سازمان ملل هزینه انتخابات افغانستان را نمی دهد
 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۵۰    ۱۳۹۷/۱۱/۶ کد خبر: 157101 منبع: پرینت

جامعه جهانی تاکنون پرداخت هزینه های انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را برعهده نگرفته است.
ملیحه حسن، عضو کمیسیون انتخابات اعلام کرد که سازمان ملل حاضر به پرداخت هزینه های انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نشده است.

دفتر نمایندگی سازمان ملل خواهان اصلاحات اساسی در ساختار انتخاباتی افغانستان شده بود و اخطار داده بود که تا این اصلاحات صورت نگیرد، سازمان ملل و جامعه بین المللی حاضر به تامین بوجه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نخواهند شد.

گفته می شود که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بیش از 100 میلیون دالر هزینه دارد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انتخابات
سازمان ملل
نظرات بینندگان:

>>>   جا معه جهانی هم هوشار شده که افغان ها همه شان چکه چور هستند

>>>   100 ملیون دالر برای چه
نام 18 تیم را بنویسید و قرعه کشی کنید
خیر و خلاص

>>>   ميدانندكه نتيجه ندارد ، امريكا حكومت را به طالب تسليم ميكند، و انتخابات خواست طالب نيست، و آنها وعده كرده اند كه پول تمام دزد هاي سياسي و حكومتي را ظبت نموده و چندين سال ضرورت به بودجه خارجي هم ندارند.

>>>   Abdullah
خیلی ها فراموش کرده اند که قدرت مطلق در دست خداست. اینها باور ندارند که خداوند از جانب حق حمایت میکند و این حق است که پیروز میشود. اینها به بهانۀ اینکه امریکا از فلان کاندید حمایت میکند، به جانب حق نمیروند. اینکار ضعف ایمان و ضعف اعتماد به نفس است. بدا به حال آنانیکه هم به قدرت خدا شک دارند و هم به قدرت ملیونی مردم خود. ملیونها انسان در کشور هستند که قلب هایشان با لطیف پدرام است، اما گوشها، و زبان شان در گرو شکم و جیب شان است. اگر وجدان را قاضی قرار بدهند و به خدا توکل کنند، تا پیروزی فقط یک تصمیم را گپ است!

>>>   Bashir Ansari
سخنی با غلام بچگان دربارهای مجازی:
در سال 2009 میلادی با همۀ توان خویش با تیم "تغییر و امید" و آن هم لوجه الله، ایستادیم تا مافیا سالار مفسد ارگ را از توسن فساد به زیر کشیم. پس از آنکه کسی پیدا نشد تا از آرای مردم دفاع نموده و یا توجیهی منطقی برای عقب نشینی خویش عرضه نماید، دیگر تا امروز شامل هیچ گروه انتخاباتی نبوده ام.
من به این باورم که جناب داکتر عبدالله فرصت های بزرگی را از دست داده اند و حالا وقت آن بود تا فرد دیگری وارد میدان می شد. این حرف به معنی دوستی با کدام گروه انتخاباتی و دشمنی با دیگری نیست. در جنگها وقتی قوماندانی برای اشغال پوسته ای می رود و هر بار تسلیم آن پوسته می شود، دیگر باید فرد دیگری پرچم را در دست گیرد.
از دوستان و خصوصا کسانی که زندگی مادی و حیثیت و شخصیت و سرنوشت شان را با یکی از کاندیداهای محترم بسته اند، خواهشمندم تا رأی و ارداه مردم را محترم شمرده؛ سخنی منطقی به میدان آورده و صحنۀ مبارزات انتخاباتی شان را میدان سگ جنگی نسازند.
از خداوند می خواهیم تا مردم و جامعۀ ما را حفظ نماید!

>>>   این بهانه است . اصلاٌ جامعه جهانی نمی خواهد که در افغانستان انتخاباتی شود فقط حکومت موقت و تعدیل همه !


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است