نگرانی‌ از برخورد سیاسی با اتهام‌های «جنسی»
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۵    ۱۳۹۸/۳/۱۷ کد خبر: 159000 منبع: پرینت

پس از آن‌که حبیب‌الله احمدزی، مشاور پیشین رییس‌جمهور، حلقۀ نزدیک به رییس‌جمهور را به رشوه‌گیری جنسی از زنان و ترویج فحشا در ارگ متهم کرد، اکنون برخی از فعالان عرصه حقوق زنان، خواهان بررسی گسترده و بی طرفانۀ این قضیه هستند.

به گزارش طلوع، فرخنده زهرا نادری، مشاور پیشین رییس‌جمهور و فعال حقوق زن از تلاش‌هایی سخن می‌گوید که به گفتۀ وی برای فرار از یک بررسی مستقل از سوی یک گروه بی‌طرف در اینباره، به راه افتاده‌اند.

بانو نادری، در تویترش نگاشته‌است که این موضوع مهم به‌جای بررسی از سوی طرف‌های گوناگون، همچون یک حملۀ سیاسی استفاده شده‌است و این همه، به‌جای کمک به زنان کشور، بر شخصیت آنان صدمه وارد می‌کند.
او افزوده: «در این باره، به بررسی‌ها از سوی یک گروه سوم بی‌طرف نیاز است تا بتوان جلو افرادی را گرفت که می‌خواهند از این وضع سود ببرند.»

شینکی کروخیل، عضو مجلس نمایندگان نیز بیان داشت: «این واقعأ یک بی‌عزتی کلان به مردان و زنان افغانستان است. این موضوع بهانۀ خوبی است تا دشمنان افغانستان بتوانند برای جنگ توجیه خوبی داشته باشند.»

دو هفته پیش، آقای احمدزی ادعا کرد که حلقه‌یی در ارگ ریاست‌جمهوری در بدل تقرری‌های زنان از آنان رشوۀ جنسی می‌گیرند.

عبدالله، رییس‌اجرایی حکومت وحدت ملی نیز چند روز پیش بر بررسی این موضوع تأکید کرد و به گونۀ تلویحی گفت که سپردن این پرونده به نهادهای عدلی و قضایی سپردن آن به دست رشوه خوران است.

آقای عبدالله اذعان کرد که نهادهای عدلی و قضایی اعتبار شان را نزد مردم از دست داده اند به همین دلیل باید یک گروه سوم که متشکل از نهادهای جامعۀ مدنی، زنان و مردم باشد این پرونده را بررسی کند.

شماری از باشنده‌گان کابل، نیز بر پیگیری این موضوع تأکید دارند.
عزیزه، یکی از باشنده‌گان کابل گفت: «اشخاصی‌که واقعأ این جرم را انجام داده‌اند باید پیگرد قانونی صورت بگیرد و آن‌ها را به محکمه بکشاند.»
مصطفی، باشندۀ دیگر کابل نیز افزود: «اگر بعضی کارها در پشت این قضیه صورت گرفته باشد، این‌ها را آشکا بسازند برای مردم.»

پیش از این ارگ گفته‌های حبیب‌الله احمدزی را رد کرده‌است و در این باره، خواهان ارایه مدارک شده‌است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
رشوه گیری
جنسی
ارگ
نظرات بینندگان:

>>>   از نقطه نظر طبابت جنیتیکی،زنانی که با مردان بیگانه روابط جنسی داشته باشند،ژن این مرد ها،سالها در ژن زنان باقی میماند و از بین نمیروند.
بنأ باید معاینات ژنیتیکی خون تمام زنان و مردانی که در طول چند سال گذشته در ریاست جمهوری ایفای وظیفه نموده اند،در طب عدلی انجام شود،تا نتیجه آن معلوم شود که کی با کی روابط جنسی داشته است.
باید این معاینات از خود رییس جمهور و خانم اول شروع شود.

>>>   خود دختر سید کیان (فرخنده زهرا نادری) عامل فحشا در ارگ است.
دختر ها و زن های مردم را با فریب به ارگ به بهانه پروگرام - مردم و ارگ - میبرد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است