مهاجر افغانستانی که به‌جای کارگردان ایرانی...
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۳    ۱۳۹۷/۱۱/۲۴ کد خبر: 157390 منبع: پرینت

«همایون غنی زاده» کارگردان ایرانی که به عنوان بهترین کارگردان جشنواره فجر نیز شناخته شد، برای دریافت سیمرغ بلورین یک کارگر مهاجر افغانستانی را روی سن فرستاد تا از مشکلات خود بگوید.

به گزارش فارس، در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر در تهران اتفاق جالبی افتاد.
«همایون غنی زاده» کارگردان ایرانی که به عنوان بهترین کارگردان جشنواره فجر نیز شناخته شد، برای دریافت سیمرغ بلورین یک کارگر مهاجر افغانستانی را روی سن فرستاد تا از مشکلات خود بگوید.

برای دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم در بخش نگاه نو «خیال محمد» یک مهاجر افغانستانی به روی سن آمد و این متن را خواند: اسم من خیال محمد است. نزد آقای غنی زاده کار می‌کنم. من یک مهاجر افغانستانی هستم. از ایشان خواستم اگر توانست امروز از مشکلات مهاجرین افغانستانی بگوید و بگوید که زندگی درد دارد.

ایشان از من خواست به جای ایشان اینجا حاضر شوم و خودم از مشکلات مهاجران بگویم و بگویم زندگی درد دارد. در راه فکر کردم مگر مشکلات ما را همه نمی‌دانند؟ مشکلات تحصیلی، دانشجویی، امتیازات حقوقی و اجتماعی اما خود مردم ایران مگر مشکلات کمی دارند؟

برای همین دیگر نیکو نیافتم در این شرایط گله کنم .امروز باید فقط حرف‌های خوب بزنیم. می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و مردم ایران را سپاس گویم. امروز که آفتاب امید در افغانستان دمیدن گرفته ما مردم افغانستان به پاس سال‌های میزبانی شما برایتان آرزوی عبور از مشکلات و بحران‌ها می‌کنیم. امید که رنگ آرامش دوباره به کشور بازگردد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مهاجر
ایران
نظرات بینندگان:

>>>   Khorosoni
‫زمان فرارسیده است...
تا دیرنشده است همین اکنون صدایی خراسان بزرگ را بلند وبلند تر سازیم ؛ وقتی قوم افغان (پشتون ) حق دارد برای احیایی« لروبر» مبارزه کند وحتی این دولت مزدور همراه باغلام بچه هایش مصروف این کار هستند ؛ پس ما چرا سکوت کنیم؟ ما چرا با برادران اوزبیک وتاجیک ... یکی نشویم.؟
توجه کنید به سخنان این چند مفتخواروگندیده:
مسلمیار: «لَر ‌و بَر» افغان ها اند و رفتار خشونت آمیز پاکستان در برابر پشتون‌ها قابل قبول نیست.
اسماعیل یون : افغان‌های «لَر و بَر» آگاه باشند که ملت واحد جور شدنی است و پاکستان کشور دایمی نیست.
امرالله صالح مزدور بچه حرامی : بالای فعالان مدنی افغان صدا می زنم که حمایت شان را از اعتراضات مسالمات آمیز خیبر‌پشتونخواه و بلوچستان اعلان کنند

>>>   خانه هردو اباد!
پشتون

>>>   از غنی زاده تشکر می شود با این کاری که کرد ولی اینکی خیال محمد نتوانیست مشکلات خود ومهاجرین را بیان بکند مشکیل از خیال محمد است چه باید کرد کر چه در عین حال چزیکی عیاناست نیاز به بیان هم نیست ....
مهاجر دل شکسته


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است