ارگ و طالبان در قتل عام مردم سهم مشترک دارند
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۰۵    ۱۳۹۸/۴/۱۲ کد خبر: 159294 منبع: پرینت

آنچه بالای مردم افغانستان می گذرد تنها کار طالبان نیست بلکه ارگ بیشتر مقصر در قتل عام مردم نسبت به طالبان هستند ، حکومت که نتواند از شهروندان خود دفاع نماید خود شریک جرم است.

طالبان سربازان ، افسران و مردم افغانستان را می کشند ، انتحاری و انفجاری می کنند مسوولیت آن را به عهده می گیرند ، ارگ در مدت بیش از ۱۸ سال از راه های مختلف طالبان را تقویت نمودند ، برادر و اپوزیسیون خواندند ، شورای عالی صلح ، کمیسیون های صلح ، هیأت صلح ، لویه جرگه صلح ، وزارت صلح ایجاد کردند ، عذر و زاری نمودند قاتلین سربازان ، افسران و مردم افغانستان را از زندان ها رها نمودند اما طالبان هیچ وقت دست از کشتن ، انتحاری و انفجاری برنداشتند و انکار هم نکردند.

ارگ به جای اینکه با طالبان بجنگند با تقویت طالبان در پی تصفیه های قومی برآمدند تاجیکان را از قدرت کنار زدند ، هزاره ها را از ادارات دولتی جارو کردند و اوزبیک ها را تکه تکه و پارچه پارچه نمودند ، و حتی در میان پشتون ها درز درانی ها و غلزای ها را عمیق تر نمودند.

اگر طالبان با عمل انتحاری و انفجاری مردم را به قتل می رسانند ارگ با ترویج فرهنگ فحشا ، سکس ، فقر ، مواد مخدر ، بیکاری ، فساد لجام گسیخته ، نفاق و شقاق قومی ، رهایی تروریست ها از زندان ها مردم را محکوم به مرگ کرده اند.

متاسفانه مردم افغانستان هم به مرگ ، فقر و فساد تن داده اند و قبول کرده اند که همین سرنوشت هریکی است دیر و یا زود نوبت مرگ می رسد ورنه اگر متحدانه در مقابل ارگ و طالبان عمل می کردند امروز سرنوشت دیگری داشتند.

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ارگ
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   قاتل اصلی مردم بی گناه کل اشرف است
هر چقدر که سربازان مظلوم دستگیر میکند کل اشرف رفته بوت های نو برای طالبان خریده و از بند آزاد میکند
قسم به سی سپاره قران که اگر این زندانیان ازبک یا تاجک یا هزاره می بود همه به دار کشیده می شد
اما از قوم ....است که هنوز با انعام آزاد می شود
ننگ بر این وجدان های نجس
ننگ بر این مزدوران اجنبی

>>>   متعصبترین گروه همین اوغانها یاپشتونها هستند۰
همین اوغان ها یا پشتونها هستند که گاهی طالب میشوند، و گاهی گلبیدینی، گاهی داعشی، و حتی گاهی جنایتکاران خلقی و نجیبی ویا فاشیست های اوغان ملیتی میشوند۰ ولی بازهم خود اینها و رهبر های اینها بر اساس همان روابط تعصبات قومی و پشتونولی خود همه باهم یکی میشوند، یعنی چون همه اوغان هستند و باهم وجه مشترک تعصبی قومی دارند به اساس همان وجه مشترک باهم همبستگی و همکاری میکنند۰ خلاصه که تمام این وحشت و کشتار ها را همین اوغان ها میکنند، فقط به اشکال مختلف، ولی بازهم به اساس همان مشترکات قومی تعصبی از همدیگر دفاع میکنند و انگشت ملامت را هم با دیده درائی بطرف دیگر اقوام یعنی غیر اوغانها میگیرند۰

>>>   بلی خلیلزاد، اوغان امریکائی شده، با تمام قوت در همین راه کار میکند۰ برای چنین خاین هایی ایجاد یک دولتی سعودی مانند در کشور ما هم امریکا را راضی خواهد ساخت و هم دولت اوغانیت او اسلامیت این فاشیستک های اوغان را برقرار خواهد ساخت۰
همین فاشیستک های امریکایی شده اوغان (مثل کرزی، خلیلزی، غنی کوچی، و بقیه۰۰۰) هستند که ملت را هم فریب دادند و امریکا را هم فریب دادند و بلاخره به همین مسیر قانع ساختند۰

>>>   معلوم میشود که ریاست امنیت ناملی یک فروند انتحاری را برای نابودی نامزد وکلای معترض زن فرستاده بوده اما پولیس پیش ازینکه این ترورست ریاست امنیت به خیمه زنان برسد آنرا دستگیر نموده :
پولیس کابل یک حمله کننده انتحاری را که قصد داشت در چهارراهی زنبق کابل خودش را انفجار بدهد، بازداشت کرد.
به نقل از طلوع نیوز، این مهاجم انتحاری می‌خواست خودش را در نزدیکی خیمهٔ نامزدان معترض به نتایج انتخابات پارلمانی انفجار بدهد، اما از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.
فردوس فرامرز سخنگوی پولیس کابل این خبر را تأیید کرده است

>>>   آقای عدالت بنده با نوشتار شما کاملآ موافقم که این حکومت فاشیستی ، تک قومی ، فاسد ، بیکاره ومزدور هیچ اراده یی بخاطر بهبود امنیت و سطح زندگی مردم کشورندارد ، ولی مردم در نبود احزاب ملی ومردمی کاری کرده نمی توانند ، هزاران جوان و پیر از هرقوم و تباری حاضرند این حکومت مستبد و خودکامه را سرنگون کنند ، ولی به تنهایی و بدون سازماندهی این کار میسر نخواهد شد . احزاب ملی در کشور وجود ندارند ، همه احزاب قومی و رهبران شان معامله گر و فقط به فکر خود و حلقه دوستان ، خویشان و نزدیکان خود میباشند ، مگر همینطور نیست ؟
کوه کن

>>>   حسن علی جان چرا تنها ارگ و طالبان؟
ناتو وامریکا چطور عقل عالم؟مگر این سربازان اشغالگر نیستند که دستی برسرهردودارند؟ مگر آرک مستقل است و سیاست گذاری ازاد دارد؟
یا حرف نزن یا حرف حقیقت را بزن سخن خیلی قدیم است.
وحیدالله بیسوت

>>>   جنگهای اخیر بیشتر نزدیک مرزهای غربی و شمالی شدت میگیرد یا در شهرها، و مناطقی که مخالفین منطقوی امریکا نفوذ دارند.
جغرافیای افغانستان همواره مورد طمع و دخالت بوده و خواهد بود که از کنترل یک کشور و خود افغانستان خارج است و حتی چین منحیث قدرت اقتصادی جهان اگر میخواست امنیت و ثبات لازم در منطقه و افغانستان را بیاورد و منفعت بیشتری ببرد، اولاً همان وجهه و انگیزه مضاعف را نداشت و دوماً چنین هزینه کلانی را امریکا و غربی ها متحمل شده را باید متحمل میشد. که البته امروز هم تا حد زیادی موافق با صلح و مشارکت امریکا در منطقه شده ولی بعضی مخالفین دیگر امریکا که نظام و عمق استراتژیک متضاد با امریکا دارند بیشتر خواهان بی ثباتی و بی نظمی در افغانستان هستند تا با تفرقه و آتش اندازی فرصت را از افغانها و حتی منافع جهانیان بگیرند.
گرچه زیاد به طبل نفاق ، تخریب نظام و صلح میکوبند ولی جز تخریب افغانها و مخارج خود، نتیجه ای در مقابل منافع منطقوی و جهانی نخواهند گرفت.
شریف الله جاغوری

>>>   خواننده گان گرامی! هرجندبا خود فکر کردم خود را قاتع ساخته نتوانستم با وجود تاریخ 5 هزار ساله انسانهای این سر زمین جرا بیدار نمی شوند جرا خود را از اصول انسانیت و اسلامیت اگاه نمی سازند دست به اعمال میزند که به انسانیت توهین است شما قضاوت کنید هر روزه مسلمان بدون موجب د راین جغرافیا بدون گناه به قتل می رسد از عالم تا داکتر تا پوهاند با اخذ امتیازات بلند همه خاموش و نظاره گر اند تا به کی همه نظاره میکنند ایا این ها میدانند که قتل یک مسلمان بیگناه قتل بشریت است ایا میدانند همه د رسکورت مطلق بسر میبرند چرا نمی اموزیم وچرا بیدار نمی شویم چرا بزرگان اینطور با ملت خود برخورد سطحی دارند با الفاظ بسیار خورد از کنار قتل رعیت میگذرند چرا----- مرا رهنمایی کنید ورنه خواهم مرد چراغ ظلم ظالم تا دم محشر نمی سوزد اگر سوزد شبی سوزد شبی دیگر نمی سوزد بیاید از بزرگان همسایه خود بیاموزیم که چگونه از ملت خود مخافظت میکند چگونه ازموقف بلند بحث میکنند اما دانشمندان واهل خبره ما بجز از دروغ زر اندوزی تجارت بالای خون انسان چیزی دیگری از روزگار نه امو خته اند رهمنایم کنبد
قیام

>>>   واقیعت همین است که هردو در کشتار مردم دست دارند الله پاک لطف خود. را شامل این ملت گرداند
عبدالله ریحان

>>>   جعفر عطايى
کسی که بعد از این پنج سال تجربه، باز به لاف و گزاف داکتر عبدالله توجه می‌کند، به نظر من احمق محض است. این مثل روز روشن است که اگر عبدالله برنده انتخابات هم شود، شهامت دفاع از پیروزی را ندارد. دفعه قبل رای تاجیک و هزاره را حیف کرد و این دفعه احتمالا رای بخشی از تاجیکان، هزاره‌ها و ترکان را بر باد خواهد کرد.
عبدالله یک مهره سوخته و تجربه‌شده است. رای ندادن بهتر از رای دادن به عبدالله است.

>>>   مردم ما سه بار بر علیه اشرفغنی قیام کردند اما هر سه بار شکست خوردند چون هر بار با صفت قیام قومی قیام کردند یک بار هزاره تنهایی قیام کرد یکبار تاجیک تنها قیام کرد و یکبار ازبیک تنها قیام کرد اما اگر یکبار همه با هم به صفت خراسان پرافتخار قیام میکردیم قطعا حکومت فاسد اشفغنی ساقط شده بود.
امیری_بغلان


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است