وزارت داخله یا دستگاه فریب؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۶    ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ کد خبر: 156809 منبع: پرینت

رویکرد اصلاحات طلبی در وزارت داخله نباید عوام فریبی باشد. کارهای خوب تان در خور ستایش اما همین فهرست معرفی کردن بدون عکس مجریم و خطا کار، نبود برنامه برای دستگیری و تطبیق قانون، نبود پالیسی مشخص برای مهار چالش خود فریب دادن مردم است.
فهرست قاچاقبران، جانیان، زورمندان را ما در سرمان بزنیم که وقتی که سارق، اختطاف گر، زورمند یکجا با شهروند عادی، نام اش را در فهرست های پوشالی تان می بیند و پوزخند می زند.

وزارت و وزارت کردن این نیست. بگویید که این فهرست چند سال است که در خانه میزتان قرار داشت؟
حالا این فهرست و فهرست های بعدی را ما چه کنیم؟ در داخل آن برگر بخوریم؟
یا اینکه اجراات و مهار کردن آنها شروع می شود. هنگامیکه موترهای شیشه سیاه، تفنگ های بدون اسناد، گروهک های جانی در کابل، تمام کشور ازاد رفت و آمد می کنند، فهرست تان را سر گور کدام فقیر بسوزانم؟

سخنگوی وزارت انگار کوه را هدیه اورده و از همگانی شدن فهرست خبر می دهد! یعنی چه؟!
لطفا همه را گوساله خیال نکنید! می دانیم که چه دستانی فریب اند و چه چهره هایی پر از توهم.
مساله دیگر به دادگاه کشاندن و سزا دادن گروه های جانی در داخل زندان است چه قدر قانون را تطبیق کرده اید؟

هر زمانی که زورمند را به قانون بردید و فهرست را با عکس و برنامه عملی مهار به رسانه ها معرفی کردید ما نیز افرین می گوییم!
راستی با موتر های بی پلیت و آژیرهای ترسناک، شیشه سیاه، سریع السیر جاده های کابل چه برنامه دارید؟
ما فهرست زدگان را از این بیش میازارید!

عبدالمنان شیوای شرق


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
وزارت داخله
دستگاه فریب
نظرات بینندگان:

>>>   واقعا متن را تهیه کرده بودید که واقعیت و حقیقت در آن ظاهر و هویدا بود. توقوع تمامی مردم افغانستان ولو گوساله هم باشد چنین است.
یگانه نقد من در پیامم درج است که از شما تقاضا مینمایم که در جهت اصلاح آن کوشا باشید. موفق و کامیاب باشد.
شریف

>>>   اقای شیوای شرق! وقتی نوشته شما را خواندم سند براات همه بیسوادن را عاجل امضا کردم. مگر بسیار زود نیست در هفته اول کاری شخصی راکه ارزوی خدمت واصلاحات دارد وارخطا تخریب وانتقاد کرد.واقعا این بسیار بی انصافی است.
عاقل

>>>   اگر همه انهاییکه در وطن ما انتقادمیکنند٫در صورتیکه عوض انتقاد کار میکردند٫به یقین امروز افغانستان اول وامریکا دوم میبود.
پارسی نجاد

>>>   به نظر من هرکارخوب خوب است ولو اگرکم هم باشد تمام مشکلات چهل ساله یکدمی حل نمیشود به تدریج ، ما مؤفقیت های بیشتروزارت امورداخله خود را درراستای تطبیق هرچه بهترقانون ازخداوند متعال خواهانیم ما امیدوارهستیم قدمهای بعدی بهتری برداشته شود

>>>   همه تبلیغ کمپاینی است

>>>   با این ما وشما دل خوش نکنیم که گویا صا لح و یا خالد روی کار امد و امنیت تا مین شد باید در همین وزارت ها تغیرات زیادی بو جود اید

>>>   برادر محترم جناب صالح بزرگوار!
مردم بيشتر از شما ارزو دارند تا مشكل عمده را كه طالب و انتحاري است حل كنيد برنامه براي دستگيري انها داشته باشيد . انها در شهر ها رفت و امد دارند در شفاخانه هاي دولتي تداوي ميشوند . سوداي خود را از شهر ميخرند در خانه هاي درستان شان در ساحه دولت مهماني ميخورند و شب ميگذرانند و همين ازادي هاي شان در ساحه دولت به انها مورال بخشيده. شما در پي انها باشيد تا در پي چند تا مجرم عادي و كيسه بر كه هر زمان ميتواند دستگير شود شما خاينين كه وطن را به تباهي كشانده اند را تعقيب و دستگير كنيد. به اين خاطر مردم شما را بيشتر تاييد كرده اند ورنه هر وزير داخله دزد و كيسه برو مجرم را گرفته ميتواند و در طول اين مدت هزاران تا اش را گرفته . گرفتن مجرمين عادي يك بخش كوچك كار شماست ولي انچه مردم از شما بيشتر تقاضا دارند محار طالب است .

>>>   عبدالحمید خراسانی جوان شجاع ، دلیر وطن دوست

عبدالحمید خراسانی جوان شجاع ، دلیر دارای ایده حب وطن که دعای پشت حماسه رزمی از گذشته گان خود دارد و ادامه دهنده را ه قهرمان ملی احمدشاه مسعود بزرگ است بنا نسبت عبدالحمد خراسانی با نسبت احمدشا ه مسعود بنی اعامام از اولاده خواجه عبدالله حرار ولی میباشند.
و اقعاُ در درازای تاریخ خراسان اولاده ای خواجه حرارولی یعنی خواجه زادگان پنچشیر ، شریف دعای پست از گذشته گان خود در حماسه رز در تاریخ خراسان امروز افغانستان می با خود دارند. احمد شاه مسعود قهرمان ملی و عبدالحمد خراسانی از اولاده ای خواجه عبدالله احرار ولی یکی از نوابع قرن پانزده میلادی است که زمینه عرفان وتصوف در منطقه ماور النهر یا خراسان بزرگ شهرت زیادی داشته است و وی از مشاهیر فرقه نقشبندیه است و قبره وی در روستا ی کمانگران در پانزده کیلومتری سمرقند زیارتگاه مردم کشور ازبکستان و بخصوص اهل سلوک می باشد. سلطان محمد خان نورزخیل بازارک جد بزرگ قهرمان از اولاده ای خوا جه یزدالد ین و سپسالار غلام حیدر خان جد بزرگ عبد الحمید خراسانی از اولاده خواجه نصر الدین ؛ خواجه یزالدین و خواجه نصرالدین پسران خواجه عبدالله « احرارولی » می باشند به این حساب نسبت سپسالارغلام حیدر خان تا واخ و سلطان محمد خان نورز خیل بازارک باهم بنی اعمام می شوند. مغززین تاواخ و معززین سنگانه بازارک از اولاده جناب خواجه عبدالله احرار ولی هستند و نسبت شان به حضرت خلیه اول ابوبکر صدیق ( رض) از طرف مادری می رسد.
حمله پنچ هزار نفری وفصله کن سپه سالارغلام حیدر خان« عبدالحمید خراسانی » که او داما یکی ازخوانین بلورستان بود در 1895 میلادی به فتح نورستان دست پیدا کرد و به حاکمیت دولت مرکزی افغانستان انجام داد. و از خدمات شایان سپه سالار غلام حیدر خان رایج به فتح نورستان در جلد سوم سراج التواریخ درصفحه 384 درج است.
منبع :
در جلد سوم سراج التواریخ در صفحۀ 384 خدمات سپهسالار غلام حیدر خان در ج است.
نگا یی به سر زمین پنچشیر شجره نامه میر کلان خان جد بزرگ سپسالار غلام حیدر خان. شادروان استاد محمد ها شم انتظار اکرمی 1353 هجر شمی .
ولديه يا مختصر -اين رساله پارسي توسط بابر موسس سلسله بابريان در هند در سال 1528 در هندوستان به زبان ازبكي ترجمه شده است.
فقرات العارفين كه درسال 1910 ميلادي در تاشكند به چاپ رسيد.
پنچشیر سرزمین مرد خیز ( دهبید یان سمرقند خواجه احرا ولی ) حکیم قربان اف باختری به خط کریلک تاجیکی چاب 2012 میلادی.
خوا جه احرا ولی کیست ؟ دوشنبه 11 فبروری 2008 مكتوبات پراكنده كه در «سلسله العارفين» توسط محمد قاضي جمع آوري شده است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است