"تقسیم و تسخیر"
 
تاریخ انتشار:   ۲۱:۲۵    ۱۳۹۸/۳/۲۰ کد خبر: 159048 منبع: پرینت

تردید مذاکره با دولت و انجام مذاکره با سیاست مداران و چهره های مشهور سیاسی از سوی طالبان، سیاست تقسیم و تسخیر طالبان است.

طالبان در این سیاست برغم آنکه یک گروه جنگجوی دهشت افگن و انتحارگرهستند، با موفقیت عمل کرده اند. آنها با کشاندن چهره های سیاسی افغانستان در محور حامد کرزی به این مذاکرات، موقعیت ومشروعیت سیاسی خود را در سطح داخلی، منطقه ای و بین المللی تثبیت کرده اند.

طالبان به این افراد و گروه های مذاکره کننده هیچ چیزی نداده اند و در آینده نیز چیزی نخواهند داد، اما این چهره های سیاسی را از دولت افغانستان و در درون خودشان جدا و تقسیم کردند و بر آن ها چیره شدند.

طالبان با این تسخیر جایگاه خود را توسط آن ها از یک گروه دهشت افگن انتحاری به یک گروه مشروع سیاسی تغییر دادند و در حال پایدار سازی این تغییر هستند.

محمد اکرام اندیشمند


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طالبان
دهشت افگن
نظرات بینندگان:

>>>   طالبان خود کش بیگانه پرور به برکت نوکری و پابوسی سازمان جهنمی استخبارات پاکستان ، سازمان جاسوسی امریکا ، انگلیس ، اسراییل و در این اواخر روسیه و چین وغیره وغیره به این حد بلوغ سیاسی رسیده ، یعنی همه کاره سازمان استخبارات پاکستان است ، ورنه این پای لچان بی فرهنگ را ما دیده ایم که چگونه بالای چوکی ها چهارزانو می نشستند و تف دانی مسی نصوار شان همه بالای میز ها قرارداشتند.
کوه کن

>>>   کرزی بعد از شکست مذاکراتش با طالبان گفت : پنجاه فیصد تقصیر خودم است ببینید من این کل مَرغ( اشاره به اسپنتا) وهمی گوساله ودیگ بخار ( ضرار - خرم) با همی کور( رسول)او دزد حیرتان ( بطرف عطا ) وبا همو سرگروپ فاطمیون( محقق) با خود همراه کردم همین دلیل شدکه درین سفرناکام شوم
ر

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است