اهمیت طالبان بیشتر از حکومت افغانستان!
کرزی و غنی، با قباحت‌زدایی از چهره تروریستی طالبان و برادر خطاب کردن آن‌ها چنان این گروه تروریستی را تقویت کردند که امروزه کشورهای ذیدخل در امور افغانستان، به طالبان بیش از حکومت افغانستان اهمیت می‌دهند 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۳۳    ۱۳۹۷/۱۰/۱۱ کد خبر: 156740 منبع: پرینت

نمایندگان طالبان برای مذاکره با مقامات ایرانی به تهران رفته اند.

به راستی! چرا طالبان این همه مهم شده و مورد توجه قرار گرفته‌اند که کشورهای ذیدخل در امور افغانستان از آمریکا گرفته تا روسیه از چین گرفته تا کشورهای شیخ‌نشین حاشیه خلیج فارس و از ایران گرفته تا پاکستان، برای مذاکره با طالبان و جلب توجه آنان با هم مسابقه گذاشته‌اند.

وضعیت کنونی افغانستان، شبیه دهه شصت این کشور است که کشورهای غربی، عربی و همسایه با استفاده از مجاهدین، شوروی و حکومت تحت حمایه آن در افغانستان را زمین‌گیر کردند، البته دکتر نجیب‌الله نیز در فروپاشی حکومت خود بی‌تقصیر نبود، او که قوی‌ترین ارتش با پیشرفته‌ترین تجهیزات را در اختیار داشت، به جای سرکوب شورشیان، مصالحه ملی را مطرح کرد و در پاسخ به پرسش خبرنگاران که چرا شورشیان و مجاهدین را سرکوب نمی‌کند، پاسخ داد که مجاهدین نیز افغان و برادران ما هستند و من نمی‌خواهم از تمام قوا برای نابودی آن‌ها بهره ببرم.

همان اشتباه نجیب را کرزی در دوره دوم حکومت خویش انجام داد و به جای سرکوب طالبان تروریست، آن‌ها را برادر خطاب کرده و شورای صلح را تشکیل داد و باعث شد که طالبان تقویت شوند، اشرف‌غنی نیز روش اشتباه و غلط کرزی را در پیش گرفت، دست نیروهای امنیتی را بست، طالبان را تجهیز کرد و در نتیجه طالبان نیرومند شده و نیمی از خاک کشور را در اختیار گرفتند.

کرزی و غنی، با قباحت‌زدایی از چهره تروریستی طالبان و برادر خطاب کردن آن‌ها چنان این گروه تروریستی را تقویت کردند که امروزه کشورهای ذیدخل در امور افغانستان، به طالبان بیش از حکومت افغانستان اهمیت می‌دهند و گمان می‌کنند که منافع آن‌ها توسط طالبان بهتر و بیشتر تأمین خواهد شد.

اشرف غنی تازه متوجه شده است که چه اشتباه مرگباری را انجام داده است، او با برکناری رهبران دو نهاد امنیتی و گماشتن دو چهره مشهور به ضدطالب به جای آن‌ها سعی دارد تا اشتباه خود را جبران و ابتکار عمل در میدان جنگ را در دست بگیرد تا توجه کشورهای ذیدخل در افغانستان را به خود و حکومت‌اش معطوف و طالبان را تضعیف کند؛ اما خدا کند که دیر نشده باشد.

محمد نسيم جعفری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حکومت
طالبان
ایران
نظرات بینندگان:

>>>   نصف بیشتر کشور دست طالبان هست از چی حرف میزنی
حکومت آینده کشور طالبانه

>>>   برادرتقویت طالبان بدست کرزی وغنی نیست تمویل وتجهیز طالبان فراترازآن است که توفکرمیکنی

>>>   چرا دولت های افغانستان طالبان را برادر خواندند؟
کرزی چون به آخر های دور دوم ریاست جمهوری اش رسید،فهمید که نظر به قانون اساسی دیگر امکانات ادامه قدرت را ندارد،بخاطر آینده خود شروع کرد به برادر خطاب کردن طالبان.
بارک اوباما نیز که دید او طالبان را برادر خطاب میکند،جبهه دیگر جنگ در عراق و سوریه بنام داعش را افتتاح کرد.
دوره کرزی خلاص شد و دوره اشرف غنی شروع شد و پیمان امنیتی با امریکا امضأ شد.
اشرف غنی در تقسیم قدرت با تاجک ها و هزاره ها و ازبک ها جور نیامد ،در نتیجه اتحاد عطا محمد نور و دوستم و محقق در مقابل اش ایجاد شد.بنأ اشرف غنی نیز شروع کرد به برادر خواندن طالبان.
دید که برادر خواندن طالبان نیر مثل بچه ترسانک چندان تأثیر بالای اتحاد شمال ندارد،با گلبدین رابطه گرفت و با او صلح کرد و او را با کاروان موتر ها همراه راکت انداز ها وارد کابل کرد.
حالا جنبش مقاومت شمال در مقابل اشرف غنی ار بین رفته است و حالا مذاکرات صلح زلمی خلیل زاد با طالبان بلا جان اشرف غنی شده است و میترسد که دولت را به طالبان نسپارند و یا حکومت موقت تشکیل نشود،بنأ یک قندهاری را بخاطر آن که دل کرزی را بدست آورد ،وزیر دفاع مقرر کرده است و امرالله صالح را نیز که مخالف طالبان و از جبهه شمال است،وزیر داخله مقرر کرده است.
حالا برای انتخابات معاون دوم اش تیار است،دانش است ،اما معاون اول را هنوز پیدا نکرده است.زیرا هیچکس نمیداند که آیا اشرف غنی دوباره رییس جمهور خواهد شد و یا نه؟بنأ همه افراد سر شناس تاجک،از معاونیت اول او خود داری میکنند.
از معاونیت اول دوستم صرف نظر کرده است و بجایش ایشچی را همراه خود نیز خواهد گرفت و به او یگان مقام پایین تر در نظر میگیرد و او را در مقابل رای دوستم در میان ازبک ها پیش کش میکند و نصف رای ازبک ها را بنام ایشچی در انتخابات ختم میکند.
اما درین میان گلبدین و جمعیت نیز در تلاش نامزدی افراد وابسطه به خود در انتخابات هستند.
بنأ سریال هیجان انگیز جنگ و صلح و انتخابات افغانستان روی اکران است و تماشاچیان مفت و رایگان صحنه های مختلف آن را ار هفده سال بدینسو تماشا میکنند.
این که این سریال تا چه وقت ادامه خواهد داشت و چند صحنه دیگر آن به نمایش گذاشته میشود و کارکنان آن چه قهرمانی ها و جیمز باندی ها از خود نشان میدهند.بشمول همسایگان افغانستان.هنوز معلوم نیست.

>>>   امریکایی ها هیچوقت امنیت رفاه و پیشرفت ملت مسلمان افغانستان را تمی خواهند. امریکا می‌خواد با استفاده از موقعیت افغانستان که قلب آسیا است ، تلاش دارد تا افغانستان را تبدیل به جنت تروریست ها بسازد و تمام آسیا را ناامن و خراب بسازد.

>>>   طالبان اگر خیلی باهوش بافکر باشند.این صلح پیشنهادی آمریکا را قبول کنند.تا جايکه از رسانه های خارجی اطلاعات دریافت شده.این آخرین مذاکره میباشد.ازطرف آمریکا پیشنهاد شده.ریس جهمور آمریکا گفته اگر طالب هاصلح را قبول نمودند بمردم افغانستان پیوستن که که دیگر مشکلی وجود ندارد.ماهم بطوری کامل از افغانستان خارج میشويم .وميگذاريم خودی افغان ها مملکت شان آباد کنند ودر صلح و صفا زندگی کنند.واگر طالب ها پروسه صلح را قبول نکردند و به دشت افگني وخرابکاري دست زدند و دوباره به اذیت و آزار مردم پرداختن درآن وقت دولت آمریکا به کمک ارتش کشور های هم پیمان و نیروهای مسلح خود افغانستان عملیات بزرگ و دراز مدت را بخاطر پاکسازی این گروه راه اندازی نموده که ديگر.صدای یک گلوله هم شنیده نشود.من این را بمردم عزیز افغانستان قول می دهم
وسلام


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است