جشن آزادی امریکا و جشن خون در افغانستان!
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۱۳    ۱۳۹۸/۴/۱۳ کد خبر: 159297 منبع: پرینت

روز چهارم جولای روزجشن آزادی امریکا از استعمار بریتانیا است، این روز بزرگترین جشن ملی امریکا است.
بنیان گذران امریکا آزادی را مهمترین اصل اخلاقی و سیاسی امریکا می دانند.
روزنامه های امریکا در تجلیل از این روز می نگارند که آیا امریکا قادر است در رفتار خود آزادی را برای سایر مردم دنیا نیز مطلوب و جذاب جلوه گر نشان بدهد.
اکثر مردم کشور های جهان الگوی دموکراسی امریکا را نمی پذیرند به هر کشوری که الگوی دموکراسی امریکا وارد میگردد جنگ و بدبختی و فجایع بشری به آنها تحمیل میگردد.

امریکا بیشتر از هیجده سال است که در افغانستان وعده امنیت و دموکراسی را می دهد ولی درطول این مدت مردم شریف افغانستان هرسال در آتش جنگ کباب میگردند.
روز آزادی را به مردم امریکا تبریک میگویم و ارزومندیم که مردم امریکا از پرداخت مالیات خود به خاطر جاری ساختن حمام خون و قتل کودکان معصوم و زنان بی دفاع در شهر های افغانستان خود داری ورزد، ما آزادی را مانند شما دوست داریم تجلیل جشن آزادی به ریختن خون دیگران بی احترامی به آزادی است.

دکتور علی احمد کریمی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جشن امریکا
جشن خون
نظرات بینندگان:

>>>   قبل ازین که در باره آزادی فکر کتید،در باره ایم فکر کنید که ممالک را کی تشکیل داده است؟سرحدات ممالک را کی تعیین نموده است؟
افغانستان یک کشوری است که توسط دو امپراطوری بزرگ وقت یعنی امپراطوری انگلیس و امپراطوری تزار روسیه،منحیث خط فاصل بین دو امپراطوری تشکیل شد.
نیم پشتون ها مربوط پاکستان شد،نیم دیگرش مربوط افغانستان.نیم تاجک ها و ترکمن ها و ازبک ها مربوط شوروی وقت شد که حالا ممالک جداگانه هستند و نیم دیگرش مربوط افغانستان.
جغرافیای افغانستان نیز در طول تاریخ گاهی توسعه یافته است و تا به دهلی هندوستان و آسیای میانه و سرزمین امروزی ایران رسیده است و گاهی هم در زمان فرزندان تیمورشاع به ملوک الطوایفی تبدیل شده است و هر منطقه آن یک پادشاهی جداگانه داشته است.
همین کشور فعلی ایران از فارسی زبانان و بلوچ ها و ترکمن ها و ارمنی ها و ترک ها و آذری ها و عرب ها و غیره ملیت ها تشکیل شده است و کمترین سهمی در تشکیلات دولتی ندارد و هر کدام شان میخواهند که از زیر سلطه ایرانی ها و یا فارسی زبانان خود را برهانند.
آیا امکان پذیر است؟
آیا ایران اجازه میدهند که آنها با هم زبان ها و هم ملیتی های خود در سرحدات ایران یکجا شوند؟
معلومدار نی.
تنها زور است که چنین کاری را انجام میدهد.
مثلاً سودان شمالی و سودان جنوبی توسط زور به دومملکت مسلمان نشین و مسیحی نشین تقسیم شد.
و یا سرزمین یهودی ها توسط مسلمان ها اشغال و معبد شان به مسجد تبدیل شد.
و یا کابل شاهان توسط اعراب اشغال و دیوار های بالا حصار چپه و مردم قتل عام شدند و نیم شان بزور مسلمان شدند و نیم دیگرش به سرزمین هندوستان فرار کردند.
در طول تاریخ همیش بی عدالتی و کشتار ها و قتل عام ها بنام های مذهب و ملیت و مملکت و غیره بوده است و در آینده نیز خواهد بود.

زیرا خود زنجیره غذایی دنیا بسیار بی رحمانه عمل میکند و همه زنده جانها از خوردن یکدیگر امرار معیشت میکنند و انسان نیز از قتل و کشتار و استعمار و فریب و غدر و خیانت و بازی دادن یکدیگر امرار معیشت میکند.

>>>   از انسانیت نویسنده خوشم آمد ولی دیگر در اقلیت حاکمه 1 فیصدی امریکا تقریباً کسی شائیسته این انسانیت وجود ندارد. عرایضی داشتم در مورد این روز های همین امریکای تحت اقلیت مردمامنش. میشود گوش فرمایید:
1. گلبیدین هم همانقدر که خون میریخت جار میزد که تا امریکایی در افغانستان باشد به افغانستان بر نمیگردم اگر برگردم از امت رسول الله نباشم. طالبان هرگز و هرگز از امیر کبیر جهاد افغانستان حضرت حکمتیار تفاوتی ندارند . امروز یا فردا خواهید دید.
2. تخت کابل بی متکای بیگانه استوار نبوده است و نخواهد بود؛ تاریخ برای هزارمین بار این حقیقت را فریاد میکند. امیر یعقوب و امیر عبدالرحمان پدران تنی همین طالبان و دیگر حاکمان دست نشانده نیستند؟؟؟ کم شواهد فاش شده که در روزگار ابر قدرتی امریکا مجاهد و طالب و داعش و القاعده یک خالق و پروردگار دارند_ امریکا!؟؟؟؟
3. پاکستان و عربستان ...که بیست و اندی سال پیش بر افغانستان «امارت اسلامی طالبان» نازل کردند؛ فقط اضلاعی از حکمرانی امریکا بودند و هستند!
4. اینکه پایگاه بگرام و قرار گاه های دیگر دو چند میشود معنایش اینست که نگهداری حکومت برهنه طالبانی ـ امریکایی هم اهداف کلانتر و هم ترس ها و مشکلات بیشتر دارد که ترامپ آنرا با ملغمه «هاروارد تروریست ها» کد گذاری کرده است

>>>   نظر دهنده اول برخلاف تصور تو فقط زبان رسمی در ایران فارسی است وگرنه آنقدری که ترکها و کردها قدرت را در قبضه دارند هیچکس ندارد در مورد ارمنی ها و عربها ارمنی ها و عربها اصلا ایرانی نیستند مهاجر هستند و ایران به آنها تابعیت داده به کردهای عراق هم که به آذربایجان غربی مهاجرت کردند تابعیت داد اما انها سوء استفاده کردند و تجزیه طلبی راه انداختند از همان زمان قوانین تابعیتی در ایران سختگیرانه شد در ایران خامنه ای ترک است رهبر ایران ترک است وزیر نفت زنگنه است که زنگنه کرد است تمام وزارت نفت ایران که ثروتمندترین وزارتخانه است در اختیار کردهاست مثلی در ایران هست که اگر زنگنه بمیرد تا هزار سال بعدش اثراتش بر وزارت نفت است چون استخدام در وزارت نفت بیشتر از کردهاست ، دبیر شورایعالی امنیت ملی که پیشتر ۸ سال وزیر دفاع بود (شمخانی) عرب است سردار سلیمانی هم لر است تنها روحانی فارس است که آنهم بیشتر فرمانبردار رهبر است و مستقل نیست اما در مورد افغانستان ، افغانستان با پدیده مهاجرت پاکستانیها مواجه است در نهایت هر اتفاقی در افغانستان بیفتد تاجیکها کشور به نام خود دارند تاجیکستان ازبکها کشور به نام خود دارند ازبکستان ترکمنها کشور به نام خود دارند ترکمنستان هرچند که تجربه نشان داده در صورت جنگ بیشتر از هرجا آنها هم به ایران مهاجرت میکنند اما آنها کشور دارند بلوچها هم در بلوچستان قدرت دارند پشتونها هم از حمایت کامل پاکستان برخوردارند اما هزاره ها و بقیه اقوام افغان می مانند این چیزی است که هزاره ها و سایرین باید در نظر بگیرند
از زمان رویکار آمدن غنی و پیروزی با تقلبش به لطف آمریکا و پاکستان دنیا به طرف گفتگو با طالبان رفت امروز دیگر از چین و هند که دشمن پاکستان است تا ایران که طالبان دیپلماتهایش را کشت و آلمان و اروپا همه خواستار گفتگو با طالبان هستند پاکستان و آمریکا و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس هم که خودشان از ابتدا طالبان را ایجاد و حمایت کردند و به نوعی پدر و پدرخوانده طالبانند اینکه چرا دولت افغانستان دنیا را به طرف طالبان سوق داد جای سوال دارد
اما در مورد طالبان با توجه به اینکه به لطف غنی همه دنیا بر این باور رسیدند انگیزه ای برای نابودی طالبان در افغانستان نه از طرف دولت افغانستان و نه از طرف آمریکاییها وجود ندارد حداقل خواسته ای که حق مردم افغانستان است و باید از دولت غنی طلب کنند این است که حالا که غنی مشروعیت سیاسی به طالبان اعطا کرد حداقل از طالبان بخواهد سلاحش را زمین بگذارد و دست از جنایت و آواره کردن مردم بردارد به شخصه معتقدم باید طالبان در ۱۸ سالی که آمریکاییها در افغانستان حضور داشت نابود میشد اما آمریکاییها نمیخواستند طالبان نابود شود یا از زمان قدرت گرفتن کرزی باید طالبان نابود میشد اما نابود که نشد هیچ که بعد از کرزی و در دوران غنی طالبان توسط تمام کشورها به رسمیت شناخته شد از هند دشمن پاکستان تا اروپا پس حداقل طالبان خلع سلاح شود البته اگر اراده دولت غنی بر جلوگیری از کشته شدن بیشتر مردم افغانستان و پایان تنش میباشد طالبان باید خلع سلاح شود


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است