از عبادت آمريكا تا عيادت پدرام!
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۲۱    ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ کد خبر: 157767 منبع: پرینت

اشتباه نگيريد و تصور نكنيد كه با عيادت از آقاي لطيف پدرام موضع گيريهاي وي در مورد آزادي، عدالت، وطن دوستي و مردم دوستي تغير مي كند از قافله جدا ميشود و در كاروان اين دلالان و جلادان حركت مي كند...

آنچه در ميان مردان سياست و بزرگان مذهبي كشورمان در دوهه اي اخير رواج داشته است يك نوع آمريكا پرستي و دلار پرستي جايگزين خدا پرستي در ميان مذهبيون و روسيه پرستي در ميان سياستمداران شده است و د ميان آن دو گروه از رهبران اندك شماري راه ميانه را در پيش گرفته اند؛ نه شرق و نه غرب بلكه ارزشهاي والاي آزاديخواهي، وطن دوستي و ميهن پرستي بوده است كه در پيشاپيش آنها از نخستين روزهاي ورود نيروهاي خارجي كه پرچم آزاديخواهي را بر افراشت شعار عدالتخواهي داد آقاي لطيف پدرام بود. وي صريح بر اشغالگران، نيروهاي تروريستي، وطن فروشان سياسي و رهبران خود فروخته مذهبي تاخت و بدون هراس واقعيت هاي مردم و سرزمين خويش بيان داشت كه چه خواسته باشيم چه نخواسته باشيم اين موضع گيريهاي شفاف در دفاع از سرزمين و مردم خويش تا ابد در خاطرات مردم جاودان مي ماند و در مقابل اين مرد بزرگ دوستان و دشمنان سر تعظيم فرو مي آورند و أنر جرّأت إبراز تمجيد كردن را در ظاهر نداشته باشند.
پيش وجدان شان آزاديخواهي، وطن دوستي، عدالت خواهي و... پدرام را تحسين مي كنند از همين رو بود علي رغم انتقادات آقاي پدرام از اين مردان سياست و رهبران مذهبي روزي را آنها بجاي عبادت آمريكا به عيادت آقاي پدرام اختصاص دادند تا حداقل پيش وجدان شان شرمنده نباشند كه مي بينند دارند داستان امير دوست محمد را با انگليس اينها تكرار مي كنند!

گل امیری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امیری
پدرام
نظرات بینندگان:

>>>   هر افغان باعقل وقتی وطنش راباتاجکستان٫ ازبکستان٫ترکمنستان و... به مقایسه میگیرد٫به نیکی میداند که انهاییکه علیه روسها جنگیدند احمق بیش نبودند.به روس ها خوشبین میشود واین روس پرستی نیست .
عاقل

>>>   گل امیری صاحب تا چند وقت پیش در رابطه با عطا نور همین گپ ها را می نوشت.

>>>   Abdul Hai Khurasani
امیر عبدالرحمن‌خان؛
مستبد بود،
خط ديورند را به عنوان مرز بین المللی افغانستان به رسميت شناخت،
در برابر یک میلیون و هشتصد هزار روپیه بهترین بخش های از سرزمین خراسان را به بریتانیا واگذار نمود،
او به مرز های تحمیلی با روسیه تزاری تن داد ....

اما این امیر عبدالرحمن؛ کودن، احمق، جاهل و دشمن فرهنگ و تمدن خراسان نبود و نوروز را جشن می گرفت.
او نوروز را هم شأن عید می دانست و به فرهنگ عرب های جاهل و دشمنان تمدن خراسان توجه نمی کرد.
حداقل به اندازه عبدالرحمن آدم باش و علیه نوروز عربده نکش!

>>>   رفتار وسلوک جناب رئیس جمهور ما کاملا مشابه پیامبر اسلام است چنانچه پیرزنی که همیشه مذمت پیامبر میکرد روزی مریض بودوپیامبر به عیادتش رفت

>>>   اين أشخاص را كسي بنام رهبر خود قبول ندارند، همه شان از منابع مشكوك تمويل ميشوند، حتي اعضاي فاميل خود شان با اينها اتفاق نظر ندارند.
حكومت بايد قانون احزاب را از جديد ترتيب و توشيح نمايد، و شرط افغانستان شموليت را همه احزاب داشته باشند، تا باشد كه تعداد محدود احزاب سياسي سرتاسري در افغانستان تشكيل شود، كه مطابق روز و جهان باشد، سواد سياسي بوجود آيد، تا دانش مردم بلند شده و بدانند كه نظام دولت سازي و انتخابات ، خدمات ، منابع اقتصادي ، و .... چگونه تشكيل ميشود و چگونه كار ميكند، فعلاً اگر تمام صد حزب يكجا شوند نميتوانند در سطح منطقه با كوچكترين حزب همسري نمايند.

>>>   دفر اویانی
اسکندر متمدن با تمدن کهنسال خود کمر بست و یورش برد بر ایران بزرگ برای جنگ با پارسی و پیروز نشد و سرانجام، از پارسی آموخت و رفت.
لشکر محمدی از نام خدا لشکر کشید و بخواست پارسی را نابود سازد و تازی را بجایش بر نشاند، پیروز نشد؛ گرچه کتابخانه ها و گنجینه های کتاب پارسی را سوختاند و زبان های پارسی گو ها را برید و دست ها و‌ گردن های پارسی نویس ها را برید و پیروز نشد و از پارسی آموخت و رفت.

جای بسا شگفت باشد (ناشدنی باشد‌!) که یک مشت ساربان کوچی و خالی از دانش و فرهنگ آدمیت و دور از پندار شهرآیین ساختن، تبار نا خوانده و نا دانسته افغان را ابزار جنگ و بازی های خونین خود ساخته، پارسی را با نیرنگ و جوکی بازی و خودکفانی های افغانی، نابود خواهند و افغانی/پشتو را به جایش گذاشتن، آنهم در سده ی که جهان بسوی روشنی رود و بیداری های همگانی.

چند سد سال دیگر افغانیت باشد و کشتن؟
افغان گرامی، بیا آدمیت آموز و ساختن!

>>>   دوکتور پدرام با شهامت و آشکارا واقعیت ها را بیان میکند، و آن واقعیت ها بیخ و بنیاد استبداد قبیله را به لرزه درآورده اند۰
دوکتور پدرام کسی است که تمام تابو های اوغانهای قبیلوی و تمامیتخواه را دیگر شکسته است۰ او با صراحت و جرعت سرشار امروز تهداب لرزان و شاریده استبداد خونین و پوسیده قبیله اوغان را چنان به لرزه درآورده است که استحکام دوباره آن خواب است و خیال است و محال، و فروپاشی آن حتمی۰
زنده و سربلند باد پدرام۰
بلی، از پدرام با هر وسیله ممکن حمایت گردد۰

>>>   دفر اویانی ما منحیث فارسی زبانهای افغانستان هرچند از حاکمیت اوغان ها و غداران و مکاران و تروریست هاشان ناراضی هستیم اما هرگز بی ادبی به پیامبر اکرم ص و خاندان مطهر ایشان را تحمل کرده نتوانیم لذا خواهشمند هستم کمی اهل تفکر باش و آخرت خود را تباه نساز ما پیامبر و خاندان ایشان را دوست داریم و ایشان را سرور خود میدانیم اما این به معنی زیر بیرق اعراب رفتن نیست پیامبر اکرم پیامبر عرب و عجم بودند.
قربان علی یوسفی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است