اگر وحیدی هم دزدی می کرد...
عبدالرزاق وحیدی اگر رشوت می خور امروز به زندان نمی رفت و دوسیه هم اگر می داشت خریداری می کرد مانند اکلیل حکیمی، فاروق وردک، عمر زاخیلوال و ده ها دزد علنی دیگر مدال می گرفت و... 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۴۸    ۱۳۹۸/۱/۲۰ کد خبر: 158141 منبع: پرینت

کفاره دزدی های دوره حامد کرزی را شیرخان فرنود پرداخت کرد و قرار است کفاره دزدی های دوران اشرف غنی احمدزی را عبدالرزاق وحیدی پرداخت کند.
این است معنای عمق هزاره بودن و هزاره زیستن در افغانستان!

قضیه مرحوم شیرخان فرنود تاجر بانام کشور به همگان معلوم است که تنها کسی بود و هزاره بود که گناهان فساد زمان حامد کرزی را با مرگ مشکوک خود در زندان در بدترین شرایط پرداخت کرد و هزاران راز و رمزی نهفته فساد دم و دستگاه شوونیزم قومی را با خود یکجا و برای ابد به خاک برد.

اکنون نوبت آن رسیده است که یک هزاره دگر به نام عبدالرزاق وحیدی گناهان فساد دم و دستگاه شوونیزم قومی اشرف غنی احمدزی را پرداخت کند.
عبدالرزاق وحیدی اگر رشوت می خور امروز به زندان نمی رفت بلکه مصروف عیش و نشاط و یا قصر سازی و شهرسازی می بود و دوسیه هم اگر می داشت خریداری می کرد مانند اکلیل حکیمی، فاروق وردک، عمر زاخیل وال و ده ها دزد علنی دیگر مدال می گرفت و اکنون بالای سرنوشت آینده افغانستان با یکی از گروه‌های مافیای یکجا شده مذاکره می کرد.

از آنجایی که عبدالرزاق وحیدی رشوت نخورده است و در فساد شامل نبوده است و در روز روشن و در حضور مطبوعات از محاکمه براات حاصل کرد اینبار ایشان را در شب و بگونه غیابی محکمه کرده اند و حکم سه سال حبس را نیز برای ایشان صادر کرده اند.

واضح است که مقام های دادستانی و قضایی در افغانستان شلاق بدست شوونیزم قومی و ارگ نشینان است و این کار را به خاطر تحقیر و کوبیدن روحیه هزاره ها انجام می دهند.

گذشته از آن عبدالرزاق وحیدی مانند شیرخان فرنود از راز و رمزی فساد های مالی کلان ارگ نشینان با خبر است که ارگ نشینان با فرستادن وحیدی به زندان این پیام را به ایشان داده است که اگر افشا کاری نماید سرنوشت شیرخان فرنود در انتظار ایشان است.

حالا که اشرف غنی احمدزی به صراحت کمر به پاکسازی و تحقیر هزاره ها بسته است و یک عده هزاره های برده منش را مانند زمان امیر عبدالرحمن خان برای کوبیدن هزاره ها با خود دارد دیده شود که رهبران هزاره ها اعم از آقایان خلیلی، محقق و دانش چه عکس العملی را در این زمینه نشان می دهند، هزاره های آگاه، برادران تاجیک، اوزبیک و پشتون که با ارگانهای فساد، باند های تبهکار و مافیای در ارتباط نیستند چگونه موضیع گیری می کنند؟

نباید گذاشت و برای تیم آغشته به فساد و مافیای ارگ نشینان که اکنون در سراشیبی سقوط قرار گرفته اند اجازه داد که یک انسان بی گناه را به نام عبدالرزاق وحیدی به سرنوشت شیرخان فرنود گرفتار نمایند.

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
وحیدی
دزدی
نظرات بینندگان:

>>>   جناب عدالت درود برشما خوبان.
آیا به نظر شما این یگ دسیسه سیاسی ازجانب ارگ نمی باشد که با فرستادن وحیدی درزندان و رها نمودنش، باز هم جناب دانش به نمایندگی از ارگ برسینه بکوبد و منم منم نماید؟ چون غنی میداند با تصفیه مردم هزاره از بدنه دولت دگر جایگاهی درمیان هزاره نخواهد داشت و به این ترفنداز جناب دانش درمیان هزاره ها برای نفوذ و اخذ رای استفاده نماید؟
Azizi M Hussain

>>>   درود بر شما جناب عزیزی !
تیم اشرف غنی احمدزی دگر به آخرین جایگاه خود رسیده اند و دگر امکان برای ماندن آن ها در قدرت وجود ندارد ، اما به هر شکل که باشد نباید آقای وحیدی به سرنوشت شیرخان فرنود گرفتار شود .
Hasan Ali Adalat

>>>   هزاره ها ، تاجك ها ، و أزبك ها، يك عده مردمان بي غيرت جامعه اند به معناي واقعي كلمه. و رهبران اين سه قوم هم معامله گر اند، هر روز يكي شان دستگير ميشوند ، قانون هاي غير منطقي و شخصي بالآي شان تطبيق مي گردد.
اگر بحث از قانون شود، ظاهر قدیر، موسی تره‌خیل، مولوی‌ تره‌خیل‌، وزیر تره‌خیل، ملابرادر تره‌خیل، سید ممتاز آغا و کثافت های مثال آنها که در تباهی این سرزمین دست بزرگی دارند باید محاکمه نه بلکه اعدام گردند...
Reza Azimi

>>>   یگانه وزیر مسلکی افغانستان بدون جرم روانه زندان شد!
دزدان حکومت آزاد می گردن، ولی خدمت گذار مردم به زندان فرستاده می شود!
برای وحیدی داد خواهی شود، ایشان چند روز قبل خبر داده بود که حکومت میخواهد صدای وی را خاموش نماید، ایشان در افشاء سازی حقیقت ها زیاد تلاش کرد حالا نوبت مردم است که نگذارند صدای وحیدی خاموش شود.
حکومت ظاهرشاه پدرش را زندانی بعد تبعید نموده بود حالا نوبت خودش است چون ایشان در راستایی افشایی حقیقت ها قلم می زد، حکومت دزد تاب نیاورد بلاخره دست به عمل ناشایست گردید!
لطفا مردم خاموش نباشید!
Amrullah Mirzada

>>>   هزارها به همان اندازه کی به تحصیل رو آورده است به همان اندازه به فکری مسلح شدن هم باشد خوب است،در این خرابه به اسم اوغوستان بدون زور کار بجای نخواهد رسید
Asadollah Safdari

>>>   سلام و درود بر شما ، هزاره ها در طول تاریخ از دست قوم وحشی زجر و شکنجه و کشته شده اند ، رهبران فاسد هزاره ها بخاطر چند روز دنیای فانی وجدان خود را زیر پا کرده و از ترس صدای خود را نمیکشند ، خصوصاً خلیلی شیطان .
Mohammed Pakzad

>>>   حکمت خان. فرق بین ازبیک و هزاره از نگاه نژادی چیست؟ آیا خودت غلزی هستی یا پشتون؟ سوال دیگر این که چرا بحث را از مسیرش خارج می سازی و از آن کوسمادری جور می کنی؟
Abdul Hamid

>>>   این قصه ها تجارت قومی کهنه شده برو یک لین نو دیگر را گیرکن به این قوم قوم دیگر خسته شده ایم از خدا بترسید دروقت درقدرت نه قوم یاد تان است نه قبیله درتلک که گیرماندین باز قوم یاد تان می افتد
Sayed Dawood Baktash

>>>   نفرین به متعصبین قومی در حالیکه سه بار از دادگاه علنی برائت گرفته و دادگاه غیابی سیاسی برایش زندانی بریده ، پول ها را اکلیل حکیمی برده و فرار کرده تازه غنی هم نشان افتخار برایش داده . باید فاروق وردک و رولا غنی و سایر زورمندان که میلیون ها دالر را به جیب زده زندانی و محاکمه شود . این وطن جور شدنی نیست
Ali Kakaei

>>>   درقضیه کابل بانک شیرخان فرنود وفیروزی قربانی شد دراین دوسیه وحید ی حیچ انسان عاقل حاضر نیست که دردنیا گنهکار ازاد باشد اما این بیعدالتی است که درد اوراست در مسعله کابل بانک برادر کرزی بود برادر فهیم بود اما حیچ کار نتوانستن دونفر بی واسته قربانی شد دراین گیردارها فاروق وردک گوسفند بابا زاخیل وال اکلیل حکیمی دزد های اصلی استند اما وحیدی قربانی میشود دراین قسم عدالت شاش کنم تف این رقم محکمه کثیف تف این اسلامیت وتف براین رقم انسانیت
محمدهاشم عطایی
>>>   خوب است که تمام دزدان به سزای اعمال زشت و ناپسند خودبرسند پشتیبانی از دزد خودش گناه است
جمشید از دشت برچی

>>>   هزاره بودن جرم نیست؛ یک افتخار است!

قانونی‌که « رزاق وحیدی» را به‌جرم هزاره بودن زندان می‌فرستد و «اکلیل حکیمی» را با امتیاز پشتون‌والی مدال عالی می‌دهد باید رویش شاشید.
نظامی‌که به عدالت اجتماعی و ارزش‌های شهروندی ایمان و اعتقاد ندارد باید ساقط شود.
هزاره بودن جرم نیست. افتخار است. هزاره‌ها مدنی‌ترین و مستعدترین شهروندان افغانستان اند. هزاره ها همواره در مسایل ملی حرمت گذاشته و قربانی داده اند. هزاره‌ها رسالت وطن‌دوستی خویش را در برابر کشور ثابت کرده اند.
آنچه سیاست تبعیض و سرکوب بر هزاره‌ها روا می‌دارد، استبداد آشکار و ستم تاریخی است.
شناختی که من از نسل جوان، عدالت باور و مبارز هزاره دارم، ستم و استبداد عبدالرحمان خان ثانی «اشرف غنی» را بی پاسخ نخواهند ماند.

فهیم فطرت

>>>   عدالتِ غنی شده ی تباری
عدالت غنی شده ی تباری یعنی این که قوه ی قضایی اش به دزدانِ نام آوری چون زاخیلوال و فاروق وردک و اکلیل حکیمی لبخند عاشقانه بزند و رییس جمهورش با افتخار، مدال پرشکوهِ قهرمانی به آن خادمان غیور دین و وطن و دولت بدهد، اما آدم های بی پناه و بی پشتوانه و بی قومی چون عبدالرزاق وحیدی را پس از سه بار محاکمه و حکم علنی تبرئه، بصورت غیابی و پنهانی، به مهمانی زندانیان بفرستند.
باری، مغفور جنت مکان، میشیل فوکو در اثرِگرانسنگ خود، "مراقبت و تنبیه: زایش زندان" گفته بود: "اساسن فلسفه ی زندان های ملک خداداد افغانستان برای همین امر فلسفی استوار شده است که جانیان معصومی مانند وحیدی ها، مورد تنبیه و مراقبت دایمی قرار گیرند تا بدین وسیله "مکروسکوپ قدرت"، بتواند جنایت معصومانه ی ضعیف بودن آن هارا برجسته تر نشان دهد..."
حمزه واعظی

>>>   هزاره ها تاجک ها و ازبک ها!
بیایید سیاستمداران خودرا مهار بزنید و هرکه از آدرس شما به میدان می آید باید با شما تعهد کند نه با غیر.
هرکه از آدرس سما با غنی است اورا تحریم کنید تا درسی باشد برای همیش

>>>   وحیدی بیچاره را بخاطر رابطه نزدیکش با حکومت همسایه زندانی ساخته اند.
فاطمه کاظمی

>>>   گناه وحیدی این است که دزدی نکرده و با دزدان اشرف غنی شریک نشده است. اگر دزدی می کرد و با آنان شریک می گردید هیچ مشکلی برای او پیش نمی آمد. در دولتی که همه دزد و خائن و مزدور هستند ممکن نیست انسان سالم و خدمتگذار در آن نفس بکشد.

>>>   مردم هزاره باید خود شان از خود محافظت کنند دولت نه تنها از آنان در برابر طالبان و داعش حمایت نمی کند بلکه نقشه شوم این دولت از بین بردن مردم هزاره توسط طالب و داعش است.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است