شدت درگیری ها در تخار، نیروی بیشتر نیاز است
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۲    ۱۳۹۸/۵/۱۳ کد خبر: 159666 منبع: پرینت

مقام‌ها در ولایت تخار، می‌گویند که از بهر پس زدن حمله‌های طالبان بر بخش‌هایی از این ولایت به ویژه ولسوالی اشکمش به نیروهای بیشتر نیاز است.
ولسوالی اشکمش تخار، در چند روز اخیر گواه نبردها میان نیروهای دولتی و طالبان بوده‌است و گفته می‌شود طالبان از چند ولایت همسایۀ تخار، بر این ولسوالی یورش برده‌اند.

گروۀ طالبان، ادعا کرده‌است که جنگجویانش در اشکمش پیشرفت‌هایی داشته‌اند؛ اما مقام‌های دولتی از پس زدن حمله‌های طالبان از سوی نیروهای امنیتی یاد می‌کنند.
به گزارش طلوع، محمد جواد هجری، سخنگوی والی تخار در اینباره گفت: «از حکومت، وزارت دفاع و وزارت داخله، خواهشمند هستیم که نیروی بیشتری را در اختیار ما قرار بدهند تا ما بتوانیم کلأ حضور مخالفین مسلح را صفر بسازیم.»

در حالی‌که مقام‌ها در تخار از آمدن جنگ‌جویان بیشتر طالبان از ولایت‌های همجوار به شمول بغلان ازبهر شرکت در جنگ اشکمش هشدار می‌دهند، گزارش‌ها از بغلان می‌رسانند که در روزهای اخیر، بخش‌هایی از این ولایت هم، گواه خشونت‌ها بوده‌اند.
به روز شنبه، در مجلس نمایندگان نیز، از اوضاع نابسامان امنیتی در بخش‌هایی از کشور، ابراز نگرانی شد.
نوریه حمیدی، عضو مجلس نماینده‌گان گفت: «مشکل پولیس بغلان این است که از لحاظ روحیه بسیار خوب است ولی همین وسایل و تسهیلات جنگی ندارند.»
علی اخلاقی، عضو دیگر مجلس نیز افزود: «مسیری که طرف ولسوالی‌های ده‌یک، گیرو، جاغوری و مالستان ... [ولایت غزنی] می‌روند، این مسیرها همه در اختیار و کنترل طالبان است.»

در این میان، وزارت دفاع ملی بر پیشرفت‌ها در عملیات‌های نیروهای دولتی در این بخش‌ها، تأکید می‌ورزد.
روح‌‎الله احمدزی، سخن‌گوی وزارت دفاع ملی اظهار داشت: «همین اکنون که ما با شما صبحت می‌کنم در ولسوالی کجران ولایت دایکندی جنگ جریان دارد و تلفات سنگینی هم بر دشمن رسیده.»
همزمان با اوج‌گیری خشونت‌ها در کشور، نمایندگی سیاسی سازمان ملل متحد در افغانستان، در خبرنامه‌یی، از افزایش تلفات غیرنظامیان در افغانستان ابراز نگرانی کرده‌است و به طرف‌های درگیر، اصل محافظت از غیرنظامیان را یادآور شده‌است.
در این خبرنامه آمده‌است که در دوسال اخیر، ماه جولای امسال، برای غیرنظامیان مرگ‌بارتر بوده‌است و در خشونت‌های این ماه، در حدود یک هزار و پنج صد غیرنظامی کشته و زخمی شده‌اند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تخار
درگیری
نظرات بینندگان:

>>>   مردم تخار مگر شما مجاهد نبودید؟
چه شده که چند تا مزدور و نوکر پاکستان و مفید با عزت و ناموس تان بازی میکنند .
به پا خیزید و از خواهر و مادر خود دفاع کنید پیش از اینکه طالبان آنها را به پاکستانی ها تحفه بدهند.

>>>   ایران در ماههای اخیر بیشتر از آمریکا و هر کشوری در افغانستان هزینه کرده (البته به طالبان مختص برخودش در فراه و بالامرغاب و غزنی و ... و نیز جهادی ها و مافیاهایی جمعیتی های بدخشان و تخار و ...) و آرزوی ایران دست بالا شدن طالب در جنگ و خصوصاً قدرت آینده افغانستان است تا امید نفوذ در آنها و مبارزه با برنامه های آمریکا در همسایگی خود را داشته باشد، نقش سازنده ای جز تضعیف نظام و وحدت افغانها نخواهد داشت.
لطیف بیژن پور

>>>   روح الله احمدزی هم مانند غنی احمدزی کوچی بسیار دروغ میگوید ، حقیقت اینست که نیروی های امنیتی ما بدون انگیزه شده اند ، اصلآ چرا بخاطر چنین دولت تک قومی ، فاسد ، طالب پرور و زور گو جانهای شیرین خود را نثار کنند ، اکثر سربازان و خورد ضابطان را اهالی شمال ، شرق و شمالشرق کشور تشکیل میدهند که از فرط فقر ، بیکار وتنگدستی همه روزه توسط برادران ناراضی احمدزی ها ، کرزی ها و اتمرها سلاخی میشوند.
کوه کن


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است