از اختلاف میان غنی و صالح تا محقق و اتمر و طالبان با عبدالله
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۳۸    ۱۳۹۸/۱/۶ کد خبر: 157964 منبع: پرینت

شنیده می شود که بتازگی بر سر قهرمان خواندن امان الله خان توسط غنی، امرالله صالح معاون اول تکیت انتخاباتی اشرف غنی به دیدار وی رفته و بخاطر بی احترامی غنی به احمدشاه مسعود با وی مشاجره لفظی داشته است.
غنی نیز به‌ خاطر برخوردهای غیر قانونی و خلاف مواضع امرالله صالح او را با عصبانیت از دفترش بیرون کرده است.
هنوز از عواقب این برخورد خبری دیگری در دست نیست.

گزارش دیگری حکایت دارد که حاجی محمد محقق از پیوستنش با تیم حنیف اتمر پشیمان شده است و تصمیم گرفته که دوباره به تیم داکتر عبدالله بپیوندد. این تصمیم هنوز علنی نشده ولی یکی از نزدیکان محقق اذعان داشته است که وی از برخی موضعگیری های حنیف اتمر انتقاد می کند و در این اواخر به داکتر عبدالله نزدیک شده است.

از جانب دیگر یک منبع از گروه طالبان فاش ساخته است که هیات گفتگو کننده طالبان از داکتر عبدالله برای سفر به قطر دعوت بعمل آورده و حاضر به گفتگو پشت درهای بسته بدون حضور دیگر رهبران سیاسی شده اند.
هنوز داکتر عبدالله به این دعوت طالبان واکنش نشان نداده است.

(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طالبان
عبدالله
اتمر
محقق
شایعات
نظرات بینندگان:

>>>   اگر واقعا کس سیا ست مدار باشد باید همرای طالب ها خود را نزدیک کنند زیرا اگر اسیا هم باشد به روند است حال دیگر 18 سال انها در عیش بودن بگذارید که یک چند سال طالب ها هم درعیش و اولاد هاشان درست زندگی کنند

>>>   صالح هرگز به مافع شخصی اش صدمه نمیزند او چوکی را بهتر از مرحوم مسعود دوست دارد ، این شایعه را خودش پراگنده ساخته تا پنشیری ها فکر کنند صالح هنوز هم آدم صالح است

>>>   به گزارش طلوع نیوز، منابعی در حکومت و بیرون از حکومت می‌گویند که نماینده‌گان بلندپایه ایالات متحده امریکا روز دو شنبه در نشست سفیران کشورهای ناتو در ارگ ریاست‌جمهوری هنگامی که متوجه حضور حمدالله محب مشاور امنیت ملی رییس‌جمهور در این نشست شدند، کاغذهای شان را بر میز گذاشتند و نشست را ترک کردند.

>>>   بايد برود كه روي سند صلح امضاء نمايد، چون قرار معلوم سند صلح را از طوف امريكا وزير خارجه شان ، ازطرف طالب ملا برادر و از طرف افغانستان استاد سياف و عبدالله و قانوني امضاء بايد نمايند.
هم چنان طالبان خواسته كه روسيه بايد تضمين كننده اين پيمان باشد.

>>>   Lalzad
دست آورد های ملا غنی!
================
* نظر به «آمار رسمی» از زبان ملا غنی - اتمر، در جریان کمتر از ۵ سال حکومت آنها (۲۰۱۴ - ۲۰۱۹) بیش از ۵۰ هزار نیرو های امنیتی کشور کشته و بیش از ۱۰۰ هزار زخمی شده اند (ترکیب قومی آنها هم معلوم است)!
* آیا کسی کدام آماری تخمینی در دست دارد که در دوره حکومت ۵ ساله ملا عمر در کشور (۱۹۹۶ - ۲۰۰۱) چند نفر کشته و زخمی شده است؟
* تلفات نیرو های امنیتی در دفاع از کدام رژیم/حاکم در یکصد سال گذشته، این تعداد بوده است؟
* دلچسب اینکه این تعداد تلفات در جمله «افتخارات» رژیم غنی محاسبه می شود...
+ + +
البته حساب کسانی که با هزينه ملیارد ها دالر و ریختن خون صد ها هزار نفر، باز هم ایجاد یک فضای پول بازی، چور اندازی، اوباش سازی، کاهگل کاری سرک ها، اعمار بلند منزل ها و بی اعتبار سازی تمام ارزش ها را «دموکراسی و دستاورد های ۱۸ ساله» می نامند، جدا است...

>>>   Dehganpoor is met Mohamadi Sani Dehate.
متاسفانه همه روزه شاهد شهادت ده ها جوان برومند در دفاع از حکومت این دو نفر هستیم ؛ حکومتی که در آن بی عدالتی های اجتماعی ، ناامنی ها ، تضاد های قومی و فساد گسترده به اوج خود رسیده است.
با وجود آن ، یکی اش روزی ده هامرتبه به مردم دروغ می گوید و دیگرش روزی ده ها مرتبه آرایش می کند آنهم از کیسه دولت.
خلاصه مطلب ، نه این دونفر وجدان سالم دارند و نه آنانیکه بازهم از این دو نفر حمایت می کنند.

>>>   "دریادلی"
حامد کرزی، حنیف اتمر ، اشرف غنی احمد زی، داود زی و احدی و یون و چند تای دیگر، همگی شان سوپرفاشیست های اوغان استند. همدست شدن، همراه شدن، در یک تکت انتخاباتی بودن و به دنبال هر کدام این افراد فاشیست رفتن ، برای هیچ تاجیک با وجدان قابل افتخار و قابل توجیه نمی باشد.

>>>   یماق
ایشان👇🏻 نه دزد هستند و نه افراد مسلح غیر مسئول دارند؛ تنها ۱۱ میلیونک دالر را دزدیده، به ایالات متحده امریکا فرار کردند.
گذارش سیگار:
اکلیل حکیمی وزیر مالیه پیشین ۱۱ میلیون دالر، مالیه کریدت کارت شبکه های مخابراتی را غارت و به امریکا فرار کرده است.

>>>   Salam
من اگر صلاحیت داشتم و جای امریکای ها بودم ، همین باند های را که در این هژده سال حکومت را رهبری می کردند و به گونه ی در بدنه قدرت شریک بودند ، مرده و زنده ی شان را به گوانتانامو انتقال می دادم و زنده هایش را امر می کردم که هر کدام خاطرات فساد ،دزدی ، چپاول و تعصبات شان در دفترچه ی بنویسند تا نشر شود . آنهای شان هم که مرده اند ، ولیعهد ها و میراث داران شان را وکیل این کار می ساختم .

>>>   امرالله صالح عبدالله دیگر برای تاجیکان مرده است. و محقق و خلیلی دانش برای هزاره ها مرده است. تاجیکان و هزاره ها باید رهبران جدید که وفادار به قومش باشد و نوکر فاشیست نباشد انتخاب کنند.

>>>   اول امرالله صالح این جرعت را ندارد که در مقابل ریس جمهور بی احترامی نماید
دوم‌ محقق خر دوان کدام آدم سیاسی نیست محقق بیسواد مانند یک طفل فاقد عقل است و رفتن و پیوستن آن هیچ کدام سود ندارد.
سوم برای عبدالله بگوید اگر به قطر میروید لطفاً ارایش نکنید و لب سرین نزنید چون جان خود را به خطر مواجه نسازید که باز در افغانستان داکتر لایق وجود ندارد که تداوی شما را کند

>>>   فکر نمی کنم که محقق چنین کار را مرتکب شود اگر دست به این اقدام بزند خود را هر روز تکه سر چوب و بیرق اشتوک های هر کوچه خواهد ساخت. در صورتیکه امریکا و طالبان انتخابات را اجازه دهد که نمی دهد . اما بازهم اگر انخاباتی در کار باشد و شفاف برگزار شود تیم اتمر برنده مطلق انتخابات است . زیرا غنی و عبدال امتحان خود را داده اند و مردم از ایشان متنفر اند.

>>>   در مجموع طالبان میخواهند مخالفین اشرف غنی را بشمول داکتر عبدالله را به دور خود جمع کنند و اشرف غنی را تجرید کنند و بعداً از آنها منحیث یک آله دست برای کودتا علیه اشرف غنی استفاده کنند و بعداً این مخالفین اشرف غنی را نیز از خود دور کنند و خودشان قدرت را بدست بگیرند.
مگرم یادتان رفته است که طالبان از پاکستان با بیرق های سفید که نشان تسلیمی و نشان صلح است،به افغانستان آمدند و گفتند که ما خواهان صلح هستیم و با هیچ کس جنگ نمیکنیم و ربانی نیز آنها را کبوتران صلح نامید.
اما وقتی که به کابل رسیدند و قدرت را گرفتند،کبوتران صلح به زاغ های لاشخوار سیاه تبدیل شدند و ربانی و احمد شاه مسعود و گلبدین را تا تاجکستان دواندند.

>>>   این خبر ها اگر شایعه هم باشد به واقعیت نزدیک است امرالله صالح نه بخاطر دفاع از احمد شاه مسعود بلکه روی مسایل دیگر با غنی اختلاف پیداکرده از جمله خانمی که سرباز پولیس را سلی زده بود چون ریشه ای مجاهد وطرفداران مسعود را از همه بیشتر وپیشتر جناب صالح خشک نموده است وهرچه رفتن محقق از یک تیم به تیم دیگر شاید درست نباشد چون محقق میداند که انتخاباتی در کار نیست تا اینها تیم داشته باشند ودعوت عبدالله توسط طالب بسیار ممکن است اما نه به اراده ای طالب بلکه به خواست بیرونی ها چون بعد از کرزی وغنی میان عبدالله وحکمتیار یکی را خارجی ها باید انتخاب نمایند حکمتیار ظاهرا بدنام است ایشان را اشتبنی نگاه میدارند وعبدالله را با طالب نزدیک میسازند مانند گذشته هم تاجک هارا با این تاجک تقلبی راضی دارند وهم نزد ملت های خود با اینهمه پشم الله ها یک جواب داشته باشند وبگویند انهای که بیرون را می نگرند وقال را به عبدالله دلخوش نمایند وکسانی که درون را می نگرند وحال را بهترین مهره های خدمتگذار همین پشم الله های به ظاهر اراسته وبه باطن ....
تکنوکرات

>>>   کاملا دروغ محض است صالح در پیشروی غنی قل نمیتواند . او به هر ارزش معامله کرد احمد شاه مسعود را گذاشته که با هز چیز معامله میکند.

>>>   راوی
حیف و افسوس که شمار چشمگیری از جوانان با استعداد و تحصیلکرده تاجیک ، از نا امیدی و سرشکستگی و دیدن وعده خلافی و خیانت از سوی به اصطلاح «بزرگان» خود ما، حالا دسته دسته پیش دروازه های اشرف غنی فاشیست یا کرزی و حنیف اتمر خاین صف بسته اند و مسابقه خوشخدمتی و نوکرمنشی راه انداخته اند. عجیب است که اینها ، این ضعف نفس و سقوط شخصی خویش را با این گپ توجیه می کنند که چون « بزرگان » خیانت کردند ما خود با فاشیستها زد و بند می کنیم. خوب ، بزرگان تان خیانت کردند، ضرور است که شما هم در پای فاشیست ها بیفتید؟! فرق شما از آن به اصطلاح « بزرگان » خاین تان چه است ؟!

>>>   Salam
برای یک لحظه فکرکنید ، نام این کشور افغانستان نه بل پشتونستان می بود ، در آن صورت حاکمان قبیله جای اوغان همه را پشتون می نویشتند و یا اینکه می گفتند هر کی در پشتونستان زنده گی می کند ، پشتون است !
پشتون و پتان و پختون و افغان همه نام یک قوم اند .

>>>   مردم نا شُکر !!!
در یکی از صفحات فیسبوک این پاراگراف توجه ام را به خود جلب کرد .
" در ۲۷۰ سال حکومات افغانستان ، به جای رشد تمدن به بدترین عقبگرد شاگرس کرده ایم ، چاپانی ها آدم بودند و ما هم آدم ، اما آنها کجا و ما کجا " .
برادر گلم ، نا شکر نباش ، آنچه که ما اختراع کرده ایم ، هیچ کشوری تاکنون به کشف آن موفق نشده است .
۱ - در زمان امیر عبدالرحمن خان برای اولین بار در جهان ( تکک بیل ) ساخته شد .
۲ - بعد از گذشت هزار و چارصد سال ، هیچ کشور دنیا موفق به کشف این مساله مهم که ( حسین نواسه خداست ) نشده بود ، اما جناب اشرف غنی احمدزی مغز متفکر دوم جهان ، به این کشف بزرگ دست یافت ، که مایه افتخار ماست .
کریمی استالفی

>>>   اجراجو
با چنین قومی در یک جغرافیا گیر مانده ایم ،کشتن و وحشت فرهنگ شان است ،به قول فردوسی پاکزاد: به قومی مبتلا شدیم که فکر می کنند خدا جز آنها کسی را هدایت نکرده است .
جز جدایی ازین قوم راه دیگری وجود ندارد .

>>>   GulshanyarVolgen
به فاشیزم قومی لعنت بفرستید !
روز نامه هشت صبح لست سفرا را نشر كرد.
سفير افغانستان در آمريكا خانم رویا رحمانی پشتون
سفير افغانستان در كانادا شينكي كروخيل پشتون
سفير افغانستان در جرمني علي احمد جلالي پشتون
سفير افغانستان در فدراسيون روسیه لطیف بهاند پشتون
سفير افغانستان در ويانا خجسته فنا ابراهيم خيل
سفير افغانستان در خلق چين جانان موسي زي پشتون
سفير افغانستان در هالند همايون عزيزي پشتون
سفير افغانستان در آذربايجان سپلني پشتون
سفير افغانستان در پاكستان عاطف مشعل پشتون
سفير افغانستان در جاپان بشير محبت پشتون
سفیر افعانستان در کوریا عطارد پشتون
سفير افغانستان در استراليا وحيد ويسي پشتون
سفير افغانستان در ايتاليا وحيد عمر پشتون
سفير افغانستان در ناوري شكريه بار كزي پشتون
سفير افغانستان در اردون عبدالله حبيبي پشتون
سفير افغانستان در امارات متحده عربي فريد ذكريا پشتون
سفير افغانستان در فرانسه احمد لإله
سفير افغانستان در دوحه قطر فيض الله كاكرپشتون
سفير افغانستان در عربستان سيد جلال پشتون
سفير افغانستان در بلجيم ولي منور پشتون
سفير افغانستان در ماليزيا عاطفمل پشتون
اشرف حیدری سفیر افغانستان در سریلانکا پشتون
سفير افغانستان در هند پشتون
جنرال قنسول افغانستان در ممبي نسيم شريفي پشتون
عبدالصمد افغان جنرال قنسل افغانستان در دبي پشتون
جنرال قونسل افغانستان در پشاور پاكستان پشتون
جنرال قونسل افغانستان در كراچي پاكستان پشتون
جنرال قنسل در كويته پاكستان پشتون
جنرال قنسل افغانستان در بن
جنرال قنسل افغانستان مري تركمنستان پشتون
جنرال قونسل افغانستان در إستانبول تركيه ذكريا باركزي پشتون
جنرال قونسل افغانستان نيويارك لطف الله سادات پشتون
معين سياسي پشتون
معين اقتصادي عادله راز پشتون
رييس عمومي مالي و اداري صاحب زاده پشتون
رئيس دوم سياسي هاشمي پشتون
رييس رياست سرحدي و امور امنيتي علي خَيل پشتون
رييس رياست سوم سياسي سلطان احمد بهين پشتون
رييس رياست پنجم سياسي احمد خالد ذكريا پشتون
رييس رياست امور پارلماني صابر بريا پشتون
رييس تشريفات جديد تقرر از نزديك اشرف غني پشتون
ريس روابط بين الملل خانم أصيلا وردك پشتون
ريس حقوق بشر عابده عثمان پشتون
رييس رياست انستيتوت دپلوماسي محب سپين غر پشتون
اكمل غني بچه كاكاي اشرف غني مشاور ارشد
حالا شما قضاوت كنيد !؟

>>>   ....بر جاسوسان وطنفروش مردار شده جهنم رفته ملا عمر کور و ملا منصور لندی ورهبر فعلی طالبان ترورست ملاهیبت الله اصیلاصل پاکستانی و دار و دسته انها و لعنت خدا بر ملا اشرف غنی احمدزی عوام فریب دروغگوی قومگرا که بخاطر اهداف شوم و ضد اسلامی و انسانی انها مردم ما بقل رسیده و هنوز هم تمام نشده چون این ها همه نسل یهود هستند بر ضد مسلمانان هدف انها ازین وطنفروشی و خیانت و جنایت نسل کشی مردمان کشور ما و بخصوص مردمان فارسی دری زبان هستند اگر حکومت موقت میاید و یا در انتخابات کسی برنده میشود مقصد که انسان کشی و ترور و نا امنی از وطن ما گم شود که بیشتر ازین ما شاهد قتل و قتال مردم خود نباشیم .

>>>   اویانی
جنگ، جنگ تحمیل تبار بر تبار است.
هر «حکومتی موقت» که از نماینده های تروریزم افغانی و مار های به آستین تباری ساخته-برساخته شود، برای ادامه جنگ تحمیل افغانسازی باشد!

چرا نمی شرمد آن «آگاه سیاسی»
کو مژده دارد از «حکومت موقتی»
از صلح تروریستان امارتی
با امریکا و اشغالگران جهانی
از صلح تروریزم افغانی با تروریزم امریکایی
برای ادامه تحمیل ستم و کشتار تباری

هممیهن گرامی!
از گور های بیشمار جان باخته های هر روزه ما و از بندی خانه های رژیم فاشیستی فریاد رسد و بر همگان روشن است که جنگ در کشور ما، میان رژیم افغانی و طالب افغان نیست.
نیست طالبِی که دشمنی داشته باد با دیکتاتوریی اشرغنی احمدزی.
نیست طالبی که دشمنی داشته باشد با امریکا.
نه طالب و نه رژیم، ندارند با امریکا و با پاکستان و با ایران و با جهانیان دشمنی؛ هر دو درگیر کشتار تباری/قومی اند و هر روز می کشند.
رژیم دیکتاتوری (که دولتش نامند) و گفته میشود که با طالب در جنگ است، ، درگیر کشتار تباریست.
طالبی که گفته میشود «دشمن دولت» است، درگیر کشتار تباریست.
امریکای که گفته میشود صلح خواهد، دستیار و دالر پرداز و تجهیز گر این هر دو دست یک فاشیزم تباری ست.
اینکه بسیار برملاست!!!!
بیاییم اگر گمراهیم، براه آییم؛
اگر بیخودیم، بخود آییم؛
جنگ در کشور ما تباری است.
هر دو دست افغان ما (هم رژیم کابل و هم طالب) جنگ با تبار های بومی دارند.
جنگ در کشور ما داخلی و برای تحمیل تبار بر تبار و تحمیل هویت است.
جنگ در کشور ما بسا آشکارا برای تحمیل افغان و مانیفست فاشیزم افغانسازی است.
جنگ در کشور ما، برای تحمیل مرامنامه ی است که عمرش به سده هاست.
در گروه سیاسی ی که نامش را «حکومت موقت» نامند، تا زمانیکه نماینده های راستین (نه مار های به آستین) همه تبار ها/ملیت ها جای نداشته باشند؛ این حکومت برای جنگ است و تحمیل همان یک مانیفست فاشیستی- افغانسازی که جنگ خواهند تا دستیابی به خواسته های دستگاه فاشیزم.
تازه سه/چهار سال است که «کافر!» و اخوانی و «سکولار!» و خودکفان ها، همه همدست و یکپارچه شده اند برای تحمیل «نظامنامه ناقلین» خود بر میلیون های بومی.
اینها جنگ خواهند تا زمانیکه زبان افغانی را که آرمان ستم تباری (در چوکات مانیفست فاشیزم افغانسازی) است، نکرده باشند همگانی.

>>>   درود سلام فراوان خدمت همه هموطنان عزیزم امید که چترصلح وآرامی بزودی دروطن عزیز ما حکم فرماشود:
هموطنان عزیزم باید خاطرنشان ساخت که عده ازهموطنان ما بشکل ازاشکال درهردو طرف هم به دولت وهم به طرف طالبان می کوشند که روند صلح را مختل سازند چون خودمیدانندکه منافع آنهاهمیشه درجنگ است ودر زیرچترصلح جای آنها پشت میله های زندان وچهرهای زرد آنها عقب میزمحاکم است.
ازهمین رو تاحدکه بتوانند موضوع صلح را مختل می سازند وازطرف دیگرتمام خرابی بربادی وتباهی را که درطول(18) سال دروطن ببار آوردندچیگونه میتوانند پاسخ گوباشند ویاهم مانند گلبدین حکمتیار مورد عف ناعف قرارخواهند گرفت.
ویاکه مانند جاهلین که امروزخود را مجاهدخطاب می کنندوکلیمه جهاد به خود یک وصیله قرارداده از آن بنافع شخصی خویش استفاده گردند ومی کنند وظالمان طالب نماهمجنان از اسلام وازدین کلمیه جهاد تجارت خواهد کرد ویاکه خیر.

>>>   امر الله صالح خود را خوب رسوا کرد به خاطر معاونیت که هر گز نه خواهد شد در پهلوی غنی که چند ماه قبل از مشاوریتش استعفا داده بودقرار گرفت این ادمک حافظ چند را ماهه هم برای کسب ندارد. اگر مردم پنجشیر غیرت دارند این ادمک را برای همیشه از خود برانند.

>>>   طالبان هم میدانند که برنده اصلی انتخابات گذشته و مستحق اصلی این حکومت عبدالله بوده و غنی توسط خیانت تقلب و به کمک مداخله امریکائی ها خودش را به این مقام فعلی اش چسپانده.

>>>   Salam
کشوری که نه نامش را خودش گذاشت ، و نه حاکمیت هایش را ، کشوری که نه هوایش و نه هم زمینش در اختیار خودش است ، کشوری که انسان اش اراده ی برای خوش بختی خودش ندارد ، کشور که مردمش سر نوشت خود را از خارجی ها می خواهد ، کشوری مه جز گدای گری کاری ندارد ، کشوری که همه چیز است جز کشور ، بودنش در این سیاره واقعن اضافی است . شاید تقسیم این کشور در میان همسایه ها راه نجات انسان باقی مانده آن باشد.

>>>   طالبان هم میدانند که برنده اصلی انتخابات گذشته و مستحق اصلی این حکومت عبدالله بوده و غنی توسط خیانت تقلب و به کمک مداخله امریکائی ها خودش را به این مقام فعلی اش چسپانده.

>>>   امر الله نا صالح از هیچ نگاه برایش حیثیت، آبرو، و عزت باقی نماند. چنین است نتیجه هویتفروشی، قومفروشی، و غلامی استبداد برای مقام و نوکری بیگانه.

>>>   غنی با آن همه لاف هایش و چیغ زدن هایش نه آب های کشور را محار کرده توانست، و نه لاف های فروش جالغوزه او جائی را گرفت، و نه هم چندینبار افتتاح کردن پروژه های کهنه چون تاپی و غیره برای او چیزی آوردند. چند تا پل هوائی را هم که با تبلیغات و مصرف فوق العاده درست کرده از نظر بلندی مصارف آنقدر کمتر عملی هستند که قابلیت پایداری را ندارند و برای تجارت واقعی موثر نیستند.
ناموفق ترین سیاستمدار همین غنی کوچی بود. در عرصه خارجی هم منزوی شد و باخت، تا به سویه که صاحب اصلی خودش بیرون راندش، و با پیشبرد سیاست های فاشیستی قومی همراه با مخکش های احمقش در عرصه سیاست های داخلی هم چنان بد باخت و منفور شد که بجز چند تا هویتفروش غلام بچه و همان بوت پاک های شناخته شده کسی دیگری حتا حاضر نبود معاونیت او را قبول کند.
پای ترقیده که تازه موزه را ببیند همینگونه عمل میکند. یک کوچی متعصب و حکومتداری یک کشور متنوعی چون افغانستان فرسنگ ها باهم فاصله دارند.

>>>   ای مردم غیر پشتون! شما ۷۵ فیصد مردم کشور را تشکیل میدهید. چرا با پشتون ها مزدوری می کند که ویران شوید؟ بیایید حکومت را در اختیار بگیرید و با زور بگیرید با هم متحد شوید


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است