کشته و زخمی ها انفجار اخیر از مرز 160 تن گذشت
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۵۱    ۱۳۹۸/۵/۱۷ کد خبر: 159715 منبع: پرینت

حوالی ساعت ۹ ‌صبح روز (چهارشنبه، ۱۶اسد) یک انفجار نیرومند شهر کابل را لرزاند.
وزارت داخله اعلام کرد که این رویداد برخاسته از انفجار یک موتر بمب گذاری شده بوده‌ که حوزه ششم کابل را آماج قرار داده‌است.

به گزارش طلوع، خوشحال سادات، معین ارشد امنیتی وزارت داخله، در یک نشست خبری در کابل گفت که در این حمله ۱۴ تن جان باختند و ۱۴۵ تن دیگر زخمی شدند.
اما منابع به طلوع‌نیوز می‌گویند که در این رویداد هیجده تن جان باخته‌اند و درحدود صدتن دیگر زخمی شده‌اند.

طالبان، مسؤولیت این انفجار را به عهده گرفته‌اند و گفته‌اند که چندین نیروی امنیتی در این انفجار جان باخته‌اند.
همزمان با این، در یک انفجار دیگر در ولایت هرات، هفت تن زخمی شده‌اند.
مقام‌های محلی ولایت هرات، می‌گویند که این رویداد برخاسته از انفجار یک ماین جاسازی شده بوده‌است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انفجار
کابل
نظرات بینندگان:

>>>   این خوشحال سادات خجالت نمی کشد که به جای استعفا بیانیه صادر میکند.
مگر وظیفه معین امنیتی چیست؟

>>>   Zahra Nazemi
چه بگویم که قلمم یاری نمی‌کند آه و نالهٔ خانواده‌های داغ دار را توصیف کند و به تصویر بکشد، شاید نیاز نباشد چیزی را من به تصویر بکشم چون برای همه عادی شده است همه در اشک ریختن و زجه زدن ماهر شده‌اند، مردمم با از دست دادن‌ها اجین شده‌اند و هر روز دود سیاه احاطه شده در فضای کابل را به نظاره می‌نشینند. چقدر سخت است در کشوری زندگی کنیم که تنها راه حل‌اش برای این مشکل، آوردن بچه‌های بیشتر است که احتمال بدهند یکی یا دوتای آن را انتحاری با خود ببلعد.
ما به صدای انفجار عادت کرده‌ایم این روزها این موسیقی دلخراش شده ریتم زندگی‌مان، اگر نباشد تعجب می‌کنیم. یاد گرفته‌ایم به این ریتم برقصیم، بخندیم، گریه کنیم و انعطاف داشته باشیم. گاهی با خود فکر می‌کنم گروه آهنگ‌سازهای‌مان بسیار حرفه‌یی هستند(طالبان، آمریکا و گروه‌های درگیر صلح) و گاهی از موسیقی آرام می‌روند سراغ نواختن راک! آن‌قدر می‌زنند تا سقف‌خانه‌ها بریزد، مغز انسان‌ها منفجر شود و ما چه علاقه‌مندانه به کنسرت‌شان می‌رویم. چه خوشبینانه منتظر صلح هستیم و چه صبورانه منتظر آباد شدن‌ها!
چه خیال خامی داریم با دیدن حوزهٔ شش و منطقه‌یی که انفجار صورت گرفت و خانه‌هایی که همه نابود شدند، خون‌هایی که به دلیل بی‌گناهی و به دلیل صلح‌طلبی ریخته شده‌اند درمی‌یابیم که در این کشور صلح جایی ندارد. گروه‌هایی که به دنبال مذاکره هستند فقط دارند مردم را فریب می‌دهند.
اگر یکدست شویم و بر علیه طالبان و داعش قیام کنیم بدانید که اثری از پلیدی باقی نمی‌گذاریم، ما خود اجازه می‌دهیم که این اقلیت‌های وحشی جان بگیرند و وحشت‌افکنی کنند. ما اکثریت هستیم و باید بر توانمندی‌مان باور داشته باشیم و بر علیه این بی‌عدالتی بایستیم و یک‌صدا فریاد سر دهیم و مشت محکمی بر دهان این وحشیان قرن بزنیم. به ازو اول و آخر همه مرده‌ایم، پس بهتر است در راه مبارزه با ظلم بمیرم نه در انتحاری.

>>>   رئیس تجارتی شرکت مخابراتی «سلام» در انفجار جان باخت
در اثر انفجار بمب مغناطیسی در حوزه پنجم امنیتی شهر کابل، رئیس تجارتی شرکت مخابراتی سلام جان باخته و محافظ وی زخمی شد.
فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل گفت که این رویداد دیشب رخ داده است.
به گفته وی، در این انفجار، رئیس آقای تاج جان باخته و یک محافظ وی زخمی شده است.

>>>   Mehdi Saqib
در آلمان چند ماه پیش آقای هورست زهوفر، وزیر داخله این کشور بخاطر خودکشی یک جوان افغان پناهنده از مقامش استعفا می‌دهد.
در افغانستان چند سال است که هزاران نفر بر اثر انتحاری ها کشته می‌شوند، موتر بمب ها و لاری بمب ها منفجر می‌شوند و صدها هزار تن آسیب روانی و فیزیکی میبینند اما آقای معصوم استانکزی رییس امنیت ملی همچنان از مقامش استعفا نمیدهد؛ برای دیگران هم که حکومت میراثی شده است.

>>>   به مهدی :
آنان که استعفا میدهند نمیخواهند برای مردم خود خدمت کنند ، اما افغان ها که از بس وطنپرست هستند تا کشته نشوند یا گردن شان زده نشود از خدمن دست بردار نیسنمد چون ما پنجهزار سال تاریخ داریم !!!

>>>   ....به طالب خونخوار . ايزار هاي شما نوكران پاكستان و روس را بزودي درباره تر خواهيم كرد. زنده باد مقاومت و جنگسالاران عزيز.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است