ترکیه برای جذب داعش و القاعده تلاش می کند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۱۸    ۱۳۹۸/۳/۱۱ کد خبر: 158914 منبع: پرینت

سخنگوی رسمی ارتش ملی لیبی اعلام کرد که ارتش، اطلاعات موثقی در اختیار دارد مبنی بر اینکه ترکیه گروهی از شبه‌نظامیان در هواپیمای بدون سرنشین به همراه خدمه عملیاتی ترک تحویل گرفته است.

به گزارش روسیا الیوم، «احمد المسماری» سخنگوی ارتش ملی لیبی روز گذشته- یکشنبه- در یک کنفرانس مطبوعاتی تأکید کرد که ترکیه پس از مخالفت با الحاق این کشور به اتحادیه اروپا گروه بازنده‌ای به نام «اخوان المسلمین» را ایجاد کرد.
وی افزود که اروپا از طریق برخی مزدوران رسانه‌ای در اطلاعات ترکیه مورد حمله کمپین عضوگیری برای حضور در صفوف گروه‌های تروریستی «داعش» و «القاعده» قرار گرفت.
المسماری تأکید کرد که عناصر اروپایی به نفع داعش و القاعده به کار گرفته شدند که آنها در اروپا محاکمه شد‌ه‌اند و در لیبی نیز به زودی چنین خواهد شد.

سخنگوی ارتش ملی لیبی اسناد محرمانه‌ای را به نقل از رسانه‌ها ارایه داد که نشان می‌دهد اطلاعات ترکیه در سال ۲۰۱۴ عناصر مسلح را به سوریه فرستاده که در این میان برخی تروریست‌های لیبی نیز از طریق اتوبوس‌هایی از سوریه به ترکیه و از آنجا به لیبی منتقل شده‌اند.

طرابلس، از روز چهارم آوریل به دنبال حمله «خلیفه حفتر»،‌ فرمانده نیروهای موسوم به ارتش لیبی برای ورود به پایتخت شاهد جنگ و درگیری است.
«فائز السراج» ‌رییس دولت وفاق ملی در پاسخ به این حمله به تمام گروه‌های مسلح وابسته به دولت دستور آغاز حمله «آتشفشان خشم» را برای مقابله با نیروهای حفتر که تا نزدیکی طرابلس پیشروی کرده بود، صادر کرد.

بر اساس گزارش شاخه لیبی سازمان بهداشت جهانی، جنگ‌های اخیر در این کشور دست کم ۲۶۵ کشته و بیش از هزار و ۲۰۰ زخمی بر جای گذاشته است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترکیه
داعش
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است