نور: آمادگی رو در رویی نظامی بزرگتر در راه است
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۳    ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ کد خبر: 157830 منبع: پرینت

عطا محمد نور، رییس شورای اجرایی جمعیت اسلامی در دفتر سیاسی‌اش با اسدالله خالد وزیر دفاع و مسعود اندرابی وزیر داخله دیدار کرد.
در این ملاقات آقای نور از تشریف‌آوری وزرای جوان و کارشته کشور و رسیدگی به‌موقع به حادثه ناگوار دیروز مزارشریف سپاسگزاری کرد.

رییس شورای اجرایی جمعیت گفت: استفاده از نیروهای امنیتی و تجهیزات نظامی علیه مردم خلاف قانون است و اعتماد مردم را به این سربازان متعهد و شجاع از بین می‌برد.

آقای نور گفت او و همکارانش از ساعات نخست روی حل موضوع از راه‌های مسالمت‌آمیز تاکید داشتند. اما متاسفانه حلقاتی در میان کار کردند و مشکل به میان آمده را به یک رویداد ناشایسته تبدیل کردند.

آقای نور همچنین از حمایت و پشتیبانی مردم ولایت بلخ که به صدایش لبیک گفته و از صبر و شکیبایی کار گرفتند تشکری کرد و گفت که خرسندم در جریان این رویداد هیچ کسی دست به خشونت نزد.
ملاقات آقای نور با وزرای دفاع و داخله به نتیجه خوب رسیده و‌ قرار است نتیجه آن به زودی پس از تشریف بردن وزرا به کابل و صحبت با رهبری حکومت اعلان شود.

در صورتیکه قضیه معرفی فرد دیگری بحیث فرمانده امنیه بلخ بگونه مسالمت آمیز از جانب ارگ پذیرفته نشود، آمادگی رو در رویی نظامی بزرگتر در راه است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نور
غنی
نظرات بینندگان:

>>>   نور نباید این قدر لاف های بزرگ بزند. یک پسگردنی از جانب بادار کلان او را به جایش خواهد نشاند.

>>>   درسال های 1372و73 وطن را ویران و قوای مسلح را ازبین بورید تمامی تانک توپ طیارات نظامی را به بادارانی پاکستانی تان فروختید عامل به وجود آمدنی طالبان شدید اکنون باز جنایات کذشته تان را تکرار می کنید
زلمی

>>>   اشرف غنی کوچی احمق متعصب ترین و فاشیست ترین ریس جمهور در قرن 21 در دنیا شناخته شده است
تیم فاشیست و جنایت کار اشرف غنی کو چی با پلان و برنامه سرکوب گرنه مردم بومی نژاد اریایی توسط انفجارو انتحار آزادی خواهان
و عدالت خواهان جامعه به پیش میروند . کوچی ها نژ اد غنی کوچی در سال 1930 در تبانی با انگیس و امروز در تبانی با طالبان ،حزب اسلامی ، خلقی های سابق با پشتیبانی دوستان خارجی شان زمینه های تسلط یک حکومت تک قومی فاشیستی قبیله را برای اسکان کو چی ها ی پاکستان مهیا ساخته اند. خاموشی ملت غیور ما در برابر این حکومت فاسد وخون آشام غنی کوچی اصل تاسف بار است.
ای مردم بومی سرزمین خورشید از خواب گران طولانی در این عصر 21 فناوری بیدار شوید تا به تدریج سربازان دلیر و شجا ع تان که شهود 45000 تن به قتل رسید وحود تان با فامیل های تان نیز قتل عام از طرف گروپ فاشیستی اشرف غنی کوچی متعب روانی عاشق پشتونستان می شو ید و آزادی خود را از حکومت قبیله جعل کار و نابکار بی برنامه هرچه زودتر بگیرید. بخاطریکه هر وز ده سربازان و افسران شجاع سرزمین ما به همکاری تروریستان داخل نظام غنی فاشیست توسط دشمنان مزدور پاکستان و انگلیس و بشریت اسیر و به شهادت می رسند. بنا برین یک قیام سراسری برعلیه غنی کوچی غنی عاشق پشتونستان که منجر به ختم حاکمیت قبیله فاشیست و طنفروش خاین اشدی لازم وضروری است
حکومت نا مشرو ع غنی کوچی « یعنی حکومت حفظ الله امین ادم کش است » مقصر همه بدبختی درکشور همین غنی کوچی روانی و متعصب و گذافه گوبی برنامه اسایش و رفاه است .
در بین قبیله کوچی ناقل یک آدم هم روشنفکرد یده نمی شود و هم ندارد ولی میلیون تن فاشیست وطن فروش خاین دارد که امروز نسل کشی می کند، حکومت قبیله با طالب وحشی هم دست است جوانان پولیس و ارتش مربوط به یک قوم خاص غیر افغان را اشرف غنی هر روز دسته دسته می کشد و یا به دست طالب می سپارد.
غنی هیچ درک فهم از بدامنی ، بیچاره گی ، بیکاری ناداری، گرسنگی و بی دفاعی مردم عام کشور مانند حفظ الله امین خون خوار خون اشام و حتی هیچ درک انسانی ندارد و تنها درک حیوانی مانند کفتار دارد . سیاست و رفتار کردارغنیکوچی در مقابل جان بی دفاع سربازان ما مردم شجاغ وطن ما مانند افکار حفظ الله امین خون ریز است به آگاهی همه جامعه مدنی و سران احزاب سیاسی چه در داخل و خارج از کشور به عرض می رسانم که بودن غنی خون خوار در قدرت باعث بحران کلان در کشور است حتی کشور را بسوی تجزیه می برد و در این پنچ سال حکومت نابکار بی برنامه غنی فقد آغوشته تعصب قومی بین مردم غیر افغان آغوشته به فساد ، رشوت ، را ه گیری نا امنی بوده است .
از اینکه هر روز تابوت عزیزان مان را با اجسادشان به زیر خاک دفن کرده خسته شدیم، هیچ بی وجدان و بی غیرت تاجیک نیست که تمام جوانان ما را از جنوبی جمع کرده بیاورد تا هر قوم امنیت ولایت و خانه و محل زندگی خود را بگیرد، ما هر روز از جنوبی محافظت می کنیم، با تاسف در بدل محافظت از خانه و منزل این بزرگواران نا سپاس تابوت جوانانمان را هدیه می گیریم. مظاهره چیان زن چند روز پیش در ولایت جوزجان گفته اند که غنی مسلمان نیست و آنها به صفت ریس جهمور کشور مشور نمی شانس ؛ بخاطریکه طلبان به کمک غنی در نواحی شما کشور ظلم و بیدا می کنند . مبارز دلسوز به بوطن مرم در داخل و خارج کشور همه خواهان برکناری غنی متغصب و خون ریز و دیگر رهبران بی کفایت دولت نا و حدت ملی هستند و محاکمه ای علنی آنها میخواهند.
اولین گام درراه ازبین بردن تعصبات قومی وقبیلوی تخییر نام افغانستان است. زیرا افغان ، علاوه بر اینکه درزبان انگلیسی به سگ شکاری ، اطلاق شده است، وهم در اروپا این نام از نظر مواد مخدربنام سورته افغان« جرس سیاه افغان » ! از نظر تاریخی متاسفانه یکی ازسه نامهای یک قوم واحد است، یعنی ، افغان؛ پتان، پشتون یا پختون، هرسه این نامها به یک قوم خاص اطلاق میگردد. بقیهء ملیتهای این کشور هرگز نه افغان استند ونه هم با افغان کدام پیوند تاریخی وفرهنگی ویا نژادی دارند.
افغانها مطابق تیوری پدر ژورنالیزم اوغانی، محمود خان طرزی، زبان قومی خودشان را دارند، که زبان اوغانی یا پشتو می باشد.
ازنظر تباری،افغانها یا پشتونها تعدادی ازقبایل هندی الاصل ملتانی بوده که سرزمینهای آبایی شان اطراف کوه سلیمان، خیبر پشتخوا و وپشین وژوب می باشد و این مناطق درتاریخ بنام افغانلند یاد شده است و دریاد داشتهای تاریخی بعضی ازنویسنده گان انگلیسی منجمله ( الفنستون) مولف کتاب افغانان نمایندهء انگلیس در دربار شاه شجاع نامهای تمام مناطق افغان نشین با تفصیل آن ذکر گردیده است.
درقرن بیست ویک برای ازبین تعصبات قومی وقبیلوی، یگانه راه حل در افغانستان کنونی، تغیر نام قومی افغانستان است که اساس تعصب های قومی پنداشته میشود.
کوچی ها پاکستان با عث خطر عظیم ناهنجاری های اجتماعی درجامعه افغانستان .

>>>   نورجانه
دا گز دا میدان

>>>   به تلویزیون طلوع !!!
لطف نموده در پروگرام چای خانه بجای سلیم شاهین معلم عطا را بیاورید !

>>>   از اثر بی کفایتی و بی ادبی و نافهمی اشرف غنی و دارو دسته داخل ارگ اش و سخنان ناسجیده انها باعث گردید که دونالد ترمپ با مسولین ارشد سیاسی و نظامی امریکا پیرامون افغانستان نشست فوقلعاده برگزار نموده است درین نشست بشمول معاون ریس جمهوری مشاور امنیت ملی وزیر خارجه و ریس سی ای ای و سایر نظامیان ارشددولت امریکا داشته اند هر چند جزییات این نشست تا کنون فاش نشده اما باور ها چنین است که ترامپ از موضع گیری های نا سنچیده و سبکسرانه مشاور امنیت ملی اقای غنی خشمگین شده است و برای ایجاد تغیرات لازم در افغانستنانم و دریافت راه حل ها با مسولین ارشد سیاسی و نظامی رایزنی کرده فکر میشود اقای غنی تحت شعار شایسته سالاری اخرین میخ را توسط مشاور امنیت ملی اش بر تابوت سلطنت خودش بنام حکومت وحدت ملی کوبیده است جزییات این نشست جالب و تاریخی خواهد بود .
خداوند زودتر اشرف غنی ظالم قومگرا نفاق افگن عوام فریب را از سر ملت مابزودی زود گم کند .

>>>   زوال مورچه بال كشيدنش است ، نور و امثالش بدانند كه مردم و جمعيت از جهادش و اسلامش حمايت ميكردند و گرنه مثل تو معلمين دوازده پاس در افغانستان بسيار زياد بود و است، اما حالا خودت هم ميداني كه فريب قانوني را خورده و امامت يك مرتد مانند اتمر را پذيرفتي ، آيا كمونستان از اسلام نگذشتند، همين حالت را بالاي ملت سبب نشدند، و حالا هم زور گوئي ميكني در حاليكه همه ملت از عقيده ات مشكوك شده اند ، چون بعد از قدرت يافتن اينقدر پول از كجا شد ، مجاهد همين قسم زنده گي شاهانه ميداشته باشد در حاليكه همسايه و برادران همسنگرت نان خوردن ندارند، چند باب مدرسه و كلينيك رايگان براي أيتام جهاد ساختي؟ از روز جزاء بترسيد، جواب آخرت سخت است، همين حالا هم وقت است ، جهت فعلي را تغير داده با همان صلاح الدين بعيت كرده و خود را بيقدر نساز، حالا وقت جنگ نيست ، صلاح الدين جوان است اما علميت و تواضع اش از تو كرده زياد است ، همين غني هم بهتر از اتمر است، وطندوست است نه وطن فروش ، و اين را بداني كه اتمر از تو و ديگرانت تنها استفاده ميكند و پوست كيله واره دور تان مياندازد.
لشكر كشي تو در مقابل حكومت همانا بغاوت طالب در مقابل استاد رباني است، ميتواني از سياف صاحب معلومات بخواهي . هم پول و دولت و هم قدر عزتت را بزودي از دست خواهي داد.

>>>   جناب زلمی:
ندانسته نظر ندهید اینکه چه کسانی وچه مردمانی ودرکدام ولایات افغانستان تانکهای دولتی را شب هنگام منفجر میساختند وبه موتر بارکرده به پاکستان میفروختند به همگان معلوم است. همه را شامل این جنایات نکنید واینکه چه کسانی بهتر وبیشتر به پاکستانیها نزدیک بوده وهستند وجه کسانی بر ضد اهداف پاکستانیها در این وطن جنگیده هم مشخص است امید وارم دقت بیشر داشته وبه این قضایا اعتراف جانانه نمایید
س کابل

>>>   غنی کوچی کشور و قوا های امنیتی کشور را گروگان گرفته و مثل متاع شخصی خودش از آنها برای پیشبرد اهداف عقده مندانه و فاشیستی قومی خودش سهو استفاده میکند۰ چرا کوماندو ها را برای نجات سربازان محاصره شده بدست طالبان وحشی اوغان روان نکرد که در عوض برای ایجاب آشوب در بلخ روان کرد، آنهم یکهفته پیش از برگزاری جشن نوروز باستانی در بلخ؟
آن سربازان محاصره شده همه اسیر طالبان وحشی بردران قومی غنی کوچی شدند و امنیت جشن نوروز هم در مزار برهم خورد و صدمه دید۰

>>>   هرچه در گزشته کردید به کودال فراموشی بسپارید حالا کوشش کنید خوبی نماید و. بدی را به خوبی جواب دهید ولاف وپتاق را کنار گزارید از صبر وشکیبایی کار گیرید ،بدانید غنی هم آدم لاوده نیست همه کار های خود را به آرامی به پیش میبرد امید شما هم شعور سیاسی داشته باشید از این زیادتر باعث دردسر مردم بیچاره افغانستان نشوید
عبدالله ریحان

>>>   ....تر از غنی کوچی ندیده بودیم۰ این دیوانه کدام کار را به آرامی پیش میبرد؟ اخلال امنیت را، بی اعتمادی بین مردم را، ویا سهو استفاده از نیرو های امنیتی برای اهدف شخصی را ویا دفاع از مردم و نیرو های دفاعی کشور را؟ غنی بجای اینکه ۳۰۰ کوماندو را علیه نیرو های نظامی برحال روان کرده بود بهتر بود آنها را برای رهائی سربازان محاصره شده بدست طالبان روان میکرد۰ تو آمدی از شعور حرف میزنی و با این بی شعوری از این دیوانه کوچی قومگرا هنوز هم پشتیبانی میکنی۰ شرم هم چیزی خوبی است۰


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است