سیصد هزار مهاجر غیرقانونی در ترکیه دستگیر شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۷    ۱۳۹۸/۵/۱۳ کد خبر: 159668 منبع: پرینت

دولت ترکیه اعلام کرده که بیش از ۳۰۰ هزار مهاجر غیرقانونی تا پایان سال جاری در سراسر این کشور دستگیر خواهند شد.

سلیمان سویلو، وزیر داخله ترکیه طی سخنانی در دیدار با نمایندگان رسانه‌های داخلی و بین‌المللی در آنکارا این مطلب را اعلام و خاطرنشان کرد، “از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۷۷ هزار و ۶۵۴ مهاجر غیرقانونی دستگیر شده‌اند. تا پایان امسال تعداد آنان به بیش از ۳۰۰ هزار نفر خواهد رسید. ”

به گزارش شفقنا به نقل از آناتولی، وزیر داخله ترکیه با بیان اینکه قرن ۲۱ شاهد یکی از بزرگترین امواج مهاجرت انسانی بوده است، افزایش تروریسم و خشونت را عامل اصلی این بحران دانست و اظهار داشت. «با موج بزرگ مهاجرت مواجه هستیم. برای مقابله با سوءاستفاده از این بحران ارتباط با افکارعمومی و اطلاع‌رسانی را افزایش دادیم. مسیر قاچاق انسان و مواد مخدر نیز یکسان است و گروه‌های تروریستی از این راه کسب درآمد می‌کنند.

بر اساس این گزارش،‌ سویلو با بیان این که هم اکنون سه میلیون و ۶۳۹ هزار و ۲۸۴ سوری و در مجموع ۵.۷ میلیون مهاجر در ترکیه زندگی می‌کنند، افزود: پناهجویان برای مسائل مادی و نجات جان خود به کشور ما می‌آیند. ۶۱.۶۹ درصد کودکان سوری در ترکیه تحصیل می‌کنند که ۹۶.۳ درصد آنها دانش‌آموز ابتدایی هستند.

وی اضافه کرد: ۷۲ هزار تبعه افغانستان در ۷ ماه نخست امسال در ترکیه دستگیر و حدود ۲۹ هزار آنها به کشورشان بازگردانده شدند.
وزیر داخله ترکیه افزود: برخی می‌گویند اجازه دهید از خاک ترکیه به اروپا بروند. اگر این کار را بکنیم، سیاست مهاجرتی ترکیه غیرقابل کنترل و کشورمان به مرکز ترانزیت مهاجران تبدیل خواهد شد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترکیه
مهاجر
نظرات بینندگان:

>>>   ترکیه کشوری عضو ناتوست در حمله آمریکا به افغانستان و لیبی و سوریه تا جاییکه توانست به این کشورها بخصوص سوریه ضربه زد ضمنا دروازه اروپاست ترکیه بارها دو همسایه اش عراق و سوریه را بمباران کرد حتی نیروی نظامی به شمال سوریه ارسال کرد و پرچم ترکیه را بر خاک سوریه نصب کرد حالا حاضر به پذیرش آوارگانی که خودش از مسببان اصلی آوارگیشان بود نیست ترکیه تحریم‌ نیست عضو ناتو هم هست به دلیل اینکه دروازه آسیا به اروپاست و فاحشه خانه های رسمی که به دولت مسلمان ترکیه مالیات میپردازد هم دارد کشور گردشگر پذیری هم هست دلیل سرباز زدن ترکیه از پذیرش آوارگان چیست نه مثل ایران تحریم شده است نه محدودیت منابع دارد از طرفی خودش هم در تمامی ائتلافهای آمریکا از جنگ افغانستان تا سوریه و حتی لیبی در شمال آفریقا حضور داشت

>>>   حکومت داران خاین افتخار کنند برپدر همه شان بشمول طالب صد بار لعنت. همه شان بیغیرت ترین مردم بی پدر ومادر هستند .

>>>   سال ها فكر ميكردم كه ازبين مسلمان ها از مردم عرب ال سعود كرده بي غيرت كسي در دنيا نيست ولي حالا كه فكر ميكنم از مردم ترك وتركيه كشور بي غيرت در دنيا نيست برورش دهنده داعش به خاك اش راه دادن به ديگر كشور هاي اسلامي بزرك ترين خيانت را در جهان اسلام كردن وحالا اين مردم كشور عثماني بي غيرت چاپلوسي كافر ها را ميكند كه كشورش جز اروپا شود زور شان به دو نفر زن بچه ها بي سر پناه ومهاجر ميرسد واقعاً كه كشور ومردم پستي هستند شراب زنا فاحشه خانه هاي رسمي در مقابل پول براي كفر ومسلمان ننگ باد كه نام كشور اسلامي گفته شود


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است