وقتی شما خوابید تلفن آیفون تان چی کاری می کند؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۵۱    ۱۳۹۸/۳/۱۳ کد خبر: 158956 منبع: پرینت

وقتی شما خوابید آیا می دانید تلفن آیفون تان چی کاری انجام می دهد؟
ساعت ۳ صبح است. آیا می‌دانید در حالی که شما هفت پادشاه را در خواب می‌بینید، گوشی آیفون‌تان در حال انجام چه کاری است؟ ارسال اطلاعات به ده‌ها شرکت تجاری که حتی نامشان را هم نشنیده‌اید.

در واقع این تنها صفحه نمایش گوشی است که خاموش است، در پشت سر ردیابی مثل «آمپلیتود» شماره تلفن، ایمیل و مکان دقیق‌تان را دریافت می‌کند. یک ردیاب دیگر مثل «اپ‌بوی» اثر انگشت دیجیتال‌تان را می‌گیرد. ردیاب‌های دیگری مثل «یلپ» هر پنج دقیقه از آدرس آی‌پی شما مطلع می‌شود.

به گزارش واشنگتن‌پست، اپلیکیشن‌های نصب‌شده روی آیفون اطلاعات شما را به شرکت‌های ثالث نظیر نایکی، اسپاتیفای یا کانال آب‌و‌هوا منتقل می‌کنند.
شرکت «دیسکانکت» که در زمینه امنیت اطلاعات فعال است، در یک هفته ۵۴۰۰ ردیاب داخلی را که وظیفه انتقال اطلاعات از یک دستگاه آیفون را بر عهده داشته‌اند ثبت کرده است. این ردیاب‌های رصدگر ماهانه دستکم ۱.۵ گیگابایت اطلاعات را به بیرون منتقل کرده‌اند.

این فرآیندهای انتقال داده در همان‌ زمان که باطری گوشی‌ها را مصرف می‌کنند و باعث کندی کار با صفحات اینترنتی می‌شوند، کمکی موثر هستند برای شرکت‌ها تا بتوانند تبلیغاتی هدفمند‌تر به کاربران نشان دهند. اگر گزینه Background app refresh در گوشی آیفون شما فعال باشد، که به صورت پیش‌فرض در همه آیفون‌ها فعال است، این جریان انتقال داده اتفاق می‌افتد.

برای مثال زمانی که شما اپلیکیشن «DoorDash» را، که اپلیکیشنی برای تحویل غذا در محل است، اجرا ‌می‌کنید داده‌های شما به ۹ شرکت ثالث فرستاده می‌شود. این اطلاعات یا در سرویس‌های تبلیغاتی و یا در شرکت‌های تحلیل داده مورد بررسی قرار می‌گیرند تا بنگاه‌های تجاری بتوانند محصولات خود را در معرض دید کاربران قرار دهند.
اما چرا این فعالیت‌ها در شب‌هنگام انجام می‌شوند؟ بعضی برنامه‌نویسان ترجیح می‌دهند داده‌ها مربوط به زمانی باشند که کاربر در خانه خود حضور دارد و بعضی دیگر ساعات نیمه‌شب را ترجیح می‌دهند تا فرآیند جمع آوری و ارسال داده با دیگر کارکردها و برنامه‌های گوشی تداخل پیدا نکند.

پاتریک جکسون، یک تحلیلگر سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که اکنون در شرکت دیسکانکت کار می‌کند می‌گوید: «این اطلاعات شما است. چرا باید از تلفن همراه شما بیرون برود؟ چرا باید توسط کسانی که نمی‌دانید قرار است چه کار با این اطلاعات بکنند جمع آوری شوند؟»
آقای جکسون نرم‌افزاری را نوشته است که کمک می‌کند خطوط ناشناس انتقال‌دهنده‌ اطلاعات در آیفون مسدود شوند.

شرکت اپل در بیانیه‌ای گفته است که خود را ملزم به حفاظت از حریم خصوصی کاربران می‌داند و امنیت پیشرفته‌ای را برای سیستم‌های خود تدارک دیده است.
با این حال منتقدان می‌گویند اپل می‌تواند به شفافیت بیشتر کارکرد این ردیاب‌ها و آگاه ساختن کاربران به اقدام کند.

«یورو نیوز»


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آیفون
تلفن
نظرات بینندگان:

>>>   تنها تیلفون ها نیستند.
در عصر و زمان دیجیتال همه وسایل الکترونیکی و موتر ها و دیگر وسایط نقلیه میتوانند،داده های شمارا به مراجع مختلف،از اداره پلیس گرفته،تا ادارات مالیاتی و غیره ادارات دولتی و شرکت های خصوصی انتقال بدهند.
حتی صدای شما ثبت میشود و انتقال داده میشود.
حتی صفحاتی را که شما در اانترنت جستجو میکنید،ثبت میشود و از روی آن توسط هوش مصنوعی شخصیت شما مورد بررسی قرار میگیرد.
حتی جاهایی که روزانه شما به آنجا میروید،ثبت میشود.
در کشور چین صد ها میلیون کمره های مخفی در تمام نقاط کشور نصب شده است که کوچکترین خلاف کاری شما را ثبت میکند و امتیازات شهروندی شما کم میشود.
چند روز قبل یک نفر در شهر لندن هنگام عبور از پیش یک کمره سکریتی،روی خود را با یقه بالاپوش خود پت کرده بود،از طرف پولیس محل مورد بازخواست قرار گرفت و هفتاد پوند جریمه شد.
این کمره ها اگر از یک طرف بخاطر امنیت خوب است،اما از طرف دیگر حریم شخصی افراد مورد تجاوز صورت میگیرد و داده های آنها بدون موافقت آنها ثبت و مورد سؤ استفاده قرار میگیرد.

با بمیان آمدن انترنت پر سرعت 5Gاین داده های شما زیادتر ثبت میشود.
همین حالا دولت امریکا استفاده ار موبایل های چینی را بخاطر امکانات جاسوسی دولت چین.توسط این موبایل ها،منع قرار داده است و کمپنی های امریکایی ماندد گوگل ث فیس بوک و واتس او و سیستم عامل اندرویید،موبایل های چینی را مساعدت نمی کنند و خدمات خویش را قطع کرده اند.

>>>   ️چند رخداد عجیب تا آینده ای نزدیک!
۱-هند تا سال ۲۰۲۲ تبدیل به پرجمعیت‌ترین کشور جهان خواهد شد. چین در این سال به جایگاه دوم سقوط خواهد کرد.
۲-موانع ارتباط کلامی و تفاوت زبان به طور کامل از بین خواهد رفت.تکنولوژی‌های جدید بلافاصله صحبت‌های فرد گوینده را به زبان فرد شنونده ترجمه می‌کنند.
۳-تا سال ۲۰۲۰ پروژه ساخت مرتفع‌ترین ساختمان جهان به اتمام خواهد رسید. برج جده در عربستان سعودی به ارتفاع ۱۰۰۰ متری خواهد رسید!
۴-پسورد‌ها به طور کامل منسوخ می‌شوند. فناوری تشخیص چهره، تشخیص صدا، اسکن چشم و حتی ضربان قلب به طور کامل جایگزین پسورد‌ها و رمز‌های عبور فعلی می‌شوند!
ماهور

>>>   تلویزیون های جدید هم تمامجریانات خانه را مستقیما با اداره های جاسوسی پخشوانتقال میدهند یعنی تلویزیون مانند یک ویبکمره صدا وفمکسانیکه در خانه اند را مستقیما بهمراکز اطلاعاتی میفرستد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است