عطا و قانونی سردرگم، اتمر بازهم زیر بار نرفت
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۸    ۱۳۹۸/۵/۱۴ کد خبر: 159678 منبع: پرینت

نشست‌ها میان محمد حنیف اتمر نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری و محمد یونس قانونی معاون نخست وی دربارۀ اعلام مقام نخست وزیری عطامحمد نور در حکومت احتمالی آیندۀ آقای اتمر بی‌نتیجه بوده‌است.
حتی نشست‌های رو در رو میان اتمر، قانونی و نور قطع شده‌است.

گفته می شود، حنیف اتمر در یک توافقنامه تعهد سپرده‌است که سه ماه پس آنکه برندۀ انتخابات شد، لوی جرگه‌ای را به منظور تعدیل قانون اساسی برگزار خواهد کرد و آقای نور را نخست‌وزیر اجرایی معرفی خواهد کرد، اما اکنون نمی‌خواهد که در پیکارهای انتخاباتی‌اش این تعهد را اعلام کند.

عبدالحق آریانفر، عضو شورای رهبری جمعیت اسلامی به طلوع گفت: «این تیم طوری ساخته شده بود که باید در کنار دو معاون، استاد عطا به عنوان صدراعظم در آینده شناخته شود و این تیم تعهد داشت که قانون اساسی افغانستان را تغییر بدهد و نظام را به صدارتی تبدیل کند. حالا گفته می‌شود که در این موارد آقای اتمر اعلان نمی‌کند؛ گویا که فهمیده می‌شود از همین حالا که نگاهی دیگری داشته باشد.»

اختلاف‌ها در دستۀ انتخاباتی آقای اتمر پس از آن رسانه‌ای شد که روز دوشنبه هفتۀ گذشته این دسته نتوانست بدلیل این اختلاف‌ها پیکارهای انتخاباتی را آغاز کند و تاکنون نیز آغاز نکرده‌است.
اما، قادر شاه، سخنگوی دستۀ انتخاباتی محمد حنیف اتمر از ادامۀ گفتگوها برای حل این اختلاف‌ها سخن می‌زند: «جزییاتی را که رسانه‌ها شریک می‌سازند، حقیقت ندارد. در داخل تیم، روی تفاوت دیدگاه‌ها گفتگوها جریان دارد و توقع می‌رود که این گفتگوها به نتیجه برسد. اینگونه گفتگوها بر کمپاین بیرونی ما تأثیر ندارد.»

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عطا
قانونی
اتمر
نظرات بینندگان:

>>>   این ها احمق هستند
غنی با ضیاء تعهد کرد با دوستم تعهد کرد با عبدالله تعهد کرد چی شد.
اتمر هم می آید و توافق میکند و عمل نمیکند باز استاد عطا اگر خط زرد یا سرخ یا نارنجی بکشد چی سود میکند.

من به جوانان صدا میکنم که از همه دست بشورید و این گاو های پیر را با خواب هایشان رها کنید و شما جوانان با عزت که فرزندان اصیل جهاد و مقاومت هستید به پا شوید و جمعیت اسلامی را از نو زنده کنید و در تمام افغانستان فعالیت سازمانی و فکری خود را شروع کنید به هدف آگاه سازی و آماده سازی ملت وقتی ملت آگاه و آماده شد قدرت خود به خود از طرف شما مدیریت میشود.

چون مولانا فرید نباشید که به خاطر آب و علف امروز غنی نیمچه مسلمان را مرید شده است که شرمش باد.

>>>   مولانا فرید یکی دیگر از چهره های .....

>>>   آزموده ها را بار بار نیازمائید، زیرا اینها فقط برای مقام و دالر چانه زنی می کنند نه برای خدمت به وطن و مردم آن.

>>>   آنکه از جهاد و مقاومت با افتخار یاد میکند دانسته و یا میمون وار نفع خود را در ادامه بدبختی مردم و خرابی افغانستان جستجو مینکند . این خری و ددی ز بیخردی

>>>   اینمها فکر میکنند کامیاب میشوند قانون اساسی را تغیرمیدهند وخودرا صدراعظمئ میسازند تا بیشتر حیرتان را چور کنند ، اگر نور صدراعظم شود حتما پگسرش را رئیس گمرک حیرتان تعیین میکند این دزد ها برنامه وپلان کاری ندارند صرف چوکب را خواب می بینند ، و.آن چوکی که هرگز مستحقش نیستند وهیچگاهی به آن نخواهند رسید، چرا این مفسدین ذره ئی درفکر جواب دادن به کارهای خلاف گذشته خود نیستند؟؟
ر

>>>   حنیف اتمر لغمانی است ازشیطان یک قدم پیش است .زمانی جاسوس روس(عضو خاد پرچم)بعد جاسوس انگلیس,بعد با داعش طالب, حکمتیار همنواشدند درسقوط قندز نقش داشت,درقتل های زنجیره یی ,درانفجارات وآوردن طالب به کابل گفته میشود نقش داشت.درتوطیه قتل نافرجام دوستم ودوسیه سازی ایشچی سازماندهی کرده بود(قرار گفته منابع آگاه).

>>>   خورد تاکلان اینهاهمینطور سست عنصر وبی هدف وایلاگشت هستند هرجا لقمه چرب تر دیدند دیگری را زیر پا میکند وفورا طرف لقمه میرود بی مورد نیست شروفساد گفتن اینها!

>>>   این ها همه قطاع الطریق اند ، همه شان بفکر کشور و ملت نه ، بلکه عطش بیشتری به پول اندوزی و چاپیدن بیشتر بین المال اند . در بین کاندید ها تیم نبیل بنظر بنده تا حدی بهتر از دیگران اند .
شمس تمنا

>>>   خدا همه شان سرگردان بسازد که از این وطن چی جور کردن همه شان غول بی سواد جاسوس وطن فروش.

>>>   قانوني بعد ازين كه گفت رياست به من نميرسد نزد تاجك ها منفور شد . قبلا هم چيزي نبود، ولي عطا واقعا خود را در جاي رهبر نزديك ساخته بود و تاجك ها اكثرا با اتفاق ارا او را رهبر ميدانستند ولي اين ادم با كنار امدن پهلوي يك شخص بي نام و نشان كه دو نفر پيرو ندارد خود را خورد ساخت. مردم اميد داشتند كه عطا خود را كانديد كند و دوستم و محقق را به حيث معاونين خود معرفي كند ولي عطا همه چيز را از دست داد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است