هلمند به پاکستان واگذار می شود!
همانگونه که ترامپ، "بلندی های جولان خاک سوریه را به اسراییل" بخشید، منتظر باشید تا مناطقی از خاک افغانستان مانند ولایت هلمند را نیز به پاکستان ببخشد و شما فقط نظاره گر باشید 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۳۳    ۱۳۹۸/۱/۶ کد خبر: 157954 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)بازی آمریکا و پاکستان در منطقه برای اشغال بیشتر و آسان تر افغانستان و جهت چپاول منابع معدنی و آثار ارزشمند کشور ما سال ها است که ادامه دارد و خوشباوران سیاسی ما همیشه مغلوب این بازی بوده اند و هیچگاهی به خود شان اجازه ندادند که به نقشه های از قبل طراحی شده آمریکایی ها شک کنند و بگونه ای عمل کردند که انگار مدیون احسان آمریکا می باشند.

بازی "موش و گربه" آمریکا و پاکستان، نه تنها "به اصطلاح" سیاستمداران کشور ما که بیشتر سیاسیون کشورهای ذیدخل در امور افغانستان را نیز فریب داده و با تبلیغات رسانه ای القا کرده اند که آنان هیچ روابط حسنه و نیکی با یکدیگر نداشته و گاها با هم درگیری سیاسی نیز دارند. درحالیکه چنین نبوده است.

آمریکا که بسادگی بخشی از خاک یک کشور دیگر را به یهودی ها هدیه می دهد، از کجا معلوم که دیورند و قسمتی از خاک افغانستان را بخاطر خوش خدمتی پاکستان به آن کشور هبه نکرده باشد؟

"آمریکا بتازگی قسمتی از خاک یک دولت و کشور مستقل را به کشور دیگری (بلندی های جولان خاک سوریه را به اسراییل) بخشیده است.
در حالیکه رهبران و نیز یک تعداد از افراد گویا چیز فهم جامعه ما هم در عقب به اصطلاح این کان دموکراسی سرگردان اند...
دونالد ترامپ طی یک مراسمی خاصی با حضورداشت همتای اسراییلی خویش سندی را در واشنگتن امضا رسانید که بعد از این امریکا بلندی های جولان را از اسراییل میداند.
فراموش نکنید که در این تحفه‌ی ناقابل امریکا حرمین شریفین هم شامل است، همانطوریکه در تحفه بیت المقدس نیز شامل است."

"یادتان باشد روزی خواهد رسید که این متحد گویا استراتژیک افغانستان یعنی این مهد دموکراسی اگر قسمتی از خاک شما را به کسی دیگر تحفه داد شما هم خوش باشید صدقه سرش... زیرا هرچه از دوست آید نکوست..."

این روزها جنگ و درگیری میان مخالفان مسلح و نظامیان دولتی در بیشتر ولسوالی های هلمند شدت گرفته است. شنیده می شود که طی چند روز گذشته بیش از سیصد نظامی دولتی توسط مخالفان مسلح کشته و زخمی گردیدند. شدت این حملات می تواند قسمتی از نقشه واگذاری مناطقی از خاک افغانستان به پاکستان باشد.
هرچند هنوز گزارش دقیقی از برنامه پیشروی پاکستان به خاک افغانستان در دست نیست اما گزارش های پراکنده ای از پیشروی نظامیان پاکستانی در مناطقی از ولایت های ننگرهار، خوست، پکتیکا، قندهار و هلمند نشر شده است.

اینک دیگر برهمه آشکار شده است که پاکستان برای آمریکا بیشتر از هر کشور دیگری در منطقه اهمیت دارد و تقریبا پایگاه اصلی برنامه ها و طرح های آمریکا برای منطقه و کشورهای آسیای میانه می باشد. بنابر این نباید انتظار داشت که آمریکا افغانستان را بر پاکستان ترجیح دهد بل این پاکستان است که از آغاز درگیری ها در افغانستان بطور مداوم از اوضاع متشنج افغانستان نفع می برد و زمینه غارت آمریکایی ها را نیز فراهم آورده است و فراتر از این، روسیه و کشورهای آسیای میانه را نیز با خطر صدور تروریزم مواجه ساخته است و این از همه جهت به نفع آمریکا است.

در این میان، امتیازاتی که پاکستان تا کنون از آمریکا گرفته است مشخص و آشکار است که نمونه آن دستیابی به سلاح هسته ای، دریافت کمک سالانه افتصادی، تقویت جنگ افزارهای نظامی، عرض اندام در مقابل کشورهای منطقه و اشغال بخش هایی از مناطق معدنی و حاصلخیز افغانستان که این روزها شدت بیشتری نیز بخود گرفته است، می باشد.

همانگونه که ترامپ، "بلندی های جولان خاک سوریه را به اسراییل" بخشید، منتظر باشید تا مناطقی از خاک افغانستان مانند ولایت هلمند را نیز به پاکستان ببخشد و شما فقط نظاره گر باشید.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
سوریه
اسراییل
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   از اینکه یک معضله باعث ده ها سال جنگ و جنجال شود خوب است یک باره حل شود.
امروز اسراییل زور دارد جولان از او فردا را کسی نمیداند.
پاکستان زور دارد سیم خاردار میگیرد فردا را کسی نمیداند

>>>   هیچ تشویش نکن! پشتون را چراقوم فاشیست می نامید؟ بخاطریکه برای ازادی به هیچکس تن نمیدهد! حتی به امریکای شکست خورده! مګر پاکستان است ه از در اسلام وارد می شود! زنده با خلق

>>>   سوال عمده هم همین است که چرا امریکا لانه های ترور و دهشت را در پاکستان و انطرف سرحد مورد حمله قرار نمی دهد که تمام عملیات شان در داخل هلمند است .
انهم مراکز طالبان که وابسته به امریکا نبوده بمبارد میکند .

>>>   اگر چنین ترکه ای صورت بگیرد اسم از پاکستان است در اصل هلمند را به انگلیس وشاید بدخشان را هم به چین ویگان ولایت هم حصه ای روسها گردد بیچاره پاکستان کجا وکنترول هلمند کجا خودش به پای خود نمیتواند بی ایستد باز می اید یک ولایت بسیار مهم وحیاتی برای خارجی هارا به اومیدهند این تقسیم به کلی محال وناممکن است بلی اگر انگلیس ها پاکستانی هارا اجاره بگیرند ممکن است انطوری که پاکستان را مقتدر وازاد فکر می نماید حدس درست نیست کشوری که بخاطر تخریب اسلام ومسلمین تاسیس گردیده وحافظ منافع اجانب در منطقه میباشد روزگار وامرار معاشش را بخون مسلمان وافغان پیش میبردکجا توان وقدرت اداره ای کشور شیر ها را دارد چنانچه در گذشته توسط طالب ۹۵ در صد خاک مارا اشغال نموده بودند وقتی بالایش امر شد که نیروهای خودرا از افغانستان بکشد شب هنگام ودر تاریکی های شب همه داروندار ویار وهمراه را به میدان رها نموده فرار را بر قرار ترجیح دادند بیگمان هنوز افغانستان میهن ومهد شیران است اگر دوسه چهار روباهی مانند حکمتیار وکرزی وغنی وعبدالله واخوان واخواتشان مزدور ووطن فروش شدند معنیش این نیست که همه ملت این اشغال وتجاوز وتقسیمات استعماری را قبول میکنند گرچه این ملت را فقیر وبیچاره ساخته اند ومغز های اگاه وروشن را به ترک وطن مجبور نموده اند ونزدیک به چهار ملیون افغان را به شهادت رسانیده وبه همین تعدادرا هم معیوب ومعلول گردانیده اندولی

هربیشه گمان مبر که خالیست
شاید که پلنگی خفته باشد
وطن فروشها ومعامله گران در کشور ما تازگی ندارد از دیر زمان بدینسو این مرزوبوم هم وزیر اکبر خان داشته وهم شاه شجاع هم سردار محمد داود واستاد مزاری واحمد شاه مسعود وداود داود واحمد خان سمنگانی داشته وهم حکمتیار وکرزی وغنی وعبدالله وقانونی وصلاح ربانی هیچ جای یاس ونا امیدی نیست قران کریم میگوید <لا تیاسوامن روح الله فان لا ییاسو من روح الله الا القوم الکافرون>از رحمت خدا جز اشخاص فاقد ایمان محروم نبوده و مسلمان هرگز مایوس نمیشود

سر اگر خفت بخون شکر که سنگر باقیست
بهر خون خواهی وی صد سر دیگر باقیست

تبنگچی

>>>   اگر قوای امریکا از افغانستان برآید و طالبان افغانستان را بگیرند،تمام افغانستان به پاکستان تعلق میگیرد،تنها به هلمند قناعت نمی کند.
امریکا بخاطری بلندی های جولان را به اسراییل میدهد که ایران در سوزیه همسایه در به دیوار اسراییل شده است و ایران میخواهد که نقشه اسراییل را از جهان محو کند.
بنأ اسراییل میخواهد قبل ازین که نقشه اش از جهان محو شود،بلندی های جولان را از خود کند و بیت المقدس را نیز پایتخت خود کند.

>>>   تازی های ترورست ومفسد درمقابل اقدام امریکا خاموش هستندوزبان شان گنگ است

>>>   امريکا نه تنها هلمند بلکه تمام افغانستان را بين متحدين خود تقسيم کرده بود و همه در ولايات تقسيم شده حکم فرما بودند و در بعضی آنها هنوز هم حکم ميرانند ولی با ايمان راسخ و غيرت افغانی و ضربات سنگين افغانهای سر به کف اکثر آنها فرار را برقرار ترجيح دادند ، در آيندهٔ نزديک آمر کُل قوا(امريکا) هم بفرار موئفق خواهد شد .
بسيار شرم آورست که ملتيکه ابر قدرت جهانرا با همهٔ متحدين و دولتهای همکارش بزانو انداخت به پاکستان چُلرو بيغيرت يک ولايت کامل را واگزار کند .
با خروج کفار غاصب شاهد عقب نشينی پاکستانيهائيکه از مرز تجاوز کرده اند خواهيم بود.
عجيب است چرا بعضی سُست عنصر ديگرانرا به خود و همنشينان بيغيرت خود قياس ميکنند و از ايمان محکم و غيرت افغانی اين سرزمين خودرا به کوچهٔ چپ ميزنند آيا اينها مسلمان و يا افغان نيستند در حاليکه جهانيان به شهامت اين ملت متحيرند .

>>>   آری از آمریکای خبیث وپاکستان نجیس وکثیف هر کاری بر می آید.

>>>   از كيسه خليفه بخشيدن!
ديروز ريس جمهور ترامپ بلندي هاي جولان مربوط به كشور سوريه را كه توسط اسرائيل در سالهاي ١٩٦٦ غضب شده بود امضا نمود و طَي يك نامه رسمي به صدراعظم اسرائيل آن ها را تسليم نمود. در حال حاضر در حدود ٢٠ هزار يهود در شهرك هاي آباد شده در بلندي هاي جولان زندگي مينمايند و در حاليكه تعداد شهروندان سوريه در ناحيه موصوف در حدود ٣٠ هزار ميرسد. به هر حال اين عمل ناجوانمردانه امريكا مورد خشونت سازمان ملل متحد و اگثريت كشور هاي جهان قرار گرفته است. در سال گذشته آقاي ترامپ ، أورشليم را به عِوَض تل أويو منحيث پايتخت اسرائيل برسميت شناخت كه در واكنش هاي شديد جهاني روبرو شد.
نادر صیقل

>>>   اگر هلمند به پاکستان هدیه میشود قندهار باید به هند تحفه داده شود

>>>   این کم عقل سیاست مدار نیست یک تاجر است در نظر دارد که یک دالر امریکا باید صد دالر مفاد کند خود نمی داند که حیسیت امریکا را به سفر ضرت نموده
به فلسطین کمک ها را به نصف و حی قطعه نموده ، از پیمان ها باروس تخطی نموده ، و از تعهد با ایران سر زده ، ختی از ملل متحد و شورای امنیت خارج شده حالت سوریه را ببین ، عراق و لیبیا را ببین ، یمن را ببین ، مصر را چه کرد ، کوریه شمالی ، با متحدین خویش در اروپا حتی با همسایکان امریکا و جالبتر با افغانستان دولت ما را به رسمیت میشناسد و کمک مینماید اخیرا در مذاکرات با طالبان تضمین امریکا را میخواهد این همه به چه معنا است از همه جالب و حیران شده در مورد طالب که با داعش و القاعده جنک نماید این است جای تعجب ، پاکستان دشمن جهان و همسایکانه در حهان حرف اول را میکوید این خبر نمی داند که امریکای و متحدینش را کی می کشد در تمام جهان سیاست امریکا را شرماند وی تنها اصمیم ګیرنده است خوب است همین سیاست ادامه اش سر نوشت شوروی سابق است جالبتر در تمام حهان زندګی امریکا یی ها را در خطر انداخته و نفرت کلی جهان را علیه امریکا بر انګیخته است در اخیر احمق است به عهد و تعهد خود هیچ پاپند نیست
احمدی کابل افغانستان

>>>   این کم عقل سیاست مدار نیست یک تاجر است در نظر دارد که یک دالر امریکا باید صد دالر مفاد کند خود نمی داند که حیسیت امریکا را به سفر ضرت نموده
به فلسطین کمک ها را به نصف و حی قطعه نموده ، از پیمان ها باروس تخطی نموده ، و از تعهد با ایران سر زده ، ختی از ملل متحد و شورای امنیت خارج شده حالت سوریه را ببین ، عراق و لیبیا را ببین ، یمن را ببین ، مصر را چه کرد ، کوریه شمالی

>>>   Lalzad
دست آورد های ملا غنی!
================
* نظر به «آمار رسمی» از زبان ملا غنی - اتمر، در جریان کمتر از ۵ سال حکومت آنها (۲۰۱۴ - ۲۰۱۹) بیش از ۵۰ هزار نیرو های امنیتی کشور کشته و بیش از ۱۰۰ هزار زخمی شده اند (ترکیب قومی آنها هم معلوم است)!
* آیا کسی کدام آماری تخمینی در دست دارد که در دوره حکومت ۵ ساله ملا عمر در کشور (۱۹۹۶ - ۲۰۰۱) چند نفر کشته و زخمی شده است؟
* تلفات نیرو های امنیتی در دفاع از کدام رژیم/حاکم در یکصد سال گذشته، این تعداد بوده است؟
* دلچسب اینکه این تعداد تلفات در جمله «افتخارات» رژیم غنی محاسبه می شود...
+ + +
البته حساب کسانی که با هزينه ملیارد ها دالر و ریختن خون صد ها هزار نفر، باز هم ایجاد یک فضای پول بازی، چور اندازی، اوباش سازی، کاهگل کاری سرک ها، اعمار بلند منزل ها و بی اعتبار سازی تمام ارزش ها را «دموکراسی و دستاورد های ۱۸ ساله» می نامند، جدا است...

>>>   Salam
من اگر صلاحیت داشتم و جای امریکای ها بودم ، همین باند های را که در این هژده سال حکومت را رهبری می کردند و به گونه ی در بدنه قدرت شریک بودند ، مرده و زنده ی شان را به گوانتانامو انتقال می دادم و زنده هایش را امر می کردم که هر کدام خاطرات فساد ،دزدی ، چپاول و تعصبات شان در دفترچه ی بنویسند تا نشر شود . آنهای شان هم که مرده اند ، ولیعهد ها و میراث داران شان را وکیل این کار می ساختم .

>>>   چپراسی های چهل سال پیش ریس جمهور امروزی است. و قدرت های بزرگ کپیتالیستی ازنسانهای که درجهالت ریکورد داراست بحیث نماینده افغانستان انتخاب میکند.و انسانهای باشعور را ترور یا درحاشیه میبرند. پشتون ها اکثریت شان در قوم و خانه خود هم فرهنگ یک خر را هم ندارد. ولی برعکس مغرور،وطنفروش،فریبکار،سنگدل، ظالم،وکورمغز هم است. چهارصدسال حکومت کردن آنها ثابت شده که اهل سیاست درس ، تعلیم ، و مردانگی نیستند. اگر گاو پشتون به خر تبدیل شد قهرمان ، بابا و نیکه میشه.امیدوارم پاکستانی ،طالبان تروریست، داعش، وامیت ملی که همه پشتون اند بیاند آدم شوند نه پشتون. یامرد شوند . چون نام پشتون دیگه سیاه شده بیحد . پول را زیاد دوست دارند ولی فرهنگ پولدار را ندارند. گداه وگداهی در نطفه شان است. حریص هم هستند بخاطریکه دختر و بچه خودرا بخاطررفتن به جنت انحاری میفرستند.

>>>   احمدی
مردم افغانستان سال‌های است که در شرایط جنگی یه سر می برند این شرایط جنگی عوامل نا کورا را به میراث گذاشته است متا سفامه نسل در در نسل ادامه دارد
عامل همه بد بختی ها در افغانستان خود افغان ها هستند
- مردم ما 90 در بیسواد با این سوادان نمی‌شود کا انتظار تغییر بهتر را داشته باشیم در انتخابات معیار گزینش مردم ما قوم است هر کس به قوم و هم زبان خود رای می‌دهد
- مردم با سواد ما تلاش شان اینست که چطور می توانند پول بیشتر در بیاورند و چطور می‌توانند شهرت بیشتر کسب کنند و چگونه شود تا معامله را با حکومتی ها داشته باشند تا جای پای در حکومت پیدا کنند
- کسانیکه در حکومت مامور هستند تلاش می‌کنم چگونه داری های باد آورده را حفظ کنند چگونه شود که بفریبند تا نام و نشان شان حفظ باشد .
چگونه شود تا افراد را از قوم یا هم زیان خود استخدام کنند تا نشود روزی در قدرت نباشند ، از ثروت شان باز پرس شود

>>>   افغانستان سفیر خود در پاکستان را جهت احتجاج به اظهارات عمران خان مبنی بر این که در افغانستان حکومت موقت تشکیل میشودبه کابل احضار کرد!!!البته اقدام به موقع وبه جا انجام داده اند اما ایکاش این کار را بخاطر مساله ای ملی اعمال مینمودند ازین که حکومتشان لرزان وپایه های تقلب سست وبی اساس گردیده به این اقدام مبادرت ورزیده اند در اصل ان سفیر هم تحت امر پاکستانی ها واز گروپ خودشان بودتا چنین نباشد به اگریمنت ان موافقت نمی ورزند پاکستان وعمران خان درین بیان هیچ تقصیر ندارند فقط از واقعیت موجود پرده برداشته اند واز طریق عمران جان ذهنیت هارا اماده میسازندغنی بابامنبع اصلی که حکومت موقت وانتقالی میسازدنادیده گرفته بجان به زعم خودش ضعیف تر افتیده فکر میکند با اینکار شاید سایرین را تخویف نماینددر حالی که دیگران به این عمل حکومت بی ریشه ومتزلزل عین وغین میخندندچون نیک میدانندهمین امروزبودیجه ای ایالتی انهارا قطع نمایندگرسنه می مانند ومجبور می گردند از چیز های که در حالت اضطرار خورده میشوداستفاده نمایند ضرب المثل معروف است که میگویند یا تخت<پادشاهی وریاست جمهوری ریشخند> ویا تابوت فکر میکنم برای شان تابوت را مهیا کرده اند چون بسیار اسرار ورازهای خارجی ها نزد غنی خان است واعضای مهم استخبارات بلاخره کشته میشوند ایکاش اینها چندان مهم نباشند وچندی قبل این نوید را یکی از خارجی ها هم داده بود که شاید غنی به سرنوشت داکتر نجیب مبتلا شوددرانصورت مرگ حتمی در سراغشان امدنی است خوب اینها به مقاصد نهای رسیده اند زندگی اینده ای هفت پشت فرزندان ونواده ها ی خودرا تضمین کرده واکونت های خارجی وشراکت هاشان با الکوزی وابراهیم محب وحبیب گلزاربه ملیاردها دالر سر میزندوبه هر شکلی یک مرتبه در تخت غلامی تکیه زده اند واسم خودرا در تاریخ در پهلوی شاه شجاع وببرک کارمل وکرزی ثبت کرده اند چون بنای صحیح بالای فاسد فاسد است و

خشت اول گرنهد معمار کج
تا ثریا میرود بنیان کچ
حال که هرقدر خودرا ضد امریکای وملی ووطندوست جلوه دهندملت انها را شناخته اند پیشاپیش اشغال وتجاوز وسوار به طیاره های بلک هوت در میدان بگرام پیاده شده اند
به هررنگی که خواهی جامه میپوش
من از طرز خرامت می شناسم
مولانا قربان

>>>   در حقیقت خود سیاست بازان ما بادست خود سند فروش و واگذاریافغانستان رابه امریکا امضا کرده اند ؛ حال چه هلمند چه بدخشان .نام اشرف غنی از خاطر امضای این قرار داد امنیتی با آمریکا بعنوان لکه سیاهی از خیانت تا ابد باقی خواهد ماند.امریکا بعد از سند بردگی افغانستان( بخوانیدتفاهم نامه امنیتی)به امریکا اجازه هر کاری را داده است والان افغانستان حیاط خلوت امریکاست.کشت بی رویه کوکنار وتولید مواد مخدر وسودحاصل از فروش ان به جیب کانگرس ممبر میرود وکارخانجات اسلحه سازی انگلیس وامریکا را رونق میدهد.داعش عضو گیری واموزش میبیند ودر بخشهای شمال شرق دارد تجدید قوا میکند وامریکا فرماندهان شکست خورده داعشی درسوریه وعراق رابا هلی کاپتر به انجا میبرد بنآء زمان ان رسیده که لشکر فاطمیون افغانستان وارد عمل شود؛ مردم چشم خود را باز کنند وهر آشغالی را به پارلمان وریاست جمهوری راه ندهند.باید مردم ما آگاه شوند.با این حرکت ترامپ بعید نیست کشور ما رو به تجزیه برود.ازاین دولتمردان خواب ماکه غلام حلقه بگوش امریکاییها هستند ودیوانگان مست امریکایی هر غلطی بر میاید.//
داکتر عبدالرب اچک زی

>>>   دیورند باید به رسمیت شناخته شود ولی هلمند متعلق به افغانستان است و تجاوز به ان تجاوز به کل افغانستان است و از تمامیت ارضی خود دفاع میکنیم ، جوانان جاغوری.

>>>   این را باید بدانید که هلمند تپه های جولان ویا غزه نیست که توسط جاسوسان ایرانی مانند حزب الله برای اسرائیل واگذار شد این افغانستان است و ملت افغان در این سر زمین به سر میبرد اینکه شما بنام وطن چیزی ندارید و این چرندیات فضول را مانند بلبل میخواهید و مینویسید یگانه مشکل که امروز ملت افغانستان همرایش روبرو است همین مردم خود فروش کولی هستند که نی پشت شان معلوم است و نی روی ایشان بخاطر دو روز زنده گی ذلیل هر کار ناروا را میکند واین را باید بداند که همرای خاک افغانستان و سرنوشت مردم این سرزمین هرگز و هیچ وقت چیزی کرده نمیتواند

>>>   بعضی روشن فکران ساده لوح وکوتاه نظر افغانستان هرتحول سیاسی افغانستان را به اشتباه وبه چشم شک وتردید تحلیل وتجزیه مینمایند ووضع سیاسی موجود افغانستان را اشغال وتجاوز میدانند درحالیکه رشد وترقی وپیشرفت همه جانبه درجامعه افغانستان را کاملا نادیده میگیرند وافکار مردم جامعه را با تحلیل و تجزیه ناسالم وپروپاگندهای خطرناک شان مشوش ومکدر میسازند این اعمال ساده لوحانه شان مانند تیشه زدن در ریشه خودشان هستند باید درین موردتوجه دقیق داشته باشند که پبامد منفی وجبران ناپذیررا به دنبال خواهد داشت وآنگاه ندامت ویشیمانی سودی نخواهد داشت.صلح عادلانه دایمی وآشتی ملی خواست وآرزوهای حد اکثر مطلق مردم مومن وزجر کشیده افغانستان بوده وهستند.جنگ وخانه جنگی برای گرفتن قدرت سیاسی گروه های مختلف واحزابها متاسفانه درمدت چهل سال است افغانستان رابه ویرانه تبدیل کرده است وهزارها عالم دینی، استادان پوهنتون ودانشگاه ها،محصلین ،معلمین.کسبه کاران،تجاران، دهاقین وزمین داران وافراد عادی رابه اشکال مختلف تحت نام های مختلف به شهادت رسیده اند،زیر بنای اقتصادی ،روابط اجتماعی وتعلیمی ونیروهای امنیتی اردو وپولیس افغانستان درطول سال های جنگ داخلی به شدت صدمه دیده اند.خصومت های قومی ،مذهبی، منطقوی وزبانی درین مدت به اوج خودرسیده اند دراثر جنگ های خانمانسوز داخلی وشکستن مرزهای افغانستان افراد غیر مسئول وبیگانه تحت نام ها وشعارهای مختلف داخل افغانستان گردیدند وبه وحدت ملی وهمزیستی مسالمت آمیز طولانی المدت جامعه افغانستان به شدت آسیب رسانیده اند.خلاصه انواع عوامل ماجرا جویی ونفاق افگنی جامعه عقب مانده افغانستان را بازهم سال های سال های سال به طرف عقب ونابودی بردند.الحمدالله درچند سال آخر که با کومک جامعه جهانی زمینه رشد وترقی ،تعلیم وتربیه،آزادی بیان وجراید وآزادی مطبوعات درافغانستان مساعد گردیده است وبرای مردم زجر کشیده افغانستان امید واری های زندگی بهتر وآرام ترپیدا شده اند اما بدبختانه بازهم یک عده گروپ های مسلح که تاحال افکار ماجرا جویی وتسلط گرایی خطرناک درذهن رهبران شان هستند به جنگ داخلی وآدم کشی درافغانستان ادامه میدهند وباعث تشویش دوباره ملت مومن وزجر کشیده افغانستان گردیده اند این گروپ های ماجراجو دربعضی مناطق راهای عبورومرور مسافرین را درداخل افغانستان میگیرند مسافرین را به شکلی از اشکال اذیت وآزار میدهند ودربعضی حالات مسافرین را میربایند و میکشند وتحت نام های مختلف پول ازمسافرین مظلوم میگیرند.این ماجراجویان ودشمنان صلح وامنیت بدانند که انشالله روزی درافغانستان صلح وامنیت سرتا سری میاید واین اعمال شوم وماجراجویی خایینانه آنهالکه ننگین شان ثبت تاریخ افغانستان میشود .ازچند مدت به این طرف فعالیت هاوجلسات صلح ازطرف جامعه بین المللی،کشورهای همسایه وکشورهای دور ونزدیک واحزاب سیاسی افغانستان واشخاص دینی،ملی موثر ووطندوست و جامعه مدنی افغانستان درداخل وخارج به شدت ادامه دارد وانشالله به یاری خدای بزرگ به طرف موفقیت وصلح دایمی به پیش میروند واز مردم شریف ومومن واقشار مختلف افغانستان احترامانه تقاضا میگرددکه درپروسه وتشویق عملی صلح وآشتی ملی درافغانستان به هر شکلی سهم بیگیرند ونگذارند که ماجراجویان وعقب گرایان فاسد درداخل وخارج افغانستان باعث نفاق افگنی وبدبختی بیشتر درافغانستان ویران شده گردند.به پیش به سوی صلح دایمی ،رشد،ترقی،وآشتی ملی وهمزیستی مسالمت آمیز درسرتاسر افغانستان، محو ونابودباد گروه های ماجراجو ،نفاق افگن ودشمنان صلح وآشتی ملی درافغانستان.
ومن الله التوفیق
انجنیر عبدالرشید ناصری ازآسترالیا

>>>   شبکه خراسان رسانی!
هلمند خو بخارا نیست که بخار شود! هلمند عنصریها نی بلکه ایوبخانها دارد!
هلمند رستمهای خیالی ندارد بلکه ملالۍ دارد!

>>>   هنوز کجاست. رهبران سابق افغانستان گلو پاره کردند و گفتند که فریب غرب و امریکا و نوکران شانرا نخورید.اما گوش شنوا نبود. رهبران تنظیمها در ایران و پشاور با ریش حبا و قبا مردم را فریب دادند بر سر مردم افغانستان کلاه گذاشتند و این امریکا بود که به اسراییل اشاره ی سبز داد تا تمام فلسطین را ببلعداین امریکا بود که به بهانه ی جلوگیری از نفوذ کمونیزم ده سال ویتنام را با قویترین بمبها به خاک یکسان کرد و این امریکا بود که بنام اسلام و دفاع از اسلام افغانستان را به ویرانه تبدیل کرد.
ویتنامی ها مردم با همت وطندوست و هوشیار بودند. انها با قهرمانی بی انتهای شان و کمک های بیدریغانه ی شوروی به انها هم امریکا را شرمسار و از کشور شان راندند وهم کشور خود را با ابله کف دست نه پولهای باد اورده اباد کردندو امروز جمهوری سوسیالیستی ویتنام به سرعت همانند چین به پیش روان است .. اما افغانستان بعد از این همه ویرانی ویران تر شد و حالا هم خطر تجزیه ی ان میرود.همین هاییکه که اکنون از امریکا شکایت دارند تا دیروز رکاب بوسی امریکا را میکردند. امریکا را حامی اسلام و جهاد میدانستند. امریکا میگفتند و دهن شان شش بلست باز میماند حالا مزه ای دوستی با امریکا را بچشید.
رهبران دزد جهادی شیعه و سنی از سال ۱۹۷۳ تا بحال جز وطنفروشی کاری نکردند. هر کدام شان برای حفظ مقام و جلال به پای یک کشور بیگانه افتادند
در فروش و نابود کردن افغانستان برای پاکستان و ایران در رقابت بودند. این است غیرت افغانی یا افغانستانی این ریشو های کثیف و بیمقدار.هر روز که از خانه بیرون میشوم و در جاده ها در بام عمارات و غیره پورتریت و یا عکس این کثیف ها و شپش زده ها را با مو های دراز داعش مانند میبینم روز برایم شب میشود از علی مزاری خبیث تا مسعود و صد ها دزد و رهزن دگر شان.
یکبار دگر مردم افغانستان استند که بنام صلح قربانی دسایس میشوند رهبران جهادی خان وغیره با تندی به ماسکو برای دست بوسی طالبان شتافتند تا در اینده از لطف طالبان بی بهره نمانند
دلسوز وطن
.

>>>   ترامپ غلت کرده چیز خورده با سیاست مداران خاین افغانستان که ازین فکرای بیخود و بیجا بکنند ملت افغانستان ملتهای اعراب نیست که بترسه از خاکش بگذرد افغانها سر میدهند سنگر نمیدهند به دشمن همین حالا هم ترامپ بدبخت ترسیده داره پا به فرار میزاره به بهانه ی صلح اگر امریکای کثیف مداخله نمیکرد حالا جنگی وجود نداشت که نیازی به صلح باشد آمریکا باید با نوکرانش گور شان را گم کند مگر قویتر از شوروی ی ثابق هست انگلیس به زانو در امد سه چهار بار شوروی به زانو در آمد آمریکای کثیف و گستاخ هم که در حال به زانو در آمدن هست دیگر چیزی به پایانش نمانده است اگر نوکران داخلی اش شیطنت نکنند ....
حمید هراتی

>>>   این ملک بارها فروخته شده پنهانی .وعلنی واپس گرفته شده .خوب است که علنی فروخته شود .رهبران ما نتوانستند ابادکنند بگذار کسانیکه میتوانند آباد کنند آباد نمایند .زیرا رهبران مانتوانستند یک رهبر واقعی باشند .

>>>   همین حالا هم تمام روح و روان مردم هلمند پاکستانی است. پول پاکستان، روزنامه های سیاسی مروج پاکستان، فرهنگ پاکستانی و حتی وفاداری به دولتداران پاکستان در آنجا یک موضوع عادی است.

>>>   بسیار کار خوب ودرستی است که هلمند به پاکستان ملحق شود‌اگر این کار بشود پاکستان حقابه ایران از هیرمند را به رسمیت خواهد شناخت.

>>>   با ابراز سلامت و امتنان!
برادر عزیز نویسنده متن و خوانندگان گرامی! به حضور تان عرض شود که همه پیش زمینه های اشغال مناطق جنوبی افغانستان توسط پاکستان آماده است، پول پاکستان در آن مناطق چلش دارد و افغانی در معاملات استفاده نمیشود، حکمروایی از طرف پاکستان میشود توسط مزدوران طالبان که از پاکستان مستقیم دستور میگیرند و زبانِ شان هم تفاوتی ندارد. از همه مهم اینکه مناطق مرزی افغانستان با پاکستان از ملحق شدن به پاکستان خوش بین اند، واینرا موفقیتی در راستای لر و بر خواهی میدانند...
بچه پنجشیر

>>>   غنی با آن همه لاف هایش و چیغ زدن هایش نه آب های کشور را محار کرده توانست، و نه لاف های فروش جالغوزه او جائی را گرفت، و نه هم چندینبار افتتاح کردن پروژه های کهنه چون تاپی و غیره برای او چیزی آوردند. چند تا پل هوائی را هم که با تبلیغات و مصرف فوق العاده درست کرده از نظر بلندی مصارف آنقدر کمتر عملی هستند که قابلیت پایداری را ندارند و برای تجارت واقعی موثر نیستند.
ناموفق ترین سیاستمدار همین غنی کوچی بود. در عرصه خارجی هم منزوی شد و باخت، تا به سویه که صاحب اصلی خودش بیرون راندش، و با پیشبرد سیاست های فاشیستی قومی همراه با مخکش های احمقش در عرصه سیاست های داخلی هم چنان بد باخت و منفور شد که بجز چند تا هویتفروش غلام بچه و همان بوت پاک های شناخته شده کسی دیگری حتا حاضر نبود معاونیت او را قبول کند.
پای ترقیده که تازه موزه را ببیند همینگونه عمل میکند. یک کوچی متعصب و حکومتداری یک کشور متنوعی چون افغانستان فرسنگ ها باهم فاصله دارند.

>>>   خراسانیان! بروید وبخارا را بپرسید! غم هلمند را نداشته باشید! ۳۰۰ سال بود باز هم خواهد بود!

>>>   مگر ایالت هلمند از افغانستان است؟ در طول تاریخ از پاکستان بوده و هست و نیازی نیست که امریکا ببخشد خود عزیزان سیاست پیشه در افغانستان از هر طیفی که باشند این ایالت را بالاخره دو دستی به پاکستان هبه می کنند!

>>>   بچه جان پنجشیر ؟؟؟؟
اگر به ضم شما چنین میبود ولایت هلمند که یکی از بزرگترین ولایات افغانستان است سالها قبل از نقشه ی افغانستان جدا میشد اما قوای مسلح افغانستان و شهامت مردم محل توانست هلمند را از سقوط کامل تا کنون نجات دهد. در پشت در های بسته مذاکرات ایا نماینده ی واقعی مردم هلمند است؟
البته نه.تلفات مردم هلمند کمتر از تلفات مردم غزنی نبوده است و طالب و داعش بر پشتون و تاجیک و غیره رحمی ندارند.
تقاضای من از شما دوستان نیمچه با سواد این است که با پخش هر خبر درست و غلط به عزت و شان دگر ملیتها حمله نگنید. چنین موضع گیری همان شیوه های قدیم استعماری است که در هندوستان هندو و مسلمان را به جان هم انداختند و اکنون در افغانستان جنگ قومی و زبانی را دامن زده اند. این خیانت به افغانستان است. عواقب پخش و توسعه ی روحیه ی نفرت توسط عده ی از سیاسیون و قلم بدستان بیسواد؟؟؟ خطرناک تر از عواقب استعمال مادر بمبها در افغانستان میباشد.
اگر پشتون است یا تاجیک است یا هزاره. امروز همه فرهنگ پرافتخار دارند در اروپا و امریکا فشار های مختلف النوع بر اقلیتها وجود دارد. با همگانی شدن اقتصاد و تجارت صد ها کارخانه مسدود و کارگران ان بیکار و بیروز گار شدند و بر عکس یکتعداد محدود میلیاردر شدندو برای انکه نارضایتی مردم را علیه شان بر طرف سازند گناه را به گردن مهاجرین میاندازند و با تمویل سازمانهایراست افراطی زمینه را برای حمله بر اقلیتها اماده ساخته اندکه ما شاهد حادثه حمله بر مسجد در زیلاند جدید بودیم.
حالا در افغانستان خیانت عطا نور یا قانونی یا اشرف غنی و یا اتمر وغیره به معنی این نیست که سراسر ملیتها خاین اند. مسوولیتها فردی است.
زنده و جاوید باد افغانستان متحد و سر بلند
فخر اهنگر

>>>   هلمند از اول از پاکستان بود، حالا هم از پاکستان است، تا ۳۰۰ سال دیگر هم جز پاکستان میباشد؛ چون در اصل همین هستند۰

>>>   هموطنان عزیزیکه سویه دانش شان تقاضانمیکند درسیاست دخیل شوند وگپهای بیجا وبیمورددرباره اقوام شریف ومتدیین با هم برادر سخن بگویند واقوام باعزت وشریف که داریم به تمسخربگیرند اگرسخنی مینوسید یانظرمیدهید باید دها بارسنجش نمایدکه به نفع کشورعزیزما افغانستان باشد .ارزوی موفقیت برایتان میخواهم .زنده بادافغانستان .تل دی وی استقلال
ضمیر

>>>   هلمند مربوط بلوچستان است که در معاهده دیورند به افغانستان داده شد.

>>>   من قبلا گفتم که هر...که در راس قدرت قرار ميگرند.یک کار های ناشایست را انجام میدهند.اگر رهبران بیسواد ما این تصمیم را گرفتن که من همین جا میگویم ... خوردن با هفت پشت شان واگر ریس جمهور آمریکا این تصمیم را گرفته فکر کنم تاحالا مردم افغانستان را نشناخته است اما مردم این را هم به یاد دارند که شما ها 50 سال قبل هم درهلمند وجود داشتید از زیر خاکیهای آن جا خوب اطلاعات دقیق دارید 50 سال قبل هم درآنجا ساخت و ساز ساختمان مدرسه همچون چیز ها درست کردید .بلاخره به این نتجه رسیدید که فعلا ولایت هلمند را درداخل افغانستان نمی توانید به تاراج ببرید و حالا این نقشه پلید کشیدید.امیدوارم که این تصمیم خبیثانه را در حالت عادی نگرفته باشید که مردم افغانستان روزگار را از دماغتان در میآورند میگویند درهر مملکت وهرسرزمين هر اتفاقی خوب و بد که می افتد به سران همان کشور ارتباط دارد.یکی مثل داوود خان که تلاش می نمود حتی پاکستان را ضمیمه افغانستان بکند.یکی مثلی کرزي و غنی بزدل که فقط لاف میزنند دراصل مثلی بز میترسند بلی‌ برادر این واقعیت دارد.

>>>   حالا فهمیدید که چرا جنرال رزاق را در قندهار ترور نمودند.آن خدا بیامرز اگر ميبود.حالا شاخ این را میشکست.لعنت به آمریکا دلقک باز

>>>   اگرخودخواهی ها وبرتری جوییها وعدم داشتن اتحاد وهمدلی به همین سطح که است باقی بماند بلی بدونشک این کار صورت خواهد گرفت
س کابل

>>>   مه میگم همراه با هلمند همو چند تا ولایت دیگر جنوب و جنوب شرقی را تسلیم همانها کنید که از غم وحشت و دهشت شان خلاص شویم، بدون آنهم اکثریت شان همو طرفی هستند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است