فوری: حمله مهاجمان مسلح به دفتر خارجی در کابل
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۷    ۱۳۹۸/۲/۱۸ کد خبر: 158592 منبع: پرینت

موسسه «کاونتر پارت» که از جانب آمریکایی ها تامین می شود مورد حمله مهاجمان مسلح قرار گرفت.
دفتر این موسسه در چهارراهی حاجی یعقوب واقع در شهر نو کابل قرار دارد که در نزدیکی دادستانی کل واقع شده است.

گفته می شود که در ابتدا در ساعت 11 و 40 دقیقه یک موتر مملو از مواد انفجاری در مقابل درب ورودی این دفتر انفجار داده شد و سپس مهاجمان مسلح وارد این دفتر شدند.
پس از ورود مهاجمان مسلح به داخل این دفتر، صدای دو انفجار دیگر نیز شنیده شده است.
تاکنون از محل حادثه 9 زخمی به شفاخانه منتقل شده‌اند.
سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای مسوولیت این حمله را برعهده گرفت.

لازم به ذکر است که در همسایگی این دفتر، خانه های مسکونی و ساختمان های بازرگانی و یک کودکستان قرار دارد که هنوز اطلاع دقیقی از محل رویداد به دلیل محاصره نیروهای نظامی در دست نیست.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انفجار
کابل
نظرات بینندگان:

>>>   کسی باشد از یخن ریس امنیت مولی گرفته به دهنش با مشت محکم محکم بکوبد که تو خواب برده و تو نوکر ای اس ای بخاطر چه در این کرسی نشسته ای ؟ چرا آگاهی نداری چرا خواب هستی ؟ اینها فقد زبانشان مقابل اقوام دیگر دراز است مقابل خیانت ها و حمایت شان از تروریستان خاموش اختیار میکنند.

>>>   یعنی چورگه غنی هیچ نتیجه نداد یعنی حیف ضررهای مردم و آن مقدار پول که مصر این نصوار پک ها شد

>>>   اگر آمریکای های متجاوز مردار شده باشند خیلی خوب شد

>>>   ریاست امنیت ملی گفته است : ما یکسال پیش ازین موضوع اطلاع داشتیم !

>>>   این همه بد بختی از غنی یهودی است این شخص هچ گاه نمی خو اهد این قدرت و دالر را رها کند ولو اگر همه مردم هم کشته شود
در اینجا غنی همرای چند نفر چهار کلا نمی خو اهد این قدرت را از دست دهید

>>>   این حمله به جواب حمله هوای قوای امریکای کهدر فرا در حدود 50 تن غیر نظامی جا ن با ختن اجرا شد
در اینجا غنی یهودی ملامت است که برای امریکا همین قدر گفته نمی تو اند که چرا این بمباری صورت می گرد
این غنی همیشه می خو اهد در قدرت باشد و برای امریکا زبان ندارد فقط در غم کمپاین قدرت برای زیاست جمهوری سا ل اینده است و مردم افغا نستان هم مانن مرغ چپ هستند

>>>   جگره هاى لويه جرگه غنى و سياف با برادران صلح خواه و کلمه خوان مسلمان !
يک گاز بود نه خوشبو
و رفت پيش بوبو ى هردو
هردو بوبوهاى خود نديدند
در سى سال و چهل
يکى در پيش زنکه و امريکه
ديگرى در مکه و کعبه
مادران از فراق شان در فغان
عبدل رب او غنى در افغان و گريان
هردو دست به دامن طالبان
جنگجويان انتحارى و انفجارى پشتون تباران
غنى و سياف هردو دامن ودست کثيفان
همه شستنها با آب گرم در زير چادر جرمنى
در پايين وبالا آدم خانى
با لاف گذاف دروغگويان
بي نماز شدند پى درپى نزد مهمانان
حملات مسلحانه و کشتارهاى مهاجمان طانبان و ديگر پشتونان
صلح خواهى نه شايستگى پشتون رهبران
و نه خاصيت و عادت برادران

>>>   کجاست امراله صالح که پف وپطاقش همه دنیا را گرفته است که من کابل را امنیت میکنم من که باشم طالب جرت نمیکند طرف کابل چپ سیل کند باید جواب کشته و زخمی های امروز را همین امراله صالح ....بدهد که بااشرفغنی به خاطر قدرت به همه مردم افغانستان خیانت کرد و شریک همه جرمهای اشرفغنی شده است

>>>   اکرام اندیشمند
وقتی اشرف غنی رئیس جمهور در روزپایانی جرگۀ مشورتی صلح از رهایی 175 طالب زندانی خبر داد، اعضای جرگه چنان ذوق زده و خوشحال شدند که برخی های شان به پا خواستند و کف زدند.
من وقتی این شور و شعف و کف زدن این ملت قهرمان مجاهد و شهید پرور را در رهایی آدم کُشان طالب دیدم، دقایق طولانی حیران مانده بودم که خندید و یا گریست.
هنوز روز سوم ماه مبارک رمضان به پایان نرسیده است که طالبان صد ها مسلمان روزه دار را برای کسب ثواب بیشتر در این ماه صیام در ولایات مختلف افغانستان به خاک و خون کشاندند و این کشتار و این ثواب هم چنان ادامه دارد.

>>>   Mowahed
فکر طالبانی از هزاران بمب اتم برای این ملک ویرانگر تر است .

>>>   Noori
با این قشر بی فرهنگ بی هویت بی دین جز با مقابله به مثل هیچ منطق دیگری کار گر نیست باید دشمن درجه یک ملت خوانده شوند و از نیروهای امنیتی خواسته شود در هر گوشه ای این وطن ریشه آنها خشکانده شود
متآسفم در موجودیت این رهبران پر از فتنه ونیرنگ مزدور صلح آمدنی نیست

>>>   Baha
برای این که جهان غرب را از شر پرازیت های اسلامی راحت کنند. این احمق ها هنوز درک نکرده اند که به وسیله خود شان نابود می شوند.

>>>   اولین منفعت جرگه مشورتی...!!👇
مدتی انفجار نشد و مردم غم‌ها را پشت سر مانده امیدوار به زنده‌گی شدند در اصل طالب هم خلاص شده بود ولی رئیس جمهور دق آورد لویه جرگه را بهانه ساخت و در پای قطع نامه آزاد ساختن طالب را از زندان نوشت..
طالب آزاد شد
امروز در شهر نو انتحاری شد😢
و ۱۵۰ تن افراد بی گناه به قتل رسیدند😢

معلوم است که دولت سخت همکار انتحاری و انفجار است
این که ما هنوز هم‌چشم پت میگذریم لطف یا احماقت ماست...😭😭

اگر دست من قدرت می‌بود، افغانستان را دوباره به ۲۰۰ سال پیش می‌بردم و این کشور را آریانا خطاب می‌کردم و از مصیبت‌های افغانستان شوم خلاصش می‌کردم.
بنفشه باهر

>>>   Ayendagan
طالب دین اسلام و جهاد بخاطر دین اسلام !!!!
ماه رمضان کشتن مسلمان!!!!

بار دیگر طالبان درانی اولاد های احمد خان ملتانی ، ریختند خون مرد و زن و کودک کابلی!

دو‌ صد و هشتاد سال جنگ بین دو قبیله افغان درانی غلجایی جرایان دارد و این اقوام غیر قبیله استند که خوشباورانه، نا آگاهانه مضلومانه قربانی می دهند.

اکنون هم غنی احمدزی از قبیله غلجایی نمی خواهد قدرت را با طالبان درانی تقسیم کند و طالبان درانی از هیچ نوع وحشت دهشت انتحار و انفجار برای به زانو درآوردن حکومت غلجایی ها دریغ نمی کنند
شوربختانه ما کابلیان/ تاجیک، ازبیک و هزاره در وسط قربانی می شویم.

باید مهر خموشی بر لب زد که اتحاد و اتفاق دروغین که اصلا وجود ندارد خدشه دار نشود و باید مهر خموشی بر لب زد که تاپه جاسوس ایران بر پیشانی ات نخورد.

>>>   خلیفه { دری} لوگری ! اگر تعداد زندانیان برادرهای کرام خود را 2 برابر کنی بهتر نتیجه خواهد داد.

>>>   انه آزاد
ما ریس جمهور نداریم ما فقط قاتل مردم و قاتل سربازان خود را داریم به غنی نمیشود گفت ریس جمهور او یک قاتل خونخوار است👹

>>>   Shokrellah Hamdard
امو رقم که غنی احمد زی فاشیست و خبیث رها می کند،۱۷۵راس طالب است

>>>   باید ریاست جمهوری هرچه زودتر این عمل اشرار را با شدیدترین الفاظ که ازان شدید تر هیچ موجود نباشد محکوم نماید درغیر آن اشرار بازهم چنین جنایت انجام خواهند داد

>>>   بعضی از کسانیکه در فکر ملیت است حالا هم غنی را بابا صدا می کند لعنت خدا به کسا نیکه این شخص یهودی را بابا صدا می کند او اصلا به فکر قو م و قوم پرستی است نه در فکر ملت این بابا چه کرد به مردم امنیت اورده نتو انست یک نان مردم به صد ها پارچه سا خت همه را بیوه و یتیم سا خت خداوند به برکت این ماه این یهود را نیست کند که دیگر قواره این ملحوس را نبینیم

>>>   کافر بالای غنی و نواسه هایش همرای طالب و داعش شرف دارند . حمله در فراه حتمآ خوب کاری بوده چون طالبان انتقام گرفتند یعنی تروریستان را درست هدف قرار داده بودند . عالیست به چنین حملات ادامه بدهید.

>>>   لعنت به ترورستان طالب با این عمل جنایکار ان انجام حملات ترورستی طالبان درین ماه مبارک رمضان ثابت کرد که طالبان به دین اسلام و دستورات اسلامی اصلا ارزش قایل نیستند انها فرمانبردار ای اس ای پاکستان و نظامیان انکشور بودند و هستند چون زنان شان گروگان ای اس ای هستند در اینده هم از امر و دستور ای اس ای سرکشی کرده نمیتوانند ریس جمهور غنی که طراح قطعه نامه پایانی شورای مشورتی صلح بوده و به همکاری عمر داوودزی و ضیاالحق امر خیل و یس ارگانهای محلی بنام بیگ و سیاف خواست ارگ توسط جمع شدهگان در جرگه مشورتی با تطمیع کردن تعداد زیادی از حاضرین مجلس قطعه نامه دستوری ارگ توسط حاضرین مورد تایید قار گرفت و در مورد خواست قطعه نامه مبنی بر رهایی زندانیان طالبان ترورست از زندان که قبلا تصمیم رهایی ۱۷۵ طالب زندانی را غنی احمدزی گرفتهحاضرین بپا خیسند پول از جانب گماشتگان ارگ به جیب های انها ریخته شده بود که قوت گرفتن پول بود که انها بپا خیستند بهر صورت حال در برابر این جنایت طالبان در شهر نو کابل متصل به ارگ بمردم چه جواب دارد اصل سخن اینست .

>>>   Salam ·
آزاد کردن زندانیان طالب از سوی غنی برای چاپلوسی به طالبان است تا مگر طالبان غنی را هم در میز مذاکره جا دهند . شیر خان مگر جرمش بیشتر از طالب بود که او را در زندان کشتند ولی طالب که انسان می کشد، نتنها حرمت می کنند بل قتل و آدم کشی اش را هم نادیده می گیرند . وای به این جهالت و تعصب قومی .

>>>   Khalid
مشاور شورای امنیت ملی از زندان بگرام بازدید کرد
امیدوارم برای انتخاب ورزیده ترین تروریستهای برای ازادی که غنی وعده کرده است به بگرام نرفته باشد. از این دم بریده های شکی نیست

>>>   در زندان‌های افغانستان توازن "قومی" در نظر گرفته نشده‌است،

رهایی بی‌ رویه‌ی "زندانیان" که معلوم نیست بر اساس کدام راه‌کارها صورت می‌گیرد، در حقیقت، تداوم تطبیق همان برنامه‌ی پیش از به‌قدرت رسیدن "غنی" است که گفته‌بود:«در زندان‌های افغانستان توازن "قومی" در نظر گرفته نشده‌ و همه زندانیان متعلق به یک‌قوم خاص هستند، و این برای من قابل قبول نیست.» البته به این سادگی‌ها هم این مطلب را بیان نکرده‌بود، بل با جیغ‌ها و فریادهای منحصر به‌خودش مطرح کرده بود که حتمن شما به یاددارید!
حال پرسشی که مطرح می‌شود این‌ست که؛ آیا (۱۷۵) تنی ‌را که قرار است "غنی" به‌نام زندانیان "طالبان" رها کند، واقعن مربوط به این گروه هستند!؟
#مرتضی_جلالی

>>>   توجیه نویسان ارگ؛ بدتر از تروریست عمل می‌کنند!
در پیوند به رویداد خونین «کاونتر پارت» یک برده فکری ارگ نوشته؛ حتا در اروپا و امریکا هم حملات خونین تروریستی اتفاق می‌افتد و ما قربانی اصلی تروریزم استیم.
من نمی‌دانم همی «ارگ» چه حکمتی دارد، آدم‌های زیادی می‌روند، عکس می‌گیرند و برده بیرون می‌آیند.
این بی خردان نمی‌دانند که مادر «عزیز آغا شهید» و ده‌ها شهید دگر چگونه امشب زانوی غم در بغل گرفته اند! مگر نمی‌دانند توجیه کشتار انسان‌های بی‌گناه جنایت است.
مسوولان بی کفایت و ناکام باید محاکمه و مجازات شوند تا اصلاح به‌میان آید.
فطرت

>>>   نیویورک تایمز:
یک روز بعد از حمله طالبان بر کاونتر پارت جلسه امریکا و طالبان دایر شد. هیچ طرف از این حمله یاد نکردند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است