اروپا باید به‌جای روسیه، آمریکا را تحریم کند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۴    ۱۳۹۸/۴/۳۰ کد خبر: 159496 منبع: پرینت

رییس کمیسیون اقتصادی پارلمان آلمان ضمن انتقاد از تحریم‌های اروپا علیه روسیه تأکید کرد که اگر ملاک این اتحادیه برای اعمال تحریم‌ها علیه کشوری نقض قوانین بین‌المللی است، پیش از همه باید آمریکا را تحریم کند.

“کلاوس ارنست”، رییس کمیسیون اقتصادی در پارلمان آلمان در گفتگویی با سایت رادیو آلمان مجمع مذاکرات پترزبورگ را که در روزهای اخیر با حضور وزرای امور خارجه دو کشور آلمان و روسیه در شهر بن برگزار شد، مهم و خوب ارزیابی کرد و با انتقاد شدید از تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه تأکید کرد که اروپا با این تحریم‌ها بیشتر خود را تضعیف می‌کند.

این سیاستمدار بلندپایه آلمانی پابرجا بودن تحریم‌ها علیه روسیه را برای شرکت‌های آلمانی مضر دانست و تصریح کرد: در سایه این تحریم‌ها روسیه از نظر اقتصادی بیشتر تمایل خواهد داشت که به‌سمت چین تغییر جهت دهد؛ این یک مسئله درازمدت است و اگر تحریم‌ها به همین صورت باقی بماند، روسیه به‌عنوان شریک تجاری ما در درازمدت دیگر آن حجم مبادلاتی را که پیش از این با ما داشتند، نخواهند داشت. آنها کم‌کم تلاش خواهند کرد آنچه را از آلمان یا اروپا می‌خریدند، خودشان تولید کنند.

وی این اوضاع را به‌نفع اتحادیه اروپا ندانست و در بخش دیگری از این گفت‌وگو خاطرنشان کرد: این تحریم‌ها هیچ تأثیری ندارد و ما حدود پنج سال است که این تحریم‌ها را علیه روسیه وضع کرده‌ایم؛ اما هیچ تغییری در سیاست‌ آن ایجاد نشده است.
ارنست پیشبرد سیاست تحریم‌ها علیه روسیه را با توجه به سیاست‌های فعلی ایالات متحده و سیاست‌های تجاری چین راهکار غلطی دانست و آن را برای شرکت‌های آلمانی هم مضر ارزیابی کرد.

این مقام پارلمان آلمان یک اروپای قدرتمند را بدون مناسبات با روسیه ممکن ندانست.
وی در بخش دیگری از این مصاحبه تأکید کرد: اگر ملاک اروپاییان این رویکردی باشد که ما در قبال روسیه در پیش گرفته‌ایم، ما حالا باید تحریم‌هایی را علیه آمریکا هم وضع کنیم؛ چراکه مثلاً در کوزوو، عراق و گوانتانامو به‌خلاف قوانین بین‌المللی رفتار کرده و عملیات‌های این کشور در سوریه با قوانین بین‌المللی منطبق نبوده است؛ پس اگر قرار باشد ما همه جا با تحریم‌ها واکنش نشان دهیم، باید این کار را در برابر تمام نقض‌کنندگان قوانین بین‌المللی انجام دهیم که اولین آنها ایالات متحده آمریکا است.
وی در بخش پایانی این گفت‌وگو بر لزوم مذاکره با روسیه و تلاش برای لغو گام‌به‌گام تحریم‌ها علیه این کشور در جریان این مذاکرات تأکید کرد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
روسیه
آمریکا
آلمان
نظرات بینندگان:

>>>   اروپا نوکر آمریکاست هرگز آمریکا را تحریم نمیکند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است