قطعنامه نشست هم اندیشی جهانی جنبش روشنایی
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۵    ۱۳۹۸/۳/۱۷ کد خبر: 159002 منبع: پرینت

بنام خداوند توانا و دادگر
مردم آزاده و عدالتخواه!
شورای عالی مردمی جنبش روشنایی در مشورت با ستادها و فعالین جنبش و به منظور بررسی و بازبینی نحوه فعالیت های جنبش در سراسر جهان و لزوم داشتن برنامه های بلند مدت به منظور مبارزه با تبعیض و نابرابری، اولین نشست هم اندیشی جهانی جنبش روشنایی را در شهر سمرقند جمهوری ازبکستان برگزار نمود. اعضای این نشست از چهار قاره جهان (استرالیا، آمریکا، اروپا و آسیا) به نمایندگی از ستادها و انجمن های حامی جنبش روشنایی و افراد فعال در این کشورها، اشتراک ورزیدند.
اشتراک کنندگان در این نشست، پس از ۵ روز بحث و تبادل نظر روی موضوعات مهم و اساسی (بررسی گذشته جنبش روشنایی، تحلیل وضعیت موجود جامعه و برنامه های آینده جنبش روشنایی)، موارد ذیل را به اتفاق آراء به تصویب رسانیدند:

1. جنبش روشنایی، یک شبکه مدنی - اجتماعیِ جهانی است که در راستای مبارزه با تبعیض و تحقق عدالت اجتماعی و بر اساس ارزشهای جهانشمول انسانی فعالیت می کند و به منظور تنظیم فعالیت ها، جنبش روشنایی باید دارای تشکیلات گردد.

2. ایجاد یک مرکز مطالعاتی با بهره گیری از متخصصین که بتواند به مثابه اتاق فکر جنبش روشنایی عمل نماید.

3. ایجاد صندوق مالی برای تمویل فعالیت های جنبش روشنایی

4. ایجاد رسانه جنبش روشنایی

اعضای اولین نشست هم اندیشی جهانی جنبش روشنایی، به یک کمیته کاری وظیفه سپردند تا بر اساس اصول و چارت تشکیلاتی تصویب شده در نشست، اساسنامه جنبش روشنایی را طی سه ماه آینده آماده نموده و به شورای عالی مردمی جنبش روشنایی تسلیم نماید. همچنین اعضای این نشست، طی انتخابات آزاد، سری و مستقیم ده (10) نفر، هریک: همایون هیرمندی از آمریکا، حسن رضایی از استرالیا، محمد رفیعی از اتریش، حاجی حکیم نوری از روسیه، محمد جواد برهانی از افغانستان، حاجی عبدالعظیم احمدی از استرالیا، ظاهر فیضی از امریکا، امان الله علی زاده از ایران، عبدالخالق جوادی و صالح باقری از افغانستان را به عنوان اعضای جدید شورای عالی مردمی انتخاب نمودند تا در کنار اعضای فعلی شورا فعالیت نمایند. به شورای عالی مردمی وظیفه سپرده شد تا در جریان سال آینده، اولین مجمع عمومی جنبش روشنایی را برگزار نموده و اقدامات عملی را برای تحقق مصوبات نشست هم اندیشی روی دست گیرند.

و من الله توفیق
اشتراک کنندگان در اولین نشست هم اندیشی جهانی جنبش روشنایی- سمرقند


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جنبش روشنایی
هم اندیشی
نظرات بینندگان:

>>>   مذاکرات صلح افغانستان مملکت به مملکت میگردد کم است،که حالا جنبش روشنایی هزاره ها بخاطر لین برقی که از بامیان تیر نشد،حالا مملکت به مملکت میگردد.

>>>   باز بخاطر دزدی مردم ساده را بازی داده بنام صندوق مالی از مردم کیسه بری میکند لعنت به شما ‌حماقت های شما این سازمان جاسوسی را نباید گذاشت که در کابل یک حرکت عادی را انجام دهد و هر فرد این گروه را به دار آویزان نماید

>>>   جنبش روشنایی جهانی؟
این هم همان قصیده سرایی عنصری و فردوسی است که مقصدش طلا است وبس!
لالا تاریک

>>>   بسیار عالی.

>>>   جنبش که از چهار راه دهمزنگ فراتر نرفت اکنون می خواهد سرنوشت جهان را تعیین کند هههههههههههههههه

>>>   به امید روز بدون تبعض در سر تا سر جهان

>>>   با سلام چند سوال در ذهن مطرح می شود یکی اینکه این جنبش بین المللیست؟دوم اینکه از سوی کدام دول پشتیبانی میشود؟سوم اینکه چرا اجلاسش در ازبکستان برگذار شده و در افغانستان یا ایران برگذار نشده است.اگر از ایران نماینده داشته چرا این اجلاس در ایران بازتابی نداشته؟ و اساساً مخارج فعلی و آینده آن از کجا تعمین خواهد شد؟

>>>   یک قید را اضافه کنید
هیچ یک از اعضای رهبری و شورای عالی نمینواند کاندید انتخابات در نهاد های جهارگانه شورای ولسوالی و ولایتی وپارلمان و ریاست جمهوری شود.

>>>   یک حزب آسمانی به نام «سما» در قم ایران تأسیس شده است از این به بعد جنبش روشنایی از زمین و سما از آسمان هم اندیشی کنند. واقعا که رو به تکامل هستید امیدوارم خیلی با سرعت حرکت نکنید که بک باره زمین و آسمان با نور تان تاریک نکنید. واقعا دنیای عجیبی است. ههههههههههههه

>>>   جنبش روشنائی یعنی جنبش عدالت خواهی حق خواستن جرم نیست حق خواست حق مسلم قانونی یک شهروند است
زنده باد روشنایی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است