منافع آمریکا در اخطار طالبان به برگزاری انتخابات
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۹    ۱۳۹۸/۵/۱۶ کد خبر: 159711 منبع: پرینت

گروه طالبان به تمام نیروهایش دستور داده تا با تمام توان از برگزاری انتخابات، جلوگیری کنند.
به گزارش رادیو فرانسه: گروه طالبان هشدار می‌دهد که با حمله به کارزارها و گردهمایی‌های نامزدان انتخاباتی تلاش می‌کند تا از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان جلوگیری کند.

طالبان در حالی اقدام به نشر این پیام هشدار آمیز کرده‌اند که ممکن است هشتمین دور گفتگوهای جاری صلح، منجر به یک توافق صلح شود.
گروه طالبان این اعلامیه ای را نشر کرده‌ و در آن تاکید شده که انتخابات به معنی "خاک پاشیدن به چشم مردم" و اغوای افکار عامه است طالبان در این پیام‌ به مردم نیز هشدار داده که در تجمعات و گردهمایی‌های انتخاباتی اشتراک نکنند، زیرا این تجمعات را هدف قرار خواهند داد.

طالبان در کنار هشدار دادن، از همکاران و پشتیبانان بین‌المللی افغانستان نیز خواسته که به جای هزینه روی یک روند جعلی بهتر است تا انرژی و منابع‌شان را روی صلح متمرکز کنند.

در همین حال، ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به این هشدار طالبان از تمامی نهادهای مربوط به انتخابات خواسته تا انتخابات را به وقت تعیین شده آن برگزار کرده و نیز به نیروهای امنیتی دستور داده تا نگذارند روند انتخابات، مختل شود. (در این صورت با وجود پروسه صلح خون مردم افغانستان هنوز ریخته میشود در این پروسه فقط منافع امریکا درنظر است).

‏محمود منجم زاده‏


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انتخابات
طالبان
آمریکا
نظرات بینندگان:

>>>   از قراین معلوم می شود که طالبان خواستار صلح اند اما غنی نمیخواهد که صلح در افغانستان برقرار شود زیرا آمدن صلح به نظر غنی خلغ قدرت غنی است و بس. طالبان به پروسه صلح تاکید دارند مگر غنی بر انتخابات. چندی قبل غنی ابار ها پرسه صلح را سپوتاز گرد از جمله :
مخالفت با نشست مسکو
مخالفت با نشست اول دوحه که در آن ۲۰۰ نفر به گفتگو نه ، بلکه به عروسی روان میکرد و از طرف طالبان رد و مسخره گردید.
حالا بالای تعین هیُت مذاکره کننده روز گمی می کند و شنیده شده که در ترکیب هیُت مذاکره کننده بچه دوستم، بچه خلیلی ، شاه گل رضایی و امثال شان را تعین کرده اند که این لست هم نشان میدهد که همه کار های غنی در قبال صلح صادقانه نیست.
خلاصه غنی با لجاجت و خیره سری خود در مقابل خواست مردم که تامین صلح و آشتی ملی است خود را به ... و دو نفر که در پیلویش ایستاد اند به .... خواهد داد و در نتیجه این ملت بیچاره را برباد و این کشور را ویران.

>>>   فکر میکنم طالبان قادر نباشند چنین تعریف دقیق از روند انتخابات ارائه کنند . حتما برای شان گفته شده که اینطور بگویند . به راستی که این انتخابات برای خاک زدن به چشم مردم سازماندهی شده و خطرناک هم است . اگر کسی به جان و زندگی خود ارزش میدهد نباید به این برنامه های غیر مردمی نزدیک شود . سخنرانی های برخی از کاندیدان توهین آمیز تر ، شنیع تر و کشنده تر از حملات انتحاری است . با سخنان بی ارزش و عملکرد شان که همه آگاه از آن اند باز هم با دیده درایی و رذالت از چیز های حرف میزنند که با شنیدن آن انسان منزجر می شود . من به این نظر استم که مردم به جای رفتن به مراکز رای ، یک صدا برای شان لعنت بفرستند .

>>>   طالبان احمقانه بیش نیستند.
یک هجوم سراسری باید سازمان دهی شود و بیخ این نوکران پاکستان باید کنده شود.

>>>   اشرف غنی ....به این حال خوش است تا به کرسی ریاست جمهور باقی بماند آن ارتش قوی و نیروهای امنیتی ۲۰۱۴ دیگر نیستند که جلو حملات دشمن را بگیرند ارتش و نیروهاامنیتی را غنی بیناموس قومی ساخت و هم سرا کارکشته را بخاطر زبان و قوم برطرف کرد حالا محتاج امرالله صالح شده است اوغان در طول تاریخ از خود دفاع نکرده و توان دفاع و غیرت مبارزه را نداشته اند بازهم همین اقوام غیر اوغان هستند که از ننگ و ناموس اینها دفاع میکنند .

>>>   اگر چنین است چرا طالبان گرد همایی های کلبدین حکمتیار جاسوس سابقه دار ای اس ای پاکستان را نمیگیرد که دیگران را ترس و واهمه پردازی دارد و کلبدین به هر جا سفر کند و کمپاین ازادانه کند اما طالبان که با کلبدین از یک ابخور اب میخورند کاری نداشته و ندارد و زمینه رابرای ان مساعد کرده و در کمپاین های دیگران خلل وارد میکنند اما اینرا خوب بدانند که مردم افغانستان با جاسوسان پاکستان دشمنان قسم خورده افغانستان هرگز رای پاک شانرا نمی دهند و جاسوسان پاکستان را بهر لباس و هر هیله ونیرنگ شان خوب شناخته اند و از انها متنفر هستند .

>>>   طالبان معني انتخابات را كجا ميفهمند هرچه كه پاكستان و روس براي شان دستور بدهد همان گپ را ميگويند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است