مفتی لیبیا: مسلمانان جهان حج را تحریم کنند!
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۲    ۱۳۹۸/۴/۲۰ کد خبر: 159390 منبع: پرینت

مفتی اعظم در کشور لیبیا از مسلمانان جهان خواسته که مراسم حج را تحریم کنند. شماری از مفتی های دیگر نیز چنین فتوایی را تایید کرده اند. به گفته آنان، عربستان سعودی عواید حج فرض و عمره را برای کشتار مسلمانان استفاده می کند.

صادق الغاریانی، مفتی اعظم لیبیا فتوایی صادر کرده که در آن گفته شده است: «پولی که حاجیان به سعودی می پردازند، حکومت این کشور آن را برای انجام جرایم علیه دیگر مسلمانان به مصرف می رساند».
در این فتوا اضافه شده که آن کسانی که قبلا حج فرض یا عمره را انجام داده اند و می خواهند دوباره به حج بروند: «ثواب نمی کنند، بلکه گناه کار می شوند».

قبل از این نیز یوسف القرضاوی، مفتی اخوان المسلمین فتوایی صادر کرده و از مسلمانان جهان خواسته که به حج نروند. القرضاوی گفت: «الله پاک به حج شما ضرورتی ندارد. مسئولیت اصلی که به شما سپرده شده کمک به دیگر بندگانش می باشد». وی افزود: «مسلمانان به جای مصرف کردن پول بالای حج، آن را برای سیر کردن گرسنگان در حال مرگ، درمان مریضان نیازمند و تامین سرپناه برای بی خانمان ها مصرف کنند؛ چراکه نزد الله پاک این کارشان بیشتر از حج پسندیده است».

یوسف القرضاوی، مفتی اخوان المسلمین اضافه کرد: «شما می توانید با وسیله شدن برای کمک به دیگر انسان ها، نسبت به طواف کعبه آرامش قلب و روح و معنویت بیشتری به دست آورید».

بزرگان دینی در تونس نیز از مفتی اعظم این کشور خواسته اند که چنین فتوایی را برای مردم صادر کند تا دیگر برای حج به عربستان سعودی نروند. فیصل الشعور یکی از سران اتحادیه امامان در تونس گفت که عربستان در جنگ های منطقه ای دخیل است و نباید پول زیارت کنندگان خانه خدا به دستش برسد.

وی نیز به مصرف این پول در این جنگ ها اشاره کرده و افزود: «پولی که مقامات سعودی از طریق حج به دست می آورند، برای کمک به مسلمانان جهان نه، بلکه برای کشتار شان و بی خانمان ساختن شان به مصرف می رسد. مثل آنچه که در یمن جریان دارد».

وی اضافه کرد که مردم تونس مراسم حج را تحریم کرده و پول شان را برای کمک به نیازمندان و غریبانی مصرف می کنند که اکنون از فقر و بدبختی رنج می برند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مفتی
حج
نظرات بینندگان:

>>>   خدا را شکر که از یک مفتی عرب برای یکبار فتوای درستی شنیدیم بیشتر فتواهای تکفیر و ارهاب و ترور از عربستان و وهابیهای عربستان است سلفی ها ، طالبان ، داعش ، وهابی ها ، تروریستهای سوریه که سر می برند هم به پشتوانه فتواهای مفتیهای عربستان اینکارها را می کنند با این حال پادشاهان عربستان خودشان را خادم حرمین شرسفین مینامند

>>>   این مفتی نه نه مرده تازه فهمیده که در دنیا مردم فقیر و گرسنه است .هرچیز ی که فعلا مسلمان ها با آن درگیر هستن از همین فتوا های خودخواهانه مفتی های مفتخور،ها بوجود میآید.آنها ی که راحت به سفر حج میروند و توانایی دارند مطمئن باشید اگر دل بسوزانند به فقیر ها هم میتوانند کمک کنند.مابه سیستم حکومت داری آل سعود کاری نداریم.همین که کشور شان مردم سیر زندگی می کنند و پول نفت را حکومت به درب منزل شان بدست شان تحویل میدهند خیلی با ارزش است. کشور شان سرشار از نفت است و درآمد آش را به همه چیز هزینه میکنند.پول که از حجاج میگیرند دوباره خرچ خودی حجاج میکنند. بروید یک شب درهتل بخوابید ببینید چقدر هزینه آن میشود .حالامفتی های بیشعور فتوا صادر میکنند.آنها خوب بلد هستن که با شرارت شان مردم را به کشتن بدهند

>>>   وَاللهَ اللهَ فِی بَیْتِ رَبِّکُمْ لَا تُخَلُّوهُ مَا بَقِیتُمْ فَإِنَّهُ إِنْ تُرِکَ لَمْ تُنَاظَرُوا.
خدا را، خدا را، درباره خانه خدا، تا هستید آن را خالی مگذارید، زیرا اگر کعبه خلوت شود، مهلت داده نمی شوید.

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است