دیورند دوم در حال وقوع است
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۳۴    ۱۳۹۸/۵/۱۵ کد خبر: 159687 منبع: پرینت

رانش جغرافیای جنگ و جابه جایی گستره پوشال یا حایل به شمال هندوکش و باتلاقی شدن شمال:
با افتادن رسمی استان های غلزایی پشتون نشین به دست طالبان و در واقع پاکستان؛ نوعی معاهده دیورند دوم بر افغانستان تحمیل شده، جغرافیای جنگ به شمال کشانیده خواهد شد. در این حال جهاد در گستره پشتون نشین میان قندهار و بدخشان پایان یافته، در این گستره صلح گورستانی طالبانی برقرار خواهد گردید.

برعکس همه نیرو و توان پاکستان و اعراب برای پیکار با کفار شمال متمرکز خواهد گردید. همین اکنون داعش، طالبان، حزب اسلامی و حزب التحریر به شدت در شمال در تکاپو و دست اندر کار جهاد در برابر کفار تاجیک، هزاره و ازبیک هستند. رودباری از دالر و دینار روان است و همه ملاها را خریده اند. مردم شمال هم راهی دیگری ندارند جز این که فرد فرد مسلح شوند و هر کس از روستا و ده و فرمانداری و ولایت خود دفاع کند.

این گونه شمال به باتلاق دهشت افکنی و تندروی اسلامی مبدل خواهد گردید.
در واقع با به پیروزی رسیدن مرحله نخست استراتژی پاکستان دال بر اشغال سرزمین های میان دامنه های جنوبی هندوکش و رود سند، زون بوفر یا گستره حایل یا پوشال به شمال هندوکش انتفال می یابد.

عزیز آریانفر


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دیورند
پشتون
شمال
نظرات بینندگان:

>>>   کوبیدن مشت بر طبل تاجیک تاجیک در شمال افغانستان، پروژۀ سازمان یافته ای است که ذهنیت های سایر ملیت های ساکن در افغانستان را علیه فارسی زبانان حساس ساخته و عمق مخالفت و مخاصمت را میان اقوام بیشتر میسازد!
افراطیت دشمن عموم اقوام افغانستان بوده که شوربختانۀ همه اقوام و ملیت های افغانستان را در خود دارد، نه تمام طالبان و سایر افراطیون پشتون اند و نه تمام پشتون ها طالب و افراطی اند!
افراطیت پدیدۀ منهوسی است که تمام ملیت اند به اندازۀ نفوس و ساحۀ جغرافیایی خود سهم شان را در آن دارند، طالب و افراطیت منحصر به یک ملت و قوم نبوده و نیست.
آنانیکه بیش از حد با کوبیدن مشت بر طبل تاجیک و پشتون، در میان ملت افغانستان تفرقه ایجاد میکنند، جز از همین افراطیت اند که مفاد شان به دشمنان افغانستان میرسد و بس.
میهن زرغون

>>>   پاکستان این بار خودش را نا بود میکند
نوکران پاکستان دیگر چهره هایشان افشا شده
گلو و هیبت و کرزی و غنی در گودال خود کنده گور خواهند شد.

>>>   چرا تاجیک تاجیک میگویید؟
چرا نمیگویید فارسی زبان؟؟
پشتون تاجیک هزاره ازبیک برادران همدیگر و در یک کشتی سوار هستند. به لحاظ خدا سری عقل بیایید. خاینان و غلامان یهودی مشل غنی طالبان و داعش در افغانستان ای ندارند.
زنده باد پشتون تاجیک هزاره ازبیک بیات نورستانی پشه ای سادات قزلباش.......

>>>   هم خدا خواهی و هم ددنیا و دون
این خیلست و مهال است و جنون
امپراطور های جهان آمدن. در شمال غرق شدن تاریخ شاهد این است که از اسکندر کبیر گرفته تا قشون سرخ شوری آمدن همه جاه را فتح کردن اما در شمال غرق شدن و فنا.
ZNF

>>>   تنم پشتون
قلبم تاجیک
چشمم هزاره
وجودم ازبیک
......بر دشمنانت ای وطن.

>>>   کرزی ارام ارام میخواست در زمان حکومتش رهبران فارسی زبانان و ازبیک تباران و هزاره ها را ازبین ببرد و پشتون ها را جایگزین انها کند اما اشرف غنی که بیشتر از چهل سال در بیروت و امریکا عمر اش را گذشتانده و امید ان نمیرفت که افراطیت را پیشه کند اما اشرف غنی این شخص دروغگوی عوام فریب متملعق چاپلوس چنان با شدت بطرف افراطیت قدم برداشت است که از هتلر هم پیشی گرفته و یکسره همه را از پایین تا بلا که انرا مانع قومگرایی و افراطیت اش تلقی کرده انرا از سر راهش بدور انداخته و در صحبت های جرکینش همه این مطالب واضح و اشکار بیان بی حراس بیان کرده است بار ها مردم از قومگرایی و تعصب انمستند سخن گفتند اما با گوش کر زدن جواب نداده در مورد تطبیق حکم اعدام بلای طالبان مجرم متکرر به قتل و ترور انسان های اینکشور صدا بلند کردند اما تا کنون لست حکم اعدامی های طالبان روی میز کاراش خاک گرفته اما از تطبیق حکم محاکم سر باز زده واعتنایی به فیصله تاید شده از جانب سه محکمه را نکرده بدروغ میگوید حکم محاکم قابل تطبیق است تنها حکم محاکم که تطبیق شده دوام قدرت خودش است که با فشار و تطمیع از چانب غنی بر قضات دادگاه عالی همین فیصله را دست اویز قرار دادهدوام قدرت کرده است .

>>>   اگر خدا نخواسته شمال از بین رفت بدانید که اوغانستان صوبه ششم پاکستانی خواهد شد پشتون یا اوغان اصطلاح عام غلام پاکستان و پول هستند کلدار گرفته همه هست و بود خودرا میفروشند و با چبلی ها پاکستانی و پیراهن و تنبان پاکستانی به افتخار به سرکها خواهند برامد .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است