رهبری هیات مذاکره کننده طالبان تغییر کرد
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۳۳    ۱۳۹۸/۲/۱۲ کد خبر: 158483 منبع: پرینت

منابع نزدیک به طالبان در دفتر قطر تایید میکنند که ملا عباس استانکزی از رهبری هیات مذاکره کننده گروه طالبان برکنار وبه جایش ملا محمد فضل آخوند رهبری این هیات را به عهده خواهد گرفت.

ملا فصل آخوند کیست؟
رییس ستاد ارتش رژیم طالبان بود.
از ولسوالی چارچینوی ولایت ارزگان است.
فرمان کشتار هزاره ها را در مزار و یکاولنگ در سال 1998 صادر کرده بود.
نزدیک به 12 سال در گوانتامانو زندانی بوده است.
از شاخه گروه حقانی است.
شخص نخست ارتباطی بین القاعده، حرکت اسلامی ازبکستان، جنگجویان چیچینی و طالبان در افغانستان و پاکستان و آسیای میانه بوده است.
در سال 1999 فرماندهی حمله به شمالی را به عهده داشت

احمد نظری
(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طالبان
شایعات
نظرات بینندگان:

>>>   خوب ادم است خدا تو فیق بدهش

>>>   شبکه حقانی یعنی شبکه پاکستانی یا واضحتر شبکه مزدور آی اس آی

>>>   تمامش یک .....است فضل وعباسش فرقی ندارد حیف این نام ها برای این عجایب قرن 21
یا الله به توپناه میبریم ازشر این جانوران
هراتی

>>>   فازسوم ګسیل ګروه های شریربه منطقه ما
بازی جدید غرب با انتشار یک فیلم کوتاه از سرکرده گروهک تروریستی داعش و اظهاراتش درباره ادامه فعالیت‌های تروریستی، وارد مرحله جدیدی شده و مقام‌های اروپایی و آمریکایی در واکنش‌های مختلف، بهانه دوباره‌ای را برای اجرای گام بعدی اهداف خود در غرب آسیا مطرح کرده‌اند.
با انتشار فیلم جدید البغدادی که نسبت به آخرین پیام تصویریش در مسجد نور (موصل) عراق پنج سال می‌گذرد،این فلم جدید، البغدادی را درحالی نشان میدهد که لباس محلی مردم قبایلی پاکستان رابه تن داشته ودرحال بالای دوشک وبه پشتی تکیه نموده که درمناطق قبایلی از آن استفاده میشود ، این درحالیست که قومانده های تحرکی جدید داعشی، موید فعالیت ها درمناطق مرزی شرقی افغانستان ،از محل مناسب ونزدیک میباشد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه، باقر الزبیدی وزیر اسبق کشور عراق امروز چهارشنبه اطلاعات جالبی درباره ظهورمجدد ابوبکر البغدادی سرکرده ارشد گروه تروریستی داعش و محل حضور و نقشه های آینده وی فاش کرد.
زبیدی در بیانیه ای اعلام کرد: نوار ویدئویی اخیر البغدادی در سوریه ضبط شده بود، اما هواپیماهای قدرت های بزرگ او را به همراه گروهی از سران خارجی داعش به منطقه امنی منتقل کردند تا نقشه ترسیم شده برای البغدادی به منظور برهم زدن امنیت کشورهای منطقه و برخی کشورهای بزرگ را تکمیل کنند.
وی تصریح کرد: در دوره زمانی که نبردها در منطقه الباغوز متمرکز شد و رسانه ها روی خروج کودکان و زنان از اردوگاهها تمرکز کردند، البغدادی از سوریه و عراق خارج شد.
الزبیدی گفت که به احتمال زیاد البغدادی یا در «شمال افغانستان» برای گشودن جبهه ای در آسیای میانه حضور دارد یا اینکه برای تکمیل طرح بهار آفریقایی که سناریوی اول آن شکست خورد و از طرح جایگزینی کمک گرفته شد، به آفریقا منتقل شده است.
داعش فعالیت مرگبار خود را به طور مخفی ادامه می‌دهد و به احتمال زیاد تلاش خواهد کرد تا وارد فازهای عملیاتی مخفی شود.»
فازاول سناریو ی غرب۲۷سال قبل به همکاری یګانه هم پیمانش درپیمان سنتو (پاکستان) باګسیل ګروه های شریرمسلح با سلاح های ګوناګون مخرب غربی به افغانستان ومرزهای جنوبی آسیای میانه بود، آنها توانستندازجو مصالحه ی ملی داکتر نحیب سوء استفاده نموده، داخل افغانستان شدند ، دیپو های دولتی ، موزیم ها وموسسات عام المنفعه راچور ودرسرتقسیم اموال وزمین های غصب شده باهم شاخ به شاخ شدند که این وضعیت ۴سال تام دوام نمود ، دراوایل آنها زمانیکه میخواستند به جمهوریتهای آسیای میانه ازجمله تاجکستان داخل شوند که تاجایی به کمک تنظیم توره جانزاده داخل هم شدند ، ولی زمانیکه مردم هوشیار ووطنپرست تاجکستان متوجه اعمال تخریبی آنها شدند ، برایشان ګفتند ((آکه ! برای ما اینسان جهاد بکار نیست ، روید جای دیګر اینطور مجاهد شوید، مرحمت ))
اماافغانستان بیچاره طی ۴سال به مخروبه تبدیل شد ، زمانیکه غرب متوجه شد دیګرمردم ازپا افتیدندورمق سرکشی در آنها موجود نیست بازهم بکمک دستیار نزدیک خود (پاکستان)درفازدوم ګروه دیګری را بنام فرشته های نجات ګسیل داشت که آنها هم نتوانستند حکومت شایسته راایجاد نمایند وبرعلاوه بطرف تحجر رفتند .
باطلب پوزش که فازها به ترتیب وتسلسل نیامدند .
عبدالرووف لیوال

>>>   كار بس نيك شد، چون عباس ستانكزي از جمله چهره هاي مرموز است، اصلش صاحب منصب تحصيل كرده هند است ولي سالها خود را ملا ميگويد، و با چندين جهت و چندين جهره بازي ميكند.

>>>   نه کل باند و نه کدو خاک بر سر هردو قاتل بجای قات امده و تندرو تر از دیگر از پیشتر اش اینها بخاطر کشور و مردم و دین خدا و شریعت اسلامی جگ شان نیست بل طالبان بدستور ای اس ای و پلان طرح شده نظامیان پاکستان دشمن خاک افغانستان در بدل مزد می جنگند جنایاتی را که طالبان در برابر مردم ما انجام داده فرعون و نمرود و هتلر و چنگیز و هلاکو چنین جنایت ضد انسانی را انجام نداده بودند خدا لعنت شان کند بشمول اشرف غنی احمدزی عوام فریب قومگرا معتصب قوم و زبان را که هم ماند از طالبان در حق مردم فارسی زبانان دشمنی و جنایت بشری را انجام داده است .

>>>   فارغان انستیتوت گوانتانامو مثل البغدادی و ملا ضعیف و ملا فضل زبان ارباب را بهتر میدانند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است