ثبت نام ده هزار پاکستانی با نام مهاجران افغان
 
تاریخ انتشار:   ۲۳:۵۷    ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ کد خبر: 157352 منبع: پرینت

اداره ثبت احوال پاکستان اعلام کرد که بیش از ۱۰ هزار پاکستانی برای دریافت کمک‌های نقدی کمیساریای عالی سازمان ملل به عنوان مهاجر افغانستانی در این کشور ثبت نام کردند.
به گزارش تسنیم، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور مهاجرین در پاکستان برای تشویق مهاجرین افغان به بازگشت داوطلبانه 400 دالر کمک هزینه در نظر گرفته است.
اداره ثبت احوال پاکستان با اشاره به این موضوع اعلام کرد که هزاران پاکستانی برای دریافت کمک‌های سازمان ملل به عنوان مهاجرین افغان در این کشور ثبت نام کردند.

«عثمان یوسف مبین» رییس این اداره اظهار داشت: خانواده‌های مهاجرین افغانستانی که به صورت داوطلبانه حاضر به بازگشت به کشورشان شدند، مبلغ 400 دالر کمک هزینه از سازمان ملل دریافت می‌کنند.
وی افزود: تا کنون بیش از 10 هزار شهروند پاکستانی با سوء استفاده از عنوان مهاجرین افغان ثبت نام کرده‌اند تا کمک هزینه‌های بازگشت از سازمان ملل را دریافت کنند اما از سوی این اداره شناسایی شده‌اند.

این در حالی است که نظارتی بر کمپ‌های مهاجرین افغان در پاکستان وجود ندارد و احتمال سوءاستفاده از عنوان مهاجرین افغان در این کشور برای گروه‌های مخرب و افراد قانون شکن وجود دارد.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مهاجران افغان
پاکستان
نظرات بینندگان:

>>>   بلی دولت مفت خوری جهلستان به نام مهاجرین چه کار
که نکردند هر چه دلش خواستن کردند به هر واسطه
کردن از چپاول کرفته تا مواد تا با زور پول کرفتن
از جیب مسافر مهاجر از پولیس جهلستان تا آدم های
سایه خواب بی ننگ فقط وفقط از جیب راهگزر
دورغ نیست صد در صد راست است
وسلام هم وطن مهاجر


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است