روسیه افغانستان را تنها نخواهد گذاشت!؟
روسیه گسترش داعش را تهدید به مرز های جنوبی خود می داند و بدون همکاری با روسیه پیروزی بر تروریسم نا ممکن است. روسیه علاقمند است تا افغانستان خانه امن برای سایر کشور های منطقه باشد 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۱    ۱۳۹۸/۳/۱۶ کد خبر: 158992 منبع: پرینت

یک قرن روابط دیپلماتیک!
روابط میان امریکا، روسیه و چین سه قدرت اتمی و اعضای دایمی شورای امنیت سازمان ملل سرشار از شک و تردید و بی اعتمادی است. اگرچه این اختلافات یک امر معمولی در روابط کشور ها است و در آینده نیز ادامه خواهد یافت.

امریکا در حال حاضر قدرت بر تر جهان است، امریکا با وجود کنترل و نظارت کامل بر افغانستان به روسیه و چین پیشنها نموده است تا در بر قراری صلح در افغانستان همکاری نمایند که این رضایت بیانگر استراتژی جدید کاخ سفید در طولانی ترین جنگ امریکا می باشد، دیده می شود که بزرگترین قدرت اقتصادی و نظامی دنیا به تنهایی و با استفاده از زور قادر به تامین امنیت و جنگ با تروریسم نیست. پیشنهاد امریکا از همکاری کشور های رقیب درحالیکه نظامیان این کشور روابط رو به افزایش روسیه و چین را برای امریکا خطرناک تر از داعش میدانند نقطه عطف جدید در حل قضیه افغانستان خواهد بود.
البته همکاری قدرت های بزرگ به آن ارتباط دارد که آیا امریکا واقعا قصد دارد افغانستان را ترک بگوید؟

طالبان مدعی اند که افغانستان اشغال شده و اگر مذاکرات طالبان با امریکا بدون نتیجه بماند آیا امریکا جنگ را با طالبان ادامه خواهد داد؟
آیا حضور نا معلوم امریکا و ناتو باعث تشویق افراطگرایی و تروریسم در منطقه و کشور های اسلامی نمیگردد؟
آیا اگر امریکا از افغانستان خارج گردد ‌جنگ داخلی در افغانستان تکرار نخواهد گردید؟
کسی تا هنوز هدف اصلی امریکا را در این پیشنهاد که طرف قبول همه است نمی داند ولی بدون شک همکاری این سه قدرت اتمی در جهان می تواند به افغانستان و ثبات منطقه کمک نماید، اگر این پیشنهاد را نشانه و یا رمزی از احترام به منافع سایر کشور های منطقه بدانیم در آن صورت کشور های منطقه مسوولیت دارند تا از هر نوع مداخله در امور افغانستان خودداری ورزند.

اگر رقابت های تسلط جویانه و منفعت جویانه به همکاری های مثبت و فعال چیره گردد آنگاه افغانستان دوباره به میدان نبرد بازی های قرن نوزده تبدیل خواهد گردید، در آن صورت بیشتر از همه به ضرر امریکا، منطقه و جهان خواهد بود چون امریکا در این بازی در محاصره کشورهای رقیب تنها باقی خواهد ماند و تکرار رقابت های قرن نوزده در افغانستان فاجعه بزرگ در پی خواهد داشت و بازی بروی انبار های باروت همه را منفجر خواهد ساخت.

روسیه و افغانستان روابط صد ساله دیپلماسی دارد و این روابط ریشه در تاریخ دو کشور دارد، کارشناسان روسیه در امور افغانستان همکاری های علمی، اقتصادی، فرهنگی و اعتماد و احترام متقابل میان دو کشور را در دوران شاه افغانستان بگونه ای عصر طلایی در روابط دوکشور می پندارند، با وجود فاجعه تاریخی سال۱۹۷۹، مردم افغانستان و به ویژه جوانان به ادبیات و فرهنگ معنا دار روسیه علاقمند می باشند.

دانشمندان و تحصیلکرده های افغانسنان که مجبور به فرار درکشور های غرب گردیده اند روسیه را از مراکز عمده سیاسی، علمی و فرهنگی جهان میدانند و در غرب فقر فرهنگی را احساس می نمایند و میگویند زندگی فقط تجارت نیست بلکه عشق و دوستی و مسوولیت در قبال دیگران نیز شیرازه هستی انسان را تشکیل می دهد.

روسیه نوین شوروی دیروز نیست. روسیه نوین با پیروی از سیاست مستقل و عملگرانه در سال های آخر به یک بازیگر فعال در جهان و سازمان ملل جایگاه والا دارد. روسیه علاقمند است تا افغانستان خانه امن برای سایر کشور های منطقه باشد. روسیه طرفدار با مقابله جویی با امریکا نیست اما در مساله افغانستان خروج نیروهای خارجی را یگانه راه رسیدن به صلح مطلوب میداند و روسیه به خاطر منافع ژیوپولیتیک خود در منطقه افغانستان را تنها نخواهد گذاشت.

همکاری مشترک امریکا با روسیه در افغانستان می تواند به سایر نقاط داغ در جهان کمک نماید و فضای اعتماد متقابل را در روابط و همکاری های بین الملی و نظم نوین میان دو ابر قدرت بزرگ جهان تقویت بخشد. روسیه گسترش داعش را تهدید به مرز های جنوبی خود می داند و بدون همکاری با روسیه پیروزی بر تروریسم نا ممکن است.

چین از متحدین روسیه در سازمان همکاری شانگهای است و بیشتر به دنبال منافع اقتصادی خود در افغانستان وبه ویژه کشورهای آسیای میانه است. اژدهای زرد و این غول اقتصادی جهان، راه اندازی پروژه بزرگ قرن «یک خط و یک قطار» را بدون پایان جنگ در افغانستان نا ممکن می داند. چین با وجود مخالفت در جنگ تجارت با آمریکا، علاقمند با مقابله جویی با امریکا و اتحادیه اروپا نیست و با پیشنهاد امریکا در قبال افغانستان مخالفت نخواهد ورزید و از لحاظ سیاسی پاکستان را ظاهرا تحت فشار قرار خواهد داد، چون می داند که جهان از سیاست تروریسم پروری پاکستان نفرت دارد.
دونالد ترامپ در ضمن انتقاد شدید لحن از مقامات دولتی پاکستان اعلام نمود که مقامات پاکستانی تا کنون نقش قاتلان اجیر را در افغانستان بازی نموده اند. امیدواریم که همکاری ها و رقابت های صادقانه و صلح طلبانه مشترک امریکا، روسیه و چین به جنگ طولانی در افغانستان خاتمه بخشد و در آن صورت شرایط آبرومندانه برای خروج نیروهای خاریجی نیز ایجاد خواهد گردید.

دکتور علی احمد کریمی- امریکا


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
روسیه
آمریکا
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   امريكا تا همين لحظه در برنامه ها و پروژه هاى خود در اهداف دور منزل و نزديك خود و بخاطر عملى شدن در گسترش طالبانى ساختن منطقه و تروريسم موفق است، امريكا و شركايش اگر مى خواست طالبان و ساير تروريستان را از افغانستان گم كند ديگر حضور گرمش در منطقه با مرز هاى ايران و روسيه هيچ توجهى نداشت، امريكا بعد از يازده سپتامبر ٢٠٠١ به اندازه موفق بوده در سياست هاى جيوپليتىكى خود در جهان، بخصوص در خاور ميانه، افغانستان و اطراف روسيه هيج زمانى چنين موفقيت بزرگى بدست نياورده بود همه اين پيشروى هاى او تا به امروز از بركت همين تروريسم و ....
با درود
باری ضیا

>>>   کوتاه سخن!‌
اگر کسی خدای ناخواسته عزیزان شما را کشته باشد و هنوز خون‌شان خشک نشده باشد و کسی بیاید قاتلین آنها را در بغل بگیرد و از زندان رها کندـ واکنش شما چیست؟ ایا این نمک بر زخم پاشیدن برای تان گوارا خواهد بود یا نفرت‌وکینه‌فرین؟ آیا شما این رهایی کتلوی گله‌یی .....درنده طالب به دست غنی را توجیهی دارید جز نمک پاشی بر زخم مردم و دشمن نشینی با مردم؟ غنی غدار است. او باید در کنار مردم باشد نه همنوای قاتلین مردم.
من از غنی و مویدین و اعوان و انصار و چکی چکی و پیروان و توجیه‌گرانش متنفرم و نفرتی دارم به گستردگی کاینات!

>>>   شبکه های مخابراتی دزد، شرکت برق دزد، خانم اول دزد، ارگان های دولتی دزد، امنیت زیر صفر، مردم زیرخط فقر،قیمت دالر از ۵۵ به بالای ۸۰ افغانی، بیکاری در اوج، جوانان معتاد، بیشتر ۴۵۰۰۰ تنها نظامیان شهید بیشتر ۷۰ فیصد خاک کشور زیر اثر سلطه مخالفان دولت، تنش های قومی در اوج و صد ها مورد دیگر که جای گفتن باقی نمیگذارد پس این دولت با چه آبرویی میخواهد حکومت خود را بعد از اول جوزا ادامه دهد؟
خواستم از دولت مردان حکومت وحدت ملی اینست که اگر لیاقت حکومت داری ندارید حداقل شرافت استعفا را داشته باشید
احمد شفیع الهام

>>>   اگر امروز امریکا و قوای ناتو ار افغانستان برآیند،فردا گروپ های افراطی اسلامی داخل خاک چین و روسیه خواهند شد.
بنأ روسیه و چین در عوض آن که خواستار خروج قوای خارجی از افغانستان شوند،باید در کمک مالی به نیرو های امنیتی افغانستان سهم بگیرند.
از هفده سال بدینسو کشور های عضو ناتو سالانه ملیارد ها دلار صرف نیرو های امنیتی افغانستان میکنند،اما از مرایای آن چین وروسیه مستفید میشوند.
منبعد اینطور نمیشود،باید مصارف نیرو های امنیتی افغانستان،بالای تمام کشور هایی که از مزایای آن بهره مند میشوند،مساویانه تقسیم شود.

>>>   جناب دکتور علی!
شمامسایل افغانستان وجهان را از عینک کشور افامت واحتمالا هم متبوع خود می بیند در بیرونتر ازمحدوده ای محل زیست شما قضاوتها به گونه ای دیگری است خیلی ها گمانه زنی دارند این تروریزم که شما وهمه ازان نفرت دارند ساخته وپرداخته ای حکمرانهای انجا واقمار تحت اداره ای شان میباشداکثریت مجاهدین سابق بجز انهای که در راه خدا موصول گردیدند والقاعده وطالب وداعش همه رامختلق دست پرقدرت سی ای ای وهم پیمانهاشان میدانند ومحصول این همه قتل وکشتار وخون ریزی در زیر سایه ای منافع امپریالیستی شما پنهان گردیده ودر بسا موارد از جمله وحشت وبربریت حاکم در افغاتنستان روس وچین وامریکادر تبانی هم کار میکنند در افغانستان کار هارا طور عیار ساخته اند که حال اگر باشند ویا باشید ویا خیر امور به منوال مرام شما پیش میرودسایر کشور های ذینفع در منطقه هم به این وافعیت تن درداده اند انطوری که فرمودید غول اقتصادی جهان واژدهای زرددر پی حرکت ماشین اقتصاد کشورش است وروسها هم از مجبوری گفتند که ما اطفایه نیستیم تا هر جا اتش افتاد خاموش سازیم ودر صورت ضرورت خودشان نیز اتش می افروزند وهمه باهم تصمیم گرفته اند تا اول جهان را حد اقل بحشی زیاد اسیا وافریقارا کاملاتخریب وبعد باز سازی نمایند و نفوس جهان را کاهش دهندتا ازبحران مواد غذای بکاهند
تبنگچی

>>>   Lalzad
آفرین بر غنی !
==========
🔸 غنی ۸۸۷ «برادر بی گناه» خود را از زندان رها می کند؛
🔸 غنی «فرماندهان معترض و گل های سر سبد» ما را درو می کند؛
🔸 و ما هم دل خود را با «شهادتت مبارک» گفتن، تسکین می کنیم...
+ + +
🔸 غنی («دشمن اصلی») در ارگ نشسته و فرمان می راند؛
🔸 اما جوانان ما جان های خود را در کوهها، دشت ها و صخره ها بنام «دفاع از وطن» در «دفاع از غنی» از دست می دهند...

>>>   ای د غنی .....بابا پلویان
بگوئید که کی متعصب و فاشیست است. ما یا غنی؟
جنایات ۸۸۷ طالب سنگین است یا جنایت فیروزی که تا هنوز ثابت نشده است.
غنی به زبان خود گفته است که تنها در ۴ سال گذشته ۴۵ هزار نفر از قوای دفاعی کشور توسط طالبان به شهادت رسیده اند‌ حال آنکه سرمایه های کابل بانک را کرزی و برادر مارشال تاراج کرده اند و نه فیروزی.
فیروزی باید در بند بماند ولی طالبان اجیر پنجاب باید آزاد شوند.

>>>   بلی حکومت رفیق داکتر نجیب راهم تنها نگذاشت!!!
هرکه نیاموخت از گذشت روزگار
هیچ نیاکوزد زهیــــچ آموزگار
روسها خصوصیتی دارند که صمصیمی ترین دوست خودرا به یک روبل می فروشند !
ر

>>>   دانتر خان شما دانتر چه هستین ؟
امیدوار هستم که دانتر علوم سیاسی نیاشید ورنه بنده در گوشه خلوت برای شعور سیاسی شما خجالت خواهد کشید .
دانتر آغا مگر شما فراموش کرده اید که روسیه و نوکران سرسپرده شان بناه بدبختی را در وطن بیچاره ما گذاشتند.

>>>   خوشبختانه تحولات سیاسی و دموکراسى نوین که درنتیجه کومک جامعه جهانی درافغانستان بوجود آمده است رشد ،ترقی ،پیشرفت تعليم وتربيه ذکور واناث وآزادى بيان ومطبوعات وشراکت احزاب سیاسی قدیم وجدید درساختار نظام پیشرفته ووسیع البنیاد وقانون آساسی موجوده افغانستان صورت گرفته اند وانشالله به همین منوال افغانستان به طرف آزادی های مدنی بیشتر دردولت فعلی ودولت های آینده به پیش میروندوتمامی اقوام برابر ومتحد افغانستان ازصلح عادلانه وآشتی ملی درافغانستان قلبا حمایت مینمایند و انشالله ایام صلح عادلانه پایدار وامنیت همگانی درآفغانستان آمدنی است.اما متاسفانه یک عده تحلیل گران ساده لوح، افکار مردم جامعه را با تحلیل و تجزیه ای ماجراجويانه وپروپاگند های خطرناک شان مشوش ومکدرمیسازند واین تحولات مثبت ومهم را تجاوز میدانند درحالیکه تجاوز قوای شوروی سابق به قومانده مستقیم برژنف ملعون وفاشيسټ با تحولات سال های آخر کومک جامعه جهانی وقوای ناتو صورت گرفته کاملا تفاوت دارند.دولت وقت شوروی فقط احزاب خلق وپرچم را به حیث احزاب رهبری کننده سیاسی افغانستان به رسمیت میشناختند وباقی احزاب وگروه های سیاسی در افغانستان هیچ نقش نداشتند واعضا وطرفداران احزاب دیگر اندیشان دست گیر وسر به نیست گردیدند که لیست پنج هزارنفری شهدای مظلوم زمان حکومت جنایتکار خلق وپرچم آخیرا افشا شده اند روح همه شان باشند.فعلا بیشتر از پنجاه حزب سابق وجدید باهرافکار سیاسی درحکومت فعلی افغانستان به رسمیت شناخته شده اندوثبت وراجستر گردیده اند ودر سرنوشت سیاسی افغانستان نقش مستقیم وموثردارند. صلح عادلانه ای دایمی وآشتی ملی خواست وآرزوهای دیرینه ای مردم مومن وزجر کشیده افغانستان بوده وهستند خداوند متعال درقرآن کریم فرموده الصلح خیر یعنی صلح عمل خیر ونیکو است واضح است که سرانجام هرجنگ داخلی وخارجی با صلح خاتمه میباید .متاسفانه جنگ وخانه جنگی برای گرفتن قدرت سیاسی گروه های مختلف واحزاب سياسى درمدت چهل سال است افغانستان رابه ویرانه وقتلگاه انسان ها تبدیل کرده اند وهزاران عالم دینی، استادان پوهنتون ودانشگاه ها ،محصلین ،معلمین، متعلمين,کسبه کاران،تجاران، دهاقین ،زمین داران وافراد عادی رابه اشکال مختلف تحت نام های مختلف به کشتارگاه ها فرستاده اند ،زیر بنای اقتصادی ،روابط اجتماعی وتعلیمی ونیروهای امنیتی اردو وپولیس افغانستان درطول سال های جنگ داخلی به شدت صدمه دیده ونابود گرديده اند.بدتر ازهمه خصومت های قومی ،مذهبی، منطقوی وزبانی درین مدت به اثر تبلیغات شوم بیگانگان به اوج خودرسیده اند دراثر جنگ های خانمانسوز داخلی وشکستن مرزها وسرحدات افغانستان افراد غیر مسئول وبیگانه تحت نام ها وشعارهای مختلف وفریبنده داخل افغانستان گردیدند وباتبلیغات زهرآگین و ماجراجویانه شان به وحدت ملی وهمزیستی مسالمت آمیز طولانی المدت جامعه افغانستان به شدت آسیب رسانیده اند.انواع عوامل ماجرا جویی ونفاق افگنی ,جامعه عقب مانده افغانستان را بازهم سال های سال به طرف عقب ونابودی کشانیدند. الحمدالله درچند سال آخر که با کومک جامعه جهانی زمینه رشد وترقی ،تعلیم وتربیه ذکور واناث ،آزادی بیان وجراید وآزادی مطبوعات درافغانستان مساعد گردیده اند وبرای مردم زجر کشیده افغانستان امید واری های زندگی بهتر ،سعادتمند وآرام ترپیدا شده اند.اما بدبختانه بازهم یک عده گروپ های مسلح که تاحال افکار ماجرا جویی وتسلط گرایی خطرناک درذهن رهبران شان هستند به جنگ داخلی وآدم کشی درافغانستان ادامه میدهند وباعث تشویش ملت مومن وزجر کشیده افغانستان گردیده اند این گروپ های ماجراجو راه های عبور ومرور مسافرین را درنقاط مختلف افغانستان میگیرند مسافرین بی دفاع را به شکلی از اشکال اذیت وآزار میدهند ودربعضی حالات مسافرین عم ازذکور واناث را می ربایند وبه قتل میرسانند وهم تحت نام های مختلف پول ازمسافرین بى دفاع میگیرند ووحدت ملى جامعه را ضعيف تر ونابود ميسازند.این ماجراجویان ودشمنان صلح وامنیت بدانند که تاریخ به عقب برنمیگردد و انشاالله ایام صلح عادلانه وامنیت سرتا سری درافغانستان جنگ زده وویران شده حتما آمدنى است واین اعمال شوم وماجراجویی خایینانه منافقین ظالم به عنوان لکه ننگین شان ثبت تاریخ آینده افغانستان خواهد شد.ازچند مدت به این طرف فعالیت ها وجلسات صلح ازطرف جامعه بین المللی ،کشورهای همسایه وکشورهای دور ونزدیک موثر واحزاب سیاسی افغانستان واشخاص دینی،ملی و وطندوست و جامعه مدنی افغانستان عم ازذکور واناث درداخل وخارج ادامه دارند و به یاری خداوند متعال به طرف موفقیت وصلح عادلانه دایمی دردولت فعلی ودولت های آینده به پیش میروند ودر ضمن وظيفه شرعى وحب الوطنى اقشار مختلف ملت مومن افغانستان هستند که درپروسه وتشویق عملی صلح عادلانه آشتی ملی وتحقق دیموکراسی درافغانستان به هر شکلی سهم بیگیرند ونگذارند که ماجراجویان وعقب گرایان فاسد وجاهل درداخل وخارج افغانستان باعث نفاق افگنی وبدبختی بیشتر مردم زجرکشيده وافغانستان ویران شده گردند.به یاری خدای بزرگ به پیش به سوی صلح عادلانه دایمی ،رشد ،ترقی، وآشتی ملی وهمزیستی مسالمت آمیز تمامى اقوام برابر افغانستان، محو ونابودباد گروه های ماجراجو ،نفاق افگن ،عظمت طلبان جاهل ودشمنان صلح، ترقی وآشتی ملی درافغانستان.
ومن الله التوفیق.
انجنیرعبدالرشید ناصری ازآسترالیا

>>>   روس های فعلی وشوروی های سابق خیلی بی وفابوده وفعلا همچنین اند تمامی رفقایش را در اروپای شرقی که دربلوک وارسا بودند تنها گذاشتند بالاخره اروپای شرقی منفجر شدند بالاخره دولت دست نشانده خودشان دولت کابل را هم تنها گذشت ورولت کابل متلاشی شد

>>>   آمریکا تلخی و شرینی اش برابر است همانطور که سعی میکند حکومت و مردم افغانستان را برای همیشه زیر نظر خودش داشته باشد.ودموکراسی را دراین مملکت برقرار کند وبه کمک متحدان اش کشور ویرانه ما را اباد کند و مردم ما را مثلی اتباع خودش.مراقبت کند و همچنین برای ترساندن این مردم و این حکومت .گروه های خشن و خطر ناک.وحشی جاهل را بوجود می آورد. شاید این سیاست آمریکا در جا های دیگری دنیا کاربرد داشته باشد اما از نظر ما مردم افغانستان این سیاست خبیثانه امریکا صددرصد اشتباه است.چون مردمان افغانستان اینقدر دراین 4 دهه رنج و اذیت آزار شدن که دیگر نیازی نبود که آمریکا فیلم بازی کند چون99 درصد مردم افغانستان خواهاني آمدنی آمریکا و رابط خوب با آمریکا بودند و هستند این که چرا آمریکا دوباره طالبان را زنده نمود از نظر ما مردم افغانستان کاملا احمقانه و غیری قابل بخشش است چون از موقع که طالبان دوباره به صحنه آمدن بیش100 ها هزار نفر در افغانستان کشته و زخمی شدن میلیون ها خانواده آواره سرگردان شدن. آمریکا درهمان ابتدا که طالبان را سرنگون کرد میتوانست بمردم افغانستان بگويد ما آمدیم که افغانستان را آباد و پیشرفته کنیم.وارتش ما مشاوران ما مهندسین ما یک مدت طولانی باید در افغانستان بماند این رویش هم منطقی تر بود وهم خیلی با ارزش.و این آمریکا باید قبول کند که دراین مورد اشتباه بزرگ نموده که تروریست ها آشوبگران را برای ترساندن مردم حمایت پشت پرده میکند ودولت مردان افغانستان هم دراین مورد سکوت کردن متاسفانه نمیتوانند به آمریکا بگویند که دست از این سیاستهای خبیثانه اش بردارد دیگر مردم افغانستان دراین4 دهه نا آرامی ها اینقدر آموختن و تجربه حاصل کردند که هر کسی تا دهنش را باز کند انتهای آن را متوجه می شوند که در ذهن آن چه میگذارد

>>>   دولت داکتر نجیب هیچ وقت با فشار های مخالفان خارجی داخلی اش سقوط نکرده و این موضوع را همگی مردم افغانستان خوب میدانند که سقوط حکومت نجیب بر اساس چه بوده.اینقدر ذخایر اسلحه و مهمات داشت که10 سال دیگر هم استفاده کند.دلیل سقوط اصلی حکومت نجیب .جناح بازی های داخل رژیم بود .که راحت حکومت را از دست دادند.این دوستم کله خام که افغانستان را به خاکستر تبدیل نمود یک آله دست بود که ازاین احمق استفاده کردند با هزاران نفر ازمليشه های که فقط کشتن.سوزاندن بيناموسي نمودند چیزی دیگری را بلد نبودند البته این داستان ها دنباله زیاد دارد.من نمیدانم که چرا از تاریخ های گذشته ما عبرت نمیگیریم متاسفانه این خون ریزی ها و ویرانی ها دلایل خاص خود اش را دارد.اگر چند باری دیگر هم تکرار شود باز هم به آن اهمیت نمیدیم.نژاد پرستی های داخل حکومت نجیب باعث شدکه افغانستان به این روز ها بی افتد .خدا عاقبت بخیر کند که اشرف غنی هم داره تکرار می کند

>>>   روسها خود شان تنها هستند ، واشرار مارا هم تنها نمیگذارند سلاح میدهند تیل میدهند مشوره میدهند

>>>   برادران بیایید از ایران عبرت یگیریم که چه بر سرش آمد از خیانت روسها

>>>   روسیه به مردم افغانستان احترام ندارد بلکه با دشنمان مردم افغانستان تروربستان خونخوار بخاطر منافع خود
تمام منافع مردم افغانستان را زیر پا نموده و آنها را بر سمیت شناخته اند .روسیه یکبار دیگر به مردم افغانستان خیانت بزرگ را مرتکب شدند.

>>>   به نظر دهنده چهارمی
برادر طوری صحبت می کنی که یک بچه مکتبی.بهتر میتواند تحلیل کند.مگر قبل از امدن آمریکا .افغانستان دربست دراختياري ترويست ها نبود.از پاکستانی ها گرفته تا وهابیون سعودی شاید بالای20 هزار تروریست های خارجی وجود داشت.قبل از آن که.ناتو حمله کند آنها طالبان را تنها گذاشتن فرار کردن رفتن.مگر کشور های چین و روسیه .بالا مرغاب وسرپل است که تروریست ها به آنجا رخنه کند.آنها اینقدر مجهز هستند که مگس هم نمی تواند در مرز هایشان نزدیک شود.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است