه اجتماعی است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فیس بوک
نظرات بینندگان:

>>>   اگر سرباز در جبهه جنگ از مرده و زخمی و خون و قتل و آدمکشی بنرسد و دچار فشار روحی و عصبی شود ،وظیفه خویش را بدرستی انجام داده نمیتواند.
به همین منوال کسی که مصروف پاک کاری کناراب ها و تشناب ها است،از مرداری و بوی بد و تعفن،اعصاب خود را از دست بدهد و یا قصاب از کشتن حیوانات که هر روز با چشم های مظلومانه به طرف قصاب میبینند که آنها را نکشند،اما باز هم کارد خود را شرق پرق تیز کرده گردن آن را میبرد و حیوان بیچاره را میکشد،به همین منوال کارمند نظافت چی صفحه فیس بوک نیز وظیفه اش پاک کردن کثافات فیس بوک است.
مقصد من این نیست که مردم کثافات بیشتر در فیس بوک ثبت کنند،بلکه مقصد من این است که یک فرد هنگام اجرای وظیفه.تحت تأثیر افکار روانی قرار نگیرد،تا بتواند وظیفه خویش را بدرستی انجام دهد.
به چشم های عبدالرسول سیاف ببینید که در هر محفل آیات قرآن میخواهد،آیا چشم های یک شخصی که سر آدم را نبریده باشد چنین است؟
معلومدار نی.اما او چون در هنگام اجرای وظیفه اش و یا بعد از انجام وظیفه اش تحت تأثیر جالت روانی قرار گرفته است.بنأ از چشم هایش خوب معلوم میشود که سر انسانها را بریده است و انسانها را به قتل رسانده است.
اما قصاب های حیوانات چون عادت کرده اند و تحت تأثیر حالات روانی قرار نمیگیرند،بنأ چشم های آنها بصورت عادی است.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است