نجات دوباره اعضای داعش توسط چرخبال های آمریکایی
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۲۲    ۱۳۹۸/۴/۲ کد خبر: 159169 منبع: پرینت

در پی درگیری‌های اخیر بین طالبان و داعش در شرق افغانستان بار دیگر چرخبال های آمریکایی به‌کمک داعش شتافته و سران این گروه تروریستی را از محاصره طالبان نجات داده است.
به گزارش تسنیم، در نتیجه عملیات طالبان برای پاکسازی داعش در ماه‌های اخیر درگیری‌ها بین دو طرف در شرق افغانستان بار دیگر تشدید شده و نظامیان آمریکایی به‌کمک داعش شتافته‌اند.

«ذبیح‌الله مجاهد‌» سخنگوی طالبان اعلام کرد که از یک هفته گذشته این گروه عملیات نظامی وسیعی را علیه داعش در مناطق مختلف ولایت کنر راه‌اندازی کرده است.
وی تصریح کرد که مردم این ولایت نیز در عملیات علیه داعش با گروه طالبان همکاری می‌کنند.
سخنگوی طالبان اظهارداشت: بر اثر این عملیات اکثر مناطق ولایت کنر از وجود داعش تصفیه شد و سرکردگان این گروه به مناطق «کرچندو» و «مزاردره» در شهرستان «نورگل» ولایت کنر پناه گرفتند.
وی افزود: سرکردگان داعش که در این منطقه به محاصره طالبان درآمده بودند شب گذشته از سوی چرخبال های آمریکایی از محاصره طالبان در این ولایت نجات یافته به منطقه‌ای دیگری منتقل شدند.
مجاهد خاطرنشان کرد که این چندمین بار است که سرکردگان داعشی در ولایت‌های مختلف از سوی نیروهای آمریکایی نجات داده و به پایگاهای نظامی انتقال می‌شوند.
سخنگوی طالبان تصریح کرد که این جنایت در حالی از سوی آمریکایی‌ها صورت گرفته است که آنها تحت عنوان مبارزه با داعش به‌دنبال توجیه حضورشان در افغانستان هستند.
وی افزود: مردم افغانستان و جهان آگاه باشند که گروه فتنه‌گر داعش در افغانستان که مردم، علما، مساجد و بزرگان قومی را در شهرها هدف قرار می‌دهد تحت حمایت مستقیم نظامیان آمریکایی قرار دارد.

گفتنی است که حمایت آمریکا از داعش نیز موضوعی جدید نیست زیرا بارها اخبار حمایت هوایی از جنگجویان داعشی و عملیات نجات این گروه تروریستی توسط نظامیان آمریکایی در رسانه‌ها منتشر شده است.
این نخستین باری نیست که نیروهای آمریکایی برای نجات سرکردگان داعش از چنگ طالبان مستقیماً وارد عمل می‌شوند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
چرخبال آمریکا
داعش
نظرات بینندگان:

>>>   آمریکا در عراق هم بارها داعش را نجات داد خالق داعش آمریکاست

>>>   طالب و داعش یک سکه و دو رخ است هردو غلام اجیر شده و خود فروخته شده هستند اگر طالب با داعش هرزگاهی با هم درگیر میگردند بخاطر چو و چپاول است به اصطلاح خودشان غنایم است نه بخاطر کشور و مردم اگربه کشور و مردم ارج و احترام قابیل باشند چرا با غلامی به اجنبی کشور بیگانه شرف و ایمان و وجدان و غیرت خود را فروخته اند و بدستور و پلان شده باداران اجنبی شان مردم ما را میکشند و کشور ما را ویران میکنند ذبیح الله سخنگوی ترورستان طالبان که خود یک فروخته شده بی غیرت وطنفروش جاسوس ای اس ای است و از ای اس ای نان میخورد همیشه در دفاع از عملکرد طالبان ترورست در دفاع است و دروغ بی حد و اندازه مسخره کننده میزند حرفهای ان قطعا قابل باور بمردم کشور ما نبوده ونیست طالبان را با سخنگویان بیغیرت خاک فروش شان بحیث دشمن میشناسدند و قاتل مردم شان ویران کننده کشور شان سبب مانع پیشرفت و ترقی اولاد هایشان و ملک شان میشناسند اگرطالب است یا داعش هردو شان غلام و اجیر بیگانه گان هستند فرق بین طالب و داعش درغلامی و وطنفروشی و بیگانه پرستی شان نیست.

>>>   این امپریالزم جهانخوار نمیخواهد جنایت کاران سرکوب شوند چون می خواهد از آنان برضد روسیه وآسیای میانه استفاده کنند

>>>   چون نوشته خوبی بود من هم از کاپی گذارش نامه تکرار کاپی واینجا پست کردم:
راز بی اخلاقی مسلمانان از زبان خواجه نصیرالدین
از رخنامۀ سخی جعفری
در بغداد هر روز بسیار خبرها می رسید از دزدی، قتل و تجاوز به زنان در بلاد مسلمانان که همه از جانب مسلمانان بود.
روزی خواجه نصیرالدین مرا گفت: می دانی از بهر چیست که جماعت مسلمان از هر جماعت دیگر بیشتر گنه می کنند با آنکه دین خود را بسیار اخلاقی و بزرگمنش می دانند؟

من بدو گفتم:
بزرگوارا همانا من شاگرد توام و بسیار شادمان خواهم شد اگر ندانسته ای را بدانم.
خواجه نصیرالدین فرمود:
در اخلاق مسلمانی هر گاه به تو فرمانی می دهند، آن فرمان"اما" و"اگر" دارد.
در اسلام تو را می گویند:
دروغ نگو، اما دروغ به دشمنان اسلام را باکی نیست.
غیبت مکن، اما غیبت انسان بدکار را باکی نیست.
قتل مکن، اما قتل نامسلمان را باکی نیست.
تجاوز مکن، اما تجاوز به نامسلمان را باکی نیست.

و این"اما" ها مسلمانان را گمراه کرده و هر مسلمانی به گمان خود دیگری را نابکار و نامسلمان می داند و اجازه هر پستی را به خود می دهد و خدا را نیز از خود راضی و شادمان می بیند.
این است راز نابخردی مسلمانان.

«اخلاق ناصری»
ر

>>>   اشرف غني و آمريكا از طالبان حمايت ميكنن اسرف غني اونها رو برادر مي نامد باهاشون سر يك سفره افطار ميكند هر كس را بخواهد ترور كند از طالبان استفاده مي كند براي اينكهشهر هاي فارسي زبان مثل هرات را پشتون كند از طالبان استفاده مي كند پشتون ها را بيخانمان مي كند بعد آنها رو روانه هرات مي كند بعد از همه اين جنايات به خاطرنفرتي كه از فارسي زبانان و ايران دارد به دروغ مي گويدطالبان با ايران است حالي كه طالبان يا توسط آمريكا نحات داده مي شود يا توسط غني قدرت مي گيرد

>>>   چند سال است که چنین شایعات را میشنویم ولی در این زمانه که هر ویدیویی گرفته و در رسانه های اجتماعی پخش میشود، یک ویدیو و سندی در این باره پخش نشد و فقط ذهن مردم را مشوش میکنند تا دوست و دشمن خود را هیچوقت نشناسند.
لطیف بیژن پور

>>>   اوغانها اصلن نمیخواهند طالب داعش ویا دهشت افگن های گلبیدینی صدمه ببینند، چون از نظر قومی به آنها به حیث ازخودگی میبینند۰ تا زمانیکه کنترول کشور بدست اوغانها باشد دهشت افگن ها محافظه میشوند و فرزندان اصیل این کشور قربانی آنها میگردند۰

>>>   پشتونها هیچگاهی از تمامیت خواهی خود دست نمیکشند۰
خلقی، گلبدینی، طالب، تکنوکرات، اوغان ملیتی، لنگی دار، نکتاهی دار، تعلیم یافته، بیسواد، نابغه شرق، متپکیرغرب، یا خرکار ویا هرچه باشند همه و همه متحدانه در جهت تمامیت خواهی ایشان کار میکنند۰
بر تمام غیر پشتون های کشور لازم است که تمام تفاوت های دیگر را با حوصله مندی کنار بگذارند و علیه این فاشیست ها باهم متحد شوند۰
پشتونها نام تمام اقوام دیگر را حذف میکنند و همه را بزور اوغان یا افغان نامگذاری میکنند و این یکسان سازی جبری را وحدت ملی نام گذاشته اند، در حالیکه در بین خودشان از یک قوم حتی یوسفزی را امرخیل یا احمدزی ویا پوپلزی را نیازی وغیره گفته نمیتوانی۰ ما نمیخواهیم این وحدت ملی یکطرفه و جبری را۰
پشتون از سره تا خشره، از متپکر تا خرکار، از تکنوکرات تا طالب، یا داعش، یا گلبدینی، یا خلقی، اوغان ملیتی، وغیره وغیره هیچکدام به احترم ارزش های متقابل، برادری و برابری، و به اصل مشراکت مسالمت آمیز و احترام متقابل باور ندارند۰ فقط و فقط زور و زر را میداند، و تقلب و خیانت را میدانند، و تمامیت خواهی را۰
هزاره ها، تاجیک ها، اوزبیک ها، ترکمن ها، بلوچ ها، پشه ئی ها، و غیره غیر پشتون ها باید بدانند که درین معادله تمامیت خواهی پشتونها هر کدام آنها جدا جدا بازنده هستند۰ این یک نکته حیاتی است که تمام قوم های غیر پشتون باید خصومت های مختلف گذشته بین هم را کنار بگذارند و باید سخت باهم متحد شوند تا بتوانند برضد تمامیت خواهی پشتون ها متحدانه برعلیه آنها ایستادگی کنند۰ در غیر آن یکی یکی سر به نیست میشوند، هویت قومی آنها نابود میشود، و همه را یکه یکه برده میسازند

>>>   درین کشور داعشی وجود ندارد۰ همین اوغان ها یا پشتونها هستند که گاهی طالب میشوند، و گاهی گلبیدینی، گاهی داعشی، و حتی گاهی جنایتکاران خلقی و نجیبی ویا فاشیست های اوغان ملیتی میشوند۰ تمام این وحشت و کتشار ها را همین اوغان ها میکنند، فقط به اشکال مختلف، و فقط همین اوغان ها۰ رهبر های اینها همه یکی هستند، یعنی همه اوغان هستند و باهم وجه مشترک دارند که به اساس آن باهم همبستگی و همکاری میکنند۰

>>>   آقای مجاهد ما شاهر و آگاه هستیم که امریکا داعش پرور است مرگ بر امریکا و پیروانش

>>>   داعش باید این را بداند که طالبان به جز از چهار خلیفه اسلام که عبارت از ابوبکر صدیق و عمر فاروق و عثمان و علی ابن ابی طالب میباشد،دیگر هیچ خلیفه یی را به رسمیت نمی شناسند و جای آنها افغانستان نیست.
خصوصاً ابوبکر البغدادی که خود را خلیفه اسلام در عراق و شام اعلام کرده است و خود را معادل ابوبکر صدیق میداند،برای طالبان این یک کفر مطلق است.
بعضی ها هستند تاریخ را مطالعه نکردند و یا مفهوم نام ها را نمی ذانند،از یک موضوع دفاع میکنند،بدون آن که نتیجه آن را بدانند.
طور مثال:
در ترکیه به همه ما معلوم است که رجب طیب اردوگان،در پی تشکیل امپراطوری عثمانی است و از همین خاطر از اسلام و حجاب و دیگر موضوعات اسلامی دفاع میکند و حتی در دانشگاه ها که سابق چادر و حجاب ممنوع بود،او همه را آزاد ساخت.
اخیراً در استانبول انتخابات بود و یکی از مخالفین حزب اردوگان در انتخابات پیروز شد.
کشور های اروپایی همه جشن گرفتند که نفر مخالف اردوگان در انتخابات پیروز شد.اما آیا میدانید که این نفری که در انتخابات از حزب مخالف اردوگان پیروز شده است چه نام دارد؟
نان او است: اکرم امام اوغلو.
یعنی پسر امام بزرگ.
آیا اروپایی ها فکر نمی کنند که خود اردوگان او را به این سمت انتخاب کرده باشد؟

>>>   تقریباً 40 سال قبل آقای خمینی رهبرانقلاب ایران برای امریکا شیطان بزرگ خطاب کرده بود، ااین لقب تاسالها برای مردم نامفهوم بود، همه میگفتند که خمینی یاوه میگوید. اما به مرورسالهای متمادی عملاً سیاست واعمال امریکا را درکشورخود تجربه کردیم وعملاً دیدیم که سخن آغای خمینی حقیقت داشت وحقیقت دارد.
سیاست امریکا درروند جهانی طوریست که دریک دست آن شمشیرودردست دیگرآن قرآن پاک است . ازهردو وسیله درشرایط واوضاع مختلف استفاده مختلف مینماید، مثلاً درکشورما که خودرادوست مردم افغانستان قلمداد مکند ازقرآن پاک استفاده کرده وسیاست خودرا پیش میبردواما درایران که دشمن شان است ازشمشیراستفاد میکند.
چه کنیم که کشورمادرچنگال آن اسیراست هیچ چیزی درمقابل آن کرده نمیوانیم هرچه دلش خواست همان راانجام میدهد.
این وضع تازمانی ادامه مییابد که چندنسل بگذردتایک مرد وطن پرست وانقلابی رویکارآیدتااوبتواند مردم رابه دورخویش بسیج نماید وبایک صدا علیه ظلم وستم این امریکائیهای مسلمان ستیزمبارزه کندوبس، درغیرآن نسل درنسل ماقربانی سیاست های امریکا خواهدبود.
بااحترام
یک همشهری شما

>>>   جنایتکاران امریکای داعیشیان تروریست را از سوریه و عراق به افغانستان انتقال دادند. دولت و مردم افغانستان باید جنایتکاران و دزدهای امریکای را از افغانستان بیرون کنند. این جنایتکاران برای دزدی امده اند.

>>>   طالبان از کجاست که داعشش باشه. اگه امریکا فقط ده روز از طالب حمایه نکند اوغانستان طالب را با میکروسکوپ هم نخواهد دید. این جنگ زرگری است که امریکا باز و باز بمانه.

>>>   نی کل ماند نی کدو خاک به سر هردو

>>>   طالب و داعش هردو دشمن انسان و اسلام است.

>>>   برتمامی اعضای کروه طالبان فرض است که وطنپرست باشند وکشور خود را از یوغ استعمار فرانوین امریکایی نجات دهند؛ ریختن خون یک هموطن و تخریب اموال عمومی بشدت پرهیز وبه دامن مردم برگردند ومدافع حقوق هموطنان باشند ؛ تا الان باید برای همه ثابت شده باشد وهابیزم عربستان وگروههای تکفیری والقاعده دستورات سعودی را اجرا کرده که درپشت پرده ان صهیونیزم وامپریالیزم امریکا قرار دارد؛ قریب به چهل سال است که اینهمه قتل وجنایت وریختاندن خون هموطنان بیگناه وتخریب اموال عمومی هیچ نتیجه نداشته است وجاده را برای حضور بیگانگان وبخصوص امپریالیزم امریکا وانگلیس مکار هموار نموده است.برای اینکه طالب به هموطنان ومردم جهان نشان دهد یک گروه تروریستی دالر بگیر وآله دستCIA وISIو MUSADنیست باید از مردم وطن دفاع کند وکمر همت بربسته وعامل اصلی جنایات در افغانستان یعنی امریکاییها وسعودی واماراتی ها را از کشور بیرون بیندازد .مطمئن باشد عناصر مزدور داعش خودبخود وبدست خود مردم نابود خواهد شد انوقت است خود مردم اغوش خود را باز خواهند کرد بشرط انکه دفاع از تمامیت ارضی ؛ مبارزه با ناامنیتی ؛حمایه بدون قید وشرط از هموطنان؛ ؛ مبارزه با استعمار گران وعوامل مزدور انها چه در پاکستان وسعودی وگروههای تروریست وقاچاچیان مواد مخدر وسلاح در سر لوحه کار طالبان قرار گیرد.خوب معلوم است وقتی امریکا بیرون انداخته شود مزدوران ان
یعنی داعش تمویل وحمایه نمیشوند //
داکتر عبدالرب اچک زی

>>>   کشور همسایه نفوذ شدید در شمال دارد و منافع مشترک موقت با سران جبهه متحد دارد که توسط اسلحه و مهمات و نیز منابع تحریم شده خویش، گروههای جهادی و مردم عام ایشان را تمویل میکند و توسط طیاره خویش مستقیماً اکمالات مینماید تا نفاق را عملی سازد و برای خود وقت بخرد
کنشکا ورسجی

>>>   سگ زرد برادر شغال ! طالب و داعش هردويش دو گروه منفور در افغانستان است كه با سو استفاده از نام دين باعث قتل مليونها مسلمان شده اند. اينها هردوي شان گروه مزدور و اجير شده خارجي ها است كه براي تباهي ملل جهان و خصوصا افغانستان طراحي شده اند. اول طالب عليه مجاهد بوجود امد حالا داعش عليه طالب بوجود امده فردا يك چيز ديگر بوجود خواهد امد. خداوند ج همه شان را نابود كند تا ملت رنج ديده افغانستان از ظلم و ستم شان نجات يابد .

>>>   هرروز عیدنیست که کلچه بخوری جهاد برحق ملت افغانستان علیه شوروی سابق یک صفحه تاریخی وحمایت جهانی آن تکرارشدنی نیست .بازاغ نمیتوان بودنه شکار کرد .بعلاوه شرایط هم کاملاً تغیر نموده .روسیه وکشورهای تازه استقلال یافته آسیای مرکزی هم ازهرلحاظ فرق دارد. جامعه جهانی باید این مسئله را درک کند که باایجادداعش نمیتوان به کشورهای شمال افغانستان نفوذ نمود.داعش درافغانستان رشد نخواهد کرد .همچنان درعراق وسوریه بی نتیجه بود. طالبان دیگر ازبیرونی ها باوجود که ازجانب آنها بطورغير مستقیم اکمال میشوند دل خوشی ندارند .لذا باید جامعه جهانی تمام گروه های تروریستی را تارومار نمایند. باایجاد صلح واقعی وتطبیق استراتیژی انکشاف ملی افغانستان کشور را ازین حالت تغیر مثبت دهد.این اقدام به نفع به کشور وتمامی مراجع ذیعلاقه منطقوی وجهانی خواهد بود.ازگفتن بود گفتیم .بشنود یا نشود.
بسر جمعه خان.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است