بعد از توافق با طالبان جنگ ادامه خواهد یافت
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۲۰    ۱۳۹۸/۴/۱۳ کد خبر: 159306 منبع: پرینت

بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان در گزارش تازه‌اش اعلام کرده است که درصورت توافق صلح با طالبان، جنگ در این کشور همچنان ادامه خواهد یافت و نیروهای امنیتی افغان مجبور خواهند بود با ده‌ها گروه و سازمان هراس افگن بجنگند. در این گزارش از القاعده و داعش به عنوان تهدید جدی برای امنیت افغانستان یاد شده و هشدار داده شده است که افغانستان همچنان با خطر سازمان‌های متعدد افراط گرا روبرو خواهد بود.

درحالی که چشم و امیدها همه به نتایج هفتمین دور گفتگوهای صلح میان امریکا و طالبان دوخته شده است؛ بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان در یک گزارش تازه، حتا درصورت رسیدن به توافق صلح، از ادامه جنگ و نا امنی‌ها در افغانستان هشدار داده است.
در این گزارش گفته شده که حتی اگر گفتگوهای قطر به یک توافق صلح بیانجامد، افغانستان همچنان نیازمند آمادگی برای محافظت از مردم در برابر تهدیدهای داخلی و بیرونی است.
در گزارش سیگار، از گروه‌های القاعده و داعش به عنوان خطرهای جدی برای آینده افغانستان یاد شده است.

قطع رابطه طالبان با گروه‌های هراس افگن جهانی و تضمین اینکه پس از توافق صلح خطری از افغانستان متوجه امریکا و متحدانش نیست، یکی از چهار اجندای گفتگوهای خلیل‌زاد با طالبان است.
شماری از آگاهان چون عزیز رفیعی رییس مجتمع جامعه مدنی نیز بر برقراری صلح پایدار تاکید می‌ورزند که نباید پس از آن جنگ زیر نام گروه‌های دیگر در کشور ادامه یابد.

گزارش‌هایی وجود دارد که دو طرف از این گفتگوها راضی هستند و تلاش دارند تا در این دور به یک توافق برسند.
از آغاز دور نخست گفتگوهای صلح میان امریکا و طالبان حدود نه ماه می‌گذرد؛ با وجود خوشبینی‌ها در آغاز، تا هنوز اما این گفتگوها به توافق نرسیده است.
آگاهان نیز نسبت به طولانی شدن این گفتگوها انتقاد می‌کنند و تاکید دارند که باید هرچه زودتر این گفتگوها به یک توافق بیانجامد و گفتگوها با حضور طرف‌های مختلف به شمول حکومت آغاز شود.

سجاد محمدی
تلویزیون یک


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جنگ
آمریکا
نظرات بینندگان:

>>>   بعد ازینکه بی کفایتی وناکامی ادارات کشفی توسط عامه مردم محکوم شد حالغا ریاست امنیت ووزارت داخلعه شروع نموده اند به درامه سازی :
1- ریاست امنیت ییییک فرد خویش را واسکت جعلی می پوشاند وبعد آن فرد رابهآدرس معترضین مکی فرستد وبعد پولیشس هم آنرا دستگیر میکند این فلم معلوم هنیست دایرکتر نویسنده منتاژر آن کی بوده؟
2- یک عراده موتر را از مواد انفجاریه کهنه زمان شوروی در تحویلخانه های وزارت داخله پر نموده وبعد گویا آنرا کــــشـف ودستگیر نموده اند!!!
اینها فکر میکنند خیلی هشیتاتر ونابغه هستتند ومیتئوانند مردم رافریب یدهند که گویا این ادار ات نتاکام معجزهه کرده اند که برای اولین باز یک انتحاری ویک موتر انفجاری را پیش از وقوع دستگیر کنند !!!
ر

>>>   صلح ملح معلوم نيست بازي دادن مردم است تا پلو چلو باشد و تا بخورند و به ريشخندي كنند

>>>   بلی خلیلزاد، اوغان امریکائی شده، با تمام قوت در همین راه کار میکند۰ برای چنین خاین هایی ایجاد یک دولتی سعودی مانند در کشور ما هم امریکا را راضی خواهد ساخت و هم دولت اوغانیت او اسلامیت این فاشیستک های اوغان را برقرار خواهد ساخت۰
همین فاشیستک های امریکایی شده اوغان (مثل کرزی، خلیلزی، غنی کوچی، و بقیه۰۰۰) هستند که ملت را هم فریب دادند و امریکا را هم فریب دادند و بلاخره به همین مسیر قانع ساختند۰


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است